Об утверждении бюджета Кишикумского сельского округа на 2018-2020 годы
Решение маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 21 декабря 2017 года № 167. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 8 января 2018 года № 5814. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Кишикумского сельского округа на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 52372,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям - 1426,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 627,3 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 50318,8 тысяч тенге;
2) затраты - 52372,1 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит бюджета – 0,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита бюджета – 0,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 27.03.2018 № 200 (вводится в действие с 01.01.2018); от 21.06.2018 № 241 (вводится в действие с 01.01.2018); от 05.12.2018 № 278 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить, что в доход бюджета Кишикумского сельского округа зачисляются:
по налоговым поступлениям:
подоходный налог, в том числе индивидуальный подоходный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
по неналоговым поступлениям:
доходы от государственной собственности, в том числе доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора, в том числе:
прочие неналоговые поступления.
3. Учесть, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2017 года "О республиканском бюджете на 2018-2020 годы" с 1 января 2018 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы - 28284 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2405 тенге;

2018-2020 жылдарға арналған Кішіқұм ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 167 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 8 қаңтарда № 5814 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына сәйкес, Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған Кішіқұм ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52372,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 1426,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 627,3 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 50318,8 мың теңге;
2) шығындар – 52372,1 мың теңге;
3) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 0,0 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 27.03.2018 № 200 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.06.2018 № 241 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.12.2018 № 278 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Кішіқұм ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
салықтық түсімдер бойынша:
табыс салығы, оның ішінде жеке табыс салығы;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
салықтық емес түсімдер бойынша:
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар, оның ішінде:
басқа да салықтық емес түсімдер.
3. Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 қарашадағы "2018-2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес, 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 28284 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2405 теңге;

3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 28284 тенге.
4. Утвердить в бюджете Кишикумского сельского округа на 2018 год объем субвенции из районного бюджета в сумме 43971,0 тысяч тенге.
4-1. Предусмотреть в бюджете Кишикумского сельского округа на 2018 год поступление текущего целевого трансферта из районного бюджета в сумме 6347,8 тысяч тенге.
Распределение суммы текущего целевого трансферта определяется на основании решения акима Кишикумского сельского округа.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 соответствии решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 27.03.2018 № 200 (вводится в действие с 01.01.2018); с изменениями, внесенными решениями маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 21.06.2018 № 241 (вводится в действие с 01.01.2018); от 05.12.2018 № 278 (вводится в действие с 01.01.2018).
5. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета Кишикумского сельского округа на 2018 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
6. Государственному учреждению "Аппарат маслихата Шалкарского района" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) направление настоящего решения на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата Шалкарского района.

3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы 28284 теңге болып белгіленгені ескерілсін.
4. 2018 жылға арналған Кішіқұм ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 43971,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
4-1. 2018 жылға арналған Кішіқұм ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен 6347,8 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферт түскені ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттің сомасын бөлу ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 4-1 тармақпен толықтырылды – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 27.03.2018 № 200 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 21.06.2018 № 241 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.12.2018 № 278 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2018 жылға арналған Кішіқұм ауылдық округ бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
6. "Шалқар аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді мерзімді баспа басылымдарында және Қазақстан Республикасы нормативтік актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы шешімді Шалқар аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

Приложение 4 к решению Шалкарского районного маслихата № 167 от 21 декабря 2017 года
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета Кишикумского сельского округа на 2018 год
Функциональная группа
Подфункция
Администратор
Программа
Наименование программы
04
Образование
1
Дошкольное воспитание и обучение
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
007
Дошкольное воспитание и обучение и организация медицинского обслуживания в организациях дошкольного воспитания и обучения

Шалқар аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 167 шешіміне 4 қосымша
2018 жылға арналған Кішіқұм ауылдық округ бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Әкімші
Бағдарлама
Атауы
04
Білім беру
1
Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
004
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту және мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдарында медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыру