О бюджете Енбекшиказахского района на 2018-2020 годы
Решение Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 22 декабря 2017 года № 22-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 28 декабря 2017 года № 4455.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Енбекшиказахский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 21946483 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 3646387 тысяч тенге;
неналоговые поступления 73669 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 105334 тысячи тенге;
поступление трансфертов 18121093 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные изьятия 421800 тысяч тенге;
целевые текущие трансферты 6105588 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 2643475 тысяч тенге;
субвенции 8950230 тысяч тенге;
2) затраты 22433087 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 72916 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 108225 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 35309 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 559520 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 559520 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 22.11.2018 № 37-85 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объемы бюджетных изьятий из бюджетов города районного значения, сельских округов в районный бюджет в сумме 421800 тысяч тенге, в том числе:
Аватского сельского округа
Сельского округа Байдибек бия
Байтерекского сельского округа
Есикского городского округа
Жанашарского сельского округа
Каракемерского сельского округа
Казахстанского сельского округа
Рахатского сельского округа
Саймасайского сельского округа
Тургенского сельского округа
Шелекского сельского округа
9312 тысяч тенге;
26713 тысяч тенге;
7479 тысяч тенге;
168128 тысяч тенге;
20713 тысяч тенге;
24230 тысяч тенге;
10096 тысяч тенге;
23090 тысяч тенге;
12063 тысячи тенге;
29923 тысячи тенге;
90053 тысячи тенге.";
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 24.04.2018 № 28-36 (вводится в действие с 01.01.2018).
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 283126 тысяч тенге, в том числе:
Ассинскому сельскому округу
Акшийскому сельскому округу
Балтабайскому сельскому округу
Болекскому сельскому округу
Бартогайскому сельскому округу
Каратурукскому сельскому округу
Каражотинскому сельскому округу
Кырбалтабайскому сельскому округу
Корамскому сельскому округу
Коктобинскому сельскому округу
Малыбайскому сельскому округу
Масакскому сельскому округу
Согетинскому сельскому округу
Ташкенсазскому сельскому округу
Тескенсуйскому сельскому округу
38827 тысяч тенге;
21749 тысяч тенге;
14379 тысяч тенге;
13015 тысяч тенге;
36584 тысячи тенге;
3822 тысячи тенге;
32748 тысяч тенге;
12435 тысяч тенге;
10130 тысяч тенге;
22529 тысяч тенге;
17926 тысяч тенге;
28298 тысяч тенге;
6657 тысяч тенге;
9736 тысяч тенге;
14291 тысяча тенге.".

Еңбекшіқазақ ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 22-1 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2017 жылы 28 желтоқсанда № 4455 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Еңбекшіқазақ аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімінің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 21946483 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 3646387 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 73669 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 105334 мың теңге;
трансферттер түсімі 18121093 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік алып қоюлар 421800 мың теңге;
ағымдағы нысаналы трансферттер 6105588 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 2643475 мың теңге;
субвенциялар 8950230 мың теңге;
2) шығындар 22433087 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 72916 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 108225 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 35309 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 тенге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 559520 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 559520 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 22.11.2018 № 37-85 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтардың бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 421800 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ават ауылдық округінен
Бәйдібек би ауылдық округінен
Бәйтерек ауылдық округінен
Есік қалалық округінен
Жанашар ауылдық округінен
Қаракемер ауылдық округінен
Қазақстан ауылдық округінен
Рахат ауылдық округінен
Саймасай ауылдық округінен
Түрген ауылдық округінен
Шелек ауылдық округінен
9312 мың теңге;
26713 мың теңге;
7479 мың теңге;
168128 мың теңге;
20713 мың теңге;
24230 мың теңге;
10096 мың теңге;
23090 мың теңге;
12063 мың теңге;
29923 мың теңге;
90053 мың теңге.";
Ескерту. 2 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 24.04.2018 № 28-36 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтардың бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 283126 мың теңге сомасында көзделген, оның ішінде:
Ассы ауылдық округіне
Ақши ауылдық округіне
Балтабай ауылдық округіне
Бөлек ауылдық округіне
Бартоғай ауылдық округіне
Қаратұрық ауылдық округіне
Қаражота ауылдық округіне
Қырбалтабай ауылдық округіне
Қорам ауылдық округіне
Көктөбе ауылдық округіне
Малыбай ауылдық округіне
Масақ ауылдық округіне
Сөгеты ауылдық округіне
Ташкенсаз ауылдық округіне
Тескенсу ауылдық округіне
38827 мың теңге;
21749 мың теңге;
14379 мың теңге;
13015 мың теңге;
36584 мың теңге;
3822 мың теңге;
32748 мың теңге;
12435 мың теңге;
10130 мың теңге;
22529 мың теңге;
17926 мың теңге;
28298 мың теңге;
6657 мың теңге;
9736 мың теңге;
14291 мың теңге.

Сноска. Пункт 3 в редакции решения Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 24.04.2018 № 28-36 (вводится в действие с 01.01.2018).
4. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам акимов сельских округов, в том числе на:
на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года.
Распределение указанных трансфертов бюджетам акимов города районного значения, сельских округов определяется на основании постановления акимата Енбекшиказахского района.

Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 24.04.2018 № 28-36 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілісін, оның ішінде:
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейін бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Еңбекшіқазақ ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 27814 тысяч тенге.
6. Установить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Енбекшиказахского районного маслихата "По соблюдению законодательства и бюджету".

5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 27814 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімінің 4 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешімнің орындалуын бақылау Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының "Заңдылықты сақтау және бюджет жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Енбекшиказахского
районного маслихата Егенбаева Г.
Секретарь Енбекшиказахского районного маслихата Ахметов Б.
Приложение 1 утвержденное решением Енбекшиказахского районного маслихата от 22 декабря 2017 года№ 22-1 "О бюджете Енбекшиказахского района на 2018-2020 годы"
Районный бюджет на 2018 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 22.11.2018 № 37-85 (вводится в действие с 01.01.2018).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

8. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының сессия төрағасы Г. Егенбаева
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихат хатшысы Б. Ахметов
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2017 жылғы "22" желтоқсандағы "Еңбекшіқазақ ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 22-1 шешіміне бекітілген 1 қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 22.11.2018 № 37-85 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер