О внесении изменений и дополнения в постановление акимата города Астаны от 9 января 2017 года № 107-1 "Об утверждении государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение, размера подушевого финансирования и родительской платы в расчете на одного воспитанника на 2017 год в дошкольных организациях города Астаны"
Постановление акимата города Астаны от 19 октября 2017 года № 107-2154. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 26 октября 2017 года № 1136
В соответствии со статьей 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 7-1) пункта 3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Астаны от 9 января 2017 года № 107-1 "Об утверждении государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение, размера подушевого финансирования и родительской платы в расчете на одного воспитанника на 2017 год в дошкольных организациях города Астаны" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1089, опубликовано 14 января 2017 года в газетах "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана") следующие изменения и дополнение:
наименование вышеуказанного постановления изложить в следующей редакции:
"Об утверждении государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение, размера родительской платы в расчете на одного воспитанника на 2017 год в дошкольных организациях города Астаны";
в пункте 1 и приложении 1 к вышеуказанному постановлению слова "подушевого финансирования и" исключить;
в приложении 1 к вышеуказанному постановлению наименование графы 4 изложить в следующей редакции:
"Средняя стоимость расходов на одного воспитанника в дошкольных организациях в месяц (тенге)";
приложение 1 к вышеуказанному постановлению дополнить строкой, порядковый номер 35-1, следующего содержания:
"
35-1.
Государственное коммунальное казенное предприятие "Ясли-сад № 93 "Айгөлек" акимата
города Астаны
240
30441
до 3-х лет – 14700
от 3-6 лет – 16800
".
2. Государственному учреждению "Аппарат акима района "Алматы" города Астаны" произвести возмещение текущих затрат дошкольной организации по воспитанию и обучению в пределах утвержденного плана финансирования с 1 октября 2017 года.
3. Руководителю Государственного учреждения "Управление образования города Астаны" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

Астана қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 9 қаңтардағы № 07-1 "Астана қаласының мектепке дейінгі ұйымдарындағы 2017 жылға бір тәрбиеленушіге мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын, жан басына шаққандағы қаржыландыруды және ата-ананың ақы төлеу көлемін бекіту туралы" қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 19 қазандағы № 107-2154 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2017 жылғы 26 қазанда № 1136 болып тіркелді
Қазақстан Республикасысының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 37-бабына, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі "Білім туралы" Заңының 6-бабының 3-тармағының 7-1) тармақшасына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Астана қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 9 қаңтардағы № 107-1 "Астана қаласының мектепке дейінгі ұйымдарындағы 2017 жылға бір тәрбиеленушіге мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын, жан басына шаққандағы қаржыландыруды және ата-ананың ақы төлеу көлемін бекіту туралы" қаулысына (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1089 болып тіркелген, 2017 жылғы 14 қаңтардағы "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген қаулының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Астана қаласының мектепке дейінгі ұйымдарындағы 2017 жылға бір тәрбиеленушіге мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын, ата-ананың ақы төлеу көлемін бекіту туралы";
жоғарыда көрсетілген қаулының 1-тармағы мен 1-қосымшасындағы "жан басына шаққандағы қаржыландыруды және" деген сөздер алынып тасталсын;
жоғарыда көрсетілген қаулыға 1-қосымшадағы 4-бағанның атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мектепке дейінгі ұйымдарда бір тәрбиеленушіге жұмсалатын шығыстардың орташа құнының бір айдағы мөлшері (теңге)";
жоғарыда көрсетілген қаулыға 1-қосымша мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 35-1 жолмен толықтырылсын:
"
35-1.
Астана қаласы әкімдігінің
"№ 93 "Айгөлек" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны
240
30441
3 жасқа дейін – 14700;
3-6 жастан – 16800
".
2. "Астана қаласы "Алматы" ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі бекітілген қаржыландыру жоспары шегінде тәрбиелеу мен оқыту бойынша мектепке дейінгі ұйымның ағымдағы шығындарын өтеуді 2017 жылғы 1 қазаннан бастап жүргізсін.
3. "Астана қаласының Білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіпте:

1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) направление копии настоящего постановления в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии для официального опубликования в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории города Астаны;
4) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Астаны после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления предоставление в территориальный орган юстиции сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Аманшаева Е.А.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны A. Исекешев

1) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы қаулының мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Астана қаласының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялау үшін жіберуді;
4) осы қаулының ресми жарияланғаннан кейін Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
5) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде аумақтық әділет органына осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Е.Ә. Аманшаевқа жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі Ә. Исекешев