О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 30 января 2017 года № 35 "Об утверждении Правил организации подготовки кадров с техническим и профессиональным образованием и краткосрочного профессионального обучения"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 сентября 2017 года № 472. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 октября 2017 года № 15922. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 ноября 2018 года № 646 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 26.11.2018 № 646 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 30 января 2017 года № 35 "Об утверждении Правил организации подготовки кадров с техническим и профессиональным образованием и краткосрочного профессионального обучения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14853, опубликованный в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 19 марта 2017 года) следующие изменения и дополнения:
в Правилах организации подготовки кадров с техническим и профессиональным образованием и краткосрочного профессионального обучения, утвержденных указанным приказом:
пункты 4, 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"4. Участники Программы обучаются по модульным программам двухуровневой модели обучения по рабочим квалификациям на бесплатной основе в соответствии с Перечнем профессий и специальностей по срокам обучения и уровням образования для технического и профессионального, послесреднего образования, утвержденным приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 65 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13149) и в случае продолжения обучения по квалификации специалиста среднего звена на конкурсной основе в соответствии с Типовыми правилами приема на обучение в организациях образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального образования, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 130.
5. Мобильные группы в соответствии с пунктом 5.1.1 Программы осуществляют поиск и формируют список претендентов на подготовку кадров с ТиПО и направляют информацию о претендентах на подготовку кадров с ТиПО по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам для проверки данных в центре занятости населения посредством автоматизированной информационной системы "Рынок труда".
О результатах проверки достоверности данных центры занятости населения извещают местные исполнительные органы в области образования областей, городов Астана и Алматы в течение 5 (пяти) рабочих дней.

"Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрларды даярлауды және қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 30 қаңтардағы № 35 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 19 қыркүйектегі № 472 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 20 қазанда № 15922 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 26 қарашадағы № 646 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 26.11.2018 № 646 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрларды даярлауды және қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 30 қаңтардағы № 35 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14853 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрде эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 19 наурызда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрларды даярлауды және қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды ұйымдастыру қағидаларында:
4, 5 және 6 - тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Бағдарлама қатысушылары жұмысшы біліктілігі бойынша оқытудың екідеңгейлі моделінің модульдік бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 65 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13149 болып тіркелген) бекітілген Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім үшін оқыту мерзімдері және білім беру деңгейлері бойынша кәсіптер мен мамандықтардың тізбесіне сәйкес ақысыз негізде және оқуды жалғастырған жағдайда орта буын маманының біліктілігі бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 130 қаулысымен бекітілген Техникалық және кәсіптік білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі қағидаларына сәйкес конкурстық негізде оқиды.
5. Бағдарламаның 5.1.1-тармағына сәйкес мобильдік топтар ТжКБ бар кадрларды даярлауға үміткерлер іздеуді жүзеге асырады және тізімін қалыптастырады және "Еңбек нарығы" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы деректерді тексеру үшін халықты жұмыспен қамту орталығына осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ТжКБ бар кадрларды даярлауға үміткерлер туралы ақпаратты жолдайды.
Халықты жұмыспен қамту орталықтары бес жұмыс күні ішінде деректердің дұрыстығын тексеру нәтижелері туралы облыстардың, Астана және Алматы қалаларының білім беру саласындағы жергілікті атқарушы органдарға хабарлайды.

6. Местные исполнительные органы в области образования районного (городского) уровня на основании данных мобильных групп по согласованию с местными исполнительными органами в области образования областей, городов Астана и Алматы совместно с акимами поселков, сельских округов, городов районного значения и районов в составе городов в течение трех рабочих дней извещают претендентов и выдают направление на обучение участникам Программы и уведомление к направлению по форме согласно приложению 1-1 к настоящим Правилам.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Учебное заведение отчисляет участников Программы по согласованию с районной (городской) комиссией в случаях:
1) пропуска занятий без уважительных причин в соответствии с внутренним порядком учебного заведения;
2) неудовлетворительных оценок по итогам текущего учета знаний промежуточной аттестации в соответствии с Приказом № 125.
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Местные исполнительные органы в области образования областей, городов Астана и Алматы предоставляют отчет о ходе подготовки кадров с ТиПО по форме согласно приложению 5 и информацию о зачисленных участниках на подготовку кадров с ТиПО по форме согласно приложению 5-1 к настоящим Правилам (в электронном виде через портал/вручную) центрам занятости населения ежемесячно к 3 числу месяца, уполномоченному органу в области образования ежемесячно к 5 числу месяца, следующих за отчетным.";
пункты 20 и 21 изложить в следующей редакции:
"20. Участниками Программы, проходящими краткосрочное профессиональное обучение, являются молодежь в возрасте до 29 лет и безработные, независимо от регистрации в центрах занятости населения, самозанятые и сокращаемые работники.
21. Отбор претендентов, за исключением сокращаемых работников, на участие в Программе производится посредством:
1) самостоятельного обращения путем подачи заявления по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам в центры занятости населения, организации образования из перечня, определенного региональной комиссией, региональную палату предпринимателей (далее – РПП), акиму поселков, сельских округов, городов районного значения и районов в составе городов;
2) выбора из числа претендентов, предлагаемых центром занятости населения.
Сокращаемые работники в рамках переподготовки обращаются в центры занятости населения и выбирают организацию образования самостоятельно.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. При приеме пакета документов сотрудник центра занятости населения, организаций образования, РПП, акимата поселков, сельских округов, городов районного значения и районов в составе городов сверяют подлинность копий с оригиналами документов и возвращает оригиналы заявителю.

6. Аудандық (қалалық) деңгейдегі білім беру саласындағы жергілікті атқарушы органдар мобильді топтардың деректері негізінде облыстардың, Астана және Алматы қалаларының білім беру саласындағы жергілікті атқарушы органдарымен келісу бойынша кенттердің, ауылдық округтердің, аудандық маңызы бар қалалардың және қалалар құрамындағы аудандардың әкімдерімен бірлесіп, үш жұмыс күні ішінде үміткерлерді хабардар етеді және Бағдарлама қатысушыларына осы Қағидаларға 1-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оқуға жолдама және жолдамаға хабарлама береді.";
14 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Оқу орны Бағдарлама қатысушыларын:
1) білім беру ұйымының ішкі тәртібіне сәйкес сабақтан себепсіз қалған;
2) № 125 бұйрыққа сәйкес аралық аттестаттаудан ағымдағы білім есебінің қорытындысы бойынша қанағаттанарлықсыз баға алған жағдайларда аудандық (қалалық) комиссияның келісімі бойынша оқудан шығарады.";
18 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының білім беру саласындағы жергілікті атқарушы органдары осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ТжКБ бар кадрларды даярлаудың барысы туралы есепті және 5-1 қосымшаға сәйкес нысан бойынша ТжКБ бар кадрларды даярлауға қабылданған қатысушылар туралы ақпаратты (портал арқылы электрондық түрде/қағаз түрінде) халықты жұмыспен қамту орталықтарына ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 3-күніне, білім беру саласындағы уәкілетті органға есепті айдан кейінгі айдың 5-күніне ұсынады.";
20 және 21- тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Қысқа мерзімді кәсіптік оқудан өтетін Бағдарлама қатысушылары 29 жасқа дейінгі жастағы жастар мен халықты жұмыспен қамту орталықтарында тіркелуіне қарамастан жұмыссыздар, өзін-өзі жұмыспен қамтығандар және қысқартылатын жұмыскерлер болып табылады.
21. Бағдарламаға қатысатын үміткерлерді қысқартылған жұмыскерлерді қоспағанда іріктеу:
1) халықты жұмыспен қамту орталықтарына, өңірлік комиссия айқындаған тізбеден білім беру ұйымдарына, өңірлік кәсіпкерлер палатасына (бұдан әрі – ӨКП), кенттердің, ауылдық округтердің, аудандық маңызы бар қалалардың және қалалар құрамындағы аудандардың әкіміне осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш беру, өз бетінше жүгіну;
2) халықты жұмыспен қамту орталығы ұсынатын үміткерлердің ішінен таңдау арқылы жүргізіледі.
Қысқартылатын жұмыскерлер қайта даярлау шеңберінде халықты жұмыспен қамту орталықтарына жүгінеді және білім беру ұйымдарын өз бетінше таңдайды.";
23 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Құжаттар топтамасын қабылдау кезінде халықты жұмыспен қамту орталығының, білім беру ұйымдарының, ӨКП, кенттер, ауылдық округтер, аудандық маңызы бар қалалар және қалалар құрамындағы аудандар әкімдігінің қызметкері көшірмені құжаттардың түпнұсқасымен салыстырып, түпнұсқаларын өтініш берушіге қайтарады.

Сроки передачи документов и заявлений, поступивших от претендентов в центры занятости населения и от центров занятости населения в районную (городскую) комиссию осуществляются в соответствии с пунктом 5.1.2 Программы. Заседание районной (городской) комиссии проводится по мере необходимости.
Организации образования/РПП/акимы сельских округов или населенных пунктов в течение 3 (трех) рабочих дней со дня принятия документов передают сведения о претендентах на краткосрочное профессиональное обучение по форме согласно приложению 7-1 к настоящим Правилам в центры занятости населения в электронном виде через портал/вручную.";
пункты 26, 27, 28, 29 и 30 изложить в следующей редакции:
"26. Организации образования в срок не позднее пяти рабочих дней после зачисления обучаемых и на ежемесячной основе в срок до первого числа месяца, следующего за отчетным, предоставляют центрам занятости населения отчет о зачисленных участниках Программы по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам в электронном виде через портал/вручную и копии приказов о зачислении.
27. Организация образования совместно с работодателями и по согласованию с РПП разрабатывает график обучения и учебные программы по рабочим квалификациям, включающие модуль обучения основам предпринимательства. Организация образования с учетом потребности и возможности участника Программы осуществляет краткосрочное профессиональное обучение в очной или вечерней формах по согласованию с центром занятости населения.
28. Продолжительность краткосрочного профессионального обучения составляет от одного до шести месяцев с учетом особенностей квалификации (специальности), за исключением для обучающихся по основам предпринимательства. Срок обучения основам предпринимательства составляет не более 15 (пятнадцати) дней.
29. Краткосрочное профессиональное обучение участников Программы проводится в организациях образования, указанных в подпункте 18 пункта 2.1 Программы, на основе заключения договоров с центрами занятости населения, в рамках которых осуществляется направление претендентов на краткосрочное обучение. Обучение основам предпринимательства осуществляется организациями образования и структурными подразделениями РПП.
30. Организация образования отчисляет участников Программы по согласованию с районной (городской) комиссией в случаях:
1) пропуска занятий без уважительных причин в соответствии с внутренним порядком организации образования;
2) неудовлетворительных оценок по итогам текущего учета знаний промежуточной аттестации в соответствии с Приказом № 125.";
пункт 32 изложить в следующей редакции:

Үміткерлерден келіп түскен құжаттар мен өтініштерді халықты жұмыспен қамту орталықтарына және халықты жұмыспен қамту орталықтарынан аудандық (қалалық) комиссияға тапсыру мерзімі Бағдарламаның 5.1.2 тармағына сәйкес жүзеге асырылады. Аудандық (қалалық) комиссия отырысы қажеттілігіне қарай өткізіледі.
Білім беру ұйымдары/ӨКП/ауылдық округ немесе елді мекендердің әкімдері үш жұмыс күні ішінде қысқа мерзімді кәсіптік оқуға үміткерлер туралы мәліметтерді портал арқылы электрондық түрде/қағаз түрінде осы Қағидаларға 7-1 - қосымшаға сәйкес нысан бойынша халықты жұмыспен қамту орталықтарына ұсынады.";
26, 27, 28, 29 және 30 - тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Білім беру ұйымы білім алушыларды қабылдағаннан кейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей және ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-күніне дейін халықты жұмыспен қамту орталықтарына осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оқуға қабылданған Бағдарлама қатысушылары туралы есепті портал арқылы электрондық түрде/қағаз түрінде және қабылдау туралы бұйрықтардың көшірмесін ұсынады.
27. Білім беру ұйымы жұмыс берушілермен бірлесіп және ӨКП-ның келісімі бойынша оқу кестесін және жұмысшы біліктіліктері бойынша кәсіпкерлік негіздеріне оқыту модулін қамтитын оқу бағдарламаларын әзірлейді. Білім беру ұйымы Бағдарлама қатысушысының талабы мен мүмкіндігін ескере отырып, халықты жұмыспен қамту орталығының келісімі бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды күндізгі немесе кешкі нысандарда жүзеге асырады.
28. Қысқа мерзімді кәсіптік оқытудың ұзақтығы кәсіпкерлік негіздеріне оқытуды қоспағанда, біліктіліктің (мамандықтың) ерекшеліктерін ескере отырып, бір айдан алты айға дейінгі мерзімді құрайды. Кәсіпкерлік негіздеріне оқыту мерзімі 15 (он бес) күннен аспайды.
29. Бағдарлама қатысушыларын қысқа мерзімді кәсіптік оқыту Бағдарламаның 2.1 тармағының 18) тармақшасында көрсетілген білім беру ұйымдарында халықты жұмыспен қамту орталықтарымен жасалған шарт негізінде, оның шеңберінде қысқа мерзімді курстарға түсетін үміткерлерді жолдау іске асырылады. Кәсіпкерліктің негіздерін оқыту білім беру ұйымдарында және ӨКП-ның құрылымдық бөлімшелері арқылы жүзеге асырылады.
30. Білім беру ұйымы Бағдарлама қатысушыларын:
1) білім беру ұйымының ішкі тәртібіне сәйкес сабақтан себепсіз қалған;
2) № 125 бұйрыққа сәйкес аралық аттестаттаудан ағымдағы білім есебінің қорытындысы бойынша қанағаттанарлықсыз баға алған жағдайларда аудандық (қалалық) комиссияның келісімі бойынша оқудан шығарады.";
32 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"32. Для участников Программы, обучающимся вне населенных пунктов мест постоянного проживания, предусматривается материальная помощь на проживание (возмещение расходов по найму (аренде) жилья).";
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. Местные исполнительные органы по вопросам занятости населения областей, городов Астана и Алматы на основе отчетов центров занятости населения предоставляют отчет о ходе краткосрочного профессионального обучения уполномоченному органу по вопросам занятости населения ежемесячно к 5 числу месяца, следующему за отчетным, по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам.";
пункт 42 исключить;
дополнить пунктом 43 следующего содержания:
"43. Сокращаемые работники, переподготовка которых предусмотрена пунктом 5.1.3 Программы, представляют следующий перечень документов:
1) копию документа, удостоверяющего личность;
2) копию трудовой книжки (при наличии);
3) копию документа об образовании (аттестат, свидетельство, диплом), а также документов, подтверждающих прохождение обучения (удостоверение, сертификат) (при наличии);
4) медицинскую справку о состоянии здоровья по форме 086-У, утвержденная приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 декабря 2011 года № 902 "Об утверждении перечня и форм учетной документации органов и организаций санитарно-эпидемиологической службы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 7424) (медицинская справка о состоянии здоровья предъявляется после принятия решения о включении в состав участников).";
приложения 1, 11 изложить в редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему приказу;
приложения 12, 13 исключить;
дополнить приложениями 1-1, 5-1, 7-1 согласно приложениям 3, 4, 5 к настоящему приказу.
2. Департаменту технического и профессионального образования Министерства образования и науки Республики Казахстан (Оспанова Н.Ж.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;

"32. Тұрғылықты жерінен тыс елді мекендерде оқитын Бағдарламға қатысушылары үшін жол жүруге және тұруға (тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығыстарды өтеу) материалдық көмек төленеді.";
41 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдары халықты жұмыспен қамту орталықтарының есептері негізінде ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 5-күніне халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органға осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытудың барысы туралы есеп ұсынады.";
42 - тармақ алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 43 - тармақпен толықтырылсын:
"43. Бағдарламаның 5.1.3-тармағында қайта даярлауы көзделген қысқартылатын қызметкерлер төмендегі құжаттар тізімін ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) еңбек кітапшасының көшірмесі (болған жағдайда);
3) білімі туралы құжат (аттестат, куәлік, диплом), сондай-ақ бар болған жағдайда оқығанын растайтын құжаттар (куәлік, сертификат);
4) "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен бекітілген 086-е нысаны бойынша денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтама (денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтаманы қатысушылар құрамына қосу туралы шешім қабылданғаннан кейін тапсырады).";
1, 11 - қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2 - қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
12, 13 - қосымшалар алынып тасталсын;
осы бұйрыққа 3, 4, 5 -қосымшаларға сәйкес 1-1, 5-1, 7-1 - қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Техникалық және кәсіптік білім департаменті (Н.Ж. Оспанова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін ресми жариялау үшін мерзімді басылымдарға жіберілуін;

4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы и международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Аймагамбетова А.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
Е. Сагадиев
Приложение 1
к приказу Министра
образования науки
Республики Казахстан
от 19 сентября 2017 года № 472
Приложение 1
к Правилам организации
подготовки кадров с
техническим и
профессиональным
образованием и краткосрочного
профессионального обучения
Форма
Информация о претендентах на подготовку кадров с ТиПО
__________________________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа района, города областного значения,
городов Астана и Алматы)
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
Адрес места проживания
Выпускник 9 класса
Выпускник 11 класса
Место обучения
Индивидуальный идентификационный номер
Наименование организации образования
Выбранная специальность
Срок обучения
Стоимость полного обучения (в тенге)
1.
2.
3.
Итого:
Приложение 2
к приказу Министра
образования науки
Республики Казахстан
от 19 сентября 2017 года № 472
Приложение 11
к Правилам организации
подготовки кадров с
техническим и
профессиональным
образованием и краткосрочного
профессионального обучения
Форма
Отчет
о ходе краткосрочного профессионального обучения
__________________________________________________________________________
(наименование центра занятости населения, местного исполнительного органа по
вопросам занятости населения области, городов Астана и Алматы)
п/п
Наименование организации образования
Наименование специальности
Наименование
квалификации
Срок обучения
Количество человек, подавших заявление
Количество человек, принятых на обучение
Количество обучающихся студентов/ лиц
Количество человек, завершивших обучение
Количество человек отчисленных
Количество трудоустроенных
Количество человек, не завершивших обучение по видам причин
Пропуски
Неуспеваемость
Нарушения внутреннего распорядка
По собственному желанию
Заболевание
Призыв на срочную службу в Вооруженные силы Республики Казахстан
Трудоустройство
Смерть
Беременность, роды, отпуск по уходу за ребенком
Смена постоянного места жительства
1.
2.
3.
Итого:
Приложение 3
к приказу Министра
образования науки
Республики Казахстан
от 19 сентября 2017 год № 472

4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі және халықаралық ынтымақтастық департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында қарастырылған іс-шаралардың орындаулы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі А.Қ. Аймағамбетовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
Е. Сағадиев
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
_______________Т. Дүйсенова
20 қыркүйек 2017 жыл
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
____________С. Жасұзақов
6 қазан 2017 жыл
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2017 жылғы 19 қыркүйектегі
№ 472 бұйрығына
1-қосымша
Техникалық және кәсіптік
білімі бар кадрларды даярлауды
және қысқа мерзімді кәсіптік
оқытуды ұйымдастыру
қағидаларына
1- қосымша
Нысан
ТжКБ бар кадрларды даярлауға қабылданған қатысушылар туралы ақпарат
________________________________________________________________
(ауданның, облыстық маңызы бар қаланың Астана және Алматы
қалаларының жергілікті атқарушы органдарының атауы)
№ т/т
Тегі, аты (бар болған жағдайда)
Туылған күні, айы, жылы рождения
Тұратын мекен-жайы
9 - сынып бітіруші
11 - сынып бітіруші
Оқыту өңірі
Жеке сәйкестендіру номері
Білім ұйымының атауы
Таңдаған мамандық
Оқыту мерзімі
Оқытудың толық құны
(теңге)
1.
2.
3.
Барлығы:
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2017 жылғы 19 қыркүйектегі
№ 472 бұйрығына
2-қосымша
Техникалық және кәсіптік
білімі бар кадрларды даярлауды
және қысқа мерзімді кәсіптік
оқытуды ұйымдастыру
қағидаларына
11-қосымша
Нысан
Қысқа мерзімді кәсіптік оқытудың барысы туралы есеп
_____________________________________________________________
(облыстардың, Астана және Алматы қалаларының халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі
жергілікті атқарушы органдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтарының атауы)
№ т/т
Білім беру ұйымдарының атауы
Мамандық атауы
Біліктілік атауы
Оқу мерзімі
Өтініш берген адамдардың саны
Оқуға қабылданғандардың саны
Білім алушы студенттердің/адамдардың саны
Оқуды аяқтаған адамның саны
Оқудан шығарылғандардың саны
Жұмысқа орналасқандар саны
Әртүрлі себеппен оқуды аяқтамаған адамдардың саны
Сабақтан қалғандар
Үлгермеу
Ішкі тәртіпті бұзғандар
Өз қалауымен шығып кеткен
Ауруы
ҚР Қарулы күштерінің шұғыл қызметіне шақырту
Жұмысқа орналасқандар
Қайтыс болған
Жүктілік, босану, бала күтімі бойынша демалыс
Тұрақты мекен–жайдың ауысуы
1.
2.
3.
Барлығы:
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2017 жылғы 19 қыркүйектегі
№ 472 бұйрығына 3-қосымша
Техникалық және кәсіптік білімі
бар кадрларды даярлауды және
қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды
ұйымдастыру қағидаларына

Приложение 1-1
к Правилам организации
подготовки кадров с
техническим и
профессиональным
образованием и краткосрочного
профессионального обучения
Форма
Направление № _____
на обучение участника Программы
Участник Программы____________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) участника)
Местным исполнительным органом в области образования районного
(городского) уровня/акимами поселков, сельских округов, городов районного
значения и районов в составе городов
________________________________________________________________________
(города областного значения, столицы, города республиканского значения)
_____________________________________________ области и на основании
решения районной/городской Комиссии направляется для обучения в
________________________________________________________________________
(наименование организации образования, адрес, контактный телефон)
сроком на __________ месяцев с ______ по ____________________20____года
Руководитель местного исполнительного органа в области
образования районного (городского)
уровня/Аким поселков, сельских округов,
городов районного значения и районов
в составе городов ________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________
подпись
Дата выдачи "_____"_______20___года.
Место печати
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Возвращается в местный
исполнительный орган в области
образования районного (городского)
уровня/акимат поселков, сельских округов,
городов районного значения и районов
в составе городов
Уведомление к направлению № ___
____________________________________________________________________
(наименование организации образования)
сообщает, что Участник Программы
__________________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"___" ______20__ года в соответствии с приказом от "__" ________20____года
№ ______ зачислен на обучение по специальности_______________________________
__________________________________________________________________________
(наименование специальности)
сроком на ______ месяцев с ________по______________ 20_____ года.
Ответственный представитель организации образования
____________________________________________             ______________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Место печати
Приложение 4
к приказу Министра
образования науки
Республики Казахстан
от 19 сентября 2017 года № 472

1-1-қосымша
Нысан
Бағдарламаның қатысушысын оқытуға
№____жолдама
Бағдарламаның қатысушысы__________________________________________
(қатысушының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда)
_______________________ облысының ________________ (облыстық маңызы бар қаланың, астананың, республикалық маңызы бар қаланың) аудандық (қалалық) деңгейдегі білім беру саласындағы жергілікті атқарушы орган/кенттердің, ауылдық округтердің, аудандық маңызы бар қалалардың және қалалар құрамындағы аудандардың әкімдері аудандық (қалалық) комиссияның шешімі негізінде _______________________________________________________________
(білім беру ұйымының атауы, мекенжайы, байланыс телефоны)
_______ай мерзімге "____" _______ "____" ________ дейін оқуға жібереді.
Аудандық (қалалық) деңгейдегі білім беру
саласындағы жергілікті атқарушы органның
басшысы/кенттердің, ауылдық округтердің,
аудандық маңызы бар қалалардың және
қалалар құрамындағы аудандардың әкімі
_________________________________________ ___________
басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда) қолы
Берілген күні ___________
М.О.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
( қию сызығы)
Аудандық (қалалық) деңгейдегі білім беру
саласындағы жергілікті атқарушы органға/
кенттердің, ауылдық округтердің,
аудандық маңызы бар қалалардың және
қалалар құрамындағы аудандардың әкімдігіне қайтарылады.
№_ Жолдамаға хабарлама
_____________________________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Бағдарламаның қатысушысы
_____________________________________________________________
(қатысушының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда)
201__ жылғы "___" ____ ________ 201__жылғы "___" _______№___бұйрыққа сәйкес
__________________________________________________мамандығы бойынша
(мамандықтың атауы)
201__ жылғы "___" ______ _______ дейін ______ ай мерзімге оқуға қабылданғанын хабарлайды.
Білім беру ұйымының жауапты өкілі
___________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2017 жылғы 19 қыркүйектегі
№ 472 бұйрығына
4-қосымша
Техникалық және кәсіптік
білімі бар кадрларды даярлауды
және қысқа мерзімді кәсіптік
оқытуды ұйымдастыру
қағидаларына

Приложение 5-1
к Правилам организации
подготовки кадров с
техническим и
профессиональным
образованием и краткосрочного
профессионального обучения
Форма
Информация
о зачисленных участниках на подготовку кадров с ТиПО
__________________________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа в области образования области,
городов Астана и Алматы)
по состоянию на "___"_________20__года
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Индивидуальный идентификационный номер
Адрес места проживания
Номер и дата протокола решения комиссии
Номер договора обучения
Приступил к обучению (дата)
Текущий статус (направлен, приступил, самовольно прекратил, завершил)
Завершил (дата)
1.
2.
3.
Итого:
Приложение 5
к приказу Министра
образования науки
Республики Казахстан
от 19 сентября 2017 года № 472
Приложение 7-1
к Правилам организации
подготовки кадров с
техническим и
профессиональным
образованием и краткосрочного
профессионального обучения
Форма
Сведения
о претендентах на краткосрочное профессиональное обучение
_________________________________________________________________
(наименование организации образования, РПП, акимата поселков, сельских
округов, городов районного значения и районов в составе городов)
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
Адрес места проживания
Выпускник 9 класса
Выпускник 11 класса
Место обучения
Индивидуальный идентификационный номер
Наименование учебного заведения
Выбранная специальность
Срок обучения
Стоимость полного обучения (в тенге)
1.
2.
3.
Итого:

5-1-қосымша
Қабылданған қатысушылар туралы ақпарат _______________________________ (облыстардың, Астана және Алматы қалаларының білім беру мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдарының атауы) 20___жылғы "___"_______бойынша
№ т/т
Тегі, аты (бар болған жағдайда)
Жеке сәйкестендіру номері
Тұратын мекен-жайы
Комиссия шешімінің, хаттаманың нөмірі және күні
Оқыту шартының нөмері
Оқуды бастаған күні
Ағымдағы мәртебесі (жіберілді, оқуды бастады, өз еркімен тоқтатты, аяқтады)
Аяқтады (күні)
1.
2.
3.
Барлығы:
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2017 жылғы 19 қыркүйектегі
№ 472 бұйрығына
5-қосымша
Техникалық және кәсіптік
білімі бар кадрларды даярлауды
және қысқа мерзімді кәсіптік
оқытуды ұйымдастыру
қағидаларына
7-1-қосымша
Нысан
Қысқа мерзімді кәсіптік оқуға үміткерлер туралы мәліметтер
_______________________________________________________
(білім беру ұйымдары, ӨКП, кенттердің, ауылдық округтердің, аудандық маңызы бар
қалалардың және қалалар құрамындағы аудандардың атауы)
№ т/т
Тегі, аты, тегі
(бар болған жағдайда)
Туылған күні, айы, жылы
Тұратын мекен-жайы
9 - сынып бітіруші
11 - сынып бітіруші
Оқыту өңірі
Жеке сәйкестендіру номері
Оқу орнының атауы
Таңдаған мамандық
Оқыту мерзімі
Оқытудың толық құны (теңге)
1.
2.
3.
Барлығы: