Об утверждении регламента государственной услуги "Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования"
Постановление акимата Кызылординской области от 31 октября 2017 года № 925. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 10 ноября 2017 года № 6017. Утратило силу постановлением акимата Кызылординской области от 11 июля 2019 года № 10
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Кызылординской области от 11.07.2019 № 10 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Кызылординской области Кожаниязова С.С.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области К. Кушербаев
Утвержден постановлением акимата Кызылординской области от "31" октября 2017 года № 925
Регламент государственной услуги "Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования"
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Кызылординской области" (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – письменное уведомление о направлении услугодателем соответствующего счета к оплате в органы казначейства либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования", утвержденного приказом Заместителя Премьер - Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 июня 2017 года №229 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 15374) (далее - стандарт).

"Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2017 жылғы 31 қазандағы № 925 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 10 қарашада № 6017 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2019 жылғы 11 шілдедегі № 10 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 11.07.2019 № 10 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің орынбасары С.С. Қожаниязовқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі Қ. Көшербаев
Қызылорда облысы әкімдігінің 2017 жылғы "31" қазандағы № 925 қаулысымен бекітілген
"Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: "Қызылорда облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны - қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің тиісті төлем шоттарды қазынашылық органдарға жібергені туралы жазбаша хабарлама, не "Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 8 маусымдағы №229 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 15374 нөмірімен тіркелген) бекітілген "Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.

4. Форма предоставления результата оказания государственной услуги - бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя и Государственной корпорации в процессе оказания государственной услуги
5. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: предоставление услугополучателем либо его представителем по доверенности (далее – его представитель) в Государственную корпорацию пакета документов согласно пункту 9 стандарта и заявления по форме согласно приложению 2 к стандарту.
1) услугополучатель либо его представитель предоставляет в Государственную корпорацию документы согласно пункту 9 стандарта (нарочно, в бумажном виде);
2) работник Государственной корпорации регистрирует документы и выдает услугополучателю либо его представителю расписку о приеме соответствующих документов, направляет документы работнику накопительного отдела Государственной корпорации либо в случае предоставления услугополучателем либо его представителем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, отказывает в приеме документов и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 к стандарту (нарочно, в бумажном виде) (не более двадцати минут).
Результат: расписка о принятии пакета документов, принятии/об отказе документов;
3) работник накопительного отдела Государственной корпорации направляет документы услугодателю (в течение одного рабочего дня, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги);
Результат: запись о принятии документов сотрудником канцелярии услугодателя;
4) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и предоставляет документы руководителю услугодателя (нарочно, в бумажном виде) (не более двадцати минут).
Результат: запись в журнале регистрации государственных услуг, пакет принятых документов;
5) руководитель услугодателя рассматривает документы и направляет исполнителю услугодателя (нарочно, в бумажном виде) (не более двадцати минут).
Результат: пакет документов, резолюция;
6) исполнитель услугодателя проверяет полноту представленных документов, в случае установления факта неполноты представленных документов, подготавливает и предоставляет руководителю услугодателя (нарочно, в бумажном виде) письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления (далее – отказ в рассмотрении заявления) (в течение двух рабочих дней).
Результат: проект об отказе рассмотрения заявления;

4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны - қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының немесе сенімхат бойынша оның өкілінің (бұдан әрі – өкілі) Мемлекеттік корпорацияға стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш пен стандарттын 9-тармағына сәйкес құжаттар топтамасын ұсынуы.
1) көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі Мемлекеттік корпорацияға стандарттын 9-тармағына сәйкес құжаттарды (қолма-қол, қағаз түрінде) ұсынады;
2) Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді, құжаттарды Мемлекеттік корпорацияның жинақтау бөліміне жолдайды немесе көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын не (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тартады және стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді (қолма-қол, қағаз түрінде) (жиырма минуттан аспайды).
Нәтижесі: қабылданған құжаттар топтамасы, құжаттардың қабылданғаны/қабылдаудан бас тарту туралы қолхат;
3) Мемлекеттік корпорацияның жинақтау бөлімінің қызметкері құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (бір жұмыс күні ішінде, құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді).
Нәтижесі: көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерінің құжаттарды қабылдап алғаны туралы жазба;
4) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына (қолма-қол, қағаз түрінде) ұсынады (жиырма минуттан аспайды).
Нәтижесі: мемлекеттік көрсетілетін қызметті тіркеу журналында жазба, қабылданған құжаттар топтамасы;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына (қолма-қол, қағаз түрінде) жолдайды (жиырма минуттан аспайды).
Нәтижесі: құжаттар топтамасы, қарар;
6) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, ұсынылған құжаттардың толық еместігі фактісі анықталған жағдайда, өтінішті әрі қарай қараудан жазбаша түрде дәлелді бас тартуды (бұдан әрі – өтінішті қараудан бас тарту) дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына (қолма-қол, қағаз түрінде) ұсынады (екі жұмыс күні ішінде).
Нәтижесі: өтінішті қараудан бас тарту жобасы;

7) руководитель услугодателя подписывает и направляет отказ в рассмотрении заявления сотруднику канцелярии услугодателя (нарочно, в бумажном виде) (не более двадцати минут).
Результат: отказ в рассмотрении подписанного заявления;
8) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и направляет отказ в рассмотрении заявления в Государственную корпорацию (не более двадцати минут).
9) в случае предоставления полного пакета документов, исполнитель услугодателя проверяет соответствие документов требованиям, установленным Правилами субсидирования ставок вознаграждения по кредитам и лизингу технологического оборудования на приобретение сельскохозяйственных животных, а также лизингу сельскохозяйственной техники, утвержденных приказом Заместителя Премьер - Министра Республики - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 февраля 2017 года № 50 "Об утверждении Правил субсидирования ставок вознаграждения по кредитам и лизингу технологического оборудования, на приобретение сельскохозяйственных животных, а также лизингу сельскохозяйственной техники" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 14815) (далее - Правила), подготавливает заключение и предоставляет для подписи заместителю руководителя услугодателя (нарочно, в бумажном виде), комиссия по распределению средств субсидий (далее – комиссия) направляет на рассмотрение комиссии (в течение десяти рабочих дней).
Результат: заключение, представленное на расмотрение комиссии;
10) комиссия рассматривает документы и принимает решение об одобрении либо отклонении заявления, которое оформляется в виде протокола (в течение одного рабочих дней).
Результат: протокол заседания комиссии;
11) со дня вынесения решения комиссии об отказе в одобрении заявления, исполнитель услугодателя готовит копию выписки из протокола заседания комиссии (далее – копия выписки) и направляет копию выписки в Государственную корпорацию (в течение трех рабочего дня).
Результат: направление в Государственную корпорацию копии выписки;
12) работник Государственной корпорации регистрирует копию выписки и выдает услугополучателю либо его представителю (не более двадцати минут).
Результат: выдача копии выписки услугополучателю либо его представителю;
13) с даты принятия решения комиссии об одобрении заявления между услугодателем и финансовым институтом заключается договор субсидирования (в течение двух рабочих дней).
Результат: договор субсидирования;
14) исполнитель услугодателя реализует проверку графика субсидирования на соответствие заявке на перечисление средств на субсидирования и отчета о фактическом использовании субсидий (в течение двух рабочих дней).
Результат: проверенный отчет;

7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы өтінішті қараудан бас тартуға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне (қолма-қол, қағаз түрінде) жолдайды (жиырма минуттан аспайды).
Нәтижесі: қол қойылған өтінішті қараудан бас тарту;
8) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері өтінішті қараудан бас тартуды тіркейді және Мемлекеттік корпорацияға жолдайды (жиырма минуттан аспайды).
9) құжаттардың толық топтамасы ұсынылған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы құжаттардың "Кредиттер және технологиялық жабдықтың, ауыл шаруашылығы малын сатып алудың лизингі, сондай-ақ ауыл шаруашылығы техникасының лизингі бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 1 ақпандағы № 50 бұйрығымен бекітілген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 14815 нөмірімен тіркелген) (бұдан әрі – Қағида) Кредиттер және технологиялық жабдықтың, ауыл шаруашылығы малын сатып алудың лизингі, сондай-ақ ауыл шаруашылығы техникасының лизингі бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау Қағидалардың белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді, қорытынды дайындайды және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына қол қою үшін (қолма-қол, қағаз түрінде) жолдайды, субсидия қаражатын бөлу жөніндегі комиссияның (бұдан әрі – комиссия) қарауына ұсынады (он жұмыс күні ішінде).
Нәтижесі: комиссияның қарауына ұсынылған қорытынды;
10) комиссия құжаттарды қарайды және өтінішті мақұлдау немесе бас тарту туралы хаттама түрінде рәсімделетін шешім қабылдайды (бір жұмыс күні ішінде).
Нәтижесі: комиссия отырысының хаттамасы;
11) комиссия өтінішті мақұлдаудан бас тарту туралы шешім қабылдаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы комиссия отырысы хаттамасынан үзінді көшірме дайындайды (бұдан әрі – үзінді көшірмесі) және үзінді көшірмені Мемлекеттік корпорацияға жолдайды (үш жұмыс күні ішінде).
Нәтижесі: Мемлекеттік корпорацияға жолданған үзінді көшірме;
12) Мемлекеттік корпорация қызметкері үзінді көшірмені тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне береді (жиырма минуттан аспайды).
Нәтижесі: үзінді көшірмені көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне беру;
13) комиссия өтінішті мақұлдау туралы шешім қабылдаған күннен бастап көрсетілетін қызметті беруші мен қаржы институты арасында субсидиялау шарты жасалады (екі жұмыс күні ішінде).
Нәтижесі: субсидиялау шарты;
14) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы субсидиялауға қаражат аударуға арналған өтінімнің субсидиялау кестесіне сәйкестігі мен субсидияларды нақты пайдалану туралы есепті тексеруді жүзеге асырады (екі жұмыс күні ішінде).
Нәтижесі: тексерілген есеп;

15) услугодатель после проверки заявки на перечисление направляет соответствующие счета к оплате в органы казначейства (в течение одного рабочего дня).
Результат: счета к оплате, перечисленные в казначейство;
16) исполнитель услугодателя обеспечивает направление в Государственную корпорацию письменного уведомления в органы казначейства (далее – уведомление) об отправлении соответствующих счетов к оплате (в течение одного рабочего дня).
Результат: регистрация, уведомление в Государственную корпорацию.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя и иных организаций в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) и иных организаций услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник Государственной корпорации;
2) работник накопительного отдела Государственной корпорации;
3) сотрудник канцелярии услугодателя;
4) руководитель услугодателя;
5) исполнитель услугодателя;
6) комиссия.
7. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с другими услугодателями и (или) Государственной корпорации и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на официальных интернет-ресурсах государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Кызылординской области", акимата Кызылординской области.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
продолжение таблицы
продолжение таблицы
Условные обозначения:

15) көрсетілетін қызметті беруші аударуға арналған өтінімді тексергеннен кейін тиісті төлем шоттарын қазынашылық органдарына жолдайды (бір жұмыс күні ішінде).
Нәтижесі: қазынашылыққа аударылған төлем шоттары;
16) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы тиісті төлем шоттарының қазынашылық органдарына жіберілгені туралы жазбаша хабарламаның (бұдан әрі – хабарлама) Мемлекеттік корпорацияға жолдануын қамтамасыз етеді (бір жүмыс күні ішінде).
Нәтижесі: тіркеліп, Мемлекеттік корпорацияға жолданған хабарлама.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) мен өзге де ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) мен өзге де ұйымдардың тізбесі:
1) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері;
2) Мемлекеттік корпорацияның жинақтау бөлімінің қызметкері;
3) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
5) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы;
6) комиссия.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдері (іс-қимылдары), өзара іс-қимылдары реттілігінің сипаттамасы, сондай-ақ өзге көрсетілетін қызметті берушілер және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Қызылорда облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің, Қызылорда облысы әкімдігінің ресми интернет-ресурстарында орналастырылады.
"Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
кестенің жалғасы
кестенің жалғасы
Шартты белгілемелер: