О внесении изменений в решение Шортандинского районного маслихата от 24 декабря 2016 года № С-12/2 "О бюджете района на 2017-2019 годы"
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 6 декабря 2017 года № С-21/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 11 декабря 2017 года № 6209
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании решения Акмолинского областного маслихата от 22 ноября 2017 года № 6С-16-2 "О внесении изменений в решение Акмолинского областного маслихата от 12 декабря 2016 года № 6С-7-2 "Об областном бюджете на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6196) Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шортандинского районного маслихата "О бюджете района на 2017-2019 годы" от 24 декабря 2016 года № С-12/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5683, опубликовано 14 января 2017 года в районных газетах "Вести", "Өрлеу") следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района на 2017-2019 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 154 053,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 803 059,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21 621,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 46 446 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 282 926,8 тысяч тенге;
2) затраты – 4 120 336,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 80 081 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 104 905 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 24 824 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 58 879 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 58 879 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -105 242,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 105 242,3 тысяч тенге.";
приложения 1, 5, 11, 12 к решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3, 4 настоящего решения.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии
районного маслихата
Е.Жапаров
Секретарь
районного маслихата
Д.Отаров
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Шортандинского района Г.Садвокасова
06.12.2017 г.
Приложение 1
к решению Шортандинского
районного маслихата
№ С-21/2 от 6 декабря 2017 года
Приложение 1
к решению Шортандинского
районного маслихата
№ С-12/2 от 24 декабря 2016 года
Бюджет района на 2017 год
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Категория
Функциональная подгруппа
Класс
Администратор бюджетных программ
Подкласс
Программа
I. Доходы

Шортанды аудандық мәслихатының 2016 жылғы 24 желтоқсандағы № С-12/2 "2017-2019 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2017 жылғы 6 желтоқсандағы № С-21/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 11 желтоқсанда № 6209 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109 баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақмола облыстық мәслихатының 2017 жылғы 22 қарашадағы № 6С-16-2 "Ақмола облыстық мәслихатының 2016 жылғы 12 желтоқсандағы № 6С-7-2 "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6196 тіркелген) шешімі негізінде Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шортанды аудандық мәслихатының "2017-2019 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" 2016 жылғы 24 желтоқсандағы № С-12/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5683 тіркелген, 2017 жылдың 14 қаңтарында аудандық "Вести", "Өрлеу" газеттерінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2017-2019 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 154 053,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 803 059,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21 621,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 46 446 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 282 926,8 мың теңге;
2) шығындар – 4 120 336,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 80 081 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 104 905 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 24 824 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 58 879 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 58 879 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -105 242,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 105 242,3 мың теңге.";
шешімнің 1, 5, 11, 12 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
сессия төрағасы
Е.Жапаров
Аудандық
мәслихаттың хатшысы
Д.Отаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Шортанды ауданының әкімі Г.Сәдуақасова
06. 12. 2017 ж.
Шортанды аудандық
мәслихатының
2017 жылғы 6 желтоқсандағы
№ С-21/2 шешіміне
1 қосымша
Шортанды аудандық
мәслихатының
2016 жылғы 24 желтоқсандағы
№ С-12/2 шешіміне
1 қосымша
2017 жылға арналған аудан бюджеті
Функционалдық топ
Сома, мың теңге
Санат
Функционалдық топша
Сынып
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Сыныпша
Бағдарлама
I. Кiрiстер

35675
в том числе:
На развитие рынка труда
10387,1
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
8334,8
На внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
6138,3
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
5785,8
На расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
1944
На доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам

35675
соның ішінде:
Еңбек нарығын дамытуға
10387,1
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
8334,8
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге
6138,3
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
5785,8
Техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар тізбесін кеңейтуге
1944
Тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге

496
На доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
2544
На установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов
45
Целевые трансферты на развитие
249575
в том числе:
На строительство сетей электроснабжения в селе Бозайгыр
249575
Приложение 4
к решению Шортандинского
районного маслихата
№ С-21/2
от 6 декабря 2017 года Приложение 12
к решению Шортандинского
районного маслихата
№ С-12/2

496
Оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
2544
Мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштер орнатуға
45
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
249575
соның ішінде:
Бозайғыр ауылында электрмен жабдықтау желілерін салуға
249575
Шортанды аудандық
мәслихатының
2017 жылғы 6 желтоқсандағы
№ С-21/2 шешіміне
4 қосымша
Шортанды аудандық
мәслихатының

от 24 декабря 2016 года
Целевые трансферты из областного бюджета на 2017 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
305918,2
в том числе:
На проведение мероприятий по государственному языку для учащихся школ некоренной национальности
1020
На проведение капитального ремонта средней школы села Бектау
80083,3
На текущий ремонт дорог в поселке Шортанды
30000
На разработку проектно-сметной документации на "Капитальный ремонт подъездной дороги к селу Ключи"

2016 жылғы 24 желтоқсандағы
С-12/2 шешіміне
12 қосымша
2017 жылға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
Атауы
Сома, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
305918,2
соның ішінде:
Жергілікті емес ұлт өкілдері мектептерінің оқушылары үшін мемлекеттік тілден іс-шаралар өткізуге
1020
Бектау ауылының орта мектебіне күрделі жөндеу жүргізуге
80083,3
Шортанды кентінің жолдарын ағымдағы жөндеуге
30000
"Ключи ауылының кіреберіс жолын күрделі жөндеу" жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге

4946,6
На разработку проектно-сметной документации на "Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог с подъездной дорогой села Бозайгыр"
12004,4
На проведение противоэпизоотических мероприятий
27427
На возмещение стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом направляемых на санитарный убой
11825,4
На подготовку к отопительному сезону теплоснабжающим предприятиям
22000
На приобретение и доставку учебников для школ
17622,4
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
11589
На капитальный ремонт дороги по улице Дзержинского в поселке Шортанды
69078,4
На обучение педагогов школ на семинарах по превенции суицидов
1221,7
Текущий ремонт водонапорной башни в селе Каратюбе Шортандинского района
8300
Текущий ремонт блока-фильтровальной станции в селе Ключи Шортандинского района
5800
Текущий ремонт станции первого подъема в поселке Шортанды Шортандинского района
3000
Целевые трансферты на развитие
762469,6
в том числе:
На реконструкцию канализационных сетей в селе Дамса и поселке Научный
102400
На строительство сетей электроснабжения в селе Бозайгыр
6320,7
На разработку проектно-сметной документации с проведением комплексной вневедомственной экспертизы на строительство инженерно-коммуникационной инфрастурктуры к участкам нового индивидуального жилищного строительства в поселке Шортанды
4847,4
На разработку проектно-сметной документации с проведением комплексной вневедомственной экспертизы на строительство инженерно-коммуникационной инфрастурктуры к участкам нового индивидуального жилищного строительства в поселке Научный
2172
На разработку проектно-сметной документации на реконструкцию разводящих сетей водоснабжения в селе Тонкерис
3800
На разработку проектно-сметной документации на строительство детского сада на 140 мест в селе Бозайгыр
8305,8
На привязку проекта к местности, строительство детского сада на 140 мест в селе Тонкерис
9890,3
На увеличение уставного капитала государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Шортанды Су"
56765
На реконструкцию водопроводных сетей и водоотведения поселка Шортанды (3 очередь)
555788
На разработку проектно-сметной документации на строительство блок-модульной котельной с инженерными сетями для Ключевской средней школы в селе Ключи Шортандинского района
4265
На разработку проектно-сметной документации с заключением государственной экспертизы "Строительство 36-ти квартирного дома в поселке Шортанды Шортандинского района Акмолинской области (по улице Дзержинского 54)"
7915,4

4946,6
"Бозайғыр ауылының кіреберіс жолымен кентішілік жолын күрделі жөндеу" жобалау-сметалық құжаттарын әзірлеуге
12004,4
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге
27427
Бруцелезбен ауырған санитариялық союға жіберілген ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын өтеуге
11825,4
Жылумен жабдықтайтын кәсіпорындардың жылу беру мезгіліне дайындалуға
22000
Мектептерге арналған оқулықтарды сатып алу және жеткізуге
17622,4
Қысқа мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
11589
Шортанды кентінің Дзержинского көшесінің жолын күрделі жөндеуге
69078,4
Суицидтің алдын алу бойынша семинарларда мектеп педагогтарын оқытуға
1221,7
Шортанды ауданының Қаратөбе ауылындағы су кернеуіш мұнарасын ағымдағы жөндеу
8300
Шортанды ауданы Ключи ауылының блок-сүзгіш станциясын ағымдағы жөндеу
5800
Шортанды ауданының Шортанды кентінде бірінші өрлеу станциясын ағымдағы жөндеу
3000
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
762469,6
соның ішінде:
Дамса ауылы мен Научный кентінің кәріз желілерін қайта жаңартуға
102400
Бозайғыр ауылында электрмен жабдықтау желілерін салуға
6320,7
Шортанды кентінде жаңа жеке тұрғын үй құрылысының учаскілеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдар құрылысына кешенді ведомстводан тыс сараптама өткізумен жобалау-сметалық құжаттарын әзірлеуге
4847,4
Научный кентінде жаңа жеке тұрғын үй құрылысының учаскілеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдар құрылысына кешенді ведомстводан тыс сараптама өткізумен жобалау-сметалық құжаттарын әзірлеуге
2172
Төңкеріс ауылында ажыратушы сумен жабдықтау желілерін жаңартуға жобалау-сметалық құжаттарын әзірлеуге
3800
Бозайғыр ауылында 140 орындық балабақша құрылысына жобалау-сметалық құжаттарын әзірлеуге
8305,8
Төңкеріс ауылында 140 орындық балабақша құрылысы жобасын жергілікті жерге байланыстыруға
9890,3
"Шортанды Су" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны жарғылық капиталын ұлғайтуға
56765
Шортанды кентінің су құбырлары желілерін және су бұруларын қайта жаңартуға (3-кезек)
555788
Шортанды ауданының Ключи ауылының Ключи орта мектебіне инженерлік желілермен блок-модульді қазандық салуғу жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге
4265
"Ақмола облысы Шортанды ауданының Шортанды кентінде (Дзержинский көшесі 54 бойынша) 36 пәтерлі тұрғын үйдің құрылысы" мемлекеттік сараптама қорытындысымен жобалық-сметалық құжаттама әзірлеуге
7915,4