Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Бурабайскому району на 2018-2019 годы
Решение Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 25 декабря 2017 года № 6С-23/11. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 5 января 2018 года № 6275. Утратило силу решением Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 20 апреля 2018 года № 6С-26/11
Сноска. Утратило силу решением Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 20.04.2018 № 6С-26/11 (вводится в действия со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", Бурабайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Бурабайскому району на 2018-2019 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель ХХІІІ сессии
районного маслихата
К.Жумабеков
Секретарь
районного маслихата
У.Бейсенов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Бурабайского района К.Караулов
25 декабря 2017 года
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел сельского хозяйства
Бурабайского района"
Р.Касенов
25 декабря 2017 года
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел земельных отношений
Бурабайского района"
Р.Сыздыков
25 декабря 2017 года
Утверждено
решением Бурабайского
районного маслихата
от 25 декабря 2017 года
№ 6С-23/11
План по управлению пастбищами и их использованию по Бурабайскому району на 2018-2019 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Бурабайского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Бурабайскому району на 2018-2019 годы);
2) Приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Бурабайскому району на 2018-2019 годы);
3) Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Бурабайскому району на 2018-2019 годы);

Бурабай ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 6С-23/11 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 5 қаңтарда № 6275 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 2018 жылғы 20 сәуірдегі № 6С-26/11 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 20.04.2018 № 6С-26/11 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағының 15) тармақшасына, "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы Заңының 8 бабы 1) тармақшасына сәйкес, Бурабай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Бурабай ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
ХХІІІ сессиясының
төрағасы
К.Жұмабеков
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
Ө.Бейсенов
"КЕЛІСІЛДІ"
Бурабай ауданының әкімі Қ.Қарауылов
25 желтоқсан 2017 жыл
"Бурабай ауданының
ауыл шаруашылық бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
басшысы
Р.Қасенов
25 желтоқсан 2017 жыл
"Бурабай ауданының
жер қатынастары бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
басшысы
Р.Сыздықов
25 желтоқсан 2017 жыл
Бурабай аудандық мәслихаттың
2017 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 6С-23/11 шешімімен
бекітілді
Бурабай ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Бурабай ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Бурабай ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 1 қосымша);
2) Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Бурабай ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 2 қосымша);
3) Жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы (Бурабай ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 3 қосымша);

4) Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Бурабайскому району на 2018-2019 годы);
5) Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Бурабайскому району на 2018-2019 годы);

4) Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Бурабай ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 4 қосымша);
5) Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Бурабай ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 5 қосымша);

6) Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Бурабайскому району на 2018-2019 годы);
7) Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных (приложение 7 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Бурабайскому району на 2018-2019 годы).
Приложение 1 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Бурабайскому району

6) Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Бурабай ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 6 қосымша);
7) Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі (Бурабай ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 7 қосымша).
Бурабай ауданы бойынша

243
Товарищество с ограниченной ответственностью "Ораз 2014"
Приложение 2 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Бурабайскому району
на 2018-2019 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов Схема пастбищеоборотов, приемлемая для Бурабайского района
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2018
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
отдыхающий загон
2019
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году.
Приложение 3 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Бурабайскому району
на 2018-2019 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, объектов пастбищной инфраструктуры
Площади пастбищ по Бурабайскому району на землях сельскохозяйственного назначения составляют 139964 гектара, на землях населенных пунктов 52595 гектар, на землях лесного фонда 1922 гектара, на землях запаса 11219 гектар.
Приложение 4 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Бурабайскому району
на 2018-2019 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с пунктом 9 Правил рационального использования пастбищ, утвержденных приказом Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15090).
Оросительных или обводнительных каналов на территории района не имеется.
Схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам Абылайханский сельский округ (село Кызылагаш, село Акылбай, село Карабауыр, село Озерное)
Сельский округ Атамекен (село Атамекен, село Жасыл, село Жанажол, село Шиели, село Каражар)
Веденовский сельский округ (село Веденовка, село Карабулак, село Федосеевка)
Зеленоборский сельский округ (село Мадениет, село Жанаталап)
Златопольский сельский округ (село Златополье, село Лесной Хутор, село Первомайское, село Новоандреевка, село Савинка, село Тулькули)
Катаркольский сельский округ (село Катарколь, село Сосновка)
Кенесаринский сельский округ (село Кенесары, село Баянбай (Вороновка), село Брусиловка)
Урумкайский сельский округ (Карашилик, Корнекты, Красный Кордон, Кульстан, Киндыккарагай, Ынталы, Дмитриевка, Урумкай)
Успеноюрьевский сельский округ (село Ульгиалган, село Николаевка, село Карагай, село Успено-Юрьевка)
Село Наурызбай батыр
Приложение 5 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Бурабайскому району
на 2018-2019 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Бурабайскому району
на 2018-2019 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе
Приложение 7 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Бурабайскому району
на 2018-2019 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сельских округов
Количество загонов в 2018 году
Количество загонов в 2019 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Абылайханский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
2
Атамекен
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
3
Веденовский
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
4
Зеленоборский
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
5
Златопольский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
6
Катаркольский
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
7
Кенесаринский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
8
Наурызбай батыр
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
9
Урумкайский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
10
Успеноюрьевский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон

243
"Ораз 2014" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Бурабай ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына
2 қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Бурабай ауданы үшін қолайлы жайылым айналымдарының схемасы
Жылдар
1 қаша
2 қаша
3 қаша
4 қаша
2018
көктемгі-жазғы маусым 1
жазғы маусым 2
күзгі маусым 3
демалатын қаша
2019
демалатын қаша
көктемгі-жазғы маусым 1
жазғы маусым 2
күзгі маусым 3
Ескертпе: 1, 2, 3, 4 - жылына қашаны пайдалану кезегі.
Бурабай ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына
3 қосымша
Жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта
Бурабай ауданы бойынша жайылымдардың ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде 139964 гектар, елді мекендердің жерлерінде 52595 гектар, орман қоры жерлерінде 1922 гектар, босалқы жерлерінде 11219 гектар.
Бурабай ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына
4 қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Ауыл шаруашылық жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 бұйрығымен бекітілген Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларының 9-тармағына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген) анықталады.
Аудан аумағында суаратын немесе суландыратын каналдары жоқ.
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну қол жеткізу схемасы Абылайхан ауылдық округі (Қызылағаш ауылы, Ақылбай ауылы, Қарабауыр ауылы, Озерное ауылы)
Атамекен ауылдық округі (Атамекен ауылы, Жасыл ауылы, Жаңажол ауылы, Шиелі ауылы, Қаражар ауылы)
Веденов ауылдық округі (Веденов ауылы, Қарабұлақ ауылы, Федосеевка ауылы)
Зеленобор ауылдық округі (Мәдениет ауылы, Жаңаталап ауылы)
Златополье ауылдық округі (Златополье ауылы, Лесной Хутор ауылы, Первомайское ауылы, Новоандреевка ауылы, Савинка ауылы, Түлкілі ауылы)
Қатаркөл ауылдық округі (Қатаркөл ауылы, Сосновка ауылы)
Кенесары ауылдық округі (Кенесары ауылы, Баянбай ауылы (Вороновка ауылы), Брусиловка ауылы)
Ұрымқай ауылдық округі (Қарашілік ауылы, Көрнекті ауылы, Красный Кордон ауылы, Күлстан ауылы, Кіндікқарағай ауылы, Ынталы ауылы, Дмитриевка ауылы, Ұрымқай ауылы)
Успеноюрьев ауылдық округі (Үлгіалған ауылы, Николаевка ауылы, Қарағай ауылы, Успено-Юрьев ауылы)
Наурызбай батыр ауылы
Бурабай ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына
5 қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Бурабай ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына
6 қосымша
Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Бурабай ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына
7 қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Ауылдық округтің атауы
2018 жылғы қашалар саны
2019 жылғы қашалар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Абылайхан
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
2
Атамекен
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
демалатын қаша
3
Веденов
көктемгі-жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым
4
Зеленобор
демалатын қаша
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
5
Златополье
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
демалатын қаша
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым
6
Қатаркөл
көктемгі-жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын маусым
жазғы-күзгі маусым
7
Кенесары
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
8
Наурызбай батыр
демалатын қаша
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
9
Ұрымқай
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
демалатын қаша
10
Успеноюрьев
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
демалатын қаша
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым