О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 февраля 2015 года № 132 "Об утверждении правил направления уведомлений об устранении нарушений, выявленных по результатам проверки деятельности предыдущего администратора, отстраненного за эти нарушения, по результатам камерального контроля деятельности администратора, представления отчета об исполнении уведомления об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля деятельности администратора, а также форм уведомлений об устранении нарушений, выявленных по результатам проверки деятельности предыдущего администратора, отстраненного за эти нарушения, по результатам камерального контроля деятельности администратора, отчета об исполнении уведомления об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля деятельности администратора"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 ноября 2017 года № 668. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 декабря 2017 года № 16055. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 8 апреля 2020 года № 368.
Сноска. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 08.04.2020 № 368 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 февраля 2015 года № 132 "Об утверждении правил направления уведомлений об устранении нарушений, выявленных по результатам проверки деятельности предыдущего администратора, отстраненного за эти нарушения, по результатам камерального контроля деятельности администратора, представления отчета об исполнении уведомления об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля деятельности администратора, а также форм уведомлений об устранении нарушений, выявленных по результатам проверки деятельности предыдущего администратора, отстраненного за эти нарушения, по результатам камерального контроля деятельности администратора, отчета об исполнении уведомления об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля деятельности администратора" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10608, опубликован 13 мая 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в заголовок внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
уведомление об устранении нарушений, выявленных по результатам проверки деятельности предыдущего администратора, отстраненного за эти нарушения, по форме согласно приложению 2 к указанному приказу изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;

"Қызметін тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар үшін шеттетілген алдыңғы әкімшінің осы бұзушылықтарын, әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша бұзушылықтарды жою туралы хабарламаларды жіберу, әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның орындалуы туралы есепті беру қағидаларын, сондай-ақ қызметін тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар үшін шеттетілген алдыңғы әкімшінің осы бұзушылықтарын, әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша бұзушылықтарды жою туралы хабарламалардың, әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның орындалуы туралы есептің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 26 ақпандағы № 132 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 14 қарашадағы № 668 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 5 желтоқсанда № 16055 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 8 сәуірдегі № 368 бұйрығымен ( алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 08.04.2020 № 368 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қызметін тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар үшін шеттетілген алдыңғы әкімшінің осы бұзушылықтарын, әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша бұзушылықтарды жою туралы хабарламаларды жіберу, әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның орындалуы туралы есепті беру қағидаларын, сондай-ақ қызметін тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар үшін шеттетілген алдыңғы әкімшінің осы бұзушылықтарын, әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша бұзушылықтарды жою туралы хабарламалардың, әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның орындалуы туралы есептің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 26 ақпандағы № 132 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10608 болып тіркелген, 2015 жылғы 13 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Қызметін тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар үшін шеттетілген алдыңғы әкімшінің осы бұзушылықтарын, әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша аңықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаларды жіберу, әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның орындалуы туралы есепті беру қағидаларын, сондай-ақ қызметін тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар үшін шеттетілген алдыңғы әкімшінің осы бұзушылықтарын, әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша аңықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламалардың, әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның орындалуы туралы есептің нысандарын бекіту туралы";
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметін тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар үшін шеттетілген алдыңғы әкімшінің осы бұзушылықтарын жою туралы хабарлама осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;

уведомление об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля деятельности администратора, по форме согласно приложению 4 к указанному приказу изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 ноября 2017 года № 668
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 февраля 2015 года № 132
Форма
Уведомление
об устранении нарушений, выявленных по результатам проверки деятельности
предыдущего администратора, отстраненного за эти нарушения
"___" __________20___ года                                                 №______
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 20 Закона Республики
Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве" и на
основании акта о результатах проверки № от "___" _________ 20__ года
________________________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа)
уведомляет Вас, _________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при наличии), ИИН временного администратора,
реабилитационного, временного и банкротного управляющих)
осуществляющего процедуру в соответствии с Законом Республики Казахстан
от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве" в отношении
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) или наименование должника)
ИИН/БИН должника: _____________________________
адрес должника:__________________________________________________________________
(индекс, область, город, адрес)
Вид процедуры: ___________________________________
о нарушениях, выявленных по результатам проверки №____
от "___" _______20__года _________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(нарушения норм законодательства о реабилитации и банкротстве)
Исполнение уведомления осуществляется временным администратором,
реабилитационным, временным и банкротным управляющими в течение
двадцати рабочих дней со дня, следующего за днем вручения (получения)
уведомления путем устранения нарушений, указанных в уведомлении, а также
представления в уполномоченный орган отчета об исполнении уведомления.
В соответствии с пунктом 1 статьи 157 Предпринимательского кодекса
Республики Казахстан от 29 октября 2015 года в случае нарушения прав и
законных интересов проверяемых субъектов при осуществлении контроля и
надзора, проверяемый субъект вправе обжаловать решения, действия
(бездействие) соответствующего органа контроля и надзора и (или)
должностного лица в вышестоящий государственный орган либо суд в порядке,
установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение: описание выявленных нарушений на ____ листе (-ах).
Руководитель (заместитель руководителя) уполномоченного органа:
_____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись, печать)
Уведомление получил: _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) временного
администратора, реабилитационного, временного и банкротного
управляющих, подпись, дата)
Уведомление вручено администратору: ___________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
должностного лица уполномоченного органа,
подпись, дата)
Уведомление отправлено администратору: __________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки
и (или) получения)
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 ноября 2017 года № 668
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 февраля 2015 года № 132
Форма
Уведомление
об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля
деятельности администратора
"___" __________20___ года                                     №________
_____________________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа)

көрсетілген бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарлама осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбек он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің "Республикалық құқықтық ақпараттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолдауды;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 14 қарашадағы
№ 668 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 26 ақпандағы
№ 132 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Қызметін тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар үшін шеттетілген алдыңғы әкімшінің осы бұзушылықтарын жою туралы хабарлама
20__ жылғы "___" __________                              №_________
________________________________________________________________________________
(уәкілетті органның атауы )
"Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасы
Заңының 20-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес және тексеру нәтижелері туралы
20__ жылғы "____" ____________ №____ актінің негізінде "Оңалту және банкроттық туралы"
2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес рәсімді жүзеге
асыратын _______________________________________________________________ қатысты
(борышкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе атауы)
Сізді, _____________________________________________________________________
(уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылардың тегі,
аты, әкесінің аты (бар болса), ЖСН)
________________________________________________________________________________
Борышкердің ЖСН/БСН: ____________________________________________________
борышкердің мекенжайы: ___________________________________________________
(индексі, облыс, қала, мекенжайы)
Рәсім түрі: _______________________________________________________________
20__жылғы "___" ____ №___ тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар
туралы__________________________________________________________________________
___________________________________________________________________ хабардар етеді.
(оңалту және банкроттық туралы заңнаманың нормаларын бұзушылықтар)
Уақытша әкімші, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылар
хабарламаларды орындауды хабарлама табыс етілген (алынған) күннен кейінгі күннен бастап
жиырма жұмыс күні ішінде хабарламада көрсетілген бұзушылықтарды жою, сондай-ақ
уәкілетті органға хабарламаның орындалғаны туралы есепті беру арқылы жүзеге асырады.
2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік Кодексі 157-бабының 1-тармағына сәйкес бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру кезiнде тексерілетін
субъектiлердiң құқықтары мен заңды мүдделерi бұзылған жағдайда тексерілетін субъектi
тиісті бақылау және қадағалау органының және (немесе) лауазымды адамның шешімдеріне,
iс-әрекеттерiне (әрекетсiздiгiне) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген
тәртiппен жоғары тұрған мемлекеттiк органға не сотқа шағымдануға құқылы.
Қосымша: анықталған бұзушылықтардың сипаттамасы ____ парақта.
Уәкілетті органның басшысы (басшының орынбасары):
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы, мөрі)
Хабарламаны алды: ___________________________________________________
______________________________________________________________________________
(Уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылардың тегі,
аты, әкесінің аты (бар болса), күні, қолы)
Хабарлама әкімшіге берілді: _________________________________________________
________________________________________________________________________________
(уәкілетті органның лауазымды адамының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), күні, қолы)
Хабарлама әкімшіге жіберілді: _______________________________________________
______________________________________________________________________________
(жіберілгенін және (немесе) алынғанын дәлелдейтін құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 14 қарашадағы
№ 668 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 26 ақпандағы
№ 132 бұйрығына
4-қосымша
Нысан
Әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарлама
20__ жылғы "___" __________                                          №______
______________________________________________________________________________
(уәкілетті органның атауы )
"Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасы

в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 20 Закона Республики
Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве" уведомляет
Вас, ________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(фамилии, имя, отчество (при наличии), ИИН временного администратора,
реабилитационного, временного и банкротного управляющих)
осуществляющего процедуру в соответствии с Законом Республики Казахстан
от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве" в отношении
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) или наименование должника)
ИИН/БИН должника: _____________________________
адрес должника: _________________________________________________________________
(индекс, область, город, адрес)
Вид процедуры: _________________________________________________________________
о нарушениях, выявленных "___" _______ 20__ года
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(нарушения норм законодательства о реабилитации и банкротстве)
Исполнение уведомления осуществляется временным администратором,
реабилитационным, временным и банкротным управляющими в течение
двадцати рабочих дней со дня, следующего за днем вручения (получения)
уведомления путем устранения нарушений, указанных в уведомлении, а также
представления в уполномоченный орган отчета об исполнении уведомления.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 3 статьи 144
Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года
контроль исполнения предписаний (постановлений, представлений,
уведомлений) об устранении выявленных нарушений в результате проверки и
по результатам иных форм контроля и надзора является основанием для
проведения внеплановой проверки.
Приложение: описание выявленных нарушений на ____ листе (-ах).
Руководитель (заместитель руководителя) уполномоченного органа: _____________
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись, печать)
Уведомление получил:______________________________________________________
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) временного администратора,
реабилитационного, временного и банкротного управляющих, подпись, дата)
Уведомление вручено администратору: _______________________________________
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) должностного лица уполномоченного
органа, подпись, дата)
Уведомление отправлено администратору:_____________________________________
__________________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)

Заңының 20-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес "Оңалту және банкроттық туралы"
2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес рәсімді жүзеге
асыратын _______________________________________________________________________
________________________________________________________________________ қатысты
(борышкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе атауы)
Сізді, _____________________________________________________________________
(уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылардың
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), ЖСН)
________________________________________________________________________________
Борышкердің ЖСН/БСН: ____________________________________________________
борышкердің мекенжайы: ___________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(индексі, облыс, қала, мекенжайы)
Рәсім түрі: ___________________________________
Сізді 20__жылғы "___" _______ бұзушылықтар туралы _________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________ хабардар етеді.
(оңалту және банкроттық туралы заңнаманың нормаларын бұзушылықтар)
Уақытша әкімші, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылар
хабарламаларды орындауды хабарлама табыс етілген (алынған) күннен кейінгі күннен бастап
жиырма жұмыс күні ішінде хабарламада көрсетілген бұзушылықтарды жою, сондай-ақ
уәкілетті органға хабарламаның орындалғаны туралы есепті беру арқылы жүзеге асырады.
2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік Кодексі
бабының 3-тармағы 1) тармақшасына сәйкес тексерудің нәтижесінде және бақылау мен
қадағалаудың өзге де нысандарының нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою
туралы нұсқамалардың (қаулылардың, ұсынулардың, хабарламалардың) орындалуын бақылау
тексерілетін субъектілерді жоспардан тыс тексеруге негіз болып табылады.
Қосымша: анықталған бұзушылықтардың сипаттамасы ____ парақта.
Уәкілетті органның басшысы (басшының орынбасары): ____________________
______________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы, мөрі)
Хабарламаны алды: ___________________________________________________
______________________________________________________________________________
(Уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылардың тегі,
аты, әкесінің аты (бар болса), күні, қолы)
Хабарлама әкімшіге берілді:____________________________________________
______________________________________________________________________________
(уәкілетті органның лауазымды адамының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), күні, қолы)
Хабарлама әкімшіге жіберілді: ______________________________________________
_______________________________________________________________________________
(жіберілгенін және (немесе) алынғанын дәлелдейтін құжат)