О бюджете города Костаная на 2018-2020 годы
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 21 декабря 2017 года № 204. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 5 января 2018 года № 7452. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Костаная на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 41595259,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 25576653,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 157494,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1998544,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 13862568,8 тысяч тенге;
2) затраты – 50306822,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 34965,7 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -75373,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -8601223,9 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8601223,9 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 05.12.2018 № 308 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить объем бюджетных изъятий в областной бюджет из бюджета города на 2018 год в сумме 7851989,0 тысяч тенге.
3. Принять к сведению, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджету города на 2018 год составляет 0 тенге.
4. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам в сумме 86,6 тысяч тенге;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника в сумме 6968,0 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 18796,0 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы в сумме 85648,0 тысяч тенге;
на развитие рынка труда в сумме 101863,0 тысячи тенге;
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов в сумме 1470,0 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 72914,0 тысяч тенге;

Қостанай қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 204 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 5 қаңтарда № 7452 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 41595259,8 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 25576653,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 157494,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 1998544,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 13862568,8 мың теңге;
2) шығындар – 50306822,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 34965,7 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – -75373,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 8601223,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8601223,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 05.12.2018 № 308 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2018 жылға арналған қала бюджетінен облыстық бюджетке 7851989,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлардың көлемі белгіленсін.
3. 2018 жылға арналған қала бюджетіне облыстық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 0 теңге құрайтыны мәліметке алынсын.
4. 2018 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 86,6 мың теңге сомасында;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 6968,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 18796,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 85648,0 мың теңге сомасында;
еңбек нарығын дамытуға 101863,0 мың теңге сомасында;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға 1470,0 мың теңге сомасында;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша мобильдік орталықтардағы оқуды қоса алғанда жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 72914,0 мың теңге сомасында;

на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 1900,0 тысяч тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения в сумме 5317,0 тысяч тенге;
на создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 37505,0 тысяч тенге;
на укрепление материально-технической базы джазового ансамбля в сумме 19000,0 тысяч тенге;
на средний ремонт улиц в сумме 838413,0 тысяч тенге;
на корректировку генерального плана города Костаная в сумме 100000,0 тысяч тенге;
на разработку дежурного плана города Костаная в сумме 100000,0 тысяч тенге;
на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 156,0 тысяч тенге;
на утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме 3168,0 тысяч тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях в сумме 25029,0 тысяч тенге;
на внедрение и обслуживание проекта Smart city для населения города Костаная в сумме 34240,0 тысяч тенге;
на подключение организаций образования к высокоскоростному Интернету в сумме 4950,0 тысяч тенге;
на приобретение учебников по обновленному содержанию в сумме 197868,0 тысяч тенге;
на приобретение жилья Чемпиону XXII Паралимпийских игр 2018 года в сумме 19000,0 тысяч тенге;
на аутсорсинг услуг в сфере занятости населения частным агентствам занятости в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 38884,0 тысячи тенге;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования в сумме 40650,0 тысяч тенге;
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования в сумме 344179,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 05.06.2018 № 248 (вводится в действие с 01.01.2018).
5. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрено поступление средств из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
целевого трансферта на строительство и реконструкцию объектов начального, основного, среднего и общего среднего образования в сумме 550000,0 тысяч тенге;

Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде қоныс аударушылар және оралмандар үшін тұрғын үйді жалға алу (жалдау) бойынша шығыстарды өтеуге 1900,0 мың теңге сомасында;
жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді ендіруге 5317,0 мың теңге сомасында;
сандық білім беру инфрақұрылымын құруға 37505,0 мың теңге сомасында;
джаз ансамблінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 19000,0 мың теңге сомасында;
көшелерді орташа жөндеуге 838413,0 мың теңге сомасында;
Қостанай қаласының бас жоспарын түзетуге 100000,0 мың теңге сомасында;
Қостанай қаласының кезекші жоспарын әзірлеуге 100000,0 мың теңге сомасында;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге 156,0 мың теңге сомасында;
инсинераторларды пайдалана отырып биологиялық қалдықтарды кәдеге жаратуға 3168,0 мың теңге сомасында;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға 25029,0 мың теңге сомасында;
Қостанай қаласының тұрғындарына арналған Smart city жобасын ендіруге және қызмет көрсетуге 34240,0 мың теңге сомасында;
білім ұйымдарын жоғары жылдамдықтағы Интернетке қосуға 4950,0 мың теңге сомасында;
жаңартылған мазмұн бойынша оқулықтарды сатып алуға 197868,0 мың теңге сомасында;
2018 жылдың XXII Паралимпиялық ойындарының Чемпионына тұрғын үй сатып алуға 19000,0 мың теңге сомасында;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде жұмыспен қамтудың жеке агенттіктеріне халықты жұмыспен қамту саласындағы қызметтердің аутсорсингіне 38884,0 мың теңге сомасында;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімінің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлуге 40650,0 мың теңге сомасында;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге 344179,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 05.06.2018 № 248 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2018 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
бастауыш, негізгі, орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға нысаналы трансферті 550000,0 мың теңге сомасында;

целевого трансферта на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в сумме 1151580,9 тысяч тенге;
целевого трансферта на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 4420979,2 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 20981,6 тысяча тенге;
целевого трансферта на развитие объектов спорта в сумме 825531,3 тысяча тенге;
целевого трансферта на развитие теплоэнергетической системы в сумме 55052,0 тысячи тенге;
целевого трансферта на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 4126845,0 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие объектов государственных органов в сумме 40000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 05.06.2018 № 248 (вводится в действие с 01.01.2018).
6. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрено поступление средств из областного бюджета, в том числе:
кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство жилья в сумме 9018766,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 05.06.2018 № 248 (вводится в действие с 01.01.2018).
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2018 год в сумме 70285,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 05.12.2018 № 308 (вводится в действие с 01.01.2018).
8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2018 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
9. Настоящее решение вводится в действие с 01 января 2018 года.
Председатель сессии, депутат
по избирательному округу № 16 М. Журкабаев
Секретарь Костанайского
городского маслихата Б. Сандыбеков
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного планирования
акимата города Костаная"
___________________ М. Ержанов
"21" декабря 2017 года
Приложение 1
к решению маслихата от
21 декабря 2017 года № 204
Бюджет города Костаная на 2018 год

коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе), салуға, реконструкциялауға нысаналы трансферті 1151580,9 мың теңге сомасында;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға нысаналы трансферті 4420979,2 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға нысаналы трансферті 20981,6 мың теңге сомасында;
спорт объектілерін дамытуға нысаналы трансферті 825531,3 мың теңге сомасында;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға нысаналы трансферті 55052,0 мың теңге сомасында;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға нысаналы трансферті 4126845,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік органдардың объектілерін дамытуға нысаналы трансферттер 40000 мың теңге сомасында.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 05.06.2018 № 248 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2018 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға кредит беруге 9018766,2 мың теңге сомасында.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 05.06.2018 № 248 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2018 жылға арналған қаланың жергілікті атқарушы органының резерві 70285,3 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 05.12.2018 № 308 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2018 жылға арналған қалалық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешім 2018 жылдың 01 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, № 16 сайлау
округі бойынша депутаты М. Журкабаев
Қостанай қалалық
мәслихатының хатшысы Б. Сандыбеков
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қостанай қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
__________________ М. Ержанов
"21" желтоқсан 2017 жыл
Мәслихаттың
2017 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 204 шешіміне 1-қосымша
Қостанай қаласының 2018 жылға арналған бюджеті