О внесении изменений в решение маслихата от 21 декабря 2016 года № 71 "О бюджете города Аркалыка на 2017-2019 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 23 февраля 2017 года № 82. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 10 марта 2017 года № 6892
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 21 декабря 2016 года № 71 "О бюджете города Аркалыка на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6787, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 17 января 2017 года) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 5072228,5 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1712670,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 9719,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 90389,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3259450,5 тысяч тенге, из них объем субвенций – 2119571,0 тысяча тенге;
2) затраты – 5253749,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1628,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -183148,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 183148,8 тысяч тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. В бюджете города на 2017 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 896040,5 тысяч тенге, в том числе:
на создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 17799,0 тысяч тенге;
на оплату услуг по поставке и монтажу оборудования системы видеонаблюдения, ограждения и турникетов в целях обеспечения антитеррористической защищенности объектов образования в сумме 1960,0 тысяч тенге;
на доучивание направленных на профессиональную подготовку в 2016 году по Дорожной карте занятости 2020 в сумме 3667,0 тысяч тенге;
на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов в сумме 1075,0 тысяч тенге;
на обучение бухгалтеров в сумме 556,0 тысяч тенге;
на проведение аудита специального назначения в сумме 2000,0 тысяч тенге;
на снос аварийных домов в сумме 189700,0 тысяч тенге;

Мәслихаттың 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 71 "Арқалық қаласының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2017 жылғы 23 ақпандағы № 82 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 10 наурызда № 6892 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 109-бабына сәйкес Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 71 "Арқалық қаласының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6787 тіркелген, 2017 жылғы 17 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1–тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5072228,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1712670,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 9719,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 90389,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 3259450,5 мың тенге, оның ішінде субвенция көлемі – 2119571,0 мың теңге;
2) шығындар – 5253749,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 1628,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -183148,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 183148,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 3–тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2017 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 896040,5 мың теңге сомасында көзделген, оның ішінде:
цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға 17799,0 мың теңге сомасында;
білім беру объектілерін терроризмге қарсы қорғалуын қамтамасыз ету мақсатында бейнебақылау, қоршау мен турникеттер жүйесінің құрал-жабдықтарын жеткізу және монтаждау бойынша қызметтерге ақы төлеуге 1960,0 мың теңге сомасында;
2016 жылы Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша кәсіби даярлауға бағытталған оқуын аяқтауға 3667,0 мың теңге сомасында;
қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалдауға (жалға алу) бойынша шығыстарды өтеуге 1075,0 мың теңге сомасында;
бухгалтерлерді оқытуға 556,0 мың теңге сомасында;
арнайы мақсаттағы аудитті жүргізуге 2000,0 мың теңге сомасында;
апатты үйлерді бұзуға 189700,0 мың теңге сомасында;

на ликвидацию несанкционированных свалок в сумме 167000,0 тысяч тенге;
на средний ремонт дороги по улице Байтурсынова (двухполоска) от кольца "Кооператор" до кольца "Аэропорт" (протяженностью 5,1 километров) в сумме 184943,0 тысячи тенге;
на средний ремонт автодороги по проспекту Абая от Южного обхода до канализационной насосной станции - 1 (протяженностью 5,3 километров) в сумме 196469,0 тысяч тенге;
на средний ремонт автодороги по улице Каирбекова от улицы Ауельбекова до переезда (протяженностью 0,91 километров) в сумме 38293,0 тысячи тенге;
на текущий ремонт улиц города в сумме 6295,0 тысяч тенге;
на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 2545,0 тысяч тенге;
на разработку землеустроительной документации, топографирование и устройство ограждений почвенных очагов сибиреязвенных захоронений в сумме 4587,0 тысяч тенге;
на утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме 6426,0 тысяч тенге;
на приобретение учебников и учебно-методических комплексов, в связи с переходом на обновленное содержание в сумме 16708,5 тысяч тенге;
на размещение государственного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 29760,0 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 26257,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель внеочередной сессии,
секретарь Аркалыкского городского
маслихата С. Тасмаганбет
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата города Аркалыка"
_________________ А. Мухамбетжанова
23 февраля 2017 год
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования акимата города Аркалыка"
_________________ Н. Гайдаренко
23 февраля 2017 год
Приложение
к решению маслихата
от 23 февраля 2017 года № 82
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2016 года № 71
Бюджет города Аркалыка на 2017 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

рұқсат етілмеген қоқыс орындарын жоюға 167000,0 мың теңге сомасында;
"Кооператор" орамды жолынан "Әуежай" орамды жолына дейін (ұзындығы 5,1 шақырым) Байтұрсынов көшесі бойынша (екі жолақ) жолды орташа жөндеуге 184943,0 мың теңге сомасында;
Оңтүстік айналымынан 1-кәріздік сорғы станциясына дейін (ұзындығы 5,3 шақырым) Абай даңғылы бойынша автожолды орташа жөндеуге 196469,0 мың теңге сомасында;
Әуелбеков көшесінен өткелге дейін Қайырбеков көшесі бойынша (ұзындығы 0,91 шақырым) автожолды орташа жөндеуге 38293,0 мың теңге сомасында;
қаланың көшелерін ағымдық жөндеуге 6295,0 мың теңге сомасында;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринарлық іс-шараларды жүргізуге 2545,0 мың теңге сомасында;
жерге орналастыру құжаттамасын әзірлеуге, топографиялауга және сібір жарасы көмінділерінің топырақты ошақтарының қоршауларын орнатуға 4587,0 мың теңге сомасында;
инсинераторларды пайдалана отырып, биологиялық қалдықтарды пайдаға асыруға 6426,0 мың теңге сомасында;
жаңартылған мазмұнға көшуге байланысты оқулықтарды және оқу-әдістемелік кешендерді сатып алуға 16708,5 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырысты орналастыруға 29760,0 мың теңге сомасында;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде мобильді орталықтардағы оқуды қосқанда еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 26257,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қалалық мәслихатының
кезектен тыс сессиясының төрағасы,
хатшысы С. Тасмағанбет
"КЕЛІСІЛДІ"
"Арқалық қаласы әкімдігінің қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
________________ А. Мұхамбетжанова
"23" ақпан 2017 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
"Арқалық қаласы әкімдігінің экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
________________ Н. Гайдаренко
"23" ақпан 2017 жыл
Мәслихаттың
2017 жылғы 23 ақпандағы
№ 82 шешіміне қосымша
Мәслихаттың
2016 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 71 шешіміне 1-қосымша
Арқалық қаласының 2017 жылға арналған бюджетi
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
І. Кiрiстер

109763,5
464
Отдел образования района (города областного значения)
109763,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
9247,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
67933,5
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
3623,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
20 312,2
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
170,8
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
8477,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
450578,0
1
Социальное обеспечение
57765,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
53897,0
005
Государственная адресная социальная помощь
4858,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
45529,0
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
3510,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
3868,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
3868,0
2
Социальная помощь
334082,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
334082,0
002
Программа занятости
136295,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6240,0
006
Оказание жилищной помощи
44647,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
23470,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1307,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
44610,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
31098,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
18393,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
9495,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
18527,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения

109763,5
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бiлiм бөлiмi
109763,5
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9247,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
67933,5
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
3623,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
20312,2
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
170,8
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
8477,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
450578,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
57765,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
53897,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
4858,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
45529,0
025
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
3510,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бiлiм бөлiмi
3868,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
3868,0
2
Әлеуметтiк көмек
334082,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
334082,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
136295,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6240,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
44647,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
23470,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1307,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
44610,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
31098,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
18393,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
9495,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
18527,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер