О районном бюджете Джангельдинского района на 2018-2020 годы
Решение маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 22 декабря 2017 года № 143. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 10 января 2018 года № 7477. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Джангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Джангельдинского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 3224315,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 198219,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2860,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1281,0 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов – 3021955,8 тысяч тенге;
2) затраты – 3383589,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4288,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетное кредитование – 7178,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2890,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -163561,6 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 163561,6 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 16.11.2018 № 205 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Учесть, что в бюджете района на 2018 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме – 22 200,0 тысяч тенге;
2) на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения в сумме – 8 068,0 тысяч тенге;
3) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы в сумме – 1364,0 тысячи тенге;
4) на развитие рынка труда в сумме – 12 537,0 тысяч тенге;
5) на доплату учителям в сумме – 12 704,0 тысячи тенге;
6) на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов на 2018 год в сумме – 75 987,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 07.06.2018 № 178 (вводится в действие с 01.01.2018).

Жангелдин ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 143 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 10 қаңтарда № 7477 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жангелдин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жангелдин ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3224315,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 198219,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 2860,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1281,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 3021955,8 мың теңге;
2) шығындар – 3383589,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4288,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 7178,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2890,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -163561,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 163561,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 16.11.2018 № 205 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері мынадай мөлшерлерде көзделгені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 22 200,0 мың теңге сомасында;
2) халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді ендіруге – 8 068,0 мың теңге сомасында;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 1364,0 мың теңге сомасында;
4) еңбек нарығын дамытуға – 12 537,0 мың теңге сомасында;
5) мұғалімдерге қосымша ақы төлеу үшін – 12 704, 0 мың теңге сомасында;
6) жаңартылған білім мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру бағдарламасын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және осы бағыттағы 2018 жылға жергілікті бюджет қаражаты есебінен төленген шығыстар сомасын өтеуге – 75 987,0 теңге сомасында.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді – Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 07.06.2018 № 178 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).

3. Учесть, что в бюджете района на 2018 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из обласного бюджета в следующих размерах:
1) на создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме – 15 897,0 тысяч тенге;
2) на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме – 7 974,0 тысяч тенге;
3) на утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме – 3 168,0 тысяч тенге;
4) на установление и пропашку административных границ в сумме – 2 651,0 тысяч тенге;
5) на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме – 5 605,0 тысяч тенге;
6) на аутсорсинг услуг в сфере занятости населения частным агентствам занятости в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017- 2021 годы в сумме – 1 096,0 тысяч тенге;
7) на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей в рамках второго направления Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017- 2021 годы в сумме – 721,5 тысячи тенге;
8) на закуп оборудования и услуги по монтажу и пуско-наладочных работ дополнительного канала для расширения существующей цифровой радиорелейной линии на участке "Амангельды – Торгай" в сумме – 40 000,0 тысяч тенге;
9) на проведение противоэпизоотических мероприятий против нодулярного дерматита крупного рогатого скота в сумме – 5 788,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 15.02.2018 № 152 (вводится в действие с 01.01.2018); от 07.06.2018 № 178 (вводится в действие с 01.01.2018).
4. Учесть, что в бюджете района на 2018 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного и республиканского бюджета в следующих размерах:
на реконструкцию водоснабжения села Акшыганак Джангельдинского района Костанайской области в сумме – 243 032,0 тысяч тенге, в том числе:
из республиканского трансферта – 218 728,0 тысяч тенге;
из областного трансферта – 24 304,0 тысяч тенге.
4-1. Учесть, что в бюджете района на 2018 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного и республиканского бюджета в следующих размерах:
на реконструкцию системы водоснабжения села Торгай Джангельдинского района Костанайской области в сумме – 444 236,7 тысячи тенге, в том числе:

3. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі мынадай мөлшерлерде көзделгені ескерілсін:
1) сандық білім беру инфрақұрылымын құруға – 15 897,0 мың теңге сомасында;
2) жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге – 7 974,0 мың теңге сомасында;
3) инсинераторды қолдану бойынша биологиялық қалдықтарды кәдеге жаратуға – 3 168,0 мың теңге сомасында;
4) әкімшілік шекараларды орнатуға және қазып салуға – 2 651,0 мың теңге сомасында;
5) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде мобильді орталықтардағы оқуды қоса алғанда еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша, жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 5 605,0 мың теңге сомасында;
6) нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде халықты жұмыспен қамту саласындағы жеке жұмыспен қамту агенттіктерінің қызметін көрсету аутсорсингіне – 1 096,0 мың теңге сомасында;
7) нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-жобаларды іске асыруға мемлекеттік гранттарды ұсыну –721,5 теңге сомасында;
8) "Амангелді-Торғай" аумағындағы қолда бар цифрлық радиорелейлік линияны кеңейту үшін қосымша каналды монтаждау және іске қосу-баптау жұмыстары бойынша қызметтер және жабдықтарды сатып алуға – 40 000,0 мың теңге сомасында;
9) ірі қара малдың нодулярлы дерматитына қарсы эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге – 5 788,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 15.02.2018 № 152 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.06.2018 № 178 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық және республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттер түсімі мынадай мөлшерлерде көзделгені ескерілсін:
Қостанай облысы Жангелдин ауданы Ақшығанақ ауылында сумен жабдықтауды реконструкциялауға – 243 032,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
республикалық трансферттен – 218 728,0 мың теңге;
облыстық трансферттен – 24 304,0 мың теңге.
4-1. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық және республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттер түсімі мынадай мөлшерлерде көзделгені ескерілсін:
Қостанай облысы Жангелдин ауданы Торғай ауылында сумен жабдықтау жүйесін реконструкциялауға – 444 236,7 мың теңге сомасында, оның ішінде:

из республиканского трансферта – 399 813,0 тысяч тенге;
из областного трансферта – 44 423,7 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 07.06.2018 № 178 (вводится в действие с 01.01.2018).
5. Учесть, что в бюджете района на 2018 год предусмотрено распределение сумм бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме - 7215,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в бюджете района на 2018 год предусмотрен объем субвенций, передаваемой из областного бюджета в сумме 2 102 910,0 тысяч тенге.
7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год, согласно приложению 4.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии К. Раш
Секретарь Джангельдинского
районного маслихата С. Нургазин
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики и
бюджетного планирования
Джангельдинского района"
______________________ Е. Биржикенов
22 декабря 2017 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 22 декабря 2017 года №143
Районный бюджет Джангельдинского района на 2018 год

республикалық трансферттен – 399 813,0 мың теңге;
облыстық трансферттен – 44 423,7 мың теңге.
Ескерту. Шешім 4-1- тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 07.06.2018 № 178 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарына бюджеттік кредиттер соммасын бөлу – 7 215,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
6. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 2 102 910,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
7. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Қ. Рәш
Жангелдин аудандық
мәслихатының хатшысы С. Нургазин
"КЕЛІСІЛДІ"
"Жангелдин ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
_______________________ Е. Биржикенов
2017 жылғы 22 желтоқсан
Мәслихаттың
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№143 шешіміне 1-қосымша
Жангелдин ауданының 2018 жылға арналған аудандық бюджеті