Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Качирскому району на 2018 год
Решение маслихата Качирского района Павлодарской области от 21 декабря 2017 года № 5/22. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 12 января 2018 года № 5821. Утратило силу решением маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 7 ноября 2018 года № 3/36 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 07.11.2018 № 3/36 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", Качирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Качирскому району на 2018 год.
2. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по аграрным вопросам.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии М. Щербак
Секретарь районного маслихата С. Баяндинов
Утвержден
решением Качирского
районного маслихата
от 21 декабря 2017 года № 5/22
План по управлению пастбищами и их
использованию по Качирскому району на 2018 год
1. Общие сведения
1. Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию по Качирскому району на 2018 год (далее - План) разработан в соответствии с Земельным кодексом Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан-Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ" и приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ".
2. План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.

Качир ауданы бойынша 2018 жылға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Павлодар облысы Качир аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 5/22 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 12 қаңтарда № 5821 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 2018 жылғы 7 қарашадағы № 3/36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 07.11.2018 № 3/36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы" Заңының 8-бабы 1) тармақшасына сәйкес, Качир аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Качир ауданы бойынша 2018 жылға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың аграрлық мәселелер жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы М. Щербак
Аудандық мәслихаттың хатшысы С. Баяндинов
Качир аудандық мәслихатының
2017 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 5/22 шешімімен
бекітілген
Качир ауданы бойынша 2018 жылға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1. Жалпы мәліметтер
1. Осы Качир ауданы бойынша 2018 жылға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар (бұдан әрі - Жоспар) Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" және 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" №173 бұйрығына және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі "Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" № 3-3/332 бұйрығына сәйкес әзірленді.
2. Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, жемшөпке қажеттілікті тұрақты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу процестерін болғызбау мақсатында қабылданды.

3. План содержит:
1) схему (карту) расположения пастбищ на территории Качирского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов, согласно приложению 1 к настоящему Плану;
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов на территории Качирского района, согласно приложению 2 к настоящему Плану;
3) карту Качирского района с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры, согласно приложению 3 к настоящему Плану;
4) схему доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) на территории Качирского района, составленную согласно норме потребления воды, согласно приложению 4 к настоящему Плану;
5) схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища на территории Качирского района, согласно приложению 5 к настоящему Плану;
6) схему размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при сельском округе на территории Качирского района, согласно приложению 6 к настоящему Плану;
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных на территории Качирского района, согласно приложению 7 к настоящему Плану.
4. План принят с учетом сведений о состоянии геоботанического обследования пастбищ, сведений о ветеринарно-санитарных объектах, данных о численности поголовья сельскохозяйственных животных с указанием их владельцев-пастбищепользователей, физических и (или) юридических лиц, данных о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных, сведений о формировании поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах, особенностей выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах, сведений о сервитутах для прогона скота и иных данных, предоставленных государственными органами, физическими и (или) юридическими лицами.
2. Состояние земельного фонда района
5. Качирский район расположен на стыке Иртышской равнины и Кулундинской степи и граничит: на северо-западе с Российской Федерацией, на северо-востоке с Успенским районом, на юго-востоке с Павлодарским районом, на юго-западе с Железинским районом. Районный центр - село Теренколь. Администиративно-территориальное деление состоит из 33 сельских населенных пунктов, расположенных в 12 сельских округах.

3. Жоспар:
1) осы жоспардың 1-қосымшасына сәйкес құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Качир ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасын (картасын);
2) осы жоспардың 2-қосымшасына сәйкес Качир ауданының аумағында жайылым айналымдарының қолайлы схемаларын;
3) осы жоспардың 3-қосымшасына сәйкес жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген Качир ауданының картасын;
4) осы жоспардың 4-қосымшасына сәйкес Качир ауданының аумағында жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасын;
5) осы жоспардың 5-қосымшасына сәйкес Качир ауданының аумағында жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасын;
6) осы жоспардың 6-қосымшасына сәйкес Качир ауданының аумағында ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасын;
7) осы жоспардың 7-қосымшасына сәйкес Качир ауданының аумағында ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигін қамтиды.
4. Жоспар жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қараудың жай-күйі туралы мәліметтер, ветеринариялық-санитариялық объектілер туралы мәліметтер, иелерін-жайылым пайдаланушыларды, жеке және (немесе) заңды тұлғаларды көрсете отырып, ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер, ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер, шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын қалыптастыру туралы мәліметтер, екпе және аридтік жайылымдарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері, малды айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер, мемлекеттік органдар, жеке және (немесе) заңды тұлғалар берген өзге де деректер ескеріле отырып қабылданды.
2. Аудан жер қорының жағдайы
5. Качир ауданы Ертіс жазығы мен Құлынды даласының тоғысында орналасқан және солтүстік-батысында Ресей Федерациясымен, солтүстік-шығысында Успен ауданымен, оңтүстік-шығысында Павлодар ауданымен, оңтүстік-батысында Железин ауданымен шектеседі. Аудан орталығы – Тереңкөл ауылы. Аумақтық-әкімшілік бөлінісі 12 ауылдық округте орналасқан, 33 елді мекендерден тұрады.

Климат района резко континентальный. В январе среднегодовая температура воздуха -18 - -19 градусов по Цельсию, в июле +20 - +21 градусов по Цельсию. Среднегодовой размер осадков - 200-300 миллиметров.
6. Общая площадь земель района 675 217,71 гектар (далее - га), из них пастбищные земли - 97 006,40.
По категориям земли подразделяются на:
земли сельскохозяйственного назначения - 431 665,20 га;
земли населенных пунктов - 104 261,73 га;
земли промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного не сельскохозяйственного назначения – 3 557,15 га;
земли лесного фонда - 22 894,0 га;
земли водного фонда - 978 га;
земли запаса - 102 785,63 га.
3. Описание пастбищ
7. Пастбища, в связи с природно-климатической особенностью района относятся к природным пастбищам. Культурных и аридных пастбищ на территории района нет.
На территории района каштановая (темно-каштановая) почва.
Территория района входит в подзону разнотравных ковыльных степей. Наиболее распространҰнными являются: типчак, ковыль, тонконог тонкий, различные виды полыни.
Средняя урожайность пастбищных угодий составляет 10 центнер/га.
4. Использование пастбищ
8. Основными пользователями пастбищ на территории района являются сельскохозяйственные формирования. Скот населения в населенных пунктах пасется на отведенных землях.
9. Количество поголовья сельскохозяйственных животных на территории района: у физических лиц - 29 053 головы крупного рогатого скота, 31 490 голов мелкого рогатого скота, 5 385 голов лошадей; у юридических лиц – 12 794 головы крупного рогатого скота, 7 612 голов мелкого рогатого скота, 2 948 голов лошадей. В целом по району 41 867 голов крупного рогатого скота, 39 102 головы мелкого рогатого скота, 8 333 головы лошадей.
10. Сформированные стада, отары, табуны сельскохозяйственных животных по видам распределились следующим образом:
62 стада крупного рогатого скота;
54 отара мелкого рогатого скота;
37 табунов лошадей.
5. Ветеринарно-санитарные объекты
11. В районе действуют 24 ветеринарно-санитарных объектов, из них 12 скотомогильников, 12 ветеринарных пункта.
6. Сервитуты для прогона скота
12. В Качирском районе сервитуты для прогона скота не установлены.
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами
и их использованию
по Качирскому
району на 2018 год
Схема (карта) расположения пастбищ на территории Качирского района
в разрезе категорий земель, собственников земельных участков
и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
масштаб 1:100000
Описание ограничения:
от А и Б – земли Российской Федерации
от Б и В – земли Успенского района
от В и Г – земли Павлодарского района
от Г и Д – земли Железинского района
Условные обозначения:
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами
и их использованию
по Качирскому
району на 2018 год
Приемлемые схемы пастбищеоборотов на территории Качирского района
масштаб 1:100000
Описание ограничения:
от А и Б – земли Российской Федерации
от Б и В – земли Успенского района
от В и Г – земли Павлодарского района
от Г и Д – земли Железинского района
Условные обозначения:
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами
и их использованию
по Качирскому
району на 2018 год
Карта Качирского района с обозначением внешних и внутренних границ и
площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
масштаб 1:100000
Описание ограничения:
от А и Б – земли Российской Федерации
от Б и В – земли Успенского района
от В и Г – земли Павлодарского района
от Г и Д – земли Железинского района
Условные обозначения:
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами
и их использованию
по Качирскому
району на 2018 год
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам,
прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам,
трубчатым или шахтным колодцам) на территории Качирского
района, составленную согласно норме потребления воды
масштаб 1:100000
Описание ограничения:
от А и Б – земли Российской Федерации
от Б и В – земли Успенского района
от В и Г – земли Павлодарского района
от Г и Д – земли Железинского района
Условные обозначения:
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами
и их использованию
по Качирскому
району на 2018 год
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья
сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических
лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения
его на предоставляемые пастбища на территории Качирского района
масштаб 1:100000
Описание ограничения:
от А и Б – земли Российской Федерации
от Б и В – земли Успенского района
от В и Г – земли Павлодарского района
от Г и Д – земли Железинского района
Условные обозначения:
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами
и их использованию
по Качирскому
району на 2018 год
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных
пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами,
расположенными при сельском округе на территории Качирского района
масштаб 1:100000
Описание ограничения:
от А и Б – земли Российской Федерации
от Б и В – земли Успенского района
от В и Г – земли Павлодарского района
от Г и Д – земли Железинского района
Условные обозначения:
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по Качирскому
району на 2018 год
Календарный график по использованию пастбищ,
устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения
сельскохозяйственных животных на территории Качирского района
Наименование сельского округа
Период отгона животных на пастбища
Период отгона животных с пастбищ
1
Байконысский
Первая половина апреля
Вторая декада октября
2
Береговой
Первая половина апреля
Вторая декада октября
3
Бобровский
Первая половина апреля
Вторая декада октября
4
Верненский
Первая половина апреля
Вторая декада октября
5
Воскресенский
Первая половина апреля
Вторая декада октября
6
Жанакурлусский
Первая половина апреля
Вторая декада октября
7
Ивановский
Первая половина апреля
Вторая декада октября
8
Калиновский
Первая половина апреля
Вторая декада октября
9
Теренкольский
Первая половина апреля
Вторая декада октября
10
Октябрьский
Первая половина апреля
Вторая декада октября
11
Песчанский
Первая половина апреля
Вторая декада октября
12
Федоровский
Первая половина апреля
Вторая декада октября

Ауданның климаты күрт континентальды. Қаңтар айындағы ауаның жылдық орташа температурасы Цельсий бойынша -18 – -19 градус, шілдеде Цельсий бойынша +20 – +21 градус. Жауын-шашынның жылдық орташа мөлшері – 200-300 миллиметр.
6. Ауданның жалпы жер қоры 675 217,71 гектар (бұдан әрі – га), соның ішінде жайылымдар – 97 006,40 га.
Санаттары бойынша жерлер келесідей бөлінеді:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер – 431 665,20 га;
елдi мекендердiң жерлерi – 104 261,73 га;
өнеркәсiп, көлiк, байланыс, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік мұқтажына арналған жер және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жерлер – 3 557,15 га;
орман қорының жерлері – 22 894,0 га;
су қорының жерлерi – 978 га;
босалқы жерлер – 102 785,63 га.
3. Жайылым сипаттамасы
7. Жайылымдар ауданның табиғи-климаттық ерекшелігіне байланысты табиғи жайылымдар болып табылады. Екпе және аридтік жайылымдар аудан аумағында жоқ.
Аудан аумағында каштан (қоңырқай) топырақтары басым.
Аудан аумағы түрлі шөпті бетпе далаларға енеді. Кең таралған: бетегелі дала, қылқан, жіңішке қоңырбас, түрлі шөпті бетеге болып табылады. Жайылымдық алқаптардың орташа өнімділігі 10 центнер/га.
4. Жайылымдарды пайдалану
8. Аудан аумағындағы негізігі жайылым пайдаланушылары ауыл шаруашылығы құрылымдары болып табылады. Аудан тұрғындарының мал басы елді мекендерге тиесілі жерлерде бағылады.
9. Аудан аумағындағы ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны: жеке тұлғаларда – 29 053 бас ірі қара мал, 31 490 бас ұсақ мал, 5 385 бас жылқы; заңды тұлғаларда - 12 794 бас ірі қара мал, 7 612 бас ұсақ мал, 2 948 бас жылқы. Жалпы аудан бойынша 41 867 бас ірі қара мал, 39 102 бас ұсақ мал, 8 333 бас жылқы бар.
10. Ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері бойынша қалыптастырылған үйірлер, отарлар, табындар келесідей бөлінген:
ірі қара мал 62 үйір;
ұсақ мал 54 отар;
жылқылар 37 табын.
5. Ветеринариялық-санитарлық объектілер
11. Аудан аумағында ветеринариялық-санитарлық 24 объектілері қызмет істейді, соның ішінде 12 мал көмінділері, 12 мал дәрігерлік пункттер.
6. Малды айдап өтуге арналған сервитуттар
12. Качир ауданында малды айдап өтуге арналған сервитуттар белгіленбеген.
Качир ауданы бойынша
2018 жылға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
1-қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің
меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Качир ауданының
аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
масштаб 1:100000
Шектестік сипаттамасы:
А-дан Б-ға дейін - Ресей Федерациясының жерлері
Б-дан В-ға дейін Успен ауданының жерлері
В-дан Г-ға дейін Павлодар ауданының жерлері
Г-дан А-ға дейін Железин ауданының жерлері
Шартты белгілер:
Качир ауданы бойынша
2018 жылға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
2-қосымша
Качир ауданының аумағындағы жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
масштаб 1:100000
Шектестік сипаттамасы:
А-дан Б-ға дейін - Ресей Федерациясының жерлері
Б-дан В-ға дейін Успен ауданының жерлері
В-дан Г-ға дейін Павлодар ауданының жерлері
Г-дан А-ға дейін Железин ауданының жерлері
Шартты белгілер:
Качир ауданы бойынша
2018 жылға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
3-қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың
сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық
инфрақұрылым объектілері белгіленген Качир ауданының картасы
масштаб 1:100000
Шектестік сипаттамасы:
А-дан Б-ға дейін - Ресей Федерациясының жерлері
Б-дан В-ға дейін Успен ауданының жерлері
В-дан Г-ға дейін Павлодар ауданының жерлері
Г-дан А-ға дейін Железин ауданының жерлері
Шартты белгілер:
Качир ауданы бойынша
2018 жылға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
4-қосымша
Качир ауданының аумағында жайылым пайдаланушылардың
су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге,
өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына,
құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
масштаб 1:100000
Шектестік сипаттамасы:
А-дан Б-ға дейін - Ресей Федерациясының жерлері
Б-дан В-ға дейін Успен ауданының жерлері
В-дан Г-ға дейін Павлодар ауданының жерлері
Г-дан А-ға дейін Железин ауданының жерлері
Шартты белгілер:
Качир ауданы бойынша
2018 жылға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
5-қосымша
Качир ауданының аумағында жайылымы жоқ жеке және
(немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының
мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу
және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
масштаб 1:100000
Шектестік сипаттамасы:
А-дан Б-ға дейін - Ресей Федерациясының жерлері
Б-дан В-ға дейін Успен ауданының жерлері
В-дан Г- ға дейін Павлодар ауданының жерлері
Г-дан А-ға дейін Железин ауданының жерлері
Шартты белгілер:
Качир ауданы бойынша
2018 жылға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
6-қосымша
Качир ауданының аумағында ауылдық округ маңында орналасқан
жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе)
заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал
басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
масштаб 1:100000
Шектестік сипаттамасы:
А-дан Б-ға дейін - Ресей Федерациясының жерлері
Б-дан В- ға дейін Успен ауданының жерлері
В-дан Г-ға дейін Павлодар ауданының жерлері
Г-дан А-ға дейін Железин ауданының жерлері
Шартты белгілер:
Качир ауданы бойынша
2018 жылға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
7-қосымша
Качир ауданының аумағында ауыл шаруашылығы жануарларын
жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін
жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Ауылдық округі
Жайылымға малдардың айдап шығарылу мерзімі
Жайылымнан малдардың қайтарылу мерзімі
1
Байқоныс
Сәуірдің бірінші жартысы
Қазанның екінші онкүндігі
2
Береговое
Сәуірдің бірінші жартысы
Қазанның екінші онкүндігі
3
Бобровка
Сәуірдің бірінші жартысы
Қазанның екінші онкүндігі
4
Верненка
Сәуірдің бірінші жартысы
Қазанның екінші онкүндігі
5
Воскресенка
Сәуірдің екінші жартысы
Қазанның екінші онкүндігі
6
Жанақұрылыс
Сәуірдің бірінші жартысы
Қазанның екінші онкүндігі
7
Ивановка
Сәуірдің бірінші жартысы
Қазанның екінші онкүндігі
8
Калиновка
Сәуірдің бірінші жартысы
Қазанның екінші онкүндігі
9
Тереңкөл
Сәуірдің бірінші жартысы
Қазанның екінші онкүндігі
10
Октябрьск
Сәуірдің бірінші жартысы
Қазанның екінші онкүндігі
11
Песчан
Сәуірдің бірінші жартысы
Қазанның екінші онкүндігі
12
Федоровка
Сәуірдің бірінші жартысы
Қазанның екінші онкүндігі