О районном бюджете на 2018-2020 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 22 декабря 2017 года № 141. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 5 января 2018 года № 6119. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 934 521,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 865 605 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 41 950 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 46 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 980 966,3 тысяч тенге;
2) затраты – 13 982 016,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 117 797,3 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 183 305,3 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 65 508 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 165 292,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 165 292,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 26.02.2018 № 151; 02.05.2018 № 165; 10.07.2018 № 173; 01.10.2018 № 191; 30.11.2018 № 207 (вводится в действие с 01.01.2018 года и подлежит официальному опубликованию).
2. Учесть, что в 2018 году с районного бюджета в областной бюджет определены нормативы распределения доходов в нижеследующих размерах:
1) по кодам 101.201 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и 101.205 "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" в районный бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
2) по коду 101.202 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты" в районный бюджет 100 процентов, в областной бюджет 0 процент;
3) по коду 103.101 "Социальный налог" в районный бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов.
3. Учесть, что в 2018 году передаваемый объем субвенций в районный бюджет установлено в размере 8 582 538 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселкам, сельским округам в сумме 893 960 тысяч тенге, в том числе:

2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 141 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 5 қаңтарда № 6119 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 934 521,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 865 605 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 41 950 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 46 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 12 980 966,3 мың теңге;
2) шығындар – 13 982 016,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 117 797,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 183 305,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 65 508 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 182 100 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 65 508 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -165 292,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 165 292,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 26.02.2018 № 151; 02.05.2018 № 165; 10.07.2018 № 173; 01.10.2018 № 191; 30.11.2018 № 207 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады) шешімдерімен.
2. 2018 жылға аудандық бюджеттен облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері төмендегідей көлемде белгіленгені ескерілсін:
1) 101.201 "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" және 101.205 "Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" кодтары бойынша аудандық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз;
2) 101.202 "Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" коды бойынша аудандық бюджетке 100 пайыз, облыстық бюджетке 0 пайыз;
3) 103.101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша аудандық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз.".
3. 2018 жылға аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 8 582 538 мың теңге көлемінде белгіленгені ескерілсін.
4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте, аудандық бюджеттен кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 893 960 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:

Поселок Жосалы – 369 874 тысяч тенге;
Поселок Торетам – 86 451 тысяч тенге;
Сельский округ Акай – 140 220 тысяч тенге;
Сельский округ Жанажол – 65 765 тысяч тенге;
Сельский округ ІІІ-Интернационал – 49 782 тысяч тенге;
Сельский округ Актобе – 57 177 тысяч тенге;
Сельский округ Акжар – 62 893 тысяч тенге;
Сельский округ Дауылколь – 61 798 тысяч тенге.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год за счет средств областного бюджета предусмотрены целевые текущие трансферты в следующих размерах:
1) на образование – 219 985 тысяч тенге, в том числе на обеспечение дополнительно предметными кабинетами физики общеобразовательных школ – 42 566 тысяч тенге, на обеспечение дополнительно предметными кабинетами химии общеобразовательных школ – 39 192 тысяч тенге, на обеспечение дополнительно предметными кабинетами биологии общеобразовательных школ – 17 101 тысяч тенге, на содержание вновь введенных объектов образования – 54 522 тысяч тенге, на обеспечение объектов образования района цифровой образовательной инфраструктурой – 62 465 тысяч тенге, на обеспечение учащихся школ района учебниками и учебно-методическими пособиями – 4 139 тысяч тенге;
2) на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства – 44 551 тысяч тенге;
3) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы – 2 964 тысяч тенге, в том числе на размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси" – 2 509 тысяч тенге, на установки дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 55 тысяч тенге, на обустройство пешеходных переходов звуковыми и световыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 400 тысяч тенге;
4) на единовременную материальную помощь на оздоровление участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – 625 тысяч тенге;
5) на социальную поддержку лицам, проработавшим (прослужившим) не менее 6 месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны – 34 920,7 тысяч тенге;
6) на оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям – 33 683 тысяч тенге;
7) на оказание социальной помощи для больных туберкулезом, находящихся на поддерживающей фазе лечения – 17 316 тысяч тенге;

Жосалы кенті – 369 874 мың теңге;
Төретам кенті – 86 451 мың теңге;
Ақай ауылдық округі – 140 220 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округі – 65 765 мың теңге;
ІІІ-Интернационал ауылдық округі – 49 782 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 57 177 мың теңге;
Ақжар ауылдық округі – 62 893 мың теңге;
Дауылкөл ауылдық округі – 61 798 мың теңге.
5. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет қаржысы есебінен төмендегі көлемде ағымдағы нысаналы трансферттер қаралғаны ескерілсін:
1) білім беруге – 219 985 мың теңге, оның ішінде жалпы білім беретін мектептерді қосымша физика пәндік кабинеттерімен қамтамасыз етуге – 42 566 мың теңге, жалпы білім беретін мектептерді қосымша химия пәндік кабинеттерімен қамтамасыз етуге – 39 192 мың теңге, жалпы білім беретін мектептерді қосымша биология пәндік кабинеттерімен қамтамасыз етуге – 17 101 мың теңге, жаңадан іске қосылған білім беру нысандарын ұстауға – 54 522 мың теңге, ауданда білім беру нысандарын цифрлық білім беру инфрақұрылымымен қамтамасыз етуге – 62 465 мың теңге, аудан мектептеріндегі оқушыларды оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерімен қамтамасыз етуге – 4 139 мың теңге;
2) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларын іске асыруға – 44 551 мың теңге;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 2 964 мың теңге, оның ішінде "Инватакси" қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 2 509 мың теңге, мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 55 мың теңге, мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жүргіншілер өтетін жолдарды дыбыстайтын құрылғыларымен жарақтауға – 400 мың теңге;
4) Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектеріне және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдарға сауықтыру үшін біржолғы материалдық көмекке – 625 мың теңге;
5) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде 6 ай жұмыс істеген (қызмет еткен) адамдарды әлеуметтік қолдауға – 34 920,7 мың теңге;
6) өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарындағы отбасылар санынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсетуге – 33 683 мың теңге;
7) туберкулез ауруының қолдаушы фазасында емделіп жүрген науқастарға әлеуметтік көмек көрсетуге – 17 316 мың теңге;

8) на оказание социальной помощи детям, состоящим на диспансерном учете с гематологическими заболеваниями, включая гемобластозы и апластическую анемию – 1 755 тысяч тенге;
9) на укрепление материально-технической базы центров занятости в связи с внедрением нового формата адресной социальной помощи – 225 тысяч тенге;
10) на приобретение книг городским, районным, сельским библиотекам – 559 тысяч тенге;
11) на подготовку документации объектов водного хозяйства – 58 500 тысяч тенге;
12) на капитальный и средний ремонт транспортной инфраструктуры – 845 834,4 тысяч тенге;
13) на увеличение размера должностного оклада секретаря маслихата – 656 тысяч тенге;
14) на создание центра занятости в городе Байконыр в связи с внедрением нового формата адресной социальной помощи – 28 284 тысяч тенге;
15) на перераспределение 1 единицы внештатного сотрудника с областного уровня на районный уровень – 919 тысяч тенге;
16) исключен решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 10.07.2018 № 173 (вводится в действие с 01.01.2018 года и подлежит официальному опубликованию).
17) на оплату социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов I группы – 19 226 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 26.02.2018 № 151; 02.05.2018 № 165; 10.07.2018 № 173 (вводится в действие с 01.01.2018 года и подлежит официальному опубликованию).
5-1. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год за счет средств областного бюджета предусмотрены целевые трансферты на развитие в следующих размерах:
1) на софинансирование проекта "Строительство пяти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконыр Кармакшинского района Кызылординской области. Водоснабжение и канализация" – 9 262 тысяч тенге;
2) на софинансирование проекта "Строительство пять 50 квартирных жилых домов в городе Байконыр Кармакшинского района Кызылординской области" – 108 279 тысяч тенге;
3) на софинансирование проекта "Строительство пяти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконыр Кармакшинского района Кызылординской области. Электроснабжение" – 3 873 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5-1 с изменениями, внесенными решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 10.07.2018 № 173 (вводится в действие с 01.01.2018 года и подлежит официальному опубликованию).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены целевые текущие трансферты в следующих размерах:
1) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 6 272 тысяч тенге;

8) гемобластоздар мен апластикалық анемияны қосқанда гемотологиялық аурулармен ауырған диспансерлік есепте тұрған балаларға әлеуметтік көмек көрсетуге – 1 755 мың теңге;
9) жаңа форматтағы атаулы әлеуметтік көмектің енгізілуіне орай жұмыспен қамту орталықтарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 225 мың теңге;
10) қалалық, аудандық, ауылдық кітапханаларға кітап сатып алуға – 559 мың теңге;
11) су шаруашылығы нысандарының құжаттарын дайындауға – 58 500 мың теңге;
12) көлік инфрақұрылымын күрделі және орташа жөндеуге –845 834,4 мың теңге;
13) мәслихат хатшысының лауазымдық еңбекақысының ұлғаюына – 656 мың теңге;
14) атаулы әлеуметтік көмектің жаңа форматын енгізуіне байланысты Байқоңыр қаласында жұмыспен қамту орталығын құруға – 28 284 мың теңге;
15) облыстық деңгейден аудандық деңгейге 1 бірлік штаттан тыс қызметкерді бөлуге – 919 мың теңге;
16) алынып тасталды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 10.07.2018 № 173 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады).
17) 1 топтағы мүгедектер үшін жеке көмекшінің әлеуметтік көмектеріне ақы төлеуге – 19 226 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 26.02.2018 № 151; 02.05.2018 № 165; 10.07.2018 № 173 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады) шешімдерімен.
5-1. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет қаржысы есебінен мынадай мөлшерде нысаналы даму трансферттердің қаралғаны ескерілсін:
1) "Қызылорда облысы Қармақшы ауданы Байқоңыр қаласындағы 50 пәтерлі бес тұрғын үй құрылысына. Кәріз және ауыз су жүйелерімен қамтамасыз ету" жобасын қоса қаржыландыруға – 9 262 мың теңге;
2) "Қызылорда облысы Қармақшы ауданы Байқоңыр қаласындағы 50 пәтерлі бес тұрғын үй құрылысы" жобасын қоса қаржыландыруға – 108 279 мың теңге;
3) "Қызылорда облысы Қармақшы ауданы Байқоңыр қаласындағы 50 пәтерлі бес тұрғын үй құрылысы. Электр жүйелерімен қамтамасыз етуге" жобасын қоса қаржыландыруға – 3 873 мың теңге.
Ескерту. Шешім 5-1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 10.07.2018 № 173 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады).
6. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет қаржысы есебінен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттердің қаралғаны ескерілсін:
1) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 6 272 мың теңге;

2) на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам – 9 555 тысяч тенге;
3) на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 6 392 тысяч тенге;
4) на выплату государственной адресной социальной помощи – 108 508 тысяч тенге;
5) на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов Центров занятости – 9 158 тысяч тенге;
6) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы – 45 278 тысяч тенге, в том числе на размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси" – 279 тысяч тенге, на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 20 273 тысяч тенге, на оказание услуг специалиста жестового языка – 5 983 тысяч тенге, на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 18 439 тысяч тенге, на установки дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 37 тысяч тенге, на обустройство пешеходных переходов звуковыми и световыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 267 тысяч тенге;
7) на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства – 71 989 тысяч тенге, в том числе на частичное субсидирование заработной платы – 9 620 тысяч тенге, на молодежную практику – 62 369 тысяч тенге;
8) на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов – 277 049 тысяч тенге;
9) на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования – 31 490 тысяч тенге;
10) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры – 300 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 10.07.2018 № 173 (вводится в действие с 01.01.2018 года и подлежит официальному опубликованию).
6-1. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены целевые трансферты на развитие в следующих размерах:
1) на строительство пяти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконыр Кармакшинского района. Водоснабжение и канализация – 60 000 тысяч тенге;

2) тілдік курстар өтілінен өткен мұғалімдерге үстемақы төлеуге – 9 555 мың теңге;
3) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 6 392 мың теңге;
4) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне – 108 508 мың теңге;
5) халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 9 158 мың теңге;
6) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 45 278 мың теңге, оның ішінде "Инватакси" қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 279 мың теңге, мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге – 20 273 мың теңге, ымдау тілі маманының қызмет көрсетуге – 5 983 мың теңге, техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар Тізбесін кеңейтуге – 18 439 мың теңге, мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 37 мың теңге, мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жүргіншілер өтетін жолдарды дыбыстайтын құрылғыларымен жарақтауға – 267 мың теңге;
7) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларын іске асыруға – 71 989 мың теңге, оның ішінде жалақыны ішінара субсидиялауға – 9 620 мың теңге, жастар тәжірибесіне – 62 369 мың теңге;
8) жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге – 277 049 мың теңге;
9) ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 31 490 мың теңге;
10) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға – 300 000 мың теңге.
Ескерту. Шешім 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 10.07.2018 № 173 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады).
6-1. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет қаржысы есебінен мынадай мөлшерде нысаналы даму трансферттердің қаралғаны ескерілсін:
1) Қызылорда облысы Байқоңыр қаласындағы 50 пәтерлі 5 тұрғын үй құрылысына. Кәріз және ауыз су жүйелерімен қамтамасыз ету – 60 000 мың теңге;

2) на строительство пять 50 квартирных жилых домов в городе Байконыр Кармакшинского района Кызылординской области – 1 899 000 тысяч тенге;
3) на строительство пяти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконыр Кармакшинского района Кызылординской области. Электроснабжение – 34 843 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6-1 с изменениями, внесенными решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 10.07.2018 № 173 (вводится в действие с 01.01.2018 года и подлежит официальному опубликованию).
7. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрено кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов 182 100 тысяч тенге.
8. Предусмотреть возврат трансфертов общего характера в областной бюджет 60 664 тысяч тенге в связи с уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование в соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам здравоохранения".
8-1. Предусмотреть возврат трансфертов общего характера в областной бюджет 201 495 тысяч тенге в связи с переносом срока ввода обязательных пенсионных взносов работодателя с 2018 года на 2020 год в соответствии с Законом Республики Казахстан от 20 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социального обеспечения".
8-2. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета в 2017 году в областной бюджет в сумме 1,1 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-2 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 26.02.2018 № 151 (вводится в действие с 01.01.2018 года и подлежит официальному опубликованию).
8-3. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан в 2017 году в областной бюджет в сумме 0,5 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-3 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 26.02.2018 № 151 (вводится в действие с 01.01.2018 года и подлежит официальному опубликованию).
8-4. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из областного бюджета в 2017 году в областной бюджет в сумме 10 402,7 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-4 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 26.02.2018 № 151 (вводится в действие с 01.01.2018 года и подлежит официальному опубликованию).

2) Қызылорда облысы Қармақшы ауданы Байқоңыр қаласындағы 50 пәтерлі бес тұрғын үй құрылысына – 1 899 000 мың теңге;
3) Қызылорда облысы Қармақшы ауданы Байқоңыр қаласындағы 50 пәтерлі бес тұрғын үй құрылысы. Электр жүйелерімен қамтамасыз етуге – 34 843 мың теңге.
Ескерту. Шешім 6-1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 10.07.2018 № 173 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады).
7. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет қаржысы есебінен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін несиеге 182 100 мың теңге қаралғаны ескерілсін.
8. "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне денсаулық сақтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жұмыс берушілердің аударымдары бойынша мөлшерлемелерді азайтуға байланысты облыстық бюджетке 60 664 мың теңге жалпы сипаттағы трансферттер қайтару көзделсін.
8-1. "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әлеуметтік қамсыздандыру мселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Републикасының Заңына сәйкес жұмыс берушінің міндетті зейнетақы мерзімінің 2018 жылдан 2020 жылға көшіруге байланысты облыстық бюджетке 201 495 мың теңге жалпы сипаттағы трансферттер қайтару көзделсін.
8-2. 2017 жылы республикалық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 1,1 мың теңге сомасында облыстық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-2-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 26.02.2018 № 151 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады).
8-3. 2017 жылы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 0,5 мың теңге сомасында облыстық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-3-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 26.02.2018 № 151 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады).
8-4. 2017 жылы облыстық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 10402,7 мың теңге сомасында облыстық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-4-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 26.02.2018 № 151 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады).

8-5. В связи с централизованной единой системой электронного документооборота в районном бюджете на 2018 год учесть возврат в областной бюджет в сумме 7 316 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-5 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 26.02.2018 № 151 (вводится в действие с 01.01.2018 года и подлежит официальному опубликованию).
9. Учесть на выплату вознаграждения по бюджетным кредитам, выделенных для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 73 тысяч тенге.
10. Установить погашение бюджетных кредитов на 2018 год, выданных физическим лицам для реализации мер социальной поддержки специалистов в размере 65 508 тысяч тенге.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 21 099 тысяч тенге.
12. Утвердить перечень программ районного бюджета, направленных на реализацию бюджетных инвестиции на 2018 год согласно приложения 4.
13. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2018 год, согласно приложения 5.
14. Утвердить распределение между поселками, сельскими округами трансфертов, передаваемые органам местного самоуправления из районного бюджета на 2018-2020 годы согласно приложениям 6, 7, 8.

8-5. Электронды құжатайналымы бірыңғай жүйесінің орталықтандырылуына байланысты 2018 жылға арналған аудандық бюджеттен облыстық бюджетке 7 316 мың теңге сомасында қайтару көзделсін.
Ескерту. Шешім 8-5-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 26.02.2018 № 151 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады).
9. Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақы төлеуге 73 мың теңге сомасында қаралғаны ескерілсін.
10. 2018 жылға жеке тұлғаларға мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілген бюджеттік кредиттердің өтеуі 65 508 мың теңге көлемінде белгіленсін.
11. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 21 099 мың теңге сомасында бекітілсін.
12. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік инвестицияларды іске асыруға бағытталған бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. 2018 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеттен жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің кенттер, ауылдық округтер арасындағы бөлінісі 6, 7, 8-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.

15. Утвердить список бюджетных программ на 2018-2020 годы аппаратов акимов поселков, сельских округов согласно приложениям 9, 10, 11.
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель очередной 17-сессии
Кармакшинского районного маслихата
Ж.Тілеугабылова
Секретарь Кармакшинского
районного маслихата
М.Наятулы
Приложение 1 к решению Кармакшинского районного маслихата от " 22 " декабря 2017 года №141
Районный бюджет на 2018 год

15. Кент, ауылдық округ әкімі аппараттарының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 9, 10, 11-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
16. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қармақшы аудандық мәслихатының
кезекті 17-сессиясының төрағасы:
Ж.Тілеуғабылова
Қармақшы аудандық
мәслихатының хатшысы:
М.Наятұлы
Қармақшы аудандық мәслихатының 2017 жылғы "22" желтоқсандағы №141 шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет

24727
003
Капитальные расходы государственного органа
720
122
Аппарат акима района (города областного значения)
184486,3
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
167266,6
003
Капитальные расходы государственного органа
17219,7
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
97520
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
97213
022
Капитальные расходы государственного органа
307
452
Отдел финансов района (города областного значения)
85350
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
23371
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
58500
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
3479
805
Отдел государственных закупок района (города областного значения)
13184
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных закупок на местном уровне
13145
003
Капитальные расходы государственного органа
39
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
26405
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
26285
004
Капитальные расходы государственного органа
120
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
248071
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
22504
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
225567
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
20026
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
19751
003
Капитальные расходы государственного органа
275
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
80148
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
70118
003
Капитальные расходы государственного органа
2039
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

24727
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
720
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
184486,3
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
167266,6
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
17219,7
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
97520
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
97213
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
307
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
85350
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23371
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
58500
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3479
805
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік сатып алу бөлімі
13184
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13145
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
39
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
26405
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26285
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
120
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
248071
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22504
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
225567
493
Ауданың (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
20026
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19751
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
275
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал атілерін тіркеу бөлімі
80148
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70118
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2039
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

148889
068
Обеспечение повышения компьютерной грамотности населения
1590
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
46533
05
Здравоохранение
170
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
170
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
170
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
908192,7
464
Отдел образования района (города областного значения)
1220
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1220
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
224930
010
Государственная адресная социальная помощь
224930
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
626919,7
004
Программа занятости
164299
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
28399
007
Оказание жилищной помощи
122425
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6204
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
90499,7
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
51994
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
107280
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
55819
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
759
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
759
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
54364
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1860
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
52504
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2226738,1

148889
068
Халықтың компьютерлік сауаттылығын арттыруды қамтамасыз ету
1590
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
46533
05
Денсаулық сақтау
170
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
170
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
170
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
908192,7
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1220
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1220
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал атілерін тіркеу бөлімі
224930
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
224930
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал атілерін тіркеу бөлімі
626919,7
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
164299
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
28399
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
122425
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6204
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
90499,7
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
51994
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
107280
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
55819
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
759
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
759
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал атілерін тіркеу бөлімі
54364
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1860
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
52504
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2226738,1