О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 22 августа 2011 года № 423 "Об утверждении Правил проведения инвентаризации в государственных учреждениях"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 ноября 2017 года № 692. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 декабря 2017 года № 16093. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 28 мая 2025 года № 261
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 28.05.2025 № 261 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие см. п.3
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 22 августа 2011 года № 423 "Об утверждении Правил проведения инвентаризации в государственных учреждениях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7197), следующие изменения:
в Правилах проведения инвентаризации в государственных учреждениях, утвержденных указанным приказом:
подпункт 12) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"12) расчетов по платежам в бюджет, по обязательным социальным отчислениям, по пенсионным взносам, по отчислениям и взносам на обязательное социальное медицинское страхование в Государственную корпорацию "Правительство для граждан", с депонентами – не менее одного раза в квартал;";
пункт 60 изложить в следующей редакции:
"60. Результаты инвентаризации должны быть отражены в учете и отчетности того месяца, в котором была закончена инвентаризация.
В соответствии с Правилами составления и представления финансовой отчетности, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 1 августа 2017 года № 468, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15594, в пояснительных записках к годовой финансовой отчетности отражаются данные о результатах проведенной инвентаризации.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 и 24 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 и 24 к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии бухгалтерского учета и аудита Министерства финансов Республики Казахстан (Бектурова А.Т.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

"Мемлекеттік мекемелерде түгендеу жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 22 тамыздағы № 423 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 30 қарашадағы № 692 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 14 желтоқсанда № 16093 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 28 мамырдағы № 261 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 28.05.2025 № 261 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолдансықа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік мекемелерде түгендеу жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 22 тамыздағы № 423 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде № 7197 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік мекемелерде түгендеу жүргізу қағидаларына:
4- тармақтың 12) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"12) міндетті әлеуметтік аударымдар бойынша, зейнетақы жарналары бойынша, "Азаматтар үшін үкімет" мемлекеттік корпорациясына міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар мен жарналар бойынша бюджетке төлемдер бойынша, депонентермен – тоқсанына кемінде бір рет есеп айырысулар;";
60-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"60. Түгендеу нәтижелері түгендеу аяқталған айдың есебінде және есептілігінде көрсетілуі тиіс.
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15594 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 1 тамыздағы № 468 бұйрығымен бекітілген Қаржылық есептілікті жасау мен ұсыну қағидаларына сәйкес жылдық қаржылық есептілікке түсіндірме жазбада жүргізілген түгендеу нәтижелері туралы деректер көрсетіледі.";
1, 234, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 және 24 - қосымшалар осы бұйрыққа 1, 234, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 және 24 - қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бухгалтерлік есеп және аудит әдіснамасы департаменті (А.Т. Бектұрова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;

3. ________________________________________________ тенге ________ тыин
4. ________________________________________________ тенге ________ тыин
Итого фактическое наличие __________________________тенге ________тыин
__________________________________________________________________________
прописью
По учетным данным _________________________________ тенге ________ тыин
Результаты инвентаризации: излишек _________________________________________
недостача ________________________________________
Последние номера кассовых ордеров:
Приходного № __________________, расходного № ________________
Председатель комиссии: _________ ________ __________________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Члены комиссии: _________ ________ ______________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________ _______ ______________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________ _______ ______________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подтверждаю, что деньги, перечисленные в акте, находятся на моем ответственном хранении.
Материально-ответственное (ые) лицо (лица): ________ _________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" _________________ _______
Оборотная сторона
Приложение 19
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 ноября 2017 года № 692
Приложение 19
к Правилам проведения инвентаризации
в государственных учреждениях
Объяснение причин излишков или недостач ____________________________________
Материально-ответственное (ые) лицо (лица): __________ ________ ________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Решение руководителя государственного учреждения ____________________________
__________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"___" _______________ ______
Председатель комиссии: _________ ________ __________________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Члены комиссии: _________ ________ ______________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________ _______ ______________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подтверждаю, что деньги, перечисленные в акте, находятся на моем ответственном хранении.
Материально-ответственное (ые) лицо (лица): ________ ___________ _____________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" _________________ _______
Приложение 20
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 ноября 2017 года № 692
Приложение 20
к Правилам проведения инвентаризации
в государственных учреждениях
Наименование ______________________ ____
государственное учреждение код
Инвентаризационная опись (сличительная ведомость) № _____
ценностей и бланков документов строгой отчетности
"___" _________________ ______
Расписка
К началу проведения инвентаризации все расходные и приходные документы на ценности сданы в бухгалтерскую службу и все ценности и бланки документов строгой отчетности, поступившие на мою (нашу) ответственность, оприходованы, а выбывшие списаны в расход.
Материально-ответственное (ые) лицо (лица): ________ ________ _________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
На основании приказа (распоряжения) от "____" __________ ______№ ___ проведено снятие фактических остатков и бланков документов строгой отчетности, числящихся на балансовом (забалансовом) счете № ___ по состоянию на "___" _____________ ____
Инвентаризация: начата "____" ________________ ______
окончена "____" _______________ ______
При инвентаризации установлено следующее:
№ записи
Наименование ценностей и бланков документов строгой отчетности
№ формы
Единица
измерения
При проверке фактического наличия (единица)
с № по № включительно
серия
купюра
количество
сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого…
Продолжение таблицы
По данным бухгалтерского учета
Результаты инвентаризации
с № по № включительно
серия
купюра
количество
сумма
излишек
недостача
с № по № включительно
количество
сумма
с № по № включительно
количество
сумма
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
х
х
х
х
х
Итого по описи, а) порядковых номеров ______________________________________
прописью
б) общее количество единиц, фактически ____________________
прописью
в) на сумму, фактически ___________тенге __________________ тыин ________
Председатель комиссии: _________ ________ __________________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Члены комиссии: _________ ________ ______________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________ _______ ______________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________ ________ __________________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Все ценности, перечисленные в настоящей инвентаризационной описи с № ____ по № _____, комиссией проверены в натуре в моем (нашем) присутствии и внесены в опись, в связи с чем претензий к инвентаризационной комиссии не имею (не имеем). Ценности, перечисленные в описи, находятся на моем (нашем) ответственном хранении.
Материально-ответственное (ые) лицо (лица): _______ _________ ___________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Указанные в настоящей описи данные и подсчеты проверил ______ ________ _____________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" _________________ ______
Объяснение причин излишков или недостач _________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Материально-ответственное (ые) лицо (лица): _______ ________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Решение руководителя государственного учреждения _______ __________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"_____" _____________ ______
Приложение 21
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 ноября 2017 года № 692
Приложение 21
к Правилам проведения инвентаризации
в государственных учреждениях
Акт
инвентаризации расчетов по состоянию на
"___" _________________ ______
Инвентаризационная комиссия в составе председателя _________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________
членов ________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________на основании приказа
___________ от _________________ _____ произвела инвентаризацию расчетов с дебиторами и кредиторами и установила следующее:
По дебиторской задолженности
Наименование субсчетов и организаций (лиц)
Счет
Суммы по балансу
В том числе
Из общей суммы, указанной в графе 2, числится задолженность по которой истекла исковая давность
суммы задолженности, подтвержденные дебиторами
суммы задолженности, не подтвержденные дебиторами
1
2
3
4
5
6
Итого

3. ___________________________________________ теңге ________тиын
4. ___________________________________________ теңге ________ тиын
Барлығы іс жүзінде бары ______________________теңге ________ тиын
_____________________________________________________________________
жазбаша
Есептік деректер бойынша __________________ теңге ________ тиын
Түгендеу нәтижелері: артығы __________________________________
жетпей қалғаны _________________________________
Кассалық ордерлердің соңғы нөмірі:
Кіріс № __________________, шығыс № ________________
Комиссия төрағасы:_________ ________ ________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Комиссия мүшелері:_________ _______ _______________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_________ _______ _______________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_________ _______ _______________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Актіде көрсетілген ақша менің жауапты сақтауымда тұрғанын растаймын.
Материалдық жауапты тұлға (тұлғалар) ______ _____ ________________________________
лауазымы, (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"____" ___________ ______
Сырт жағы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2017 жылғы 30 қарашадағы
№ 692 бұйрығына
19-қосымша
Мемлекеттік мекемелерде
түгендеу жүргізу қағидаларына
_____________
19-қосымша
Артық қаражат немесе ақшаның кем шығу себептерін түсіндіру
________________________________________________________________________________
Материалдық жауапты тұлға (тұлғалар)
________________________________________________________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мемлекеттік мекеме басшысының шешімі
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"___" _______________ ______
Комиссия төрағасы __________________ _____________ ______________________________
лауазымы, (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Комиссия мүшелері: __________________ _____________ ______________________________
лауазымы, (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________ _____________________ ______________________________
лауазымы, (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________ _____________________ ______________________________
лауазымы, (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Материалдық жауапты тұлға (тұлғалар): _______ _____________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"___" _____________ _____
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2017 жылғы 30 қарашадағы
№ 692 бұйрығына
20-қосымша
Мемлекеттік мекемелерде
түгендеу жүргізу қағидаларына
20-қосымша
Атауы _________________ ____
мемлекеттік мекеме код
Құндылықтар мен қатаң есептіліктегі құжаттар бланкілерін
№ ___ түгендеу тізімдемесі (салыстырып қарау ведомосі) Қолхат
Түгендеу жүргізу басында құндылықтарға берілген барлық шығыс және кіріс құжаттары бухгалтерлік қызметке тапсырылды және менің (біздің) жауапкершілігіме түскен барлық құндылықтар мен қатаң есептіліктегі құжаттар бланкілері кіріске алынды, ал шығысқа жатқызылғандары есептен шығарылды.
Материалдық жауапты тұлға (тұлғалар): ________ ________ ____________________________
лауазымы, (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
__ _________________ № ____ бұйрықтың (өкімнің) негізінде ___ __________________ жағдай бойынша баланстық (баланстан тыс) № ____ шотта есепте тұрған қатаң есептілік құжаттар бланкілері мен іс жүзіндегі қалдықтарын алу жүргізілді.
Түгендеу: "___" _____________________ басталды.
"___" _____________________ аяқталды.
Түгендеу кезінде мыналар анықталды:
Жазба №
Құндылықтар мен қатаң есептілік құжаттары бланкілерінің атауы
Нысан №
Өлшем бірлігі
Іс жүзінде болуын (бірлік) тексерген кезде
№ -нен № -ін қоса алғанда
сериясы
купюра
саны
сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жиыны
Кестенің жалғасы
Бухгалтерлік есеп деректері бойынша
Түгендеу нәтижелері
№ -нен № -ін қоса алғанда
сериясы
купюра
саны
сомасы
артық қаражат
кем шыққан қаражат
№ -нен № -ін қоса алғанда
саны
сомасы
№ -нен № -ін қоса алғанда
саны
сомасы
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
х
х
х
х
х
Тізімдеме бойынша жиыны, а) реттік нөмірлері ______________________
жазбаша
б) бірліктердің жалпы саны, іс жүзінде _____________________________
_ жазбаша
в) іс жүзінде сомаға _______________ теңге _____________ тиын _________________
Комиссия төрағасы _________________ ____________ __________________________
лауазымы, (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Комиссия мүшелері _________________ ____________ __________________________
лауазымы, (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________ ___________________ __________________________
лауазымы, (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________ ___________________ __________________________
лауазымы, (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Осы № ___-нен № ___-не дейін түгендеу актісінде айтылған барлық құндылықтарды менің қатысуыммен (біздің) қатысуымызбен комиссия шын мәнінде тексерді және тізімдемеге енгізді, осыған байланысты түгендеу комиссиясына қоятын наразылығым (-ыз) жоқ. Тізімдемеде санамаланған құндылықтар менің (біздің) жауапты сақтауымда тұр.
Материалдық жауапты тұлға (тұлғалар):
____________________________ ___________________ __________________________
лауазымы, (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Осы тізімдемеде көрсетілген деректер мен есептеулерді тексерді
____________________________ ___________________ __________________________
лауазымы, (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"____" _________________ ______
Артық қаражат немесе ақшаның кем шығу себептерін түсіндіру
__________________________________________________________________________
Материалдық жауапты тұлға (тұлғалар): _________ _____ ________________________
лауазымы, (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мемлекеттік мекеме басшысының шешімі __________ ___________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"____" _________________ ______
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2017 жылғы 30 қарашадағы
№ 692 бұйрығына
21-қосымша
Мемлекеттік мекемелерде
түгендеу жүргізу қағидаларына
21-қосымша
"___" _________________ ______
жағдай бойынша есептерді түгендеу актісі
Төраға құрамындағы түгендеу комиссиясы ____________________________________
________________________________________________________________________________
мүшелері _________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
"______"_ _________________ _____ бұйрық негізінде дебиторлармен және кредиторлармен есептерді түгендеуді жүргізді және мынаны анықтады:
1. Дебиторлық берешек бойынша
Қосалқы шоттар мен ұйымдардың (тұлғалар) атауы
Шот
Баланс бойынша сомасы
Оның ішінде
2-топта көрсетілген жалпы сомадан қуыну мерзімі өткен берешек есептеледі
Дебиторлар растаған берешек сомасы
Дебиторлар растамаған берешек сомасы
1
2
3
4
5
6
Жиыны

2.      По кредиторской задолженности
Наименование субсчетов и организаций (лиц)
Счет
Суммы по балансу
В том числе
Из общей суммы, указанной в графе 2, числится задолженность по которой истекла исковая давность
суммы задолженности, согласованные с кредиторами
суммы задолженности, не согласованные с кредиторами
1
2
3
4
5
6
Итого
По резерву
Наименование субсчетов и организаций (лиц)
Счет
Суммы резерва по балансу
Суммы резерва согласно расчета
Примечание
1
2
3
4
5
Итого
Председатель комиссии: _________________ __________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Члены комиссии: _________________ ______________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________ ______________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________ ______________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"___" _______________ ________
Приложение 22
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 ноября 2017 года № 692
Приложение 22
к Правилам проведения инвентаризации
в государственных учреждениях
Наименование ______________________ ____
государственное учреждение код
Справка
к акту № ______ инвентаризации расчетов с дебиторами и кредиторами
"___" ______________ ____
Порядковый номер записи
Наименование и адрес дебитора, кредитора
За что числится задолженность
С какого времени
Сумма задолженности
Документ, подтверждающий задолженность и лицо, виновное в пропуске срока исковой давности
Примечание
дебиторской
кредиторской
Бухгалтер
Приложение 23
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 ноября 2017 года № 692
Приложение 23
к Правилам проведения инвентаризации
в государственных учреждениях
Наименование ______________________ ____
государственное учреждение код
Инвентаризационная опись (сличительная ведомость) № _____
ценных бумаг
"___" ________________ ______
Расписка
К началу проведения инвентаризации все расходные и приходные документы на ценности сданы в бухгалтерскую службу и все ценные бумаги, поступившие на мою (нашу) ответственность, оприходованы, а выбывшие списаны в расход.
Материально-ответственное (ые) лицо (лица): ________ ________ __________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________ ________ _____________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
На основании приказа (распоряжения) от "____" __________ ______№ ___ проведено снятие фактических остатков ценных бумаг, числящихся на балансовом (забалансовом) счете № ___ по состоянию на "___" _________ ___
Инвентаризация: начата "____" ________________ _____
окончена "____" ______________ _____
При инвентаризации установлено следующее:
№ записи
Наименование ценных бумаг
№ формы
Единица
измерения
При проверке фактического наличия (единица)
с № по № включительно
серия
номинал
количество
сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого…
Продолжение таблицы
По данным бухгалтерского учета
Результаты инвентаризации
с № по № включительно
серия
номинал
количество
сумма
излишек
недостача
с № по № включительно
количество
сумма
с № по № включительно
количество
сумма
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
х
х
х
х
х
х
Итого по описи, а) порядковых номеров ___________________________________
прописью
б) общее количество единиц, фактически ____________________
прописью
в) на сумму, фактически ______________ тенге _____________ тиын ________
Председатель комиссии: _________ ________ __________________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Члены комиссии: _________ ________ ______________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________ _______ ______________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________ ________ __________________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Все ценности, перечисленные в настоящей инвентаризационной описи с № ____ по № _____, комиссией проверены в натуре в моем (нашем) присутствии и внесены в опись, в связи с чем претензий к инвентаризационной комиссии не имею (не имеем). Ценности, перечисленные в описи, находятся на моем (нашем) ответственном хранении.
Материально-ответственное (ые) лицо (лица): _______ _________ ___________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Указанные в настоящей описи данные и подсчеты проверил ______ ________ _____________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" _________________ ______
Объяснение причин излишков или недостач _________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Решение руководителя государственного учреждения _______ __________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"_____" _____________ ______
Приложение 24
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 ноября 2017 года № 692
Приложение 24
к Правилам проведения инвентаризации
в государственных учреждениях
Наименование ______________________ ____
государственное учреждение код
Акт
инвентаризации финансовых инвестиций в субъекты
квазигосударственного сектора
по состоянию на "___" ____________ ____
Инвентаризационная комиссия в составе председателя _____________________________________________________
членов ______________________________________________________________
__________________________________________________________________ на основании приказа ____________ от
"_____" _____________ _____ произвела инвентаризацию финансовых инвестиций и установила следующее:
№ п/п
Наименование и Местонахождение Субъектов Квазигосударственного сектора
Перечислено/передано на формирование и пополнение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора *
Сумма по балансу
Финансовые инвестиции по акту сверки с субъектами квазигосударственного сектора (СКС)
Примечание
сумма
основание
Суммы финансовых инвестиций подтвержденные с СКС
Суммы финансовых инвестиций не подтвержденные с СКС
1
2
3
4
5
6
7
8
итого
*- на основании постановлений Правительства Республики Казахстан, решений местных исполнительных органов, приказов уполномоченного органа по распоряжению государственным имуществом.
Председатель комиссии: _________ ________ __________________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Члены комиссии: _________ ________ ______________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________ _______ ______________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________ ________ ______________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"_____" _____________ ______

2. Кредиторлық берешек бойынша
Қосалқы шоттар мен ұйымдардың (тұлғалар) атауы
Шот
Баланс бойынша сомасы
Оның ішінде
2-топта көрсетілген жалпы сомадан қуыну мерзімі өткен берешек есептеледі
кредит берушілер растаған берешек сомасы
кредит берушілер растамаған берешек сомасы
1
2
3
4
5
6
Жиыны
3. Резерв бойынша
Қосалқы шоттар мен ұйымдардың (тұлғалар) атауы
Шот
Баланс бойынша сомасы
Есепке сәйкес резерв сомасы
Ескерту
1
2
3
4
5
Жиыны
Комиссия төрағасы __________________ _______ _______________________________
лауазымы, (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Комиссия мүшелері __________________ _______ _______________________________
лауазымы, (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
__________________ ________________________ _______________________________
лауазымы, (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
__________________ ________________________ _______________________________
лауазымы, (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"___" _______________ ________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2017 жылғы 30 қарашадағы
№ 692 бұйрығына
22-қосымша
Мемлекеттік мекемелерде
түгендеу жүргізу қағидаларына
22-қосымша
Атауы _________________ ____
мемлекеттік мекеме код
Дебиторлар мен кредиторлар есептерін түгендеудің № ______
актісіне ___ __________________
анықтама
Жазбаның реттік нөмірі
Дебитордың, кредитордың атауы мен мекенжайы
Берешек не үшін есептеледі
Қай уақыттан бастап
Берешек сомасы
Берешек пен қуыну мерзімін өткізуге кінәлі адамды анықтайтын құжат
Ескерту
дебиторлық
кредиторлық
Бухгалтер
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2017 жылғы 30 қарашадағы
№ 692 бұйрығына
23-қосымша
Мемлекеттік мекемелерде
түгендеу жүргізу қағидаларына
23-қосымша
Атауы _________________ ____
мемлекеттік мекеме код
Бағалы қағаздардың
№ ___ түгендеу тізімдемесі (салыстырып қарау ведомосі)
"___" ________________ ______ Қолхат
Түгендеу жүргізу басында құндылықтарға берілген барлық шығыс және кіріс құжаттары бухгалтерлік қызметке тапсырылды және менің (біздің) жауапкершілігіме түскен барлық бағалы қағаздар кіріске алынды, ал шығысқа жатқызылғандары есептен шығарылды.
Материалдық жауапты тұлға (тұлғалар):
________ ________ _________________________
лауазымы, (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________ ________ _________________________
лауазымы, (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
______ _________________ № ____ бұйрықтың (өкімнің) негізінде "___" ___________ жағдай бойынша Баланстық (баланстан тыс) № ____ шотта есепте тұрған бағалы қағаздардың іс жүзіндегі қалдықтарын алу жүргізілді.
Түгендеу: "____" ________________ _____басталды
"____" ________________ _____аяқталды
Түгендеу кезінде мыналар анықталды:
Жазба №
Бағалы қағаздардың атауы
Нысан №
Өлшем бірлігі
Іс жүзінде болуын (бірлік) тексерген кезде
№ -нен № -ін қоса алғанда
сериясы
номиналы
саны
сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жиыны:
Кестенің жалғасы
Бухгалтерлік есеп деректері бойынша
Түгендеу нәтижелері
№ -нен № -ін қоса алғанда
сериясы
номиналы
саны
сомасы
артық қаражат
кем шыққан қаражат
№ -нен № -ін қоса алғанда
саны
сомасы
№ -нен № -ін қоса алғанда
саны
сомасы
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
х
х
х
х
х
х
Тізімдеме бойынша жиыны,
а) реттік нөмірлері ______________________________________________
жазбаша
б) бірліктердің жалпы саны, іс жүзінде _____________________________
__ жазбаша
в) іс жүзінде сомаға ___________________ теңге ________________ тиын __________
Комиссия төрағасы _________________ _______ _______________________________
лауазымы, (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Комиссия мүшелері _________________ ____ __________________________________
лауазымы, (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________________________ _________________ _______________________________
лауазымы, (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Осы № ___-нен № ___-не дейін түгендеу тізбесіндегі айтылған барлық құндылықтарды менің қатысуыммен (біздің) қатысуымызбен комиссия шын мәнінде тексерді және тізімдемеге енгізді, осыған байланысты түгендеу комиссиясына қоятын наразылығым (-ыз) жоқ. Тізімдемеде есептелген бағалы қағаздар менің (біздің) жауапкершілікті сақтауымда тұр.
Материалдық жауапты тұлға (тұлғалар):
________________________ _________________ _______________________________
лауазымы, (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Осы тізімдемеде көрсетілген деректер мен есептеулерді тексерді
________________________ _________________ _______________________________
лауазымы, (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"____" ________________ _______
Артық қаражат немесе ақшаның кем шығу себептерін түсіндіру
__________________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеме басшысының шешімі
_________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"_____" ______________ ______
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2017 жылғы 30 қарашадағы
№ 692 бұйрығына
24-қосымша
Мемлекеттік мекемелерде
түгендеу жүргізу қағидаларына
24-қосымша
Атауы _________________ ____
мемлекеттік мекеме код
"___" ________________ _______ жағдай бойынша квазимемлекеттік
сектор субъектілеріне салынған қаржылық инвестицияларды
түгендеу актісі
Төраға мүшелері ___________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
құрамындағы түгендеу комиссиясы
"____"________________ бұйрық негізінде қаржылық инвестицияларды түгендеу жүргізді және мынаны анықтады:
р/н
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің атауы және мекенжайы
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталын қалыптастыруға және толықтыруға берілген аударылған/берілген*
баланс бойынша сомасы
Квазимемлекеттік сектор субъектілерімен салыстырып тексеру актісі бойынша қаржылық инвестициясы (КСС)
Ескерту
сомасы
негіздеме
қаржылық инвестиция сомасы расталған (КСС)
қаржылық инвестиция сомасы расталған емес (КСС)
1
2
3
4
5
6
7
8
барлығы
*- Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары, жергілікті атқарушы органдардың шешімдері, мемлекеттік мүлікті иелену жөніндегі уәкілетті органның бұйрықтары негізінде.
Комиссия төрағасы:
________________________ _________________ _______________________________
лауазымы, (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Комиссия мүшелері:
________________________ _________________ _______________________________
лауазымы, (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________________________ _________________ _______________________________
лауазымы, (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________________________ _________________ _______________________________
лауазымы, (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"___" ________________ _______