О внесении изменений в решение маслихата от 21 декабря 2016 года № 55 "О районном бюджете Наурзумского района на 2017-2019 годы"
Решение маслихата Наурзумского района Костанайской области от 9 августа 2017 года № 110. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 21 августа 2017 года № 7168
В соответствии со статьей 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Наурзумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 21 декабря 2016 года № 55 "О районном бюджете Наурзумского района на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6779, опубликовано 18 января 2017 года в газете "Науырзым тынысы") следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Наурзумского района на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 1668830,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 245921,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4934,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 115,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1417860,8 тысяч тенге;
2) затраты – 1729386,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3948,5 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 7328,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3380,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -64504,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 64504,4 тысячи тенге:
поступление займов – 7328,5 тысяч тенге;
погашение займов – 3380,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 60555,9 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета, в том числе:
бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 7328,5 тысяч тенге.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 6035,0 тысяч тенге;
на доучивание направленных на профессиональную подготовку в 2016 году по Дорожной карте занятости 2020 в сумме 1468,0 тысяч тенге;
на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов в сумме 478,0 тысяч тенге;

Мәслихаттың 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 55 "Науырзым ауданының 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 2017 жылғы 9 тамыздағы № 110 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 21 тамызда № 7168 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106-бабына сәйкес, Науырзым аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 55 "Науырзым ауданының 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6779 тіркелген, 2017 жылғы 18 қаңтарда "Науырзым тынысы" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Науырзым ауданының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1668830,8 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 245921,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4934,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 115,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1417860,8 мың теңге;
2) шығындар – 1729386,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 3948,5 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 7328,5 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 3380,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -64504,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 64504,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 7328,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3380,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 60555,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен
қаражаттар түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
жергілікті атқарушы органдарға мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер 7328,5 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
сандық білім беру инфрақұрылымын құруға 6035,0 мың теңге сомасында;
2016 жылы Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша кәсіби даярлауға бағытталған оқуын аяқтауға 1468,0 мың теңге сомасында;
қоныс аударушылар және оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) үшін шығыстарды өтеуге 478,0 мың теңге сомасында;

на обучение главных бухгалтеров на соответствие международным стандартам финансовой отчетности субъектов квазигосударственного сектора в сумме 340,0 тысяч тенге;
на проведение аудита специального назначения в сумме 900,0 тысяч тенге;
на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 893,0 тысяч тенге;
на утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме 3213,0 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 8149,0 тысяч тенге.
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения КР-NZ-4 "Подъезд к селу Шолаксай" в сумме 47190,8 тысяч тенге.".
приложения 1, 5, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии,
секретарь районного маслихата
Г. Абенова
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики и
финансов Наурзумского района"
________________ Н. Дехтярева
Приложение 1
к решению маслихата
от 9 август 2017 года № 110
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2016 года № 55
Бюджет Наурзумского района на 2017 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы

квазимемлекеттік сектор субъектілеріне халықаралық қаржылық есептілік стандарттарға сәйкес бас бухгалтерлерді оқытуға 340,0 мың теңге сомасында;
арнайы мақсаттағы аудитті жүргізуге 900,0 мың теңге сомасында;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге 893,0 мың теңге сомасында;
инсинераторларды пайдалана отырып, биологиялық қалдықтарды пайдаға асыруға 3213,0 мың теңге сомасында;
2017-2021 жылдарға арналған нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығында қажетті кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларын, жұмылдыру орталықтарында оқытуды бірге қоса алғанда, қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 8149,0 мың теңге сомасында;
"Шолақсай ауылына кіреберіс жол" КР-NZ-4 аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге 47190,8 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 1, 5, 6-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы,
аудандық мәслихаттың хатшысы
Г. Әбенова
КЕЛІСІЛДІ
"Науырзым ауданының
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
__________________ Н. Дехтярева
Мәслихаттың
2017 жылғы 9 тамыздағы
№ 110 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2016 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 173 шешіміне 1-қосымша
Науырзым ауданының 2017 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы
I. Кірістер

07-3-123-009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
07-3-123-011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
12-1-123-013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
4
Государственное учреждение "Аппарат акима села Кожа Наурзумского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
5
Государственное учреждение "Аппарат акима села Раздольное Наурзумского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
6
Государственное учреждение "Аппарат акима села Уленды Наурзумского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
01-1-123-022
Капитальные расходы государственного органа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
7
Государственное учреждение "Аппарат акима села Шили Наурзумского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
8
Государственное учреждение "Аппарат акима села Шолаксай Наурзумского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
Приложение 3
к решению маслихата
от 9 августа 2017 года № 110
Приложение 6
к решению маслихата
от 21 декабря 2016 года № 55
Распределяемые трансфертов органам местного самоуправления между селам и сельским округам Наурзумского района на 2017 год
Порядковый номер
Исполнительный орган - администратор программ
Сумма (тыс. тенге)
1
Государственное учреждение "Аппарат акима села Буревестник Наурзумского района"
800,0
2
Государственное учреждение "Аппарат акима Дамдинского сельского округа Наурзумского района"
200,0
3
Государственное учреждение "Аппарат акима Карамендинского сельского округа Наурзумского района"
13000,0
4
Государственное учреждение "Аппарат акима села Кожа Наурзумского района"
200,0
5
Государственное учреждение "Аппарат акима села Раздольное Наурзумского района"
500,0
6
Государственное учреждение "Аппарат акима села Уленды Наурзумского района"
200,0
7
Государственное учреждение "Аппарат акима села Шили Наурзумского района"
200,0
8
Государственное учреждение "Аппарат акима села Шолаксай Наурзумского района"

07-3-123-009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
07-3-123-011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
12-1-123-013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
4
"Науырзым ауданы Қожа ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1- 123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07-3-123-008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
5
"Науырзым ауданы Раздольное ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1- 123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07-3-123-008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
6
"Науырзым ауданы Өлеңді ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1- 123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
01-1-123-022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
07-3-123-008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
7
"Науырзым ауданы Шилі ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1- 123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07-3-123-008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
8
"Науырзым ауданы Шолақсай ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1- 123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07-3-123-008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
Мәслихаттың
2017 жылғы 9 тамыздағы
№ 110 шешіміне 3-қосымша
Мәслихаттың
2016 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 55 шешіміне 6-қосымша
2017 жылға арналған Науырзым ауданының кент, ауыл, ауылдық округтерінің қарастырылған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер
Реттік нөмірі
Атқарушы орган - бағдарламалардың әкiмшiсi
Сомасы, мың теңге
1
"Науырзым ауданы Буревестник ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
800,0
2
"Науырзым ауданы Дәмді ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
200,0
3
"Науырзым ауданы Қарамеңді ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
13000,0
4
"Науырзым ауданы Қожа ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
200,0
5
"Науырзым ауданы Раздольное ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
500,0
6
"Науырзым ауданы Өлеңді ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
200,0
7
"Науырзым ауданы Шилі ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
200,0
8
"Науырзым ауданы Шолақсай ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі