О внесении изменения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 22 августа 2016 года № 623 "Об утверждении Типового договора на долгосрочное субсидирование расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 16 ноября 2017 года № 793. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 декабря 2017 года № 16046
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 22 августа 2016 года № 623 "Об утверждении Типового договора на долгосрочное субсидирование расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14276, опубликован 4 октября 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Типовом договоре на долгосрочное субсидирование расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям, утвержденном указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Заказчик вправе:
1) проводить обследование поездов, указанных в основных условиях перевозок на предмет соответствия:
настоящему Договору и актуальности информации, размещенной в интернет-ресурсах по продаже проездных документов (билетов), согласно главе 6-1 настоящего Договора;
Национальному стандарту Республики Казахстан "Услуги населению. Обслуживание пассажиров в пассажирских поездах";
2) досрочно расторгнуть настоящий Договор, в случаях неисполнения Исполнителем по истечению 30 календарных дней, основных условий развития, основных условий повышения цен (тарифов), основных условий перевозок и подпунктов 6) и 10) пункта 7 настоящего Договора.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Исполнитель вправе:
1) требовать от Заказчика выплаты субсидий, предусмотренных настоящим Договором;
2) получать информацию о перечисленных объемах субсидий в рамках исполнения обязательств Заказчика по долгосрочному субсидированию;
3) организовывать продажу проездных документов (билетов) на поезда, указанные в основных условиях перевозок через билетные кассы, билетные кассы пассажирских агентств и через электронные терминалы, интернет-ресурсы;

"Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушының шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялауға арналған үлгілік шартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 22 тамыздағы № 623 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 16 қарашадағы № 793 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 4 желтоқсанда № 16046 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушының шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялауға арналған үлгілік шартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 22 тамыздағы № 623 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14276 болып тіркелген, 2016 жылғы 4 қарашада "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушының шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялауға арналған үлгілік шартында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Тапсырыс беруші мыналарға:
1) сәйкестік нысанасында тасымалдаудың негізгі талаптарында көрсетілген поездарды зерттеп-қарауды жүргізуге:
осы Шартқа және осы Шарттың 6-1-тарауына сәйкес жол жүру құжаттарын (билеттерді) сату бойынша интернет-ресурстарда орналастырылған ақпараттардың өзектілігіне;
"Халыққа кызмет көрсету. Жолаушылар поездарында жолаушыларға қызмет көрсету" Қазақстан Республикасының Ұлттық стандартына;
2) орындаушы дамудың негізгі талаптарын, бағаның (тарифтің) негізгі талаптарын, тасымалдаудың негізгі талаптарын және осы Шарттың 7-тармағының 6) және 10) тармақшаларын орындамаған жағдайда осы Шартты мерзімінен бұрын бұзуға құқылы.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Орындаушы:
1) Тапсырыс берушіден осы Шартпен көзделген субсидияны төлеуді талап етуге;
2) ұзақ мерзімді субсидиялау бойынша Тапсырыс берушінің міндеттерін орындау шеңберінде аударылған субсидия көлемі туралы ақпарат алуға;
3) тасымалдаудың негізгі талаптарында көрсетілген поездарға билет кассалары, жолаушылар агенттіктерінің билет кассалары және электрондық терминалдар, интернет-ресурстар арқылы жол жүру құжаттарын (билеттерді) сатуды ұйымдастыруға;

4) в рамках исполнения настоящего Договора в зависимости от пассажиропотока определять составность поездов, указанных в основных условиях перевозок, курсирующих по социально значимым сообщениям.
5) заменять вагоны, указанные в основных условиях к пассажирским вагонам, в случае если качественные характеристики (наличие системы кондиционирования воздуха, подъемных устройств для посадки и высадки и специализированных мест для лиц, передвигающихся на инвалидных кресло-колясках) не ниже и год постройки вагонов не ранее вагонов, указанных в действующих основных условиях к пассажирским вагонам, в соответствии с приложением 3 настоящего Договора.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Исполнитель обязан:
1) осуществлять перевозки пассажиров по социально значимым сообщениям в соответствии с Правилами перевозок пассажиров, багажа и грузобагажа железнодорожным транспортом, утвержденными приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 545 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13714), Национальным стандартом Республики Казахстан "Услуги населению. Обслуживание пассажиров в пассажирских поездах" и иными нормативными правовыми актами в области железнодорожного транспорта в целях своевременного и качественного обеспечения условий настоящего Договора;
2) согласовывать с Заказчиком повышение цен (тарифов) на услуги по перевозке пассажиров по социально значимым сообщениям в пределах, установленных в основных условиях повышения цен (тарифов) не менее чем за 10 рабочих дней до введения их в действие;
3) согласовывать с Заказчиком изменение пункта формирования и оборота, графика и расписания движения не менее чем за 10 рабочих дней до введения их в действие;
4) осуществлять перевозки пассажиров согласно графику и расписанию движения поездов, принятых в Республике Казахстан;
5) предоставлять по запросу Заказчика в установленные им сроки информацию и отчетность, касающуюся финансово-хозяйственной деятельности Исполнителя;
6) представить Заказчику нотариально засвидетельствованные копии договоров с Национальным оператором инфраструктуры, оператором локомотивной тяги, железнодорожными организациями, оказывающими услуги по предоставлению технического обслуживания, экипировке топливом и водой, предоставлению вокзальных услуг в течение 60 календарных дней с момента заключения Договора;
7) принять меры по устранению выявленных нарушений и недопущению их в дальнейшем в течение 10 календарных дней со дня представления ему Заказчиком актов обследования, а также факта несоблюдения актуальности информации, размещенной в интернет-ресурсах по продаже проездных документов (билетов), предусмотренных подпунктом 1) пункта 4 настоящего Договора;

4) осы Шартты орындау шеңберінде әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша қатынайтын тасымалдаудың негізгі талаптарында көрсетілген жолаушылар ағынына тәуелді поездардың құрамдылығын анықтауға;
5) егер сапалық сипаттамасы (ауаны баптау жүйесінің, отырғызу және түсіруге арналған көтергіш құрылғылар және кресло-арбалармен қозғалатын мүгедек адамдар үшін арнайы орындардың бар болуы) төмен емес және осы Шарттың 3-қосымшасына сәйкес вагондарды шығару жылы жолаушылар вагондарына қойылатын қолданыстағы негізгі талаптарында көрсетілген вагондардан бұрын шығарылмаған жағдайда, жолаушылар вагондарына қойылатын негізгі талаптарда көрсетілген вагондарды ауыстыруға құқылы.
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Орындаушы:
1) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 545 бұйрығымен бекітілген Жолаушыларды, багажды және жүк-багажды теміржол көлігімен тасымалдау қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13714 болып тіркелген), "Халыққа кызмет көрсету. Жолаушылар поездарында жолаушыларға қызмет көрсету" Қазақстан Республикасының Ұлттық стандартына және теміржол көлігі саласындағы өзге де нормативтік құқықтық актілерге сәйкес осы Шарттың талаптарын сапалы және уақтылы қамтамасыз ету мақсатында әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыруға;
2) Тапсырыс берушімен бағаларды (тарифтерді) жоғарылатудың негізгі талаптарында белгіленген шегінде әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалы бойынша қызметтерге бағалардың (тарифтердің) жоғарылауын олардың қолданысқа енгізілуіне дейін кемінде 10 жұмыс күні бұрын келісуге;
3) Тапсырыс берушімен қозғалыс графигі мен кестесін, қалыптастыру және айналым пунктін өзгертуін олардың қолданысқа енгізілуіне дейін кемінде 10 жұмыс күні бұрын келісуге;
4) Қазақстан Республикасында қабылданған поездардың қозғалыс графигі мен кестесіне сәйкес жолаушылар тасымалын жүзеге асыруға;
5) Тапсырыс берушінің сұрау салуы бойынша ол белгілеген мерзімде Орындаушының қаржылық-шаруашылық қызметіне қатысты ақпаратты және есептілікті ұсынуға;
6) Тапсырыс берушіге Ұлттық инфрақұрылым операторымен, локомотивтік тарту операторымен, техникалық қызмет көрсету, жанармай және сумен жабдықтау, вокзал қызметтерін ұсынуы жөніндегі қызметтерді көрсететін теміржол ұйымдарымен жасалған шарттардың нотариалды куәландырылған көшірмелерін Шарт жасасқан сәттен бастап күнтізбелік 60 күн ішінде ұсынуға;
7) Тапсырыс берушінің тексеріс актілерін, сондай-ақ осы Шарттың 4-тармағының 1) тармақшасында көзделген жол жүру құжаттарын (билеттерді) сату бойынша интернет-ресурстарда орналастырылған ақпараттардың өзектілігін сақтамаудың фактісін ұсынған күннен бастап анықталған бұзушылықтарды жою және оған одан әрі жол бермеу бойынша күнтізбелік 10 күн ішінде шаралар қабылдауға;

8) размещать в поездах, указанных в основных условиях перевозок, информационные объявления в целях контроля качества предоставляемых услуг пассажирам по требованию Заказчика;
9) не позднее 10 рабочих дней с даты вступления в силу Договора согласовать с Заказчиком порядок расчета и заполнения документов, указанных в подпунктах 1), 2), 6) и 7) пункта 9 настоящего Договора;
10) осуществлять прицеп субсидируемых вагонов других перевозчиков курсирующих по социально значимым сообщениям на основании тарифов, определенных в соответствии с Методикой определения объемов долгосрочного субсидирования расходов перевозчиков, осуществляющих перевозки пассажиров по социально значимым сообщениям, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 167 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11541).";
наименование главы "3. Порядок взаиморасчетов" изложить в следующей редакции:
"4. Порядок взаиморасчетов";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. В случае организации перевозок местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы по межрайонным (междугородным внутриобластным) и пригородным сообщениям проходящих по участкам железных дорог Республики Казахстан, расположенным на территории Российской Федерации, и участкам железных дорог Российской Федерации, расположенным на территории Республики Казахстан Исполнитель представляет Заказчику документы, определенные в Правилах субсидирования расходов перевозчиков, связанных с осуществлением железнодорожных пассажирских перевозок, утверждаемые в соответствии со статьей 9-5 Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации об особенностях правового регулирования деятельности предприятий, учреждений и организаций железнодорожного транспорта от 18 октября 1996 года.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Исполнитель предоставляет Заказчику:
1) в срок до 15 числа месяца, следующего за отчетным, отчет о ходе исполнения основных условий развития с приложением подтверждающих документов с учетом указанных в них сроков исполнения;
2) в срок до 25 числа месяца, следующего за отчетным годом, представляет Заказчику, заверенные руководителем и печатью (при наличии), документ Национального оператора инфраструктуры, подтверждающий выполнение Исполнителем перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям пассажирскими вагонами в разрезе заводских номеров и сообщений в соответствии с основными условиями к пассажирским вагонам.
В случае организации перевозок местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы по межрайонным (междугородным внутриобластным) и пригородным сообщениям проходящих по участкам железных дорог Республики Казахстан, расположенным на территории Российской Федерации, и участкам железных дорог Российской Федерации, расположенным на территории Республики Казахстан требования, указанные в настоящем пункте, не распространяются.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:

8) Тапсырыс берушінің талабы бойынша жолаушыларға көрсетілетін қызметтер сапасын бақылау мақсатында тасымалдаудың негізгі талаптарында көрсетілген, поездарда ақпараттық хабарландыруларды орналастыруға;
9) Тапсырыс берушімен осы Шарттың 9-тармағының 1), 2), 6) және 7) тармақшаларында, көрсетілген құжаттарды толтыру және есептеу тәртібін Шарт күшіне енген күннен бастап 10 жұмыс күнінен кешіктірмей келісуге;
10) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 ақпандағы № 545 бұйрығымен бекітілген Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушылардың шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялау көлемдерін айқындау әдістемесіне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11541 болып тіркелген) сәйкес айқындалған тарифтердің негізінде әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша қатынайтын басқа тасымалдаушылардың субсидияланатын вагондарын тіркеуді жүзеге асыруға міндетті.";
"3. Өзара есеп айырысу тәртібі" деген тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Өзара есеп айырысу тәртібі";
мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
Ресей Федерациясының аумағында орналасқан Қазақстан Республикасының теміржолдары учаскелері және Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Ресей Федерациясының теміржолдары учаскелері бойынша өтетін ауданаралық (қаларалық, облысішілік) және қала маңындағы қатынастар бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, жергілікті атқарушы органдары тасымалдарды ұйымдастырған жағдайда Орындаушы Тапсырыс берушіге 1996 жылғы 18 қазандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясы Үкіметінің арасындағы теміржол көлігі кәсіпорындарының, мекемелері мен ұйымдарының қызметін құқықтық реттеудің ерекшеліктері туралы келісімнің 9-5-бабына сәйкес бекітілген Теміржол жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың шығыстарын субсидиялау қағидаларында айқындалған құжаттарды ұсынады.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Орындаушы Тапсырыс берушіге мыналарды:
1) есептік айдан кейінгі айдың 15 күніне дейінгі мерзімде дамудың негізгі талаптарын орындау барысы туралы онда көрсетілген орындау мерзімдерін ескере отырып растайтын құжаттардың қосымшасымен бірге есепті;
2) есептік жылдан кейінгі айдың 25 күніне дейінгі мерзімде Тапсырыс берушіге жолаушылар вагондарына қойылатын негізгі талаптарға сәйкес зауыт нөмірлері және қатынастар бөлінісінде Орындаушының жолаушылар вагондарымен әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын орындауын растайтын басшының қолымен және мөрімен (бар болған жағайда) расталған Ұлттық инфрақұрылым операторының құжатын ұсынады.";
Ресей Федерациясының аумағында орналасқан Қазақстан Республикасының теміржолдары учаскелері және Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Ресей Федерациясының теміржолдары учаскелері бойынша өтетін ауданаралық (қаларалық, облысішілік) және қала маңындағы қатынастар бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары тасымалдарды ұйымдастырған жағдайда Орындаушыға осы тармақта көрсетілген талаптар қолданылмайды.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"12. Последующая выплата субсидий осуществляется Заказчиком ежемесячно в соответствии с планом финансирования по платежам, по осуществленным и подтвержденным перевозкам. Удержание выплаченного авансового платежа производится в последнем месяце каждого года действия настоящего Договора.";
наименование главы "4. Форс-мажорные обстоятельства" изложить в следующей редакции, текст на государственном языке не меняется:
"5. Форс-мажорные обстоятельства";
наименование главы "5. Ответственность Сторон" изложить в следующей редакции:
"6. Ответственность Сторон";
дополнить главой 6-1 следующего содержания:
"6-1. Проведение обследования на предмет соответствия настоящему Договору и актуальности информации, размещенной в интернет-ресурсах по продаже проездных документов (билетов)
26-1. Заказчик не менее, чем за 3 рабочих дня уведомляет Исполнителя о проведении обследования поездов, указанных в основных условиях перевозок в соответствии с подпунктом 1) пункта 4 Договора.
26-2. Для проведения обследования поездов, указанных в основных условиях перевозок в соответствии с подпунктом 1) пункта 4 Договора, формируется комиссия (далее – Комиссия). Состав комиссии утверждается первым руководителем Заказчика, либо в случае его отсутствия, лицом, исполняющим его обязанности.
26-3. Обследование проводится членами Комиссии на соответствие настоящего Договора (далее – обследование) путем определения исполнения: основных условий обеспечения посадки и высадки пассажиров, основных условий развития перевозок пассажиров и актуальности информации, размещенной в интернет-ресурсах по продаже проездных документов (билетов).
26-4. Исполнитель принимает необходимые меры к организации данного обследования, в частности подготовки необходимой документации, участие в обследовании, при необходимости согласование графика обследования.
26-5. Периодичность обследования пассажирского поезда осуществляется не более двух раз в полугодие.
26-6. Обследование проводится по всему составу пассажирского поезда в пунктах формирования/оборота, на станциях и в пути следования.
26-7. Перед началом обследования пассажирского поезда члены Комиссии предъявляют служебное удостоверение и соответствующий приказ.
26-8. По результатам обследования пассажирского поезда членами Комиссии составляется акт обследования согласно приложению 9 к настоящему Договору, являющийся его неотъемлемой частью. В случае необходимости к акту обследования прилагаются, при их наличии, подтверждающие документы, связанные с результатами обследования.
В случае наличия замечаний и (или) возражений по результатам обследования Исполнитель, излагает их в письменном виде. Замечания и (или) возражения прилагаются к акту обследования, о чем делается соответствующее примечание.

"12. Субсидияларды кейіннен төлеуді Тапсырыс беруші жүзеге асырылған және расталған тасымалдар бойынша төлемдер жөніндегі қаржыландыру жоспарына сәйкес ай сайын жүзеге асырады. Төленген аванстық төлемді ұстап қалу осы Шартты қолданған әрбір жылдың соңғы айында жүргізіледі.";
"4. Форс-мажорлық жағдайлар" деген тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді:
"5. Форс-мажорлық жағдайлар";
"5. Тараптардың жауапкершілігі" деген тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Тараптардың жауапкершілігі";
мынадай мазмұндағы 6-1-тараумен толықтырылсын:
"6-1. Осы Шартқа және жол жүру құжаттарын (билеттерді) сату бойынша интернет-ресурстарда орналастырылған ақпараттардың өзектілігіне сәйкестік нысанында зерттеп-қарауды жүргізу.
26-1. Тапсырыс беруші Орындаушыны Шарттың 4-тармағының 1) тармақшасына сәйкес тасымалдаудың негізгі талаптарында көрсетілген поездарды зерттеп-қарауды жүргізу туралы кемінде 3 жұмыс күні бұрын хабардар етеді.
26-2. Шарттың 4-тармағының 1) тармақшасына сәйкес тасымалдардың негізгі талаптарында көрсетілген поездарды зерттеп-қарауды жүргізу үшін Комиссия (бұдан әрі – Комиссия) құрылады. Комиссия құрамын Тапсырыс берушінің бірінші басшысы не ол болмаған жағдайда оның міндеттерін атқаратын адам бекітеді.
26-3. Осы Шартқа сәйкестікке зерттеп-қарауды (бұдан әрі – зерттеп-қарау) мыналардың: жолаушыларды отырғызу мен түсіруді қамтамасыз етудің негізгі талаптарының, жолаушылар тасымалдарын дамытудың негізгі талаптарының және жол жүру құжаттарын (билеттерді) сату бойынша интернет-ресурстарда орналастырылған ақпараттың өзектілігінің орындалуын айқындау жолымен Комиссия мүшелері жүргізеді.
26-4. Орындаушы осы зерттеп-қарауды ұйымдастыру, атап айтқанда, қажетті құжаттамаларды дайындау, зерттеп-қарауға қатысу, қажет болған кезде зерттеп-қарау кестесін келісу үшін қажетті шараларды қабылдайды.
26-5. Жолаушылар поезын зерттеп-қараудың мерзімділігі жарты жылда кемінде екі рет жүзеге асырылады.
26-6. Зерттеп-қарау жолаушылар поездарының барлық құрамы бойынша, қалыптастыру/айналым пункттарында, станцияларда және жүру жолында жүргізіледі.
26-7. Жолаушылар поездарын зерттеп-қарауды бастаудың алдында Комиссия мүшелері қызметтік куәлікті және тиісті бұйрықты көрсетеді.
26-8. Жолаушылар поездарын зерттеу-қарау нәтижелері бойынша Комиссия мүшелері осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын 9-қосымшасына сәйкес Зерттеп-қарау актісі жасайды. Қажет болған жағдайда зерттеп-қарау актісіне олар бар болған жағдайда зерттеп-қарау нәтижелерімен байланысты растайтын құжаттар қоса беріледі.
Зерттеп-қарау нәтижелері бойынша Орындаушы ескертулер және (немесе) қарсылықтары болған жағдайда, оны жазбаша түрде жазады. Ескертулер және (немесе) қарсылықтары зерттеп-қарау актісіне қоса беріледі, ол туралы тиісті ескерту болады.

26-9. Акт обследования составляется в двух экземплярах. Один экземпляр акта обследования остается у Заказчика, второй экземпляр вручается Исполнителю.
26-10. Заказчик при проведении обследования пассажирского поезда соблюдает законодательство Республики Казахстан, права и законные интересы Исполнителя и проводит обследование в соответствии с настоящей главой Договора.
26-11. Исполнитель при проведении обследования пассажирского поезда обеспечивает беспрепятственный доступ членам Комиссии в пассажирские вагоны всех типов, находящиеся в составе обследуемого пассажирского поезда и представляет членам Комиссии документы (сведения), связанные с вопросами обследования на бумажных носителях, а в случае необходимости, их копии для приобщения к акту обследования в течении 5 рабочих дней со дня проведения соответствующего обследования.
26-12. После составления акта обследования, члены комиссии его подписывают, визируют каждый лист и представляют Исполнителю для ознакомления.";
наименование главы "6. Срок действия, условия изменения и расторжения договора, порядок рассмотрения споров" изложить в следующей редакции:
"7. Срок действия, условия изменения и расторжения договора, порядок рассмотрения споров";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. Договор может быть расторгнут по взаимному соглашению Сторон или по требованию одной из Сторон, в случае неисполнения обязательств другой Стороной. При этом, Исполнитель осуществляет возврат Заказчику выплаченного авансового платежа с учетом выполненных объемов перевозок в соответствии с основными условиями перевозок пассажиров.";
наименование главы "7. Реквизиты и подписи Сторон" изложить в следующей редакции:
"8. Реквизиты и подписи Сторон";
пункт 33 изложить в следующей редакции:
"33. Положения Договора могут быть изменены и (или) дополнены в порядке, предусмотренном гражданским законодательством Республики Казахстан, в частности по взаимному согласию сторон допускается пересмотр условий, указанных в приложениях 1-7 настоящего Договора путем составления дополнительного соглашения, в том числе по изменению пункта формирования/оборота, наименования социально значимого сообщения, расстояния и периодичности курсирования маршрута.";
приложение 8 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
дополнить приложением 9 согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

26-9. Зерттеп-қарау актісі екі данада жасалады. Зерттеп-қарау актісінің бір данасы Тапсырыс берушіде қалады, екінші данасы Орындаушыға беріледі.
26-10. Тапсырыс беруші жолаушылар поездарына зерттеп-қарауды жүргізу кезінде Қазақстан Республикасының заңнамасын, Орындаушының құқықтары мен заңды мүдделерін сақтайды және осы Шарттың тарауына сәйкес зерттеп-қарауды жүргізеді.
26-11. Орындаушы жолаушылар поездарын зерттеп-қарауды жүргізу кезінде зерттеп-қаралатын жолаушылар поездарының құрамында бар барлық типтегі жолаушылар вагондарына Комиссия мүшелеріне кедергісіз қолжетімділікті қамтамасыз етеді және Комиссия мүшелеріне зерттеп-қарау мәселелерімен байланысты құжаттарды (мәліметтерді) қағаз тасығыштарда қажет болған жағдайда тиісті зерттеп-қарауды жүргізу күнінен бастап 5 жұмыс күні ішінде олардың көшірмелерін зерттеп-қарау актісіне қоса тіркеу үшін ұсынады.
26-12. Зерттеп-қарау актісін жасағаннан кейін Комиссия мүшелері оған қол қояды, әрбір параққа қол қояды және Орындаушыға танысу үшін ұсынылады.
"6. Шарттың қолданылу мерзімі, оны өзгерту және бұзу талаптары, дауларды қарау тәртібі" деген тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Шарттың қолданылу мерзімі, оны өзгерту және бұзу талаптары, дауларды қарау тәртібі";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Шарт Тараптардың өзара келісімі немесе егер басқа Тарап міндеттемелерін орындамаған жағдайда, Тараптардың бірінің талабы бойынша бұзылуы мүмкін. Бұл ретте Орындаушы Тапсырыс берушіге төленген аванстық төлемді жолаушыларды тасымалдаудың негізгі талаптарына сәйкес орындалған тасымалдар көлемі есебінен қайтаруды жүзеге асырады.";
"7. Тараптардың деректемелері мен қолдары" деген тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Тараптардың деректемелері мен қолдары";
33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"33. Шарттың ережелері Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында көзделген тәртіпте өзгертілуі және (немесе) толықтырылуы мүмкін, атап айтқанда тараптардың өзара келісімі бойынша осы Шарттың 1-7 қосымшаларында көрсетілген талаптарды, оның ішінде қалыптастыру/ айналым пунктін, әлеуметтік маңызы бар қатынастың атауын, қашықтығы және маршрут қатынауының мерзімділігін өзгерту бойынша қайта қарауға жол беріледі.
8-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 9-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Көлік комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
Приложение 1
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 16 ноября 2017 года № 793
Приложение 8
к Договору на долгосрочное
субсидирование расходов
перевозчика, связанных
с осуществлением перевозок
пассажиров по социально
значимым сообщениям
Неустойки, подлежащие удержанию Заказчиком за ненадлежащее исполнение Исполнителем обязательств по Договору
Основания возникновения неустойки
Размеры неустойки
1.
невыполнение Исполнителем всех требований пункта 9 Договора в установленные сроки
За каждый день просрочки в размере 0,1 % от общей месячной суммы субсидирования в соответствии с утвержденным и согласованным планом финансирования по платежам
2.
невыполнение Исполнителем плана финансирования по платежам
За каждый месяц просрочки в размере 0,1 % от общей месячной суммы субсидирования в соответствии с утвержденным и согласованным планом финансирования по платежам
Условия возвратов Исполнителем, выплаченных субсидий Заказчику, за ненадлежащее исполнение Исполнителем обязательств по Договору
Основания возникновения возврата
Размеры возврата
1.
невыполнение Исполнителем условий Договора в части объема вагонооборота и периодичности, указанных в основных условиях перевозок
пропорционально объему невыполненных перевозок по итогам года
2.
невыполнение Исполнителем условий Договора в части объема неснижаемого ежемесячного вагонооборота, указанного в основных условиях перевозок по поездам, прицепным и беспересадочным вагонам
пропорционально объему невыполненных перевозок по итогам отчетного месяца
3.
невыполнение по итогам каждого года Исполнителем условий Договора в части объема пассажирооборота, указанных в основных условиях обеспечения пассажирооборота по поездам и прицепным и беспересадочным вагонам более чем на 3% при условии выполнения объема вагонооборота на соответствующий год
1% от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования
4.
невыполнение Исполнителем основных условий к пассажирским вагонам по итогам года в разрезе следующего количества:

2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрі
Ж. Қасымбек
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2017 жылғы 16 қарашадағы
№ 793 бұйрығына
1-қосымша
Әлеуметтік маңызы бар
қатынастар бойынша
жолаушылар тасымалын жүзеге
асырумен байланысты
тасымалдаушының шығыстарын
ұзақ мерзімді субсидиялау
шартына
8-қосымша
Орындаушының Шарт бойынша міндеттемелерді тиісінше орындамағаны үшін Тапсырыс берушінің ұстауға жататын тұрақсыздық айыппұлдары
Тұрақсыздық айыппұлының туындауының негіздері
Тұрақсыздық айыппұлының көлемі
1.
Орындаушының белгіленген мерзімде Шарттың 9-тармағының барлық талаптарын орындамауы
Әрбір мерзімінен өткен күн үшін келісілген және бекітілген төлем бойынша қаржыландыру жоспарына сәйкес субсидиялаудың жалпы айлық сомасынан 0,1 % көлемінде
2.
Орындаушының төлем бойынша қаржыландыру жоспарын орындамауы
Әрбір мерзімінен өткен ай үшін келісілген және бекітілген төлем бойынша қаржыландыру жоспарына сәйкес субсидиялаудың жалпы айлық сомасынан 0,1 % көлемінде
Орындаушының Шарт бойынша міндеттерді тиісінше орындамағаны үшін Тапсырыс берушіге төленген субсидиялардың қайтарудың талаптары
Қайтару туындауының негіздері
Қайтару көлемі
1.
Тасымалдаудың негізгі талаптарында көрсетілген вагон айналымы көлемі және қатынау жиілігі бөлігінде Шарт талаптарын орындамауы
жыл қорытындысы бойынша орындалмаған тасымал көлеміне пропорционал
2.
Поездар, тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондар бойынша тасымалдаудың негізгі талаптарында көрсетілген төмендемейтін айлық вагон айналамының көлемі бөлігінде Орындаушының Шарт талаптарын орындамауы
есептік айдың қорытындысы бойынша орындалмаған тасымал көлеміне пропорционал
3.
Орындаушының әрбір жылдың қорытындысы бойынша поездар, тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондар бойынша тасымалдаудың негізгі талаптарында көрсетілген жолаушылар айналымы бөлігінде тиісті жылға вагон айналамы көлемін орындау шарты кезінде 3% артық Шарт талаптарын орындамауы
Субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген тиісті жыл және әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша субсидия көлемінен 1%
4.
Орындаушының әрбір тоқсанның резервтік қорытындысы бойынша жолаушылар вагондарына қойылатын негізгі талаптарды, келесі жағдайлардан орындамауы:

1) до 10 вагонов в пассажирских поездах – более 2 вагонов;
2) до 20 вагонов в пассажирских поездах – более 4 вагонов;
3) до 30 вагонов в пассажирских поездах – более 6 вагонов;
4) до 40 вагонов в пассажирских поездах – более 8 вагонов;
5) до 50 вагонов в пассажирских поездах – более 10 вагонов;
6) до 60 вагонов в пассажирских поездах – более 12 вагонов;
7) до 70 вагонов в пассажирских поездах – более 14 вагонов;
8) до 80 вагонов в пассажирских поездах – более 16 вагонов;
9) до 90 вагонов в пассажирских поездах – более 18 вагонов;
10) до 100 вагонов в пассажирских поездах – более 20 вагонов;
11) свыше 100 вагонов в пассажирских поездах – более 22 вагонов.
1% от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования
При этом, расчет определяется по формуле:
где: – количество вагонов не соответствующих основными условиями к пассажирским вагонам;
– общее количество вагонов в соответствии с основными условиями к пассажирским вагонам Договора;
– количество вагонов, соответствующих основным условиям к пассажирским вагонам по каждому составу за соответствующий период курсирования;
y – количество дней курсирования.
5.
неисполнение мероприятий основных условий развития по итогам проведения обследования и предоставления отчетов о ходе исполнения, с учетом указанных в них сроков исполнения по каждому пункту за 30 календарных дней
0,1% от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования за каждый пункт и 5 % по пунктам 1,2 главы 1.Обновление железнодорожного пассажирского парка вагонов
6.
неисполнение Исполнителем основных условий обеспечения посадки и высадки по соответствующему маршруту в месяц, а также по итогам проведения обследования
0,1% от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования за каждую станцию
7.
выявление факта(ов) неисполнения требований к актуальности информации, размещенной в интернет-ресурсах по продаже проездных документов (билетов) по итогам проведения обследования
0,1% от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования
8.
в случае выявления органами государственного транспортного контроля фактов перевозки неоформленных лиц (далее – лицо) в поездах, указанных в основных условиях перевозок
от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования:

1) 2 вагоннан аса – жолаушылар поездарында 10 вагонға дейін;
2) 4 вагоннан аса – жолаушылар поездарында 20 вагонға дейін;
3) 6 вагоннан аса – жолаушылар поездарында 30 вагонға дейін;
4) 8 вагоннан аса – жолаушылар поездарында 40 вагонға дейін;
5) 10 вагоннан аса – жолаушылар поездарында 50 вагонға дейін;
6) 12 вагоннан аса – жолаушылар поездарында 60 вагонға дейін;
7) 14 вагоннан аса – жолаушылар поездарында 70 вагонға дейін;
8) 16 вагоннан аса – жолаушылар поездарында 80 вагонға дейін;
9) 18 вагоннан аса – жолаушылар поездарында 90 вагонға дейін;
10) 20 вагоннан аса – жолаушылар поездарында 100 вагонға дейін;
11) 22 вагоннан аса – жолаушылар поездарында 100 вагонға дейін;.
Субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген тиісті жыл және әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша субсидия көлемінен 1%
Бұл ретте, есептеу мынадай формуламен айқындалады:
мұндағы: N s – жолаушылар вагондарына қойылатын негізгі талаптарына сәйкес келмейтін вагондардың саны;
N v– Шарт жолаушылар вагондарына қойылатын негізгі талаптарға сәйкес вагондардың жалпы саны;
N 1,2,3,4... қатынаудың тиісті мерзімділігіне әр құрам бойынша жолаушылар вагондарына негізгі шарттарына сәйкес келетін вагондардың саны;
у – қатынау күндерінің саны;
5.
Есептерді ұсыну қорытындысы бойынша дамудың негізгі талаптарындағы әрбір тармақ бойынша іс-шараларды орындамауы, онда көрсетілген мерзімдерді ескере отырып, күнтізбелік 30 күн ішінде әр тармақ бойынша орындалуы
Әр пунктқа субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген тиісті жыл және әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша субсидия көлемінен 0,1% және 1 бабтың 1,2 тармақтары бойынша 5%. Теміржол жолаушылар паркі вагондарының жаңаруы
6.
Орындаушының айына тиісті маршрут бойынша, сондай-ақ зерттеп-қарау жүргізу қорытындысы бойынша отырғызу мен түсіруді қамтамасыз етудің негізгі талаптарына сәйкес орындамауы
Әрбір станция үшін субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген тиісті жыл және әлеуметтік маңызы бар қатынастар және жылдар бойынша субсидия көлемінен 0,1%
7.
Зерттеп-қарауды жүргізу қорытындысы бойынша жол жүру құжаттарын (билеттерді) сату бойынша интернет-ресурстарда орналастырылған ақпараттардың өзектілігіне қойылатын талаптарын орындамаған фактісін(лерін) анықтау
Субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген тиісті жыл және әлеуметтік маңызы бар қатынастар және жылдар бойынша субсидия көлемінен 0,1%
8.
Мемлекеттік көліктік бақылау органдары тасымалдаудың негізгі талаптарында көрсетілген поездарда билетсіз тіркелмеген адамдарды
(бұдан әрі - адам) тасымалдау фактісін анықтаған жағдайда
Субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген тиісті жыл және әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша субсидия көлемінен:

1) до 10 лиц в пассажирских поездах – 0,1 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,01 %;
2) до 20 лиц в пассажирских поездах – 0,2 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,02 %;
3) до 30 лиц в пассажирских поездах – 0,3 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,03 %;
4) до 40 лиц в пассажирских поездах – 0,4 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,04 %;
5) свыше 40 лиц в пассажирских поездах – 1 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,5 %.
9.
в случае выявления органами государственного транспортного контроля фактов нарушении Правил перевозок пассажиров, багажа и грузобагажа (далее – нарушение) в поездах, указанных в основных условиях перевозок, кроме случаев указанных в пункте 7 Условии возврата Исполнителем, выплаченных субсидий Заказчику, за ненадлежащее исполнение Исполнителем обязательств по Договору
от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования:
1) от 10 нарушений в пассажирских поездах – 0,1 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,01 %;
2) от 20 нарушений в пассажирских поездах – 0,2 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,02 %;
3) от 30 нарушений в пассажирских поездах – 0,3 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,03 %;
4) от 40 нарушений в пассажирских поездах – 0,4 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,04 %;
5) свыше 50 нарушений в пассажирских поездах – 1 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,5 %.
10.
в случае выявления Заказчиком фактов несоответствия по итогам обследования согласно части второй подпункта 1) пункта 4 Договора
от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования:
1) от 10 фактов несоответствия в пассажирских поездах – 0,1 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,01 %;
2) от 20 фактов несоответствия в пассажирских поездах – 0,2 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,02 %;
3) от 30 фактов несоответствия в пассажирских поездах – 0,3 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,03 %;
4) от 40 фактов несоответствия в пассажирских поездах – 0,4 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,04 %;
5) свыше 50 фактов несоответствия в пассажирских поездах – 1 %, в электросекциях и дизельных поездах – 0,5 %.
11.
неисполнение Исполнителем подпунктов 2), 3), 5), 6), 8), 9), 10) пункта 7 Договора
0,01% от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования за каждые 10 календарных дней до устранения
12.

1) Жолаушылар поездарында 10 адамға дейін – 0,1%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,01%;
2) Жолаушылар поездарында 20 адамға дейін – 0,2%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,02%;
3) Жолаушылар поездарында 30 адамға дейін – 0,3%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,03%;
4) Жолаушылар поездарында 40 адамға дейін – 0,4%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,04%;
5) Жолаушылар поездарында 40 адамнан астам – 1%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,5%.
9.
Мемлекеттік көліктік бақылау органдары Орындаушының Шарт бойынша міндеттерді тиісінше орындамағаны үшін Тапсырыс берушіге төленген субсидиялардың қайтарудың талаптарының
7-тармағында көрсетілген жағдайлардан басқа тасымалдаудың негізгі талаптарында көрсетілген поездарда қозғалыс қауіпсіздігіне Жолаушыларды, багажды және жүк-багажды тасымалдау қауіп төндірмейтін қағидаларын бұзу (бұдан әрі – бұзушылық) фактілерін анықтаған жағдайда
Субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген тиісті әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша субсидия көлемінен:
1) жолаушылар поездарында 10-нан бастап бұзушылық – 0,1%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,01%;
2) жолаушылар поездарында 20-дан бастап бұзушылық – 0,2%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,02%;
3) жолаушылар поездарында 30-дан бастап бұзушылық – 0,3%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,03%;
4) жолаушылар поездарында 40-тан бастап бұзушылық – 0,4%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,04%;
5) жолаушылар поездарында 50-ден астам бұзушылық – 1%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,5%.
10.
Тапсырыс беруші зерттеп-қарау қорытныдысы бойынша Шарттың 4-тармағының 1) тармақшасының екінші бөлігіне сәйкес келмеу фактісін анықтаған жағдайда
Субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген сәйкес келетін жыл және әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша субсидия көлемінен:
1) жолаушылар поездарында 10-нан бастап бұзушылық – 0,1%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,01%;
2) жолаушылар поездарында 20-дан бастап бұзушылық – 0,2%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,02%;
3) жолаушылар поездарында 30-дан бастап бұзушылық – 0,3%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,03%;
4) жолаушылар поездарында 40-тан бастап бұзушылық – 0,4%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,04%;
5) жолаушылар поездарында 50-ден астам бұзушылық – 1%, электрлік секциялар мен дизельдік поездарда – 0,5%.
11.
Орындаушының Шарттың
7-тармағының 2), 3), 5), 6), 8), 9),10) тармақшаларын орындамауы
Жойғанға дейін әрбір күнтізбелік 10 күн үшін субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген жыл және тиісті әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша субсидия көлемінен 0,001%
12.

неисполнение Исполнителем подпункта 4) пункта 7 Договора
0,001% от объема субсидирования по соответствующему социально значимому сообщению и году, указанного в основных условиях субсидирования за каждые 1 час опоздания поездов по вине Исполнителя, начиная с первой минуты второго часа по итогам года
Настоящее приложение является неотъемлемой частью Договора на долгосрочное субсидирование расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям № _____ от "___" ___________ 20___ года.
"Заказчик"
"Исполнитель"
______________________________
(полное наименование)
______________________________
(адрес)
______________________________
(реквизиты)
______________________________
(должность)
______________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии )
______________________________
(подпись)
______________________________
место печати (при наличии)
______________________________
(полное наименование)
______________________________
(адрес)
______________________________
(реквизиты)
______________________________
(должность)
______________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии )
______________________________
(подпись)
______________________________
место печати (при наличии)
Приложение 2
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 16 ноября 2017 года № 793
Приложение 9
к Договору на долгосрочное
субсидирование расходов
перевозчика, связанных с
осуществлением перевозок
пассажиров по социально
значимым сообщениям
форма
Акт обследования
пассажирского поезда № ______
сообщением _________________________________________________
принадлежности ____________________________________________________
на соответствие Договора № _____ от _____ 20___ года.
(_________/_______________/20___ года.)
Соответствие перечня станций:
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
Соответствие актуальности информации, размещенной в интернет-ресурсах по
продаже проездных документов (билетов):
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
Исполнение мероприятий основных условий развития:
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
Дополнительно: _______________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
Члены комиссии:

Орындаушының Шарттың 7-тармағының 4) тармақшасын орындамауы
Орындаушының кінәсі бойынша жыл қорытындысы бойынша екінші сағаттың бірінші минутынан бастап поездардың әрбір 1 сағат сайын кешігуіне субсидиялаудың негізгі талаптарында көрсетілген әлеуметтік маңызы бар қатынастар және жылдар бойынша субсидия көлемінен 0,001%
Осы қосымша Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушының шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялау туралы 20___жылғы "__" _______№_____ шарттың ажырамас бөлігі болып табылады.
"Тапсырыс беруші"
"Орындаушы"
______________________________
(толық атауы)
______________________________
(мекенжайы)
______________________________
(деректемелері)
______________________________
(лауазымы)
______________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
______________________________
(қолы)
______________________________
мөрдің орны(бар болған жағдайда)
______________________________
(толық атауы)
______________________________
(мекенжайы)
______________________________
(деректемелері)
______________________________
(лауазымы)
______________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
______________________________
(қолы)
______________________________
мөрдің орны(бар болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2017 ж. 16 қарашадағы
№ 793 бұйрығына
2-қосымша
Әлеуметтік маңызы бар
қатынастар бойынша
жолаушылар тасымалын жүзеге
асырумен байланысты
тасымалдаушылардың
шығыстарын ұзақ мерзімді
субсидиялау шартына
9-қосымша
нысан
20__ жылғы ________ № ___ Шарт сәйкестігіне
______________________________________________________ жататын
________________________________ қатынасындағы
№ ______ жолаушылар поездарын
тексеру актісі
(20___ жылғы/_________/_______________)
Станциялар тізбесінің сәйкестігі:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Жол жүру құжаттарын (билеттерді) сату бойынша интернет-ресурстарда орналастырылған
ақпараттардың өзектілігіне сәйкестігі:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Негізгі шарттарды дамытудың іс-шараларын орындау:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Қосымша:_______________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Комиссия мүшелері: