Об утверждении правил выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат акима Мунайлинского района", аппаратов акимов сел, сельских округов Мунайлинского района, районных исполнительных органов, финансируемых из районного бюджета и его описание
Постановление акимата Мунайлинского района Мангистауской области от 22 февраля 2017 года № 33-қ. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 30 марта 2017 года № 3302. Утратило силу постановлением акимата Мунайлинского района Мангистауской области от 7 июля 2020 года № 182-қ
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мунайлинского района Мангистауской области от 07.07.2020 № 182-қ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" акимат Мунайлинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат акима Мунайлинского района", аппаратов акимов сел, сельских округов Мунайлинского района, районных исполнительных органов, финансируемых из районного бюджета и его описание.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима Мунайлинского района" (Оспан Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима района Оспану Е.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима Жолбаев Н.
Утверждено
постановлением акимата
Мунайлинского района
от 22 февраля 2017 года
№ 33-қ
Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат акима Мунайлинского района", аппаратов акимов сел, сельских округов Мунайлинского района, районных исполнительных органов, финансируемых из районного бюджета и его описание
1. Настоящие правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат акима Мунайлинского района", аппаратов акимов сел, сельских округов Мунайлинского района, районных исполнительных органов, финансируемых из районного бюджета и его описание (далее - правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" и определяют порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат акима Мунайлинского района" (далее – аппарат), аппаратов акимов сел, сельских округов Мунайлинского района (далее - аппараты акимов сел, сельских округов), районных исполнительных органов, финансируемых из районного бюджета (далее - исполнительные органы) и его описание.
2. Служебное удостоверение (далее – удостоверение) является документом, подтверждающим занимаемую административным государственным служащим (далее – служащий) должность в аппарате, в аппаратах акимов сел, сельских округов, в исполнительных органах.

"Мұнайлы ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Мұнайлы ауданының ауылдар мен ауылдық округтер әкімдері аппараттарының, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын аудандық атқарушы органдарының қызметтік куәлігін беру қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы
Маңғыстау облысы Мұнайлы ауданы әкімдігінің 2017 жылғы 22 ақпандағы № 33-қ қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 30 наурызда № 3302 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы Мұнайлы ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 7 шілдедегі № 182-қ қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Мұнайлы ауданы әкімдігінің 07.07.2020 № 182-қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 30-бабы 4-тармағына сәйкес, Мұнайлы ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Мұнайлы ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Мұнайлы ауданының ауылдар мен ауылдық округтер әкімдері аппараттарының, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын аудандық атқарушы органдарының қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасы бекітілсін.
2. "Мұнайлы ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (Е.Оспан) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркеуін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімі аппаратының басшысы Е.Оспанға жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкімнің міндетін атқарушы Н. Жолбаев
Мұнайлы ауданы әкімдігінің
2017 жылғы 22 ақпандағы
№ 33-қ қаулысымен
бекітілген
"Мұнайлы ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Мұнайлы ауданының ауылдар мен ауылдық округтер әкімдері аппараттарының, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын аудандық атқарушы органдарының қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасы
Осы "Мұнайлы ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Мұнайлы ауданының ауылдар мен ауылдық округтер әкімдері аппараттарының, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын аудандық атқарушы органдарының қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасы (бұдан әрі - қағидалар) Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 30 бабы 4 тармағына сәйкес әзірленген және "Мұнайлы ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - аппарат), Мұнайлы ауданының ауылдар мен ауылдық округтер әкімдері аппараттарының (бұдан әрі - ауылдар мен ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары), аудандық бюджеттен қаржыландырылатын аудандық атқарушы органдарының (бұдан әрі - атқарушы органдар) қызметтік куәлігін беру тәртібін және оның сипаттамасын анықтайды.
Қызметтік куәлік (бұдан әрі - куәлік) мемлекеттік әкімшілік қызметшілерді (бұдан әрі - қызметшілер) аппаратта, ауылдар мен ауылдық округтер әкімдерінің аппараттарында, атқарушы органдарда атқаратын лауазымын растайтын құжат болып табылады.

3. Удостоверение выдается в установленном порядке за подписью:
акима района – заместителям акима района, руководителю аппарата, руководителям исполнительных органов, служащим корпуса "Б" аппарата, назначаемых акимом района;
руководителя аппарата - служащим корпуса "Б" аппарата, назначаемых руководителем аппарата;
соответствующих акимов сел, сельских округов, руководителей исполнительных органов – служащим корпуса "Б" аппаратов акимов сел, сельских округов, исполнительных органов.
4. Удостоверения выдаются после получения положительных результатов специальной проверки при назначении на должность, перемещении (переназначении), порче, утере, по истечении срока действия ранее выданного удостоверения.
5. При освобождении от занимаемой должности, увольнении, перемещении (переназначении), служащие в течение трех рабочих дней со дня издания приказа/распоряжения сдают удостоверения в кадровую службу.
6. В случаях замены удостоверения, предусмотренных пунктом 4 настоящих правил, ранее выданное удостоверение изымается.
7. Учет выдачи и возврата удостоверений осуществляется в журналах выдачи и возврата удостоверений, которые пронумеровываются и прошнуровываются по форме, согласно приложению 1 к настоящим правилам.
Списание и уничтожение удостоверений производится кадровой службой с составлением акта на списание и уничтожение удостоверений по форме, согласно приложению 2 к настоящим правилам.
8. В случае утраты или порчи удостоверения служащие в течении трех рабочих дней в письменной форме извещает в кадровую службу.
9. По каждому факту утери, порчи удостоверения, произошедшего в результате недобросовестного его хранения, а также передачи удостоверения другим лицам, использования удостоверения в личных внеслужебных целях, соответствующей кадровой службой рассматривается необходимость проведения служебного расследования.
10. Утраченное или испорченное удостоверение по вине служащих, служащие восстанавливает за счет собственных средств.
11. Описание удостоверение:
Удостоверение состоит из обложки, также вкладышей c левой и с правой стороны. В развернутом виде обложки удостоверения имеет размер 65х190 миллиметра, каждая из сторон вкладыша 62х88 миллиметра.
Обложка удостоверения предусмотрены двух видов, бордового и голубого цвета:
обложка из бордового цвета – предназначены для служащих аппарата;
обложка из голубого цвета – предназначены для руководителей исполнительных органов, служащим корпуса "Б" аппаратов акимов сел, сельских округов и исполнительных органов.
По центру на лицевой стороне удостоверения изображен Государственный Герб Республики Казахстан (золотистом цвете) и в верхней части размещены надписи выполненной типографическим шрифтом (золотистом цвете) "Қазақстан Республикасы" и в нижней части "Мұнайлы ауданының әкімдігі".
Вкладыша выполнены на фоне тангирной сетки голубого цвета с использованием скрытой формы солнца и парящего орла в круге. В верхней части размещены надписи наименование соответствующего государственного учреждения (черном цвете), под ними микротекст "Қазақстан Республикасы" (красном цвете) на государственном (на левой стороне вкладыша) и на русском (на правой стороне вкладыша) языках.

3. Куәлік белгіленген тәртіппен:
аудан әкімінің орынбасарларына, аппарат басшысына, атқарушы органдардың басшыларына, аудан әкімі тағайындайтын аппараттағы "Б" корпусының қызметшілеріне - аудан әкімінің;
аппарат басшысы тағайындайтын аппараттағы "Б" корпусының қызметшілеріне - аппарат басшысының;
ауылдар мен ауылдық округтер әкімдері аппараттарының, атқарушы органдардың "Б" корпусының қызметшілеріне - тиісті ауылдар мен ауылдық округтер әкімдерінің, атқарушы органдардың басшыларының қолы қойылып беріледі.
4. Куәлік лауазымға тағайындалып, арнайы тексерудің оң нәтижелері алынғаннан кейін, ауыстырылған (қайта тағайындалған), бүлінген, жоғалған, алдындағы берілген куәліктің қолдану мерзімі өткен кезде беріледі.
5. Атқарып отырған лауазымынан босатылған, қызметтен босатылған, ауыстырылған (қайта тағайындалған) кезде, қызметшілер бұйрықтың/өкімнің шыққан күннен бастап үш жұмыс күні ішінде куәлікті кадр қызметіне тапсырады.
6. Осы қағидалардың 4 тармағында көзделген куәлікті ауыстыру кезінде бұрын берілген куәлік қайтарылып алынады.
7. Куәліктердің берілуі мен қайтарылуын есепке алуды осы қағидаларға 1 қосымшаға сәйкес нысан бойынша нөмірленетін және тігілетін, куәліктерді беру және қайтару журналдарында жүзеге асырылады.
Куәліктерді есептен шығаруды және жоюды осы қағидаларға 2 қосымшаға сәйкес нысан бойынша куәліктерді есептен шығаруға және жоюға арналған актіні жасай отырып, кадр қызметі жүргізеді.
8. Куәлікті жоғалтқан немесе бүлдірген жағдайда қызметшілер үш жұмыс күні ішінде жазбаша нысанда кадр қызметіне хабарлайды.
9. Куәлікті дұрыс сақтамау нәтижесінде болған жоғалту, бүлдіру, сондай-ақ куәлікті басқа тұлғаларға беру, куәлікті жеке басы үшін қызметтен тыс мақсаттарда пайдаланудың әрбір фактілері бойынша кадр қызметі қызметтік тексеру жүргізу қажеттігі тұрғысын қарайды.
10. Қызметшілер кінәсінен жоғалған немесе бүлінген куәлік, қызметшілердің өз қаражаты есебінен қалпына келтіріледі.
11. Куәліктің сипаттамасы:
Куәлік мұқаба мен сол және оң жақ жапсырмалардан тұрады. Куәліктің мұқабасы ашылған түрде көлемі 65x190 миллиметр, жапсырмадағы әрбір жақтың көлемі 62x88 миллиметр болады.
Куәліктің мұқабасы күрең қызыл және көгілдір түсті болып екі түрде көзделген:
мұқабасы күрең қызыл түсті - аппараттың қызметшілеріне арналған;
мұқабасы көгілдір түсті - атқарушы органдардың басшыларына, ауылдар мен ауылдық округтер әкімдері аппараттарының және атқарушы органдардың "Б" корпусының қызметшілеріне арналған;
Куәліктің сыртқы бетінің ортасында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы (алтын түсті) бейнеленген және жоғарғы бөлігінде "Қазақстан Республикасы", төменгі бөлігінде "Мұнайлы ауданының әкімдігі" деген типографиялық қәріппен (алтын түсті) жазбалары орналасқан.
Жапсырмалар көгілдір түсті тангир торы аясында күн мен қалықтаған қыранның жасырын формасы қолдана отырып орындалған. Жоғары бөлігінде мемлекеттік (сол жақ жапсырмада) және орыс (оң жақ жапсырмада) тілдерінде тиісті мемлекеттік мекеменің атауы (қара түсті), одан төмен "Қазақстан Республикасы" (қызыл түсті) деген микромәтін жазбалары орналасқан.

На левом вкладыше размещены фотография (размером 3х4 сантиметра), в центре надпись "№___куәлік" (черном цвете). Под ними построчно указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) на государственном или на русском языках по желанию служащего, должность на государственном языке, в левом нижнем углу должность выдавшего удостоверение, в правом углу его фамилия, инициалы на государственном или на русском языке, в нижней части срок действия удостоверения на государственном языке (выдается сроком на три года).
На правом вкладыше изображен Государственный Герб Республики Казахстан, под ним размещены надписи "Қазақстан" (золотистом цвете), в центре "Удостоверение №___" (черном цвете). Под ними построчно указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) на русском или на государственном языках по желанию служащего, должность на русском языке, в нижней части срок действия удостоверения на русском языке (выдается сроком на три года).
12. Удостоверения заверяется подписью руководства и скрепляется гербовой печатью.
Приложение 1
к Правилам выдачи служебного
удостоверения государственного
учреждения "Аппарат акима
Мунайлинского района", аппаратов
акимов сел, сельских округов
Мунайлинского района, районных
исполнительных органов,
финансируемых из районного
бюджета и его описание
Форма
Журнал выдачи и возврата служебных удостоверений
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Занимаемая должность
№ Удостоверения
Дата выдачи
Роспись о получении
Дата сдачи
Роспись о сдачи
Примечание: журнал должен быть прошнурован, пронумерован.
Приложение 2
к Правилам выдачи служебного
удостоверения государственного
учреждения "Аппарат акима
Мунайлинского района", аппаратов
акимов сел, сельских округов
Мунайлинского района, районных
исполнительных органов,
финансируемых из районного
бюджета и его описание
Форма
Наименование организации
АКТ
__________________ ________ № ________
место составления дата
Мы, нижеподписавшиеся, (не менее 3 работников, указать фамилию, имя, отчество (при наличии), занимаемую должность), на основании пункта 5 правил выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат акима Мунайлинского района", аппаратов акимов сел, сельских округов Мунайлинского района, районных исполнительных органов, финансируемых из районного бюджета и его описание изучив, собранные к списанию и уничтожению утратившие практическое значение служебные удостоверения работников: _______ в связи с увольнением, переводом на другую должность согласно списку:
Составили настоящий акт по их списанию и уничтожению
Наименование должности Подпись
Наименование должности Подпись
Наименование должности Подпись

Сол жақ жапсырмада фотосурет (3х4 сантиметр өлшемде), орталығында "№___куәлік" (қара түсті) деген жазба орналасқан. Олардың астында жол-жолымен мемлекеттік тілде немесе қызметшілердің қалауы бойынша орыс тілде тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мемлекеттік тілде лауазымы, төменгі сол жақ бұрышта куәлікті берген адамның лауазымы, оң жақ бұрышта мемлекеттік немесе орыс тілінде оның тегі, аты-жөнінің бірінші әріптері, ең төменгі бөлігінде мемлекеттік тілде куәліктің жарамдылық мерзімі (үш жыл мерзімге беріледі) көрсетіледі.
Оң жақ жапсырмада Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген, оның астында "Қазақстан" (алтын түсті), орталығында "Удостоверение №___" (қара түсті) деген жазбалар орналасқан. Олардың астында жол-жолымен орыс тілде немесе қызметшілердің қалауы бойынша мемлекеттік тілде тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), орыс тілде лауазымы, ең төменгі бөлігінде орыс тілде куәліктің жарамдылық мерзімі (үш жыл мерзімге беріледі) көрсетіледі.
12. Куәліктер басшылықтың қолымен расталады және елтаңбалы мөрмен бекітіледі.
"Мұнайлы ауданы әкімінің аппараты"
мемлекеттік мекемесінің, Мұнайлы
ауданының ауылдар мен ауылдық
округтер әкімдері аппараттарының,
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын
аудандық атқарушы органдарының
қызметтік куәлігін беру қағидалары және
оның сипаттамасына
1 қосымша
Нысан
Қызметтік куәліктерді беру және қайтару журналы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Атқаратын лауазымы
Куәлік №
Беру күні
Алғандығы туралы қолы
Тапсыру күні
Тапсырғандығы туралы қолы
Ескертпе: журнал тігілген, нөмірленген болуы тиіс.
"Мұнайлы ауданы әкімінің аппараты"
мемлекеттік мекемесінің, Мұнайлы
ауданының ауылдар мен ауылдық
округтер әкімдері аппараттарының,
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын
аудандық атқарушы органдарының
қызметтік куәлігін беру қағидалары
және оның сипаттамасына
2 қосымша
Нысан
Ұйымның атауы
АКТІ
__________________ __________________ № _______________
жасалу орны күні
Біз, төменде қол қойғандар (кемінде 3 қызметкер, тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), атқаратын лауазымын көрсету керек), "Мұнайлы ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Мұнайлы ауданының ауылдар мен ауылдық округтер әкімдері аппараттарының, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын аудандық атқарушы органдарының қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасының 5 тармағының негізінде қызметкерлерді есептен шығаруға және жоюға жиналған практикалық маңызын жоғалтқан куәліктерін зерделеп: жұмыстан босатылуға, басқа қызметке ауысуға байланысты ___________ тізімге сәйкес:
Оларды есептен шығару және жою бойынша осы актіні жасады:
Лауазымның атауы                         Қолы
Лауазымның атауы                         Қолы
Лауазымның атауы                         Қолы