О внесении изменений в решение маслихата от 21 декабря 2016 года № 93 "О бюджете города Костаная на 2017-2019 годы"
Решение маслихата города Костанай Костанайской области от 3 октября 2017 года № 182. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 16 октября 2017 года № 7249
В соответствии со статьями 104, 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 21 декабря 2016 года № 93 "О бюджете города Костаная на 2017-2019 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6771, опубликованное 11 января 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Костаная на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 36403469,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 21268745,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 125266,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1769500,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 13239958,9 тысяч тенге;
2) затраты – 41556599,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 979762,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 905269,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 905269,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7038160,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7038160,6 тысяч тенге.";
пункты 4, 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам в сумме 5311,0 тысяч тенге;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника в сумме 12710,3 тысяч тенге;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" в сумме 4842,0 тысячи тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы в сумме 146609,0 тысяч тенге;
на развитие рынка труда в сумме 63025,0 тысяч тенге;
на оплату услуг по доставке и монтажу оборудования системы видеонаблюдения в целях обеспечения антитеррористической защищенности объектов образования в сумме 66688,0 тысяч тенге;

Мәслихаттың 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 93 "Қостанай қаласының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2017 жылғы 3 қазандағы № 182 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 16 қазанда № 7249 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 104, 106-баптарына сәйкес Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 93 "Қостанай қаласының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6771 тіркелген, 2017 жылғы 11 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай қаласының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 36403469,9 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 21268745,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 125266,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 1769500,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 13239958,9 мың теңге;
2) шығындар – 41556599,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 979762,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 905269 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 905269 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7038160,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7038160,6 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4, 5 - тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2017 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 5311,0 мың теңге сомасында;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 12710,3 мың теңге;
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге 4842,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 146609,0 мың теңге сомасында;
еңбек нарығын дамытуға 63025,0 мың теңге сомасында;
білім беру объектілерін терроризмге қарсы қорғалуын қамтамасыз ету мақсатында бейнебақылау жүйесі жабдығын жеткізу және монтаждау бойынша қызметтерге ақы төлеуге 66688,0 мың теңге сомасында;

на создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 38542,0 тысячи тенге;
на проведение аудита специального назначения и обучение бухгалтеров в сумме 9040,0 тысяч тенге;
на капитальный ремонт школ в сумме 413106,0 тысяч тенге;
на капитальный ремонт улиц в сумме 1396000,0 тысяч тенге;
на средний и текущий ремонт улиц в сумме 2251300,0 тысяч тенге;
на разработку проекта детальной планировки микрорайона Береке в сумме 12245,6 тысяч тенге;
на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 163,0 тысячи тенге;
на утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме 6424,0 тысячи тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях в сумме 23615,0 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 73808,0 тысяч тенге;
на приобретение и монтаж оборудования системы электронной очереди в центрах занятости населения в сумме 4463,0 тысячи тенге;
на капитальный ремонт государственного коммунального казенного предприятия "Центральный стадион акимата города Костаная отдела физической культуры и спорта акимата города Костаная" в сумме 1063859,7 тысяч тенге.
5. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусмотрено поступление средств из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
целевого трансферта на строительство и реконструкцию объектов начального, основного, среднего и общего среднего образования в сумме 91794,0 тысячи тенге;
целевого трансферта на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в сумме 890132,6 тысячи тенге;
целевого трансферта на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 2777075,0 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 98221,2 тысяча тенге;
целевого трансферта на развитие коммунального хозяйства в сумме 592837,5,0 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие объектов спорта в сумме 336868,7 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие теплоэнергетической системы в сумме 36466,8,0 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 1729300,0 тысяч тенге.";
пункты 7, 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусмотрено поступление средств из областного бюджета, в том числе:

сандық білім беру инфрақұрылымын құруға 38542,0 мың теңге сомасында;
арнайы бағыттағы аудитті жүргізуге және бухгалтерлерді оқытуға 9040,0 мың теңге сомасында;
мектептерді күрделі жөндеуге 413106,0 мың теңге сомасында;
көшелерді күрделі жөндеуге 1396000,0 мың теңге сомасында;
көшелерді орташа және ағымдағы жөндеуге 2251300,0 мың теңге сомасында;
Береке шағын ауданының егжей-тегжейлі жоспарының жобасын әзірлеуге 12245,6 мың теңге сомасында;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге 163,0 мың теңге сомасында;
инсинераторларды пайдалана отырып биологиялық қалдықтарды кәдеге жаратуға 6424,0 мың теңге сомасында;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға 23615,0 мың теңге сомасында;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 73808,0 мың теңге сомасында;
халықты жұмыспен қамту орталықтарында электрондық кезек жүйесі жабдығын сатып алуға және монтаждауға 4463,0 мың теңге сомасында;
"Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімінің Қостанай қаласы әкімдігінің Орталық стадионы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорынын күрделі жөндеуге 1063859,7 мың теңге сомасында.
5. 2017 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
бастауыш, негізгі, орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға нысаналы трансферті 91794,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға нысаналы трансферті 890132,6 мың теңге сомасында;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға нысаналы трансферті 2777075,0 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға нысаналы трансферті 98221,2 мың теңге сомасында;
коммуналдық шаруашылығын дамытуға нысаналы трансферті 592837,5,0 мың теңге сомасында;
спорт объектілерін дамытуға нысаналы трансферті 336868,7 мың теңге сомасында;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға нысаналы трансферті 36466,8,0 мың теңге сомасында;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға нысаналы трансферті 1729300,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 7, 8 - тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2017 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство жилья в сумме 4349255,0 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2017 год в сумме 173410,7 тысяч тенге.";
приложения 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 01 января 2017 года.
Председатель сессии, депутат
по избирательному округу №18 М. Бут
Секретарь Костанайского
городского маслихата Б. Сандыбеков
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
акимата города Костаная"
_________________ М. Ержанов

аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға кредит беруге 4349255,0 мың теңге сомасында.
8. 2017 жылға арналған қаланың жергілікті атқарушы органының резерві 173410,7 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 2 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2017 жылдың 01 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, №18 сайлау
округі бойынша депутаты М. Бут
Қостанай қалалық
мәслихатының хатшысы Б. Сандыбеков
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қостанай қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
__________________ М. Ержанов
2017 жылғы 3 қазан
Мәслихаттың