Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима в Тупкараганском, Бейнеуском, Мунайлинском и Каракиянском районах Мангистауской области
Постановление акимата Мангистауской области от 19 апреля 2017 года № 80. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 12 мая 2017 года № 3356. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 30 апреля 2021 года № 96
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 30.04.2021 № 96 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 11 февраля 1999 года "О карантине растений" и на основании представления Мангистауской областной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 июля 2016 года № 01-43/458, акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В связи с выявлением карантинного объекта сорными растениями горчаком ползучим – края правой стороны территории районного акимата расположенного на улице Тажиева села Бейнеу и 0,001 га двора государственного учреждения "Бейнеуский лицей", 0,025 га двора товарищества с ограниченной ответственностью "Жибек жолы" по улице Бейбарыс-15, 0,002 га двора школы коммунального государственного учреждения "Средняя школа имени Ыбырая Алтынсарина" акимата Бейнеуского района, 0,8 га пастбищных земель Кишкенекум расположенных в сельском округе Баянды Мунайлинского района, 0,15 га расположенных в сельском округе Кызылозен Тупкараганского района, а также, заражений вредителями растений дынной мухой – "Жаса" - 1,5 га, "Ай-Сарсен" - 3 га Мунайлинского района, "Аулет" - 3 га, "Куаныш" - 3 га, "Яссауи" - 7 га, "Сырлыбек" - 12,5 га, "Галым" - 5 га, "Тангулов" 3,5 га, "Жарас" - 10 га Тупкараганского района и "Талапкер" - 2 га, "Бейбит" - 3 га Каракиянского района установить карантинную зону с введением карантинного режима на территориях указанных крестьянских хозяйствах.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления акимата Мангистауской области от 16.04.2018 № 72 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Утвердить прилагаемый план мероприятий по локализации и ликвидации очагов распространения карантинных объектов.
3. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Мангистауской области" (Ерсайынулы Б.) обеспечить официальное опубликование данного постановления в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и размещение в средствах массовой информаций и на интернет-ресурсе акимата Мангистауской области.

Маңғыстау облысының Түпқараған, Бейнеу, Мұнайлы және Қарақия аудандарында карантиндік режимді енгізе отырып, карантинді аймақты белгілеу туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2017 жылғы 19 сәуірдегі № 80 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 12 мамырда № 3356 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы әкімдігінің 2021 жылғы 30 сәуірдегі № 96 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 30.04.2021 № 96 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 11 ақпандағы "Өсімдіктер карантині туралы" Заңының 9-1 бабына сәйкес және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Маңғыстау облыстық аумақтық инспекциясының 2016 жылғы 1 шілдедегі № 01-43/458 ұсынысының негізінде облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Бейнеу ауылы Тәжиев көшесінің аудан әкімдігі орналасқан аумағының оң жақ жиегімен және "Бейнеу лицейі" мемлекеттік мекемесінің ауласында – 0,001 га, Бейбарыс - 15 көшесіндегі "Жібек жолы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі мекемесінің ауласында – 0,025 га, Бейнеу ауданы әкімдігінің "Ыбырай Алтынсарин атындағы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ауласында – 0,002 га, Мұнайлы ауданының Баянды ауылдық округінде орналасқан Кішкенеқұм жайылымдық жерінде – 0,8 га, Түпқараған ауданының Қызылөзен ауылдық округінде орналасқан – 0,15 га арамшөп – у кекіремен залалдануына, сондай-ақ, Мұнайлы ауданында "Жаса" – 1,5 га, "Ай-Сәрсен" – 3 га, Түпқараған ауданында "Әулет" – 3 га, "Қуаныш" – 3 га, "Яссауи" – 7 га, "Сырлыбек" – 12,5 га, "Ғалым" – 5 га, "Таңғұлов" – 3,5 га, "Жарас" – 10 га және Қарақия ауданының "Талапкер" – 2 га, "Бейбіт" – 3 га өсімдіктердің қауын шыбыны карантинді объектісінің анықталуына байланысты, көрсетілген шаруа қожалықтарының аумақтарында карантиндік режимді енгізе отырып, карантинді аймақ белгіленсін.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы әкімдігінің 16.04.2018 № 72 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Қоса беріліп отырған карантинді объектілердің таралу ошақтарын оқшаулау және жою жөніндегі іс-шаралар жоспары бекітілсін.
3. "Маңғыстау облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (Б. Ерсайынұлы) осы қаулының Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын және Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Амиржанова Р.М.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Е. Тугжанов
"СОГЛАСОВАНО"
аким Бейнеуского района
Азирханов Б.А.
"19" 04 2017 г.
руководитель Мангистауской областной
территориальной инспекции
Комитета государственной инспекции
в агропромышленном комплексе
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
Туменов Р.Н.
"19" 04 2017 г.
аким Каракиянского района
Дауылбаев А.К.
"19" 04 2017 г.
руководитель государственного учреждения
"Управления сельского хозяйства
Мангистауской области"
Ерсайынулы Б.
"19" 04 2017 г.
аким Мунайлинского района
Тажибаев Н.Т.
"19" 04 2017 г.
аким Тупкараганского района
Асауов Т.Т.
"19" 04 2017 г.
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области
от "19" 04 2017 года № 80
План мероприятий по локализации и ликвидации очагов распространения карантинных объектов
Сноска. Приложение - в редакции постановления акимата Мангистауской области от 16.04.2018 № 72(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование мероприятий
Срок выполнения
Ответственные за исполнение
1
2
3
4
1.
Проведение разъяснительной работы среди землепользователей по профилактике карантинных объектов, по локализации и ликвидации очагов распространения карантинных объектов
Постоянно
Акимат Каракиянского района,
акимат Мунайлинского района,
акимат Тупкараганского района ,
акимат Бейнеуского района,
государственное учреждение "Мангистауская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (по согласованию), государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Мангистауской области"
2.
Оповещение населения о мероприятиях по карантину растений путем опубликования в средствах массовой информации материалов о карантинной зоне
Постоянно
Акимат Каракиянского района,
акимат Мунайлинского района,
акимат Тупкараганского района ,
акимат Бейнеуского района,
государственное учреждение "Мангистауская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (по согласованию), государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Мангистауской области"
3.
Проведение комплекса мероприятий по ликвидации очагов распространения карантинных объектов (химическая обработка против карантинных объектов, уничтожение карантинных объектов ручными и механическими способами)
В период вегетации
Акимат Каракиянского района,
акимат Мунайлинского района,
акимат Тупкараганского района ,
акимат Бейнеуского района,
государственное учреждение "Мангистауская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (по согласованию), государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Мангистауской области"
4.
Обеспечение государственного контроля и надзора за осуществлением мероприятий по карантину растений
После окончания работ по ликвидации очагов распространения карантинных объектов
Государственное учреждение "Мангистауская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (по согласованию)
5.
Проведение в местах отгрузки вывозимой подкарантинной продукции карантинного досмотра
Постоянно
Государственное учреждение "Мангистауская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (по согласованию)

4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Р.М. Әміржановқа жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Е. Тоғжанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Бейнеу ауданының әкімі
Б.А. Әзірханов
"19" 04 2017 ж.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Агроөнеркәсіптік кешендегі
мемлекеттік инспекция комитетінің
Маңғыстау облыстық аумақтық
инспекциясының басшысы
Р.Н. Түменов
"19" 04 2017 ж.
Қарақия ауданының әкімі
Ә.Қ. Дауылбаев
"19" 04 2017 ж.
"Маңғыстау облысының ауыл
шаруашылығы басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Б. Ерсайынұлы
"19" 04 2017 ж.
Мұнайлы ауданының әкімі
Н.Т. Тәжібаев
"19" 04 2017 ж.
Түпқараған ауданының әкімі
Т.Т. Асауов
"19" 04 2017 ж.
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2017 жылғы "19" 04 № 80 қаулысымен бекітілген
Карантинді объектілердің таралу ошақтарын оқшаулау және жою жөніндегі іс-шаралар жоспары
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы әкімдігінің 16.04.2018 № 72 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Іс-шаралар атауы
Орындау мерзімі
Орындауға жауаптылар
1
2
3
4
1
Жер пайдаланушылар арасында карантинді объектілердің алдын алу, карантинді объектілердің таралу ошақтарын оқшаулау және жою жөніндегі түсіндіру жұмыстарын жүргізу
Үнемі
Қарақия ауданының әкімдігі,
Мұнайлы ауданының әкімдігі,
Түпқараған ауданының әкімдігі,
Бейнеу ауданының әкімдігі,
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция Комитетінің Маңғыстау облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша), "Маңғыстау облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі
2
Карантиндi аймақ туралы материалдарды бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау жолымен өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шаралар туралы тұрғындарға хабарлау
Үнемі
Қарақия ауданының әкімдігі,
Мұнайлы ауданының әкімдігі,
Түпқараған ауданының әкімдігі,
Бейнеу ауданының әкімдігі,
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция Комитетінің Маңғыстау облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша), "Маңғыстау облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі
3
Карантинді объектілердің таралу ошақтарын жою жөніндегі іс-шаралар кешенін жүргізу (карантинді объектілерге қарсы химиялық өңдеу, карантинді объектілерді қолмен және механикалық тәсілдермен жою)
Вегетация кезеңінде
Қарақия ауданының әкімдігі,
Мұнайлы ауданының әкімдігі,
Түпқараған ауданының әкімдігі,
Бейнеу ауданының әкімдігі,
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция Комитетінің Маңғыстау облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша), "Маңғыстау облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі
4
Өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шаралардың жүзеге асырылуына мемлекеттік бақылауды және қадағалауды қамтамасыз ету
Карантинді объектілерді таралу ошақтарын жою жөніндегі жұмыстар аяқталғаннан кейін
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция Комитетінің Маңғыстау облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
5
Карантинге жатқызылған өнімді тиеп-жөнелту орындарында карантиндік тексеруді жүргізу
Үнемі
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция Комитетінің Маңғыстау облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)