О внесении изменений в совместный приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 1222 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 декабря 2015 года № 796 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочного листа в области изучения и использования недр"
Совместный приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 декабря 2017 года № 916 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 7 марта 2018 года № 101. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 апреля 2018 года № 16720
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 1222 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 декабря 2015 года № 796 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочного листа в области изучения и использования недр" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах за № 12699, опубликован 23 февраля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в критериях оценки степени риска в области изучения и использования недр, утвержденных указанным совместным приказом:
подпункт 6) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"6) грубые нарушения – нарушения требований установленных нормативными правовыми актами в области изучения и использования недр, в части полноты выемки запасов, выборочной отработки богатых участков недр, выполнения показателей и решений, предусмотренных проектными документами на добычу, проведения работ за пределами контрактной территории, представления отчетности, превышения объемов добычи подземных вод, предусмотренных проектными документами.";
абзац третий подпункта 2) пункта 4 исключить;
приложение изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
проверочный лист в сфере государственного контроля в области изучения и использования недр, утвержденный указанным совместным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу.
2. Комитету геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего совместного приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

"Жер қойнауын зерттеу және пайдалану саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парағын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 1222 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 26 желтоқсандағы № 796 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2017 жылғы 28 желтоқсандағы № 916 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 7 наурыздағы № 101 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылы 3 сәуірде № 16720 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Жер қойнауын зерттеу және пайдалану саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парағын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 1222 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 26 желтоқсандағы № 796 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12699 болып тіркелген, 2016 жылғы 23 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бірлескен бұйрықпен бекітілген жер қойнауын зерттеу және пайдалану саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарында:
2-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) өрескел бұзушылықтар – қорларды қазып алудың толымдылығы, жер қойнауының бай учаскелерін таңдау, өндіруге арналған жобалау құжаттарында көзделген көрсеткіштер мен шешімдерді орындау, келісімшарттық аумақтан тыс жерлерде жұмыстарды жүргізу, есептілікті ұсыну, жобалау құжаттарында көзделген жерасты суларын өндіру көлемдерін арттыру бөлігінде жер қойнауын зерттеу мен пайдалану саласындағы нормативтік құқықтық актілерде белгіленген талаптарды бұзу.";
4-тармақтың 2) тармақшасының үшінші абзацы алып тасталсын;
қосымша осы бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бірлескен бұйрықпен бекітілген жер қойнауын зерттеу және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылау саласының тексеру парағы осы бірлескен бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
Р. Скляр
______________
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Т. Сулейменов
_______________
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета по правовой
статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
_________________ Б. Мусин
16 января 2018 года
Приложение 1
к совместному приказу
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 28 декабря 2017 года № 916
и Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 7 марта 2018 года № 101
Приложение
к Критериям оценки степени
риска в области изучения
и использования недр
Субъективные критерии оценки степени риска в области изучения и использования недр
№ п/п
Критерии
Степень нарушений
1
2
3

3) осы бірлескен бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
Р. Скляр ___________________
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Т. Сүлейменов _____________________
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақтан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және арнайы
есеп комитетінің төрағасы
_____________ Б. Мусин
2018 жылғы 16 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
міндетін атқарушының
2017 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 916 және Қазақстан
Республикасы Ұлттық
экономика министрінің
2018 жылғы 7 наурыздағы
№ 101 бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Жер қойнауын зерттеу
және пайдалану саласындағы
тәуекел дәрежесін бағалау
өлшемшарттарына
қосымша
Жер қойнауын зерттеу және пайдалану саласындағы тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективтік өлшемшарттары
Р/с
Өлшемшарттар
Бұзушылық дәрежесі
1
2
3

1. Результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых проверяемым субъектом, проводимого государственными органами
1
Несвоевременное представление или непредставление отчетов о проведенных геологоразведочных работах в территориальные подразделения уполномоченного органа по изучению и использованию недр
Значительное
2
Несвоевременное представление или непредставление отчета о выполнении лицензионных/контрактных условий
Значительное
3
Несвоевременное представление или непредставление специальных форм геологической отчетности, представляемой недропользователями о состоянии недр
Значительное
2. Результаты предыдущих проверок (степень тяжести устанавливается при несоблюдении нижеперечисленных требований)
В отношении недропользователей, осуществляющих разведку, добычу углеводородного сырья, подземных вод, лечебных грязей, твердых и общераспространенных полезных ископаемых
4
Проведение добычи в пределах горного отвода
Грубое
5
Превышение фактической годовой добычи над проектной более чем на десять процентов
Грубое
6
Наличие журнала по выполнению геолого-технических мероприятий
Значительное
7
Соблюдение требований по обеспечению организации проведения мониторинга за состоянием недр и контроля за разработкой месторождения
Значительное
8
Соблюдение технологических показателей разработки, предусмотренных проектным документом (в том числе обводненность, газовый фактор)
Грубое
9
Соблюдение порядка и сроков предоставления отчетов о проведении операции по недропользованию
Грубое
10
Выполнение показателей, предусмотренных проектными документами, и проектных решений в области изучения и использования недр
Грубое
11
Наличие режимной сети наблюдательных скважин
Грубое
12
Соблюдение требований по ведению государственного мониторинга подземных вод (дебит, уровень, температура и химический состав) на водозаборных скважинах
Грубое
13
Наличие проекта поисковых работ, проекта оценочных работ, разрешения на разведку и добычу подземных производственно-технических вод в объемах от двух тысяч и более кубических метров в сутки, проекта промышленной разработки месторождения
Грубое
14
Соблюдение проектных решений разработки месторождения:
календарного графика горных работ с объемами добычи и показателями качества полезного ископаемого в пределах срока действия контракта в рамках контрактной территории;
порядка очередности отработки запасов;
способов вскрытия и системы разработки месторождения полезных ископаемых;
Соблюдения проектных показателей:
объемов вскрыши;
объемов добычи;
объемов горно-капитальных, горно-подготовительных,
нарезных, эксплуатационно-разведочных и закладочных работ;
нормативов вскрытых, подготовленных и готовых к выемке запасов полезных ископаемых;
нормативов потерь и разубоживания;
углов откосов при добыче (при разработке, при погашении)
Грубое
15
Наличие и соблюдение требований по наличию и ведению:
ежегодного отчетного баланса запасов на основе первичного и сводного учета запасов, потерь и разубоживания полезных ископаемых;
учета потерь и разубоживания;
геологической и маркшейдерской документации;
паспорта, отражающего учет состояния и движения запасов полезных ископаемых, фактическое выполнение показателей потерь и разубоживания и состояние горных работ;
учет и паспортизация всех техногенные минеральные образования, отходов и продуктов переработки (хвосто- и шламохранилища, отвалы бедных руд, пород, шлаков)
Значительное

1. Мемлекеттік органдар жүргізетін, тексерілетін субъетілерге ұсынылатын есептілік мониторингісінің нәтижелері және мәліметтер
1
Жүргізілген геологиялық барлау жұмыстары туралы есептерді жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органның аумақты бөлімшелеріне уақтылы ұсынбау немесе ұсынбауы
Елеулі
2
Лицензиялық/келісімшарттық талаптардың орындалуы туралы есепті уақтылы ұсынбау немесе ұсынбау
Елеулі
3
Жер қойнауын пайдаланушылар ұсынатын жер қойнауының жай-күйі туралы геологиялық есептіліктің нысанын уақтылы ұсынбау немесе ұсынбау
Елеулі
2. Алдыңғы тексерулер нәтижелері (төменде тізбектелген талаптар сақталмаған кезде ауырлық дәрежесі белгіленеді)
Көмірсутек шикізатын, жерасты суларын, емдік балшықты, қатты және кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушыларға қатысты
4
Тау-кендік бөлу шегінде өндіруді жүргізу
Өрескел
5
Нақты жылдық өндіру көлемі жобадағы көрсеткіштен он пайыздан артық болмауына тиіс
Өрескел
6
Геологиялық-техникалық іс-шаралардың орындалуын есепке алу журналының болуы
Елеулі
7
Жер қойнауының жай-күйіне мониторинг жүргізуді және кен орындарын игеруге бақылауды ұйымдастыруды қамтамасыз ету талаптарын сақтау
Елеулі
8
Жобалау құжаттарында көзделген игерудің технологиялық көрсеткіштерін сақтау (оның ішінде су басу, газ факторы)
Өрескел
9
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу туралы есептерді беру тәртібін және мерзімдерін сақтау
Өрескел
10
Жер қойнауын зерттеу және пайдалану саласындағы жобалау құжаттарында көзделген көрсеткіштерді және жобалау шешімдерін орындау
Өрескел
11
Бақылау ұңғымаларының режимдік желісінің болуы
Өрескел
12
Су жинау ұңғымаларында жерасты суларының (дебитін, деңгейін, температурасын және химиялық құрамын) мемлекеттік мониторингі талаптарын сақтау
Өрескел
13
Іздестіру жұмыстары жобасының, бағалау жұмыстары жобасының, тәулігіне екі мың текше метр және одан да көп көлемдегі өндірістік-техникалық жерасты суларын барлауға және өндіруге рұқсаттың, кен орнын өнеркәсіптік игеру жобасының болуы
Өрескел
14
Кен орнын игерудің мынадай жобалау шешімдерін сақтау:
келісімшарттық аумақ шеңберінде келісімшарттың қолданыс мезімі шегінде пайдалы қазбаны өндіру көлемімен және оның сапа көрсеткіштерімен тау-кендік жұмыстардың күнтізбелік кестесі;
қорларды өндіру кезектілігі тәртібі;
пайдалы қазбалар кен орындарын ашу тәсілдері мен игеру жүйелері;
Мына жобалау көрсеткіштерін сақтау:
аршу көлемдері;
өндіру көлемдері;
күрделі тау-кендік, тау-кен-даярлық, кесу, пайдалану-барлау және толтыру жұмыстарының көлемі;
аршылған, дайындалған және қазып алуға дайын пайдалы қазбалар қорлары нормативтері;
шығындар мен құнарсыздану нормативтері;
өндіру кезіндегі еңістік бұрыштары (игеру кезінде, айналыстан шыққан кезде)
Өрескел
15
Мыналардың:
пайдалы қазбалар қорларын, шығындары мен құнарсыздануын бастапқы және жиынтық есепке алу негізінде қорлардың жыл сайынғы есептік теңгерімінің;
шығындар мен құнарсыздануды есепке алудың;
геологиялық және маркшейдерлік құжаттаманың;
пайдалы қазбалар қорларының жай-күйі мен қозғалысын есепке алуды, шығындар және құнарсыздану көрсеткіштерінің нақты орындалуын және тау-кендік жұмыстардың жай-күйін көрсететін паспорттың;
барлық техногендік минералдық түзілімдерді, қалдықтар мен өңдеу өнімдерін (қалдық және шлам қоймалары, таусылған кен, жыныстар, қож үйінділері) есепке алудың және паспорттаудың болуы және оның жүргізілуі бойынша талаптардың болуы және оларды сақтау .
Елеулі

3. Наличие и количество подтвержденных жалоб и обращений поступивших от физических или юридических лиц, государственных органов
16
Наличие 1 и более подтвержденной жалобы на субъекты контроля, проводящие операции по недропользованию с нарушениями установленных требований
Значительное
Приложение 2
к совместному приказу
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 28 декабря 2017 года № 916
и Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 7 марта 2018 года № 101
Приложение 2
к совместному приказу
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 23 декабря 2015 года № 1222
и Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 26 декабря 2015 года № 796
Проверочный лист в сфере государственного контроля в области изучения и использования недр
Государственный орган, назначивший проверку_______________________________________
________________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки
________________________________________________________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта_______________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер, бизнес-идентификационный номер проверяемого субъекта
________________________________________________________________________________
Адрес места нахождения
________________________________________________________________________________
№ п/п
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6

3. Жеке және заңды тұлғалардан, мемлекеттік органдардан келіп түскен расталған шағымдар мен өтініштердің болуы және олардың саны
16
Белгіленген талаптарды бұза отырып жер қойнауын пайдалану операцияларын жүргізетін бақылау субъектілеріне 1 және одан да астам расталған шағымның болуы.
Өрескел
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушының
2017 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 916 және Қазақстан
Республикасы Ұлттық
экономика министрінің
2018 жылғы 7 наурыздағы
№ 101 бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2015 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 1222 және Қазақстан
Республикасы Ұлттық
экономика министрінің
2015 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 796 бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Жер қойнауын зерттеу және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылау саласының тексеру парағы
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган
____________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт
____________________________________________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің атауы
____________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің жеке сәйкестендіру нөмірі, бизнес-сәйкестендіру нөмірі
____________________________________________________________________
Тұрған жерінің мекенжайы
____________________________________________________________________
Р/с
Талаптар тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
5
6

1. В отношении недропользователей, осуществляющих добычу углеводородного сырья
1
Проведение добычи в пределах горного отвода
2
Превышение фактической годовой добычи над проектной более чем на десять процентов
3
Наличие журнала по выполнению геолого-технических мероприятий
4
Соблюдение требований по обеспечению организации проведения мониторинга за состоянием недр и контроля за разработкой месторождения
5
Соблюдение технологических показателей разработки, предусмотренных проектным документом (в том числе обводненность, газовый фактор)
6
Соблюдение порядка и сроков предоставления отчетов о проведении операции по недропользованию
2. В отношении недропользователей, осуществляющих разведку углеводородного сырья
7
Выполнение показателей, предусмотренных проектными документами, и проектных решений в области изучения и использования недр
8
Проведения разведки в пределах геологического отвода
9
Соблюдение порядка и сроков предоставления отчетов о проведении операции по недропользованию
3. В отношении недропользователей, осуществляющих разведку и добычу подземных вод и лечебных грязей
10
Наличие проекта поисковых работ, проекта оценочных работ, разрешения на разведку и добычу подземных производственно-технических вод в объемах от двух тысяч и более кубических метров в сутки, проекта промышленной разработки месторождения
11
Выполнение показателей, предусмотренных проектными документами, и проектных решений в области изучения и использования недр
12
Наличие режимной сети наблюдательных скважин
13
Соблюдение требований по ведению государственного мониторинга подземных вод (дебит, уровень, температура и химический состав) на водозаборных скважинах
4. В отношении недропользователей, осуществляющих разведку твердых и общераспространенных полезных ископаемых
14
Наличие при проведении поисковых или оценочных работ проекта поисковых работ, проекта оценочных работ, проекта опытно-промышленной добычи
15
Проведения разведки в пределах геологического отвода
16
Проведение геологоразведочных работ в соответствии с проектными документами
17
Соблюдение плотности разведочной сети, выбранных технических средств разведки в соответствии с изучаемым объектом недропользования
18
Исполнение геологической документации (планов опробования, геологических карт и разрезов к ним, нанесение геологических контуров рудных тел, зон, зарисовок горноразведочных выработок)

1. Көмірсутек шикізатын өндіруді жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушыларға қатысты
1
Тау-кендік бөлу шегінде өндіруді жүргізу
2
Нақты жылдық өндіру көлемі жобадағы көрсеткіштен он пайыздан артық болмауына тиіс
3
Геологиялық-техникалық іс-шаралардың орындалуын есепке алу журналының болуы
4
Жер қойнауының жай-күйіне мониторинг жүргізуді және кен орындарын игеруге бақылауды ұйымдастыруды қамтамасыз ету талаптарын сақтау
5
Жобалау құжаттарында көзделген игерудің технологиялық көрсеткіштерін сақтау (оның ішінде су басу, газ факторы)
6
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу туралы есептерді беру тәртібін және мерзімдерін сақтау
2. Көмірсутек шикізатын барлауды жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушыларға қатысты
7
Жер қойнауын зерттеу және пайдалану саласындағы жобалау құжаттарында көзделген көрсеткіштерді және жобалау шешімдерін орындау
8
Геологиялық бөлу шегінде барлау жүргізу
9
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу туралы есептерді беру тәртібін және мерзімдерін сақтау
3. Жерасты сулары мен емдік балшықты барлауды және өндіруді жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушыларға қатысты
10
Іздестіру жұмыстары жобасының, бағалау жұмыстары жобасының, тәулігіне екі мың текше метр және одан да көп көлемдегі өндірістік-техникалық жерасты суларын барлауға және өндіруге рұқсаттың, кен орнын өнеркәсіптік игеру жобасының болуы
11
Жер қойнауын зерттеу және пайдалану саласындағы жобалау құжаттарында көзделген көрсеткіштерді және жобалау шешімдерін орындау
12
Бақылау ұңғымаларының режимдік желісінің болуы
13
Су жинау ұңғымаларында жерасты суларының (дебитін, деңгейін, температурасын және химиялық құрамын) мемлекеттік мониторингі талаптарын сақтау
4. Қатты және кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушыларға қатысты
14
Іздестіру немесе бағалау жұмыстарын жүргізу кезінде іздестіру жұмыстары жобасының, бағалау жұмыстары жобасының, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру жобасының болуы
15
Геологиялық бөлу шегінде барлау жүргізу
16
Геологиялық барлау жұмыстарын жобалау құжаттарына сәйкес жүргізу
17
Зерттелетін жер қойнауын пайдалану объектісіне сәйкес барлау желісінің тығыздығын және барлаудың таңдап алынған техникалық құралдарын сақтау
18
Геологиялық құжаттаманың орындалуы (сынап көру жоспарларының, геологиялық карталардың және олардың бөліктерінің, кен денелерінің, аймақтардың геологиялық контурларын енгізу, тау-кен барлау қазбаларының суреттемесі)