Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения административных государственных служащих корпуса "Б" государственного учреждения "Аппарат акима города Жанаозен" и исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета и его описание
Постановление акимата города Жанаозен Мангистауской области от 27 марта 2017 года № 138. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 26 апреля 2017 года № 3344. Утратило силу постановлением акимата города Жанаозен Мангистауской области от 24 июня 2020 года № 359
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Жанаозен Мангистауской области от 24.06.2020 № 359(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", акимат города Жанаозен ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1.Утвердить прилагаемые Правила выдачи служебного удостоверения административных государственных служащих корпуса "Б" государственного учреждения "Аппарат акима города Жанаозен" и исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета и его описание.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима города Жанаозен" (Б. Овезов) обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в департаменте юстиции Мангистауской области, в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и его официального опубликования в средствах массовой информации;
принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима города Жанаозен Б.Овезова.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Е. Абилов
Утверждены
постановлением акимата
города Жанаозен
от "27" март 2017 года
138
Правила выдачи служебного удостоверения административных государственных служащих корпуса "Б" государственного учреждения "Аппарат акима города Жанаозен" и исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета и его описание
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения административных государственных служащих корпуса "Б" государственного учреждения "Аппарат акима города Жанаозен" и исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета и его описание (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" и определяют порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат акима города Жанаозен" и исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета и его описание.

"Жаңаөзен қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметтік куәлігін беру қағидалары мен оның сипаттамасын бекіту туралы
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 27 наурыздағы № 138 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 26 сәуірде № 3344 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы Жаңаөзен қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 24 маусымдағы № 359 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Жаңаөзен қаласы әкімдігінің 24.06.2020 № 359 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 30-бабының 4-тармағына сәйкес, Жаңаөзен қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Жаңаөзен қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметтік куәлігін беру қағидалары мен оның сипаттамасы бекітілсін.
2. "Жаңаөзен қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (Б. Овезов) осы қаулының Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін;
осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралар қабылдансын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Жаңаөзен қаласы әкімінің аппарат басшысы Б. Овезовке жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкім Е. Әбілов
Жаңаөзен қаласы әкімдігінің
2017 жылғы "27" наурыз
138 қаулысымен
бекітілген
"Жаңаөзен қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарының "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасы
1. Осы "Жаңаөзен қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарының "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметтік куәлігін беру қағидалары мен оның сипаттамасы (бұдан әрі-Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 30-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген және "Жаңаөзен қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарының қызметтік куәлігін беру тәртібі мен оның сипаттамасын анықтайды.

2. Служебное удостоверение (далее – удостоверение) является документом, подтверждающим занимаемую политическим, административным государственным служащим должность в государственном учреждении "Аппарат акима города Жанаозен" (далее – аппарат) и исполнительных органах, финансируемых из местного бюджета.
3. Удостоверение выдается в установленном порядке за подписью:
1) акима города – заместителям акима, руководителю аппарата, руководителям исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета, административным государственным служащим корпуса "Б" аппарата, назначаемых акимом города;
2) руководителя аппарата- административным государственным служащим корпуса "Б" аппарата, назначаемых руководителем аппарата;
3) руководителя исполнительного органа, финансируемого из местного бюджета – административным государственным служащим корпуса "Б" исполнительного органа, финансируемого из местного бюджета.
4. Удостоверения выдаются при назначении на должность, перемещении (переназначении), порче, утере, по истечении срока действия ранее выданного удостоверения.
5. При освобождении от занимаемой должности, увольнении, перемещении (переназначении), работники, в течение трех рабочих дней со дня издания приказа/распоряжения сдают удостверения в кадровую службу.
6. В случаях замены удостоверения, предусмотренных пунктом 4 настоящих Правил, ранее выданное удостоверение изымается.
7. Учет выдачи и возврата удостоверений осуществляется в журналах выдачи и возврата служебных удостоверений, которые пронумеровываются и прошнуровываются по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Списание и уничтожение удостоверений производится кадровой службой с составлением акта на списание и уничтожение служебных удостоверений по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
8. В случае утраты или порчи удостоверения работник в течении трех рабочих дней в письменной форме извещает кадровую службу.
9. По каждому факту утери, порчи служебного удостоверения, произошедшего в результате недобросовестного его хранения, а также передачи служебного удостоверения другим лицам, использования служебного удостоверения в личных внеслужебных целях, кадровой службой рассматривается необходимость проведения служебного расследования.
10. Утраченное или испорченное удостоверение по вине работника работник восстанавливает за счет собственных средств.
11. На лицевой стороне удостоверения с обложкой из кожзаменителя синего цвета по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан, ниже типографическим шрифтом выполнена надпись "Жаңаөзен қаласы әкімінің аппараты", а в исполнительных органах, финансируемых из местного бюджета с указанием наименования исполнительного органа на государственном языке. В развернутом виде удостоверение имеет размер 65х190 миллиметра, вкладыши (форматом 62х88 миллиметра). Внутренняя сторона выполнена на фоне тангирной сетки голубого цвета с использованием скрытой формы солнца и парящего орла в круге. В верхней части размещены надписи с двух сторон "Жаңаөзен қаласының әкімдігі", "Акимат города Жанаозен", а в исполнительных органах,финансируемых из местного бюджета на государственном и русском языках прописывается официальное наименование областного исполнительного органа. Под ними, отделяющиеся от текста красной отбивочной полосой, надписи "Қазақстан Республикасы".

2. Қызметтік куәлік (бұдан әрі-Куәлік) мемлекеттік саяси, әкімшілік қызметшілерге "Жаңаөзен қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде (бұдан әрі - аппарат), жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарында лауазымын және лауазымдық өкілеттіктерін растайтын құжат болып табылады.
3. Куәлік белгіленген тәртіппен:
1) қала әкімінің орынбасарларына, аппарат басшысына, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың басшыларына, қала әкімі тағайындайтын аппараттағы "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне - қала әкімінің;
2) аппарат басшысы тағайындайтын аппараттағы "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне - аппарат басшысының;
3) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдағы "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне - жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган басшысының қолы қойылып беріледі.
4. Куәлік лауазымға тағайындалған, ауыстырылған (қайта тағайындалған), бүлінген, жоғалған, алдындағы берілген куәліктің қолдану мерзімі өткен кезде беріледі.
5. Атқарып отырған лауазымынан босатылған, қызметтен босатылған, ауыстырылған (қайта тағайындалған) кезде, қызметкерлер бұйрықтың/өкімнің шыққан күнінен бастап үш жұмыс күн ішінде куәлікті кадр қызметіне тапсырады.
6. Осы Қағидалардың 4-тармағында көзделген куәлікті ауыстыру кезінде бұрын берілген куәлік қайтарылып алынады.
7. Куәліктердің берілуі мен қайтарылуын есепке алуды осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нөмірленетін және тігілетін, қызметтік куәліктерді беру және қайтару журналында жүзеге асырылады.
Куәліктерді есептен шығаруды және жоюды осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметтік куәліктерді есептен шығаруға және жоюға арналған актіні жасай отырып, кадр қызметі жүргізеді.
8. Куәлікті жоғалтқан немесе бүлдірген жағдайда қызметкер үш жұмыс күні ішінде жазбаша нысанда кадр қызметіне хабарлайды.
9. Қызметтік куәлікті дұрыс сақтамау нәтижесінде болған жоғалту, бүлдіру, сондай-ақ қызметтік куәлікті басқа тұлғаларға беру, қызметтік куәлікті жеке басы үшін қызметтен тыс мақсаттарда пайдаланудың әрбір фактілері бойынша кадр қызметі қызметтік тексеру жүргізу қажеттігі тұрғысын қарайды.
10. Қызметкер кінәсінен жоғалған немесе бүлінген куәлік қызметкердің өз қаражаты есебінен қалпына келтіріледі.
11. Көк түсті жасанды былғарыдан жасалған куәліктің сыртқы бетінің ортасында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі орналасқан, одан төменде мемлекеттік тілде "Жаңаөзен қаласы әкімінің аппараты" деген, ал жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарда органның атауы көрсетілген типографиялық қаріптегі жазбасы болады. Ашылған түрінде куәліктің мөлшері 65х190 миллиметр, ішбеті (форматы 62х88 миллиметр) бар. Ішкі жағы көгілдір тангир торы аясында күн мен қалықтаған қыранның жасырын формасы қолдана отырып орындалған. Жоғары бөлігінде екі жағынан да "Жаңаөзен қаласының әкімдігі", "Акимат города Жанаозен" деген жазулар орналастырылған, ал жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарда органның ресми атауы мемлекеттік және орыс тілдерінде жазылады. Одан төмен мәтіннен қызыл түсті үзік жолақпен бөлектелген "Қазақстан Республикасы" деген жазулар орналастырылған.

На левой стороне: фотография (размером 3х4 сантиметра), в центра располагаются номер удостоверения и надпись "Куәлік", под номером построчно указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, наименование структурного подразделения государственного органа на государственном языке.
На правой стороне: изображение Государственного Герба Республики Казахстан, под Гербом надпись желтого цвета "Қазақстан" и соответсвующий текст на русском языке. Ниже указывается срок действия удостверения (выдается сроком на два года).
12. Удостоверения заверяются подписью руководства и скрепляются гербовой печатью.
Приложение 1
к Правилам выдачи служебного
удостоверения администартивных государственных служащих корпуса "Б" государственного учреждения "Аппарат акима города Жанаозен" и исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета и его описание
Форма
Журнал выдачи и возврата служебных удостоверений
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Занимаемая должность
№ Удостоверения
Дата выдачи
Роспись о получении
Дата сдачи
Роспись о сдачи
Примечание: журнал должен быть прошнурован, пронумерован.
Приложение 2
к Правилам выдачи служебного
удостоверения администартивных государственных служащих корпуса "Б" государственного учреждения "Аппарат акима города Жанаозен" и исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета и его описание
Форма
Наименование организации
АКТ
__________________             ________             № ________
место составления                   дата
Мы, нижеподписавшиеся, (не менее 3 работников, указать фамилию, имя, отчество (при наличии), занимаемую должность), на основании пункта 5 Правил выдачи служебного удостоверения административных государственных служащих корпуса "Б" государственного учреждения "Аппарат акима города Жанаозен" и исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета и его описание изучив, собранные к списанию и уничтожению утратившие практическое значение служебные удостоверения работников: _______ в связи с увольнением, переводом на другую должность согласно списку:
Составили настоящий акт по их списанию и уничтожению:
Наименование должности Подпись
Наименование должности Подпись
Наименование должности Подпись

Сол жағында: фотосурет (3х4 сантиметр өлшемде), орталығында куәліктің нөмірі мен "Куәлік" деген жазу орналастырылады, нөмірдің астында жол-жолымен мемлекеттік тілде тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы, мемлекеттік органның құрылымдық бөлімшесінің атауы көрсетіледі.
Оң жағында: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі, Елтаңбаның төменгі жағында сары түсті "Қазақстан" деген жазу және орыс тіліндегі тиісті мәтін. Төменгі жағында куәліктің жарамдылық мерзімі (екі жыл мерзімге беріледі) көрсетіледі.
12. Куәліктер басшылықтың қолымен расталады және елтаңбалы мөрмен бекітіледі.
"Жаңаөзен қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметтік куәлігін беру қағидалары мен оның сипаттамасына
1-қосымша
Нысан
Қызметтік куәліктерді беру және қайтару журналы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Атқаратын
лауазымы
Куәлік №
Беру күні
Алғандығы туралы қолы
Тапсыру күні
Тапсырғандығы туралы қолы
Ескертпе: журнал тігілген, нөмірленген болуы тиіс.
"Жаңаөзен қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметтік куәлігін беру қағидалары мен оның сипаттамасына
2-қосымша
Нысан
Ұйымның атауы
АКТІ
_____________                   ________             № _____________
жасалу орны                   күні
Біз, төменде қол қойғандар (кемінде 3 қызметкер, тегін, атын,әкесінің атын (бар болса), атқаратын лауазымын көрсету керек), "Жаңаөзен қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметтік куәлігін беру қағидалары мен оның сипаттамасының 5-тармағының негізінде қызметкерлерді есептен шығаруға және жоюға жиналған практикалық маңызын жоғалтқан куәліктерін зерделеп: жұмыстан босатылуға, басқа қызметке ауысуға байланысты___________ тізімге сәйкес:
Оларды есептен шығару және жою бойынша осы актіні жасады:
Лауазымның атауы Қолы
Лауазымның атауы Қолы
Лауазымныңатауы Қолы