Об утверждении Порядка выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Коргалжынского районного маслихата" и его описания
Решение Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 2 мая 2017 года № 3/15. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 7 июня 2017 года № 5987. Утратило силу решением Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 22 июля 2020 года № 2/54
Сноска. Утратило силу решением Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 22.07.2020 № 2/54 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 7) пункта 3 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", Коргалжынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый Порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Коргалжынского районного маслихата" и его описание.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
Коргалжынского районного
маслихата
Г.Балабекова
Секретарь Коргалжынского
районного маслихата
О.Балгабаев
Утвержден
решением Коргалжынского
районного маслихата
от 2 мая 2017 года
№ 3/15
Порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения
"Аппарат Коргалжынского районного маслихата" и его описание
1. Общие положения
1. Настоящий Порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Коргалжынского районного маслихата" и его описание (далее – Порядок) разработаны в соответствии с подпунктом 7) пункта 3 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" и определяют порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Коргалжынского районного маслихата" и его описание.
2. Служебное удостоверение (далее – удостоверение) является официальным документом, подтверждающим занимаемую административным государственным служащим должность в государственном учреждении "Аппарат Коргалжынского районного маслихата".

"Қорғалжын аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібін және оның сипаттамасын бекіту туралы
Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 2017 жылғы 2 мамырдағы № 3/15 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 7 маусымда № 5987 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 2020 жылғы 22 шілдедегі № 2/54 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 22.07.2020 № 2/54 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 8 бабының 3 тармағының 7) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 30 бабының 4 тармағына сәйкес, Қорғалжын аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса берілген "Қорғалжын аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібі және оның сипаттамасы бекітілсін.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қорғалжын аудандық
мәслихат сессиясының
төрайымы
Г.Балабекова
Қорғалжын аудандық
мәслихат хатшысы
Ө.Балғабаев
Қорғалжын аудандық
мәслихатының
2017 жылғы 2 мамырдағы
№ 3/15 шешімімен
бекітілген
"Қорғалжын аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік
мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібі және оның сипаттамасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Қорғалжын аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібі және оның сипаттамасы (бұдан әрі – Тәртіп) Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 8 бабының 3 тармағының 7) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 30 бабының 4 тармағына сәйкес әзірленген және "Қорғалжын аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібін және оның сипаттамасын анықтайды.
2. Қызметтік куәлік (бұдан әрі – куәлік) мемлекеттік әкімшілік қызметшінің "Қорғалжын аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінде атқаратын лауазымын растайтын ресми құжат болып табылады.

2. Порядок выдачи служебного удостоверения государственного
учреждения "Аппарат Коргалжынского районного маслихата"
3. Удостоверение выдается в установленном порядке за подписью секретаря Коргалжынского районного маслихата. Удостоверение действует на сроком три года.
4. Удостоверение выдается при назначении на должность, перемещении (переназначении), порче, утере, по истечении срока действия ранее выданного удостверения.
5. При освобождении от занимаемой должности, увольнении, перемещении (переназначении), работник, в течение трех рабочих дней со дня вынесения соответствующего распоряжения сдает удостоверение по месту его получения.
6. Учет выдачи и возврата удостоверения осуществляется в журнале выдачи и возврата удостоверения, который пронумеровывается и прошнуровывается, по форме согласно приложению 1 к настоящему Порядку.
7. Учет выдачи и возврата удостоверения осуществляется сотрудником, в должностные обязанности которого входит ведение кадровой работы (далее – сотрудник по работе с кадрами).
8. Списание и уничтожение удостоверения производится сотрудником по работе с кадрами с составлением акта на списание и уничтожение удостоверения по форме согласно приложению 2 к настоящему Порядку.
9. В случае утраты или порчи удостоверения работник в течение трех рабочих дней в письменной форме сообщает руководителю аппарата маслихата.
10. Лицо, утерявшее удостоверение, направляет на опубликование в средствах местной массовой информации информацию о недействительности утерянного удостоверения.
11. По каждому факту утери, порчи служебного удостоверения, произошедшего в результате недобросовестного хранения служебного удостоверения, а также передачи служебного удостоверения другим лицам, использования служебного удостоверения в личных внеслужебных целях, руководителем аппарата в установленном порядке рассматривается необходимость проведения служебного расследования.
12. Утраченное или испорченное удостоверение по вине работника, работник восстанавливает за счет собственных средств.
3. Описание служебного удостоверения государственного учреждения
"Аппарат Коргалжынского районного маслихата"
13. Удостоверение предусмотрено одного вида в переплете из искусственной кожи синего цвета.
14. На лицевой стороне удостверения по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже типографским шрифтом выполнена надпись "Куәлік Удостоверение" на государственном и русском языках.
15. В развернутом виде удостоверение имеет примерный размер 70х210 миллиметра. Левая и правая внутренняя часть выполнена в синем цвете.

2. "Қорғалжын аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік
мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібі
3. Куәлік белгіленген тәртіпте Қорғалжын аудандық мәслихат хатшысының қолы қойылып беріледі. Куәлік үш жыл мерзімге беріледі.
4. Куәлік лауазымға тағайындалған, орын ауысқан (қайта тағайындалған), бүлінген, жоғалған, бұрын берілген куәліктің қолдану мерзімі аяқталған кезде беріледі.
5. Атқарып отырған лауазымынан босатылған, қызметтен шығарылған, орын ауысқан (қайта тағайындалған) кезде, қызметкер тиісті өкімнің шыққан күнінен бастап үш жұмыс күн ішінде куәлікті алған жеріне тапсырады.
6. Куәліктің берілуі мен қайтарылуын есепке алуды осы Тәртіптің 1- қосымшасына сәйкес нысан бойынша нөмірленетін және тігілетін, куәлікті беру және қайтару журналында жүзеге асырылады.
7. Куәліктің берілуі мен қайтарылуын есепке алуды лауазымдық міндеттеріне кадрлық жұмыс жүргізу кіретін қызметкер (әрі қарай ‒ кадрлармен жұмыс бойынша қызметкер) жүзеге асырады.
8. Куәлікті есептен шығаруды және жоюды осы Тәртіптің 2- қосымшасына сәйкес нысан бойынша куәлікті есептен шығаруға және жоюға арналған тиісті актіні жасай отырып, кадрлармен жұмыс бойынша қызметкер жүргізеді.
9. Куәлікті жоғалтқан немесе бүлдірген жағдайда қызметкер үш жұмыс күні ішінде жазбаша түрде мәслихат аппаратының басшысына хабарлайды.
10. Куәлікті жоғалтқан тұлға жоғалған куәліктің жарамсыздығы туралы ақпаратты жергілікті бұқаралық ақпарат құралдарына жариялауға жібереді.
11. Қызметтік куәлікті дұрыс сақтамау нәтижесінде болған жоғалту, бүлдіру, сондай-ақ қызметтік куәлікті басқа тұлғаларға беру, қызметтік куәлікті жеке басы үшін қызметтен тыс мақсаттарда пайдаланудың әрбір фактісі бойынша аппарат басшысымен белгіленген тәртіппен қызметтік тексеру жүргізу қажеттілігі қаралады.
12. Қызметкер кінәсінен жоғалған немесе бүлінген куәлікті қызметкер өз қаражаты есебінен қалпына келтіреді.
3. "Қорғалжын аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік
мекемесінің қызметтік куәлігінің сипаттамасы
13 Куәлік бір түрде көк түсті жасанды теріден жасалған мұқабада көзделген.
14. Куәліктің ортаңғы жағында алтын түстес Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі орналасқан, төмен баспаханалық қаріппен мемлекеттік және орыс тілдерінде "Куәлік Удостоверение" жазбасы бар.
15. Куәлік ашық түріндегі көлемі 70х210 миллиметр болады. Ішкі бөлігінің сол және оң жағы көк түспен орындалған.

16. В верхней части с двух сторон печатается полное наименование государственного учреждения на государственном языке: "Қорғалжын аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі и русском языке: государственное учреждение "Аппарат Коргалжынского районного маслихата", под ними, отделяющиеся от текста красной отбивочной полосой расположены надписи "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ".
17. На левой стороне слева место для фотографии. Рядом с фотографией на государственном языке пишется "№_ КУӘЛІК". Ниже указывается фамилия, имя, отчество (при наличии) и должность на государственном языке. По нижнему краю указывается должность и фамилия выдавшего удостоверение личности (Қорғалжын аудандық мәслихатының хатшысы ________), заверяется подписью секретаря маслихата и скрепляются оттиском гербовой печати.
18. На правой внутренней стороне удостоверения слева расположен герб Казахстана, рядом с ним сверху пишется "УДОСТОВЕРЕНИЕ № ____", ниже фамилия, имя, отчество (при наличии) и должность служащего на русском языке. По нижнему краю левой стороны указан номер бланка служебного удостоверения. По нижнему краю правой стороны указывается срок действия удостоверения.
Приложение 1
к Порядку выдачи
служебного удостоверения
государственного учреждения
"Аппарат Коргалжынского
районного маслихата"
и его описанию
Форма
Журнал выдачи и возврата служебного удостоверения государственного
учреждения "Аппарат Коргалжынского районного маслихата"
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Занимаемая должность
№ удостоверения
Дата выдачи
Роспись работника, кому выдано удостоверение
Дата возврата
Роспись работника, кто сдал удостоверение
Примечание: журнал должен быть прошнурован, пронумерован.
Приложение 2
к Порядку выдачи
служебного удостоверения
государственного учреждения
"Аппарат Коргалжынского
районного маслихата"
и его описанию
Форма
Наименование организации
АКТ № ________
________________ _______
место составления дата
Мы, нижеподписавшиеся (не менее 3 работников, указать фамилию, имя, отчество (при наличии), занимаемую должность), составили настоящий акт по списанию и уничтожению служебного удостоверения работника государственного учреждения "Аппарат Коргалжынского районного маслихата" на основании пункта 8 Порядка выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Коргалжынского районного маслихата" и его описания, в связи с увольнением, переводом на другую должность.
_________________________________ ______________________ ________
Фамилия, имя, отчество (при наличии) наименование должности подпись
_________________________________ ______________________ ________
Фамилия, имя, отчество (при наличии) наименование должности подпись
_________________________________ ______________________ ________
Фамилия, имя, отчество (при наличии) наименование должности подпись

16. Жоғарғы бөлігінің екі жағында мемлекеттік мекеменің толық атауы басылып жазылады, мемлекеттік тілде: "Қорғалжын аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі және орыс тілінде: государственное учреждение "Аппарат Коргалжынского районного маслихата", одан төмен мәтіннен қызыл түсті үзік жолақпен бөлектелген "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ" деген жазулар орналастырылған.
17. Сол жағының сол жақ бөлігінде фотосуретке арналған орын. Фотосуреттің жанында мемлекеттік тілде "№___КУӘЛІК" деп жазылады. Төменде тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы мемлекеттік тілде көрсетіледі. Төменгі шетінде куәлікті берген тұлғаның лауазымы және тегі көрсетіледі (Қорғалжын аудандық мәслихатының хатшысы____), мәслихат хатшысының қолымен куәландырылады және елтаңбалы мөрімен мөрленеді.
18. Куәліктің ішкі оң жағының сол жағында Қазақстанның елтаңбасы орналасқан, оның жанында жоғарғы жағында "Удостоверение №___", төменде тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қызметкердің лауазымы орыс тілде жазылады. Төменгі сол жақ шетінде қызметтік куәліктің бланк нөмірі көрсетілген. Төменгі оң жақ шетінде куәліктің қолдану мерзімі көрсетіледі.
"Қорғалжын аудандық
мәслихатының аппараты"
мемлекеттік мекемесінің
қызметтік куәлігін беру
тәртібіне және оның
сипаттамасына
1- қосымша
Нысан
"Қорғалжын аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік
мекемесінің қызметтік куәлігін беру және қайтару журналы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Атқаратын лауазымы
Куәлік №
Беру күні
Куәлік берілген қызметкердің қолы
Тапсыру күні
Куәлікті тапсырған қызметкердің қолы
Ескертпе: журнал тігілген, нөмірленген болуы тиіс.
"Қорғалжын аудандық
мәслихатының аппараты"
мемлекеттік мекемесінің
қызметтік куәлігін беру
тәртібіне және оның
сипаттамасына
2- қосымша
Нысан
Ұйымның атауы
АКТІ № ______
___________ ______
жасалу орны күні
Біз, төменде қол қойғандар (кемінде 3 қызметкер, тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), атқаратын лауазымын көрсету керек), "Қорғалжын аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібінің және оның сипаттамасының 8 тармағы негізінде "Қорғалжын аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекеме қызметкерінің жұмыстан шығарылуына, басқа қызметке ауысуға байланысты қызметтік куәлігін есептен шығару және жою бойынша осы актіні жасадық.
_____________________________ ________________ _______
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) лауазымның атауы қолы
_____________________________ _________________ ______
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) лауазымның атауы қолы
_____________________________ _________________ ______
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) лауазымның атауы қолы