О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 12 декабря 2016 года № 72 "Об областном бюджете на 2017-2019 годы"
Решение маслихата Актюбинской области от 15 ноября 2017 года № 211. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 17 ноября 2017 года № 5694. Срок действия решения – до 1 января 2018 года.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8, пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан от 13 ноября 2017 года "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы" Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 12 декабря 2016 года № 72 "Об областном бюджете на 2017-2019 годы", (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5191, опубликованное 10, 11 января 2017 года в газетах "Ақтөбе" и "Актюбинский вестник") следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1:
в подпункте 1):
доходы -
цифры "144 585 419,2" заменить цифрами "151 680 937,8", в том числе:
по налоговым поступлениям -
цифры "35 729 122" заменить цифрами "36 090 122";
по неналоговым поступлениям -
цифры "4 432 814" заменить цифрами "4 074 226,6";
по поступлениям трансфертов -
цифры "104 423 483,2" заменить цифрами "111 516 589,2";
в подпункте 2):
затраты -
цифры "143 729 741,5" заменить цифрами "151 688 411,1";
в подпункте 3)
чистое бюджетное кредитование –
цифры "20 021 755" заменить цифрами "18 902 442", в том числе:
бюджетные кредиты -
цифры "20 977 903" заменить цифрами "20 100 299";
погашение бюджетных кредитов -
цифры "956 148" заменить цифрами "1 197 857";
в подпункте 4):
сальдо по операциям с финансовыми активами
цифры "0" заменить цифрами "520 049" ", в том числе:
приобретение финансовых активов -
цифры "0" заменить цифрами "520 049";
в подпункте 5):
дефицит бюджета -
цифры "- 19 166 077,3" заменить цифрами "- 19 429 964,3";
в подпункте 6):
финансирование дефицита бюджета -
цифры "19 166 077,3" заменить цифрами "19 429 964,3".
2) в пункте 4:

Облыстық мәслихаттың 2016 жылғы 12 желтоқсандағы № 72 "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2017 жылғы 15 қарашадағы № 211 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 17 қарашада № 5694 болып тіркелді. 2018 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 8-бабының 2-тармағына, 106-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына және Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 13 қарашадағы "2017-2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Заңына сәйкес Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Облыстық мәслихаттың 2016 жылғы 12 желтоқсандағы № 72 "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5191 тіркелген, 2017 жылғы 10, 11 қаңтарда "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1-тармақта:
1) тармақшада:
кірістер -
"144 585 419,2" деген сандар "151 680 937,8" деген сандармен ауыстырылсын, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша -
"35 729 122" деген сандар "36 090 122" деген сандармен ауыстырылсын;
салықтық емес түсімдер бойынша -
"4 432 814" деген сандар "4 074 226,6" деген сандармен ауыстырылсын;
трансферттер түсімдері бойынша
"104 423 483,2" деген сандар "111 516 589,2" деген сандармен
ауыстырылсын;
2) тармақшада:
шығындар -
"143 729 741,5" деген сандар "151 688 411,1" деген сандармен ауыстырылсын;
3) тармақшада:
таза бюджеттік кредит беру -
"20 021 755" деген сандар "18 902 442" деген сандармен ауыстырылсын, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер -
"20 977 903" деген сандар "20 100 299" деген сандармен ауыстырылсын;
бюджеттік кредиттерді өтеу -
"956 148" деген сандар "1 197 857" деген сандармен ауыстырылсын;
4) тармақшада:
қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо -
"0" деген сандар "520 049" деген сандармен ауыстырылсын, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу -
"0" деген сандар "520 049" деген сандармен ауыстырылсын;
5) тармақшада:
бюджет тапшылығы –
"-19 166 077,3" деген сандар "-19 429 964,3" деген сандармен ауыстырылсын;
6) тармақшада
бюджет тапшылығын қаржыландыру –
"19 166 077,3" деген сандар "19 429 964,3" деген сандармен ауыстырылсын.
2) 4-тармақта:

"19 567 тысяч тенге - на присуждение грантов государственным учреждениям образования.".
5) в пункте 12:
цифры "200 000" заменить цифрами "158 868,3".
6) приложение 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии
областного маслихата
Секретарь областного маслихата
Г.ЕРГАЗИНА С. КАЛДЫГУЛОВА
Приложение 1 к решению областного маслихата от 15 ноября 2017 года № 211

"мемлекеттік білім беру мекемелеріне гранттар беруге – 19 567 мың теңге.".
5) 12-тармақта:
"200 000" деген сандар "158 868,3" деген сандармен ауыстырылсын.
6) көрсетілген шешімдегі 1 қосымшасы осы шешімдегі 1 қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың
сессия төрағасы
Облыстық мәслихаттың хатшысы
Ғ.ЕРҒАЗИНА С. ҚАЛДЫҒҰЛОВА
Облыстық мәслихаттың 2017 жылғы 15 қарашадағы № 211 шешіміне 1 - Қосымша

740 146
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
288 345
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания)
402 957
047
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
48 844
261
Управление образования области
339 186
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
292 342
037
Социальная реабилитация
46 844
2
Социальная помощь
463 281
256
Управление координации занятости и социальных программ области
463 281
003
Социальная поддержка инвалидов
463 281
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 867 758,6
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 792 111,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
104 535
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
10 820,6
019
Реализация текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
419
037
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
983 181
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
4 641
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
208 841
06
256
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
118 370
054
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
55 304
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

740 146
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
288 345
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
402 957
047
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
48 844
261
Облыстың білім басқармасы
339 186
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
292 342
037
Әлеуметтік сауықтандыру
46 844
2
Әлеуметтiк көмек
463 281
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
463 281
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
463 281
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 867 758,6
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 792 111,6
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
104 535
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
10 820,6
019
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, ағымдағы іс-шараларды іске асыру
419
037
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
983 181
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
4 641
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
208 841
06
256
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
118 370
054
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
55 304
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары

6 000
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
300 000
263
Управление внутренней политики области
17 523
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
17 523
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
4 562
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
4 562
270
Управление по инспекции труда области
53 562
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
53 562
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
20 707 722
1
Жилищное хозяйство
13 886 444,2
261
Управление образования области
183 376
064
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
183 376
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
13 703 068,2
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
3 665 389
034
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
9 980 271,2
072
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство служебного жилища, развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и строительство, достройку общежитий для молодежи в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
57 408
2
Коммунальное хозяйство
6 821 277,8
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
5 790 114,3
07
279
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
64 332
004
Газификация населенных пунктов
458 474,4
005
Капитальные расходы государственного органа
380
030
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
3 390 487,6
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения

6 000
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
300 000
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
17 523
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
17 523
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
4 562
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 562
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
53 562
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 562
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы
20 707 722
1
Тұрғын үй шаруашылығы
13 886 444,2
261
Облыстың білім басқармасы
183 376
064
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
183 376
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
13 703 068,2
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 665 389
034
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
9 980 271,2
072
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салуға, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жастарға арналған жатақханаларды салуға, салып бітіруге берілетін нысаналы даму трансферттері
57 408
2
Коммуналдық шаруашылық
6 821 277,8
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
5 790 114,3
07
279
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 332
004
Елді мекендерді газдандыру
458 474,4
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
380
030
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 390 487,6
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау

618 566
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
29 904
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
310 684
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
20 307
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
1 709,7
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
107 278
048
Возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
45 000
10
255
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
2 237 982
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 740 924,6
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
15 000
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
202 333
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
632 351
058
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере растениеводства
8 370
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
20 698,8
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
70 000
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
91 146
020
Развитие объектов сельского хозяйства
91 146
719
Управление ветеринарии области
129 035,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
27 596
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
5 000
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1 599
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

618 566
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
29 904
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
310 684
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
20 307
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
1 709,7
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
107 278
048
Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өсіру
45 000
10
1
255
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
2 237 982
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 740 924,6
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
15 000
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
202 333
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
632 351
058
Ауыл шаруашылығы өнімін өсімдік шаруашылығы саласындағы терең қайта өңдеу өнімдерінің өндірісі үшін қайта өңдеу кәсіпорындарының оны сатып алуға жұмсайтын шығындарын субсидиялау
8 370
060
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
20 698,8
061
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
70 000
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
91 146
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
91 146
719
Облыстың ветеринария басқармасы
129 035,1
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 596
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
5 000
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
1 599
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру