О бюджете Коксуского района на 2018-2020 годы
Решение Коксуского районного маслихата Алматинской области от 22 декабря 2017 года № 24-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 5 января 2018 года № 4475.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Коксуского района РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 5 997 235 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 101 675 тысяч тенге;
неналоговые поступления 6 696 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 17 899 тысяч тенге;
поступления трансфертов 5 870 965 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 1 840 969 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 549 916 тысяч тенге;
субвенции 3 480 080 тысяч тенге;
2) затраты 6 030 391 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 98 537 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 129 035 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 30 498 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 131 693 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 131 693 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Коксуского районного маслихата Алматинской области от 21.11.2018 № 38-1 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 3945 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления в сумме 2990 тысяч тенге, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Акимам сельских округов обеспечить эффективное использование бюджетных средств, поступающих на контрольный счет наличности местного самоуправления.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объемы бюджетных субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 113920 тысяч тенге, в том числе:
Балпыкскому сельскому округу 27437 тысяч тенге;
Жарлыозекскому сельскому округу 15799 тысяч тенге;
Лабасинскому сельскому округу 13117 тысяч тенге;
Мукринскому сельскому округу 14996 тысяч тенге;
Муканчинскому сельскому округу 13255 тысяч тенге;
Алгабасскому сельскому округу 13573 тысяч тенге;
Енбекшинскому сельскому округу 15743 тысяч тенге.

Көксу ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Көксу аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 24-1 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2018 жылы 5 қаңтарда № 4475 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Көксу ауданы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 5 997 235 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 101 675 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 6 696 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 17 899 мың теңге;
трансферттер түсімі 5 870 965 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 1 840 969 мың теңге;
нысаналы даму трансферттер 549 916 мың теңге;
субвенциялар 3 480 080 мың теңге;
2) шығындар 6 030 391 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 98 537 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 129 035 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 30 498 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 131 693 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 131 693 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Көксу аудандық мәслихатының 21.11.2018 № 38-1 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2018 жылға арналған резерві 3945 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттен жергілікті өзін-өзі басқару органдарына, берілетін трансферттер осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес, 2990 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ауылдық округтер әкімдері жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсетін бюджет қаражатының тиімді пайдалануын қамтамасыз етсін.
4. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 113920 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Балпық ауылдық округіне 27437 мың теңге;
Жарлыөзек ауылдық округіне 15799 мың теңге;
Лабасы ауылдық округіне 13117 мың теңге;
Мұқыры ауылдық округіне 14996 мың теңге;
Мұқаншы ауылдық округіне 13255 мың теңге;
Алғабас ауылдық округіне 13573 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округіне 15743 мың теңге.

5. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
реализацию мероприятий по благоустройство и озеленение населенных пунктов;
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках программы "Развития регионов до 2020 года";
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяются на основании постановления акимата Коксуского района.

5. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру жөніндегішараларды іске асыруға;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттерін бөлу Көксу ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

6. Установить перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год согласно приложению 5 к настоящему решению.
7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию маслихата Коксуского района "По экономическому развитию района, местному бюджету, охраны природы и вопросам сельского хозяйства".
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
маслихата Коксуского района О. Нуртаев
Секретарь маслихата
Коксуского района А. Досымбеков

6. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
7. Осы шешімнің орындалуын бақылау Көксу ауданы мәслихатының "Ауданның экономикалық дамуы, жергілікті бюджет, табиғатты қорғау және ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
8. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Көксу ауданы мәслихатының
сессия төрағасы О. Нуртаев
Көксу ауданы мәслихатының
хатшысы А. Досымбеков