Об утверждении Перечня производственных объектов, подлежащих оснащению контрольными приборами учета
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 29 июня 2017 года № 226. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 октября 2017 года № 15873. Утратил силу приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 10 декабря 2018 года № 493.
Сноска. Утратил силу приказом Министра энергетики РК от 10.12.2018 № 493 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 23-2) статьи 18 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень производственных объектов, подлежащих оснащению контрольными приборами учета.
2. Департаменту развития нефтяной промышленности Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в электронной форме и на бумажном носителе на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2020 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр энергетики
Республики Казахстан
К. Бозумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
_____________ Ж. Қасымбек
15 сентября 2017 года
Утвержден
приказом Министра энергетики
Республики Казахстан

Есепке алудың бақылау аспаптарымен жарақтандырылуға жататын өндірістік объектілердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2017 жылғы 29 маусымдағы № 226 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 11 қазанда № 15873 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 10 желтоқсандағы № 493 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Энергетика министрінің 10.12.2018 № 493 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2010 жылғы 24 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабы 23-2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Есепке алудың бақылау аспаптарымен жарақтандырылуға жататын өндірістік объектілердің тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мұнай өнеркәсібін дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне қосу және ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындағаны туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
Қ. Бозымбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
_____________ Ж. Қасымбек
2017 жылғы 15 қыркүйектегі
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің

от 29 июня 2017 года
№ 226
Перечень производственных объектов, подлежащих оснащению контрольными приборами учета
1. Пункты приема-сдачи нефти (газового конденсата) нефтедобывающих компаний (сдача по нефтепроводу).
2. Наливные сливные автомобильные и железнодорожные эстакады (пункты налива-слива) нефтедобывающих компаний.
3. Пункты приема-сдачи нефти нефтепроводных компаний (прием-сдача нефти по нефтепроводу).
4. Наливные-сливные автомобильные и железнодорожные эстакады нефтетранспортных компаний.
5. Нефтеперекачивающие станции, где происходит перераспределение грузопотоков между нефтепроводами, принадлежащими одной из нефтетранспортных компаний.
6. Пункты приема-отгрузки нефти нефтяных терминалов, оказывающих услуги по хранению и перевалке нефти.
7. Наливные-сливные автомобильные и железнодорожные эстакады нефтяных терминалов, оказывающих услуги по хранению и перевалке нефти.
8. Системы измерений количества и показателей качества нефти (СИКН) нефтеналивных терминалов (погрузка на танкер).
9. Пункты приема нефти нефтеналивных терминалов (прием нефти из нефтепровода).
10. Сливные автомобильные и железнодорожные эстакады нефтеналивных терминалов.
11. Пункты приема-сдачи нефтеперерабатывающих заводов (прием нефти из нефтепровода).
12 Сливные автомобильные и железнодорожные эстакады нефтеперерабатывающих заводов.
13. Приемо-сдаточные пункты битумных заводов (прием нефти из нефтепровода, сдача очищенной нефти в нефтепровод).
14. Наливные-сливные автомобильные и железнодорожные эстакады битумных заводов (прием нефти на переработку, сдача очищенной нефти).

2017 жылғы 29 маусымдағы
№ 226 бұйрығымен
бекітілген
Есепке алудың бақылау аспаптарымен жарақтандырылуға жататын өндірістік
объектілердің тізбесі
1. Мұнай өндіруші компаниялардың мұнайды (газ конденсатын) қабылдау-тапсыру бекеттері (мұнай құбырымен тапсыру).
2. Мұнай өндіруші компаниялардың құю/ағызу автомобиль және теміржол эстакадалары (қабылдау-тапсыру бекеттері).
3. Мұнай құбыры компанияларының мұнайды қабылдау-тапсыру бекеттері (мұнайды мұнай құбырымен қабылдау-тапсыру).
4. Мұнай тасымалдау компанияларының құю/ ағызу автомобиль және теміржол эстакадалары.
5. Мұнай тасымалдау компанияларының біріне тиесілі мұнай құбырларының арасында жүк ағындарын қайта бөлу жүргізілетін мұнай айдау станциялары.
6. Мұнай сақтау және аудару қызметін көрсететін мұнай терминалдарының мұнай қабылдау жөнелту бекеттері.
7. Мұнай сақтау және аудару қызметін көрсететін мұнай терминалдарының құю/ағызу автомобиль және теміржол эстакадалары.
8. Мұнай құю терминалдарының мұнай мөлшері мен сапасының көрсеткіштерін өлшеу жүйелері (МСӨЖ) (танкерге тиеу).
9. Мұнай құю терминалдарының мұнай қабылдау бекеттері (мұнайды мұнай құбырынан қабылдау).
10. Мұнай құю терминалдарының автомобиль және теміржол ағызу эстакадалары.
11. Мұнай өңдеу зауыттарының қабылдау-тапсыру бекеттері (мұнайды мұнай құбырымен қабылдау).
12. Мұнай өңдеу зауыттарының автомобиль және теміржол ағызу эстакадалары.
13. Битум өңдеу зауыттарының қабылдау-тапсыру бекеттері (мұнайды мұнай құбырымен қабылдау, тазартылған мұнайды мұнай құбырына тапсыру).
14. Битум өңдеу зауыттарының құю/ ағызу автомобиль және теміржол эстакадалары (мұнайды өңдеуге қабылдау, тазартылған мұнайды тапсыру).