Об утверждении бюджета города Алга на 2018-2020 годы
Решение маслихата Алгинского района Актюбинской области от 27 декабря 2017 года № 140. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 22 января 2018 года № 5877. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Алга на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы                                                 393 031,6 тысяч тенге;
в том числе:
налоговые поступления                                     61 173,8 тысяч тенге;
поступления трансфертов                                     326 257 тысяч тенге;
неналоговые поступления –                               5 600,8 тысяч тенге;
2) затраты                                                 393 031,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование                         0 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты                                     0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов                               0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами             0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов                         0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета                               0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета                         0 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алгинского района Актюбинской области от 14.03.2018 № 159 (вводится в действие с 01.01.2018); от 20.06.2018 № 181 (вводится в действие с 01.01.2018); от 20.07.2018 № 186 (вводится в действие с 01.01.2018); от 12.09.2018 № 195 (вводится в действие с 01.01.2018); от 10.12.2018 № 207 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить, что в доход бюджета города Алга зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог;
налог на транспортные средства.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2017 года "О республиканском бюджете на 2018-2020 годы" установлено:
с 1 января 2018 года:
1) минимальный размер заработной платы - 28 284 тенге;

2018-2020 жылдарға арналған Алға қаласының бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2017 жылғы 27 желтоқсандағы № 140 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 22 қаңтарда № 5877 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылдың 23 қаңтарындағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған Алға қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2018 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер                                                 393 031,6 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер                                           61 173,8 мың теңге;
трансферттер түсімі                                           326 257 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –                                     5 600,8 мың теңге;
2) шығындар                                                 393 031,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу                               0 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер                                     0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу                               0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен
операциялар бойынша сальдо                               0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу                               0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы.(профициті)                         0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитін пайдалану)                                     0 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 14.03.2018 № 159 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.06.2018 № 181 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.07.2018 № 186 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.09.2018 № 195 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.12.2018 № 207 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Алға қаласының бюджетінің кірісіне есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салық;
3. Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 қарашадағы "2018-2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес белгіленгені мәліметке және басшылыққа алынсын:
2018 жылдың 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 28 284 теңге;

2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 405 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат –28 284 тенге.
4. Учесть в бюджете города Алга на 2018 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 133 890 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете города Алга на 2018 год целевые текущие трансферты передаваемые из районного бюджета:
1) средний ремонт улиц города в сумме – 50 000 тысяч тенге;
2) реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 16 349,5 тысяч тенге;
благоустройство и озеленение населенных пунктов – 31 480 тысяч тенге;
освещение улиц в населенных пунктов – 19 800 тысяч тенге;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельского округа - 700 тысяч тенге;
капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах – 10 200 тысяч тенге;
услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа – 500 тысяч тенге;
обеспечение санитарии населенных пунктов – 1 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алгинского района Актюбинской области от 14.03.2018 № 159 (вводится в действие с 01.01.2018); от 20.06.2018 № 181 (вводится в действие с 01.01.2018).
6. Учесть в бюджете города Алга на 2018 год целевые трансферты на развитие передаваемые из районного бюджета:

2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2 405 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 28 284 теңге мөлшерінде белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
4. 2018 жылға арналған Алға қаласы бюджетіне субвенция көлемі – 133 890 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2018 жылға арналған Алға қаласы бюджетіне төмендегідей ағымдағы нысаналы трансферттердің қаралатындығы ескерілсін.
1) қала көшелеріне орташа жөндеу жұмыстарына – 50 000 мың теңге;
2) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 16 349,5 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру және жасылдандыруға – 31 480 мың теңге;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 19 800 мың теңге;
аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 700 мың теңге;
елді-мекендер көшелеріндегі автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 10 200 мың теңге;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге – 500 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 1 000 мың теңге.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 14.03.2018 № 159 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.06.2018 № 181 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте Алға қаласы бюджетіне төмендегідей нысаналы даму трансферттердің қаралатындығы есерілсін:

1) исключен решением маслихата Алгинского района Актюбинской области от 14.03.2018 № 159 (вводится в действие с 01.01.2018).
капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций - 75 732 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением маслихата Алгинского района Актюбинской области от 20.06.2018 № 181 (вводится в действие с 01.01.2018).
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
районного маслихата:
И. Рущук
Секретарь
районного маслихата:
Б. Жумабаев

1) алынып тасталды – Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 14.03.2018 № 159 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстарына - 75 732 мың теңге.
Ескерту. Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 20.06.2018 № 181 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрайымы:
И. Рущук
Аудандық мәслихаттың
хатшысы:
Б. Жұмабаев