Об утверждении бюджета Шубаршийского сельского округа на 2018–2020 годы
Решение маслихата Темирского района Актюбинской области от 28 декабря 2017 года № 182. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 15 января 2018 года № 5852. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 9–1 Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными решением маслихата Темирского района Актюбинской области от 06.12.2018 № 275 (вводится в действие с 01.01.2018).
1. Утвердить бюджет Шубаршийского сельского округа на 2018 – 2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 28 246,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 354 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 332,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 20 560 тысяч тенге;
2) расходы – 28 246,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата Темирского района Актюбинской области от 19.03.2018 № 208 (вводится в действие с 01.01.2018); от 14.06.2018 № 236 (вводится в действие с 01.01.2018); от 06.12.2018 № 275 (вводится в действие с 01.01.2018); от 20.12.2018 № 285 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Учесть, что в доход бюджета Шубаршийского сельского округа зачисляются следующие:
налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог по доходам, не облагаемым у источника выплаты, физических лиц, зарегистрированных на территории сельского округа;
налог на имущество физических лиц, имущество которых находится на территории сельского округа;
земельный налог на земли населенных пунктов, взимаемого с физических и юридических лиц, земельный участок которых находится в сельском округе;
налог на транспортные средства, взимаемого с физических и юридических лиц, зарегистрированных в сельском округе;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на:
объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования республиканского значения, проходящих через территорию сельского округа;
объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного значения, проходящих через территорию сельского округа;
объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения;
открытом пространстве за пределами помещений в селе, поселке;
неналоговые поступления:
другие неналоговые поступления в бюджет сельского округа.

2018–2020 жылдарға арналған Шұбарши ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2017 жылғы 28 желтоқсандағы № 182 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 15 қаңтарда № 5852 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Кодексінің 9–1 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес Темір аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспеге өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 06.12.2018 № 275 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1. 2018 – 2020 жылдарға арналған Шұбарши ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 28 246,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7 354 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 332,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 20 560 мың теңге;
2) шығындар – 28 246,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 19.03.2018 № 208 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.06.2018 № 236 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.12.2018 № 275 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.12.2018 № 285 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Шұбарши ауылдық округ бюджеті кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
ауылдық округтің аумағында тіркелген жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынбайтын кірістері бойынша жеке табыс салығы;
мүлкі ауылдық округтің аумағында орналасқан жеке тұлғалардың мүлкі салығы;
жер учаскесі ауылдық округте орналасқан жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
ауылдық округте тіркелген жеке және заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы:
ауылдық округі аумағы арқылы өтетін республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде;
ауылдық округі аумағы арқылы өтетін облыстық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде;
аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде;
ауылдағы, кенттегі үй – жайлары шегінен тыс ашық кеңістікте орналастыру үшін төлемақы;
салықтық емес түсімдер:
ауылдық округ бюджетіне түсетін салықтық емес басқа түсімдер.

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2017 года № 113 "О республиканском бюджете на 2018 – 2020 годы" с 1 января 2018 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 28 284 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 405 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 28 284 тенге.
4. В соответствии с решением Темирского районного маслихата от 15 декабря 2017 года № 175 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2018 – 2020 годы" предусмотрены на 2018 год объем субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджет Шубаршийского сельского округа в сумме 17 714 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Шубаршийского сельского округа на 2018 год поступление целевого текущего трансферта из республиканского бюджета:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением маслихата Темирского района Актюбинской области от 19.03.2018 № 208 (вводится в действие с 01.01.2018).
6. Учесть в бюджете Шубаршийского сельского округа на 2018 год поступление целевого текущего трансферта из областного бюджета:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 2 846 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением маслихата Темирского района Актюбинской области от 20.12.2018 № 285 (вводится в действие с 01.01.2018).

3. Мәліметке және басшылыққа алынып, Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 қарашадағы № 113 "2018 – 2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес 2018 жылғы 1 қаңтарынан бастап белгіленеді:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 28 284 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай – ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi есептеу үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 405 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 28 284 теңге.
4. Темір аудандық мәслихатының 2017 жылғы 15 желтоқсандағы № 175 "2018 – 2020 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес аудандық бюджеттен Шұбарши ауылдық округ бюджетіне берілген субвенция көлемі 2018 жылға 17 714 мың теңге сомасында көзделген.
5. 2018 жылға арналған Шұбарши ауылдық округ бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферт түсімі ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 0 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 19.03.2018 № 208 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2018 жылға арналған Шұбарши ауылдық округ бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферт түсімі ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 2 846 мың теңге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 20.12.2018 № 285 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

7. Государственному учреждению "Аппарат Темирского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) направление настоящего решения на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего решения на интернет – ресурсе Темирского районного маслихата.

7. "Темір аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді мерзімді баспа басылымдарында және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне
ресми жариялауға жіберуді;
3) осы шешімді Темір аудандық мәслихатының интернет– ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Секретарь
Темирского районного маслихата Темирского районного маслихата
Б.ОТАРБАЕВ Б.ИЗБАСОВ
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 28 декабря 2017 года № 182
Бюджет Шубаршийского сельского округа на 2018 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Темирского района Актюбинской области от 20.12.2018 № 285 (вводится в действие с 01.01.2018).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
I. Доходы

8. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Темір аудандық мәслихатының Темір аудандық мәслихатының
сессия төрағасы хатшысы
Б.ОТАРБАЕВ Б.ІЗБАСОВ
Аудандық мәслихаттың
2017 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 182 шешіміне 1 – қосымша
2018 жылға арналған Шұбарши ауылдық округ бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 20.12.2018 № 285 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сыныбы
Кіші ссыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)
I. Кірістер