Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Жаркаинскому району на 2017-2018 годы
Решение Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 25 декабря 2017 года № 6С-18/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 29 декабря 2017 года № 6260. Утратило силу решением Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 20 апреля 2018 года № 6С-22/2
Сноска. Утратило силу решением Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 20.04.2018 № 6С-22/2 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстана от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республикие Казахстан", с подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан 20 февраля 2017 года "О пастбищах", Жаркаинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Жаркаинскому району на 2017-2018 годы.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата
Ж.Мынбаев
Секретарь районного
маслихата
У.Ахметова
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Жаркаинского
района
М.Балпан
25.12.2017
Утверждено
решением Жаркаинского
районного маслихата
от 25 декабря 2017 года
№ 6С-18/3
План по управлению пастбищами и их использованию по Жаркаинскому району на 2017-2018 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Жаркаинского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Жаркаинскому району на 2017-2018 годы);
2) Приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Жаркаинскому району на 2017-2018 годы);
3) Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Жаркаинскому району на 2017-2018 годы);
4) Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам) составленную согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Жаркаинскому району на 2017-2018 годы);

Жарқайың ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 6С-18/3 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 29 желтоқсанда № 6260 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 2018 жылғы 20 сәуірдегі № 6С-22/2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 20.04.2018 № 6С-22/2 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 15) тармақшасына, "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы Заңының 8 бабының 1) тармақшасына сәйкес, Жарқайың аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Жарқайың ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
Ж.Мыңбаев
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
Ұ.Ахметова
"КЕЛІСІЛДІ"
Жарқайың ауданының
әкімі
М.Балпан
25.12.2017
Жарқайың аудандық
мәслихатының
2017 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 6С-18/3 шешімімен
бекітілді
Жарқайың ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Жарқайың ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Жарқайың ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 1 қосымша);
2) Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Жарқайың ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 2 қосымша);
3) Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы (Жарқайың ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 3 қосымша);
4) Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Жарқайың ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 4 қосымша);

5) Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Жаркаинскому району на 2017-2018 годы);
6) Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Жаркаинскому району на 2017-2018 годы);

5) Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Жарқайың ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 5 қосымша);
6) Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Жарқайың ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 6 қосымша);

338
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Бастау-2014"
339
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Достык-Отрадный"
340
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Кабдраш"
341
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Мейрам-Бастау"
342
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Табыс"
343
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Тассуат-мечта"
344
Сельскохозяйственный производственный кооператив "ZEIN-АГРО"
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Жаркаинскому району
на 2017-2018 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов Схема пастбищеоборотов, приемлемая для Жаркаинского района
годы
загон 1
загон 2
загон 3
загон 4
2017
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
отдыхающий загон
2018
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году.
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Жаркаинскому району
на 2017-2018 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Площади сезонных пастбищ по Жаркаинскому району составляет 457 118 гектар.
В том числе на землях сельскохозяйственного назначения 316 224 гектара, на землях населенных пунктов 44 114 гектара, на землях производства, транспорта, обороны, связи и других направлений 2262 гектар, на землях запаса 94 518 гектар.
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Жаркаинскому району
на 2017-2018 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам), составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с пунктом 9 Правил рационального использования пастбищ, утвержденных приказом Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15090).
Оросительных или обводнительных каналов на территории района не имеется.
Схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Жаркаинскому району
на 2017-2018 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Жаркаинскому району
на 2017-2018 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Жаркаинскому району
на 2017-2018 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сел и сельских округов
Количество загонов в 2017 году
Количество загонов в 2018 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
село Бирсуат
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
2
Валихановский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне осенний сезон
весенне летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
3
село Гастелло
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне осенний сезон
весенне летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
4
село Далабай
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
5
Жанадалинский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
6
Костычевский сельский округ
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
7
село Кумсуат
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
8
село Львовское
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
9
Нахимовский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
10
Отрадный сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
11
село Пригородное
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
12
село Пятигорское
отдыхающий за­гон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
13
село Тассуат
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
14
село Тасоткель
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
15
село Ушкарасу
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
16
село Шойындыколь
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон

338
"Бастау-2014" ауылшаруашылық өндірістік кооперативі
339
"Достык-Отрадный" ауылшаруашылық өндірістік кооперативі
340
"Кабдраш" ауылшаруашылық өндірістік кооперативі
341
"Мейрам-Бастау" ауылшаруашылық өндірістік кооперативі
342
"Табыс" ауылшаруашылық өндірістік кооперативі
343
"Тассуат-мечта" ауылшаруашылық өндірістік кооперативі
344
"ZEIN-АГРО" ауылшаруашылық өндірістік кооперативі
Жарқайың ауданы бойынша
2017-2018 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 2 қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Жарқайың ауданы үшін қолайлы жайылым айналымдарының схемасы
Жылдар
1 қаша
2 қаша
3 қаша
4 қаша
2017
көктемгі-жазғы маусым 1
жазғы маусым 2
күзгі маусым 3
демалатын қаша
2018
демалатын қаша
көктемгі-жазғы маусым 1
жазғы маусым 2
күзгі маусым 3
Ескертпе: 1, 2, 3, 4 - жылына қашаны пайдалану кезегі.
Жарқайың ауданы бойынша
2017-2018 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 3 қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта
Жарқайың ауданы бойынша маусымдық жайылымдардың алаңы 457 118 гектарды құрайды.
Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде 316 224 гектар, елді мекендердің жерлерінде 44 114 гектар, өндірістік жерлерде, көлік, әскери жерлерде, ақпараттық жерлерде және басқа да бағыттарда 2262 гектар, босалқы жерлерінде 94 518 гектар.
Жарқайың ауданы бойынша
2017-2018 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 4 қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Ауыл шаруашылық жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 бұйрығымен бекітілген жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларының 9-тармағына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген) анықталады.
Аудан аумағында суаратын немесе суландыратын каналдары жоқ.
Жайылым пайдаланушылардың су тұтынуға қол жеткізу схемасы
Жарқайың ауданы бойынша
2017-2018 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 5 қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Жарқайың ауданы бойынша
2017-2018 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 6 қосымша
Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Жарқайың ауданы бойынша
2017-2018 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 7 қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Ауылдар мен ауылдық округтердің атауы
2017 жылғы қашалар саны
2018 жылғы қашалар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Бірсуат ауылы
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
2
Уәлихан ауылдық округі
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
демалатын қаша
3
Гастелло ауылы
көктемгі-жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым
4
Далабай ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
5
Жаңадала ауылдық округі
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
демалатын қаша
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым
6
Костычево ауылдық округі
көктемгі-жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым
7
Құмсуат ауылы
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
8
Львов ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы маусым
жаз­ғы мау­сым
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
9
Нахимов ауылдық округі
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
демалатын қаша
10
Отрадный ауылдық окру­гі
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
демалатын қаша
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым
11
Пригород ауылы
көктемгі-жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым
12
Пятигор ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
демалатын қаша
13
Тассуат ауылы
көктемгі-жазғы маусым
жаз­ғы мау­сым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
демалатын қаша
14
Тасөткел ауылы
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
демалатын қаша
15
Үшқарасу ауылы
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
демалатын қаша
16
Шойындыкөл ауылы
көк­тем­гі-жаз­ғы мау­сым
жаз­ғы мау­сым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
демалатын қаша