О внесении изменения в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 24 декабря 2015 года № 107 "Об утверждении Реестра должностей гражданских служащих органов национальной безопасности Республики Казахстан"
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 27 ноября 2017 года № 110/нс. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2017 года № 16112
В соответствии с пунктом 5 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 24 декабря 2015 года № 107 "Об утверждении Реестра должностей гражданских служащих органов национальной безопасности Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12757, опубликован 15 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Реестр должностей гражданских служащих органов национальной безопасности Республики Казахстан, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту кадров Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан
К. Масимов
СОГЛАСОВАН
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
________________ Т. Дуйсенова
"____" _____________ 2017 года
Приложение
к приказу Председателя
Комитета национальной
безопасности
Республики Казахстан
от 27 ноября 2017 года № 110/нс
Утвержден
приказом Председателя
Комитета национальной
безопасности
Республики Казахстан
от 24 декабря 2015 года № 107
Реестр должностей гражданских служащих органов национальной безопасности Республики Казахстан
Звено
Ступень
Наименования должностей
Блок А (управленческий персонал)
А1
1
Руководитель государственного учреждения (далее – ГУ) и республиканского государственного казенного предприятия (далее – РГКП)
1-1
Заместитель руководителя ГУ и РГКП
А2
1
Художественный руководитель Ансамбля песни и пляски Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – ПС КНБ РК)
Начальник: службы, инспекции (воинской части 2456)

"Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының азаматтық қызметшілері лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 107 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2017 жылғы 27 қарашадағы № 110/қе бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 21 желтоқсанда № 16112 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексі 139-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының азаматтық қызметшілері лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 107 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12757 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 15 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының азаматтық қызметшілері лауазымдарының тізілімі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Кадрлар департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жолдауды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жіберуді;
4) ресми жариялаудан кейін осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің
Төрағасы
К. Мәсімов
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
________________ Т. Дүйсенова
2017 жылғы 28 қараша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2017 жылғы 27 қарашадағы
№ 110/қе бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2015 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 107 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының азаматтық
қызметшілері лауазымдарының тізілімі
Буын
Саты
Лауазымдар атауы
А блогы (басқарушы персонал)
А1
1
Мемлекеттік мекеменің (бұдан әрі – ММ) және республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның басшысы (бұдан әрі – РМҚК)
1-1
ММ және РМҚК басшысының орынбасары
А2
1
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметі (бұдан әрі – ҚР ҰҚК ШҚ) Ән-би ансамблінің көркемдік жетекшісі
Қызмет, инспекция (2456 әскери бөлімі) бастығы

Начальник (заведующий) отделения (воинской части 2530, воинской части 2120)
Главный бухгалтер ГУ и РГКП
Руководитель службы ГУ и РГКП
1-1
Заместитель руководителя службы ГУ и РГКП
Руководитель управления ГУ и РГКП
2
Заместитель руководителя управления ГУ и РГКП
Руководитель отдела ГУ и РГКП
Руководитель службы регионального управления ПС КНБ РК
Начальник (заведующий) отделения (воинской части 01068, воинской части 2023, воинской части 2028)
А3
1
Главный: хормейстер, балетмейстер, звукорежиссер (воинские части ПС КНБ РК), инспектор по кадрам, экономист (воинской части 2530)
1-1
Начальник: отдела, службы (воинской части 2468)
Руководитель группы ГУ и РГКП
3
Начальник группы (воинские части ПС КНБ РК)
Заведующий аптекой (воинской части 2530)
Блок В (основной персонал)
В1
1
Главный научный сотрудник, профессор
2
Ведущий научный сотрудник, доцент
Главный эксперт
3
Старший преподаватель
Старший научный сотрудник
Ведущий эксперт
4
Советник (воинской части 2456)
Преподаватель
Научный сотрудник
Старший эксперт
5
Эксперт
Врач-эксперт
Младший научный сотрудник
Методист методического кабинета (воинской части 2177)
Ассистент
в сфере здравоохранения
В2
1
Специалисты высшего уровня квалификации высшей категории: врачи всех специальностей
2
Специалисты высшего уровня квалификации первой категории: врачи всех специальностей
3
Специалисты высшего уровня квалификации второй категории: врачи всех специальностей
4
Специалисты высшего уровня квалификации без категории: врачи всех специальностей
В3
1
Специалисты высшего уровня квалификации высшей категории: медицинская сестра (медицинский брат), лаборант, провизор (фармацевт), психолог
2
Специалисты высшего уровня квалификации первой категории: медицинская сестра (медицинский брат), лаборант, провизор (фармацевт), психолог
3
Специалисты высшего уровня квалификации второй категории: медицинская сестра (медицинский брат), лаборант, провизор (фармацевт), психолог
4
Специалисты высшего уровня квалификации без категории: медицинская сестра (медицинский брат), лаборант, провизор (фармацевт), психолог
В4
1
Специалисты среднего уровня квалификации высшей категории: медицинская сестра (медицинский брат), медицинский статистик, зубной техник, фармацевт, фельдшер, лаборант, рентгенолаборант, инструктор по лечебной физкультуре, оптик и оптикометрист
2
Специалисты среднего уровня квалификации первой категории: медицинская сестра (медицинский брат), медицинский статистик, зубной техник, фармацевт, фельдшер, лаборант, рентгенолаборант, инструктор по лечебной физкультуре, оптик и оптикометрист
3
Специалисты среднего уровня квалификации второй категории: медицинская сестра (медицинский брат), медицинский статистик, зубной техник, фармацевт, фельдшер, лаборант, рентгенлаборант, инструктор по лечебной физкультуре, оптик и оптикометрист
4
Специалисты среднего уровня квалификации без категории: медицинская сестра (медицинский брат), медицинский статистик, медицинский регистратор, зубной техник, фармацевт, фельдшер, лаборант, рентгенолаборант, диетическая сестра, инструктор по лечебной физкультуре, оптик и оптикометрист
в сфере образования
В3
1
Специалисты высшего уровня квалификации высшей категории: воспитатель, лаборант
2
Специалисты высшего уровня квалификации первой категории: воспитатель, лаборант
3
Специалисты высшего уровня квалификации второй категории: воспитатель, лаборант
4
Специалисты высшего уровня квалификации без категории: воспитатель, лаборант
В4
1
Специалисты среднего уровня квалификации высшей категории: воспитатель, лаборант
2
Специалисты среднего уровня квалификации первой категории: воспитатель, лаборант
3
Специалисты среднего уровня квалификации второй категории: воспитатель, лаборант
4
Специалисты среднего уровня квалификации без категории: воспитатель, лаборант
в прочих сферах
В2
1
Специалисты высшего уровня квалификации высшей категории: артист-солист (вокалист, инструменталист) концертной организации (музыкального коллектива), артист балета ансамбля (танцевального коллектива), артист оркестра (ансамбля) народных инструментов, артист оркестра (ансамбля) эстрадного, артист оркестра духового, балетмейстер-постановщик, балетмейстер-постановщик (ансамбля песни и танца), хормейстер (дирижер хора), концертмейстер (артистов-солистов (вокалистов), хора, балета), режиссер-постановщик, режиссер, звукорежиссер (воинские части ПС КНБ РК); инженер всех специальностей (основной вид деятельности), инструктор (основной вид деятельности), эколог
2
Специалисты высшего уровня квалификации первой категории: артист-солист (вокалист, инструменталист) концертной организации (музыкального коллектива), артист балета ансамбля (танцевального коллектива), артист оркестра (ансамбля) народных инструментов, артист оркестра (ансамбля) эстрадного, артист оркестра духового, балетмейстер-постановщик, балетмейстер-постановщик (ансамбля песни и танца), хормейстер (дирижер хора), концертмейстер (артистов-солистов (вокалистов), хора, балета), режиссер-постановщик, режиссер, звукорежиссер (воинские части ПС КНБ РК); инженер всех специальностей (основной вид деятельности), инструктор (основной вид деятельности), эколог, ветеринарный врач
3
Специалисты высшего уровня квалификации второй категории: артист-солист (вокалист, инструменталист) концертной организации (музыкального коллектива), артист балета ансамбля (танцевального коллектива), артист оркестра (ансамбля) народных инструментов, артист оркестра (ансамбля) эстрадного, артист оркестра духового, балетмейстер-постановщик, балетмейстер-постановщик (ансамбля песни и танца), хормейстер (дирижер хора), концертмейстер (артистов-солистов (вокалистов), хора, балета), режиссер-постановщик, режиссер, звукорежиссер (воинские части ПС КНБ РК), инженер всех специальностей (основной вид деятельности), инструктор (основной вид деятельности), эколог, ветеринарный врач
4
Специалисты высшего уровня квалификации без категории: артист-солист (вокалист, инструменталист) концертной организации (музыкального коллектива), артист балета ансамбля (танцевального коллектива), артист оркестра (ансамбля) народных инструментов, артист оркестра (ансамбля) эстрадного, артист оркестра духового, балетмейстер-постановщик, балетмейстер-постановщик (ансамбля песни и танца), диспетчер по авиационным перевозкам, хормейстер (дирижер хора), концертмейстер (артистов-солистов (вокалистов), хора, балета), режиссер-постановщик, режиссер, звукорежиссер (воинские части ПС КНБ РК); инженер всех специальностей (основной вид деятельности), инструктор (основной вид деятельности), эколог, ветеринарный врач
В3
1
Специалисты среднего уровня квалификации высшей категории: артист-солист (вокалист, инструменталист) концертной организации (музыкального коллектива), артист балета ансамбля (танцевального коллектива), артист оркестра (ансамбля) народных инструментов, артист оркестра (ансамбля) эстрадного, артист оркестра духового, балетмейстер-постановщик, балетмейстер-постановщик (ансамбля песни и танца), хормейстер (дирижер хора), концертмейстер (артистов-солистов (вокалистов), хора, балета), режиссер-постановщик, режиссер, звукорежиссер (воинские части ПС КНБ РК); инспектор (основной вид деятельности), инструктор (основной вид деятельности), эколог
2
Специалисты среднего уровня квалификации первой категории: артист-солист (вокалист, инструменталист) концертной организации (музыкального коллектива), артист балета ансамбля (танцевального коллектива), артист оркестра (ансамбля) народных инструментов, артист оркестра (ансамбля) эстрадного, артист оркестра духового, балетмейстер-постановщик, балетмейстер-постановщик (ансамбля песни и танца), хормейстер (дирижер хора), концертмейстер (артистов-солистов (вокалистов), хора, балета), режиссер-постановщик, режиссер, звукорежиссер (воинские части ПС КНБ РК); инспектор (основной вид деятельности), инструктор (основной вид деятельности), ветеринарный фельдшер, эколог
3
Специалисты среднего уровня квалификации второй категории: артист-солист (вокалист, инструменталист) концертной организации (музыкального коллектива), артист балета ансамбля (танцевального коллектива), артист оркестра (ансамбля) народных инструментов, артист оркестра (ансамбля) эстрадного, артист оркестра духового, балетмейстер-постановщик, балетмейстер-постановщик (ансамбля песни и танца), хормейстер (дирижер хора), концертмейстер (артистов-солистов (вокалистов), хора, балета), режиссер-постановщик, режиссер, звукорежиссер (воинские части ПС КНБ РК); инспектор (основной вид деятельности), инструктор (основной вид деятельности), ветеринарный фельдшер, эколог
4
Специалисты среднего уровня квалификации без категории: артист-солист (вокалист, инструменталист) концертной организации (музыкального коллектива), артист балета ансамбля (танцевального коллектива), артист оркестра (ансамбля) народных инструментов, артист оркестра (ансамбля) эстрадного, артист оркестра духового, балетмейстер-постановщик, балетмейстер-постановщик (ансамбля песни и танца), диспетчер по авиационным перевозкам, хормейстер (дирижер хора), концертмейстер (артистов-солистов (вокалистов), хора, балета), режиссер-постановщик, режиссер, звукорежиссер (воинские части ПС КНБ РК); инспектор (основной вид деятельности), инструктор (основной вид деятельности), ветеринарный фельдшер, эколог
Блок С (административный персонал)
С1
Заведующий (руководитель): электрохозяйством, теплохозяйством, типографией, детским садом, аптекой, музеем, столовой, библиотекой, лабораторией, производством, архивом, котельной (при суммарной теплопроизводительности свыше 50 Гкал/ч), комбинатом; мастерской, банно-прачечным комбинатом (воинские части ПС КНБ РК)
С2
Специалисты высшего уровня квалификации: архивист, референт, бухгалтер, статистик, библиотекарь, экономист, дизайнер, художник, инженер всех специальностей, инспектор, инструктор, менеджер, методист, программист, переводчик, технолог, редактор, юрисконсульт, психолог, музыкальный руководитель, менеджер по государственным закупкам, механик, системный администратор, аудитор (ревизор)
С3
Специалисты среднего уровня квалификации: архивист, бухгалтер, статистик, библиотекарь, экономист, дизайнер, мастер, художник, инженер всех специальностей, инспектор, инструктор, менеджер, методист, механик, юрисконсульт, техник, тренер, технолог, специалист по воинскому учету, музыкальный руководитель, программист, помощник режиссера.
Руководитель структурного подразделения, занятого административно-хозяйственным обслуживанием государственного учреждения и казенного предприятия: бани, гаража, гостиницы, группы, делопроизводства, камеры хранения, канцелярии, котельной (при суммарной теплопроизводительности менее 50 Гкал/ч), пекарни, прачечной, склада, станции, хозяйства, участка, части, общежития, смены, спортзала
Блок D (вспомогательный персонал)
D
Оператор, охранник, делопроизводитель, диспетчер по автомобильным перевозкам, комендант, контролер, дежурный бюро пропусков, кассир, курьер, помощник воспитателя, секретарь, учетчик, чертежник, экспедитор, киномеханик, архивариус, помощник медицинской сестры (медицинского брата)

Бөлімше бастығы (меңгеруші) (2530 әскери бөлімі, 2120 әскери бөлімі)
ММ және РМҚК бас бухгалтеры
ММ және РМҚК қызмет басшысы
1-1
ММ және РМҚК қызмет басшысының орынбасары
ММ және РМҚК басқарма басшысы
2
ММ және РМҚК басқарма басшысының орынбасары
ММ және РМҚК бөлім басшысы
ҚР ҰҚК ШҚ өңірлік басқармасының қызмет жетекшісі
Бөлімше (меңгерушісі) (01068 әскери бөлімі, 2023 әскери бөлімі, 2028 әскери бөлімі) бастығы
А3
1
Бас: хормейстер, балетмейстер, дыбыс режиссері (ҚР ҰҚК ШҚ әскери бөлімдері), кадрлар жөніндегі инспектор, экономист (2530 әскери бөлімі)
1-1
Бөлім, қызмет (2468 әскери бөлімі) бастығы
ММ және РМҚК топ жетекшісі
3
Топ бастығы (ҚР ҰҚК ШҚ әскери бөлімдері)
Дәріхана меңгерушісі (2530 әскери бөлімі)
В блогы (негізгі персонал)
В1
1
Бас ғылыми қызметкер, профессор
2
Жетекші ғылыми қызметкер, доцент
Бас сарапшы
3
Аға оқытушы
Аға ғылыми қызметкер
Жетекші сарапшы
4
Кеңесші (2456 әскери бөлімі)
Оқытушы
Ғылыми қызметкер
Аға сарапшы
5
Сарапшы
Дәрігер-сарапшы
Кіші ғылыми қызметкер
Әдістемелік кабинетінің әдістемешісі (2177 әскери бөлімі)
Ассистент
денсаулық сақтау саласында
В2
1
Біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты мамандар: барлық мамандықтағы дәрігерлер
2
Біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты мамандар: барлық мамандықтағы дәрігерлер
3
Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты мамандар: барлық мамандықтағы дәрігерлер
4
Біліктілігі жоғары деңгейдегі санаты жоқ мамандар: барлық мамандықтағы дәрігерлер
В3
1
Біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты мамандар: мейірбике (мейірие), зертханашы, провизор (фармацевт), психолог
2
Біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты мамандар: мейірбике (мейірие), зертханашы, провизор (фармацевт), психолог
3
Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты мамандар: мейірбике (мейірие), зертханашы, провизор (фармацевт), психолог
4
Біліктілігі жоғары деңгейдегі санаты жоқ мамандар: мейірбике (мейірие), зертханашы, провизор (фармацевт), психолог
В4
1
Бiлiктiлiгi орташа деңгейдегі жоғары санатты мамандар: мейірбике (мейірие), медициналық статистик, тіс технигі, фармацевт, фельдшер, зертханашы, рентген зертханашысы, емдік дене шынықтыру жөніндегі нұсқаушы, оптик және оптикометрист
2
Бiлiктiлiгi орташа деңгейдегі бірінші санатты мамандар:, мейірбике (мейірие), медициналық статистик, тіс технигі, фармацевт, фельдшер, зертханашы, рентген зертханашысы, емдік дене шынықтыру жөніндегі нұсқаушы, оптик және оптикометрист
3
Бiлiктiлiгi орташа деңгейдегі екінші санатты мамандар: мейірбике (мейірие), медициналық статистик, тіс технигі, фармацевт, фельдшер, зертханашы, рентген зертханашысы, емдік дене шынықтыру жөніндегі нұсқаушы, оптик және оптикометрист
4
Бiлiктiлiгi орташа деңгейдегі санаты жоқ мамандар: мейірбике (мейірие), медициналық статистик, медициналық тіркеуші, тіс технигі, фармацевт, фельдшер, зертханашы, рентген зертханашысы, емдәм бикесі, емдік дене шынықтыру жөніндегі нұсқаушы, оптик және оптикометрист
білім беру саласында
В3
1
Біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты мамандар: тәрбиеші, зертханашы
2
Біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты мамандар: тәрбиеші, зертханашы
3
Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты мамандар: тәрбиеші, зертханашы
4
Біліктілігі жоғары деңгейдегі санаты жоқ мамандар: тәрбиеші, зертханашы
В4
1
Біліктілігі орташа деңгейдегі жоғары санатты мамандар: тәрбиеші, зертханашы
2
Біліктілігі орташа деңгейдегі бірінші санатты мамандар: тәрбиеші, зертханашы
3
Біліктілігі орташа деңгейдегі екінші санатты мамандар: тәрбиеші, зертханашы
4
Біліктілігі орташа деңгейдегі санаты жоқ мамандар: тәрбиеші, зертханашы
өзге де салаларда
В2
1
Біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты мамандар: концерттік ұйымдардың (музыкалық ұжымның) әртісі-жеке орындаушысы (вокалшы, аспапта ойнаушы), балет ансамблінің (би ұжымының) әртісі, халық аспаптары оркестрінің (ансамблінің) әртісі, эстрада оркестрінің (ансамблінің) әртісі, үрмелі аспаптар оркестрінің әртісі, қоюшы-балетмейстер, қоюшы-балетмейстер (ән және би ансамблі), хормейстер (хор дирижері), концертмейстер (әртістер-жеке орындаушылардың (вокалшылардың)
хордың, балеттің), қоюшы-режиссер, режиссер, дыбыс режиссері (ҚР ҰҚК ШҚ әскери бөлімдері); барлық мамандықтар инженері (негізгі қызмет түрі), нұсқаушы (негізгі қызмет түрі), эколог
2
Біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты мамандар: концерттік ұйымдардың (музыкалық ұжымның) әртісі-жеке орындаушысы (вокалшы, аспапта ойнаушы), балет ансамблінің (би ұжымының) әртісі, халық аспаптары оркестрінің (ансамблінің) әртісі, эстрада оркестрінің (ансамблінің) әртісі, үрмелі аспаптар оркестрінің әртісі, қоюшы-балетмейстер, қоюшы-балетмейстер (ән және би ансамблі), хормейстер (хор дирижері), концертмейстер (әртістер-жеке орындаушылардың (вокалшылардың)
хордың, балеттің), қоюшы-режиссер, режиссер, дыбыс режиссері (ҚР ҰҚК ШҚ әскери бөлімдері); барлық мамандықтар инженері (негізгі қызмет түрі), нұсқаушы (негізгі қызмет түрі), эколог, ветеринарлық дәрігер
3
Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты мамандар: концерттік ұйымдардың (музыкалық ұжымның) әртісі-жеке орындаушысы (вокалшы, аспапта ойнаушы), балет ансамблінің (би ұжымының) әртісі, халық аспаптары оркестрінің (ансамблінің) әртісі, эстрада оркестрінің (ансамблінің) әртісі, үрмелі аспаптар оркестрінің әртісі, қоюшы-балетмейстер, қоюшы-балетмейстер (ән және би ансамблі), хормейстер (хор дирижері), концертмейстер (әртістер-жеке орындаушылардың (вокалшылардың)
хордың, балеттің), қоюшы-режиссер, режиссер, дыбыс режиссері (ҚР ҰҚК ШҚ әскери бөлімдері); барлық мамандықтар инженері (негізгі қызмет түрі), нұсқаушы (негізгі қызмет түрі), эколог, ветеринарлық дәрігер
4
Біліктілігі жоғары деңгейдегі санаты жоқ мамандар: концерттік ұйымдардың (музыкалық ұжымның) әртісі-жеке орындаушысы (вокалшы, аспапта ойнаушы), балет ансамблінің (би ұжымының) әртісі, халық аспаптары оркестрінің (ансамблінің) әртісі, эстрада оркестрінің (ансамблінің) әртісі, үрмелі аспаптар оркестрінің әртісі, қоюшы-балетмейстер, қоюшы-балетмейстер (ән және би ансамблі), авиация тасымалдарының диспетчері, хормейстер (хор дирижері), концертмейстер (әртістер-жеке орындаушылардың (вокалшылардың) хордың, балеттің), қоюшы-режиссер, режиссер, дыбыс режиссері (ҚР ҰҚК ШҚ әскери бөлімдері); барлық мамандықтар инженері (негізгі қызмет түрі), нұсқаушы (негізгі қызмет түрі), эколог, ветеринариялық дәрігер
В3
1
Бiлiктiлiгi орташа деңгейдегі жоғары санатты мамандар: концерттік ұйымдардың (музыкалық ұжымның) әртісі-жеке орындаушысы (вокалшы, аспапта ойнаушы), балет ансамблінің (би ұжымының) әртісі, халық аспаптары оркестрінің (ансамблінің) әртісі, эстрада оркестрінің (ансамблінің) әртісі, үрмелі аспаптар оркестрінің әртісі, қоюшы-балетмейстер, қоюшы-балетмейстер (ән және би ансамблі), хормейстер (хор дирижері), концертмейстер (әртістер-жеке орындаушылардың (вокалшылардың)
хордың, балеттің), қоюшы-режиссер, режиссер, дыбыс режиссері (ҚР ҰҚК ШҚ әскери бөлімдері); инспектор (негізгі қызмет түрі), нұсқаушы (негізгі қызмет түрі), эколог
2
Бiлiктiлiгi орташа деңгейдегі бірінші санатты мамандар: концерттік ұйымдардың (музыкалық ұжымның) әртісі-жеке орындаушысы (вокалшы, аспапта ойнаушы), балет ансамблінің (би ұжымының) әртісі, халық аспаптары оркестрінің (ансамблінің) әртісі, эстрада оркестрінің (ансамблінің) әртісі, үрмелі аспаптар оркестрінің әртісі, қоюшы-балетмейстер, қоюшы-балетмейстер (ән және би ансамблі), хормейстер (хор дирижері), концертмейстер (әртістер-жеке орындаушылардың (вокалшылардың)
хордың, балеттің), қоюшы-режиссер, режиссер, дыбыс режиссері (ҚР ҰҚК ШҚ әскери бөлімдері); инспектор (негізгі қызмет түрі), нұсқаушы (негізгі қызмет түрі), ветеринариялық фельдшер, эколог
3
Бiлiктiлiгi орташа деңгейдегі екінші санатты мамандар: концерттік ұйымдардың (музыкалық ұжымның) әртісі-жеке орындаушысы (вокалшы, аспапта ойнаушы), балет ансамблінің (би ұжымының) әртісі, халық аспаптары оркестрінің (ансамблінің) әртісі, эстрада оркестрінің (ансамблінің) әртісі, үрмелі аспаптар оркестрінің әртісі, қоюшы-балетмейстер, қоюшы-балетмейстер (ән және би ансамблі), хормейстер (хор дирижері), концертмейстер (әртістер-жеке орындаушылардың (вокалшылардың)
хордың, балеттің), қоюшы-режиссер, режиссер, дыбыс режиссері (ҚР ҰҚК ШҚ әскери бөлімдері); инспектор (негізгі қызмет түрі), нұсқаушы (негізгі қызмет түрі), ветеринариялық фельдшер, эколог
4
Бiлiктiлiгi орташа деңгейдегі санаты жоқ мамандар: концерттік ұйымдардың (музыкалық ұжымның) әртісі-жеке орындаушысы (вокалшы, аспапта ойнаушы), балет ансамблінің (би ұжымының) әртісі, халық аспаптары оркестрінің (ансамблінің) әртісі, эстрада оркестрінің (ансамблінің) әртісі, үрмелі аспаптар оркестрінің әртісі, қоюшы-балетмейстер, қоюшы-балетмейстер (ән және би ансамблі), авиация тасымалдарының диспетчері, хормейстер (хор дирижері), концертмейстер (әртістер-жеке орындаушылардың (вокалшылардың) хордың, балеттің), қоюшы-режиссер, режиссер, дыбыс режиссері (ҚР ҰҚК ШҚ әскери бөлімдері); инспектор (негізгі қызмет түрі), нұсқаушы (негізгі қызмет түрі), ветеринариялық фельдшер, эколог
С блогы (әкімшілік персонал)
С1
Меңгеруші (басшы): электр шаруашылығының, жылу шаруашылығының, баспахананың, балабақшаның, дәріхананың, музейдің, асхананың, кітапхананың, зертхананың, өндірістің, архивтің, қазандықтың (жалпы жылу өнімділігі 50 Гкал/сағ. жоғары), комбинаттың;
шеберхананың, монша-кір жуу комбинатының (ҚР ҰҚК ШҚ әскери бөлімдері)
С2
Біліктілігі жоғары деңгейдегі мамандар: архивші, референт, бухгалтер, статистик, кітапханашы, экономист, дизайнер, суретші, барлық мамандықтар инженері, инспектор, нұсқаушы, менеджер, әдістемеші, бағдарламашы, аудармашы, технолог, редактор, заңкеңесшісі, психолог, музыкалық жетекші, мемлекеттік сатып алу менеджері, механик, жүйелік әкімші, аудитор (ревизор)
С3
Біліктілігі орташа деңгейдегі мамандар: архивші, бухгалтер, статистик, кітапханашы, экономист, дизайнер, шебер, суретші, барлық мамандықтар инженері, инспектор, нұсқаушы, менеджер, әдістемеші, механик, заңкеңесшісі, техник, жаттықтырушы, технолог, әскери есепке алу жөніндегі маман, музыкалық жетекші, бағдарламашы, режиссердің көмекшісі
Мемлекеттік мекемеге және қазыналық кәсіпорынға әкімшілік-шаруашылық қызмет көрсетумен айналысатын құрылымдық бөлімшенің: монша, гараж, қонақ үй, топ, іс жүргізу, сақтау камерасы, кеңсе, қазандық (жалпы жылу өнімділігі 50 Гкал/сағ. кем), наубайхана, кір жуатын орын, қойма, станция, шаруашылық, учаске, бөлім, жатақхана, ауысым, спортзал басшысы
D блогы (қосалқы персонал)
D
Оператор, күзетші, іс жүргізуші, автомобильдік тасымалдау диспетчері, комендант, бақылаушы, рұқсаттама бюросының кезекшісі, кассир, курьер, тәрбиешінің көмекшісі, хатшы, есепші, сызушы, экспедитор, киномеханик, архивариус, мейірбикенің (мейірие) көмекшісі