Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Щербактинскому району на 2018 - 2019 годы
Решение маслихата Щербактинского района Павлодарской области от 28 декабря 2017 года № 115/33. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 12 января 2018 года № 5816. Утратило силу решением маслихата Щербактинского района Павлодарской области от 4 июля 2018 года № 138/41 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением маслихата Щербактинского района Павлодарской области от 04.07.2018 № 138/41 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Щербактинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Щербактинскому району на 2018 - 2019 годы.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Щербактинского районного маслихата по вопросам законности и социальной политики.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии,
секретарь районного маслихата С. Шпехт
Утвержден
решением Щербактинского
районного маслихата
№ 115/33
от 28 декабря 2017 года
План по управлению пастбищами и их использованию
по Щербактинскому района на 2018 – 2019 годы
1. Общие сведения
1. Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию по Щербактинскому району на 2018 - 2019 годы (далее - План) разработан в соответствии с Земельным кодексом Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, Законами Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказами Заместителя Премьер - Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ" и Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ".
2. План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.

Шарбақты ауданы бойынша 2018 - 2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 2017 жылғы 28 желтоқсандағы № 115/33 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 12 қаңтарда № 5816 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 2018 жылғы 4 шілдедегі № 138/41 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 04.07.2018 № 138/41 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы" Заңының 8-бабының 1) тармақшасына, 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес, Шарбақты аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Шарбақты ауданы бойынша 2018 - 2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Шарбақты аудандық мәслихатының заңдылық мәселелері және әлеуметтік саясат жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
аудандық мәслихат хатшысы С. Шпехт
Шарбақты аудандық
мәслихатының 2017
жылғы 28 желтоқсандағы
№ 115/33 шешімімен
бекітілді
Шарбақты ауданы бойынша 2018 - 2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1. Жалпы мәліметтер
1. Осы Шарбақты ауданы бойынша 2018 - 2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар (бұдан әрі - Жоспар) Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексіне, Қазақстан Республикасының 2017жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы", 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 3-3/332 "Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" бұйрықтарына сәйкес әзірленді.
2. Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, жемшөпке қажеттілікті тұрақты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу процестерін болғызбау мақсатында қабылданды.

3. План содержит:
1) схему (карту) расположения пастбищ на территории Щербактинского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов, согласно приложению 1 к настоящему Плану;
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов, согласно приложению 2 к настоящему Плану;
3) карту с обозначением внешних, внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры, согласно приложению 3 к настоящему Плану;
4) схему доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, трубчатым колодцам), составленную согласно норме потребления воды, согласно приложению 4 к настоящему Плану;
5) схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища, согласно приложению 5 к настоящему Плану;
6) схему размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при сельском округе, согласно приложению 6 к настоящему Плану;
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных, согласно приложению 7 к настоящему Плану.
4. План принят с учетом сведений о состоянии геоботанического обследования пастбищ, сведений о ветеринарно-санитарных объектах, данных о численности поголовья сельскохозяйственных животных с указанием их владельцев – пастбищепользователей, физических и (или) юридических лиц, данных о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных, сведений о формировании поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах, особенностей выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах, сведений о сервитутах для прогона скота и иных данных, предоставленных государственными органами, физическими и (или) юридическими лицами.
2. Состояние земельного фонда района
5. Щербактинский район образован в 1928 году, расположен на востоке Павлодарской области, севера граничит с Успенским районом, на юго-западе с Павлодарским районом, на юго-востоке с Лебяженским районом, на востоке с землями Российской Федерации.
Административно-территориальное деление Щербактинского района состоит из 27 сельских населенных пунктов, расположенных в 11 сельских округах.
Климат района характеризуется резкой континентальностью: засушливостью весенне-летнего периода, высокими летними и низкими зимними температурами воздуха, незначительным и неустойчивым по годам количеством атмосферных осадков, значительной ветровой деятельностью в течение всего года, средняя температура января -18˚ – -19˚ Цельсия, июля +21˚ – +23˚ Цельсия. Господствующими ветрами являются ветры юго-западного и западного направлений, наибольшая интенсивность которых приходится на весенний период.

3. Жоспар:
1) осы жоспардың 1-қосымшасына сәйкес құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Шарбақты ауданы аумағында жайылымдардың орналасу схемасын (картасын);
2) осы жоспардың 2-қосымшасына сәйкес жайылым айналымдарының қолайлы схемаларын;
3) осы жоспардың 3-қосымшасына сәйкес жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы, ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасын;
4) осы жоспардың 4-қосымшасына сәйкес жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, құбырлы құдықтарға) қол жеткізу схемасын;
5) осы жоспардың 5-қосымшасына сәйкес жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасын;
6) осы жоспардың 6-қосымшасына сәйкес ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасын;
7) осы жоспардың 7-қосымшасына сәйкес ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигін;
4. Жоспар жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қараудың жай-күйі туралы мәліметтер, ветеринариялық-санитариялық объектілер туралы мәліметтер, иелерін-жайылым пайдаланушыларды, жеке және (немесе) заңды тұлғаларды көрсете отырып, ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер, ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер, шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын қалыптастыру туралы мәліметтер, екпе және аридтік жайылымдарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері, малды айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер, мемлекеттік органдар, жеке және (немесе) заңды тұлғалар берген өзге де деректер ескеріле отырып қабылданды.
2. Аудан жер қорының жағдайы
5. Шарбақты ауданы 1928 жылы құрылған, Павлодар облысының шығысында орналасқан, солтүстікте Успен ауданымен, оңтұстік-батысында Павлодар ауданымен, оңтүстік-шығысында Лебяжі ауданымен, шығысында Ресей Федерациясымен шектеседі.
Шарбақты ауданының аумақтық-әкімшілік бөлінісі 11 ауылдық округте орналасқан 27 елді мекендерден тұрады.
Ауданның климаты өкпек континенттілігімен: көктемгі-жазғы кезеңдердегі құрғақтылымен, жазда ауа температурасының жоғарылығымен, қыста төменділігімен, жылдар бойы атмосфералық жайын – шашынның аздығымен және тұрақсыздығымен, барлық жыл ішіндегі желдің елеулі қызметімен сипатталады, қаңтарда ауаның жарты жылдық температурасы Цельсий бойынша -18˚ - -19˚ градус, жазда Цельсий бойынша +21˚ - +23˚ градус. Көбінесе көктемгі кезеңде үдемелі болатын, оңтүстік-батыс және батыс бағыттардағы желдер басымдығы жоғары желдер болып табылады.

В агроклиматическом отношении район подразделяется на 2 зоны: северная часть района умеренно засушливая, центральная и южная – засушливая. В умеренно засушливой зоне среднегодовое количество осадков составляет 374 мм, высота снежного покрова – 20 – 25 см, продолжительность безморозного периода – 3,5 месяца.
В засушливой зоне среднегодовое количество осадков – 285 мм, высота снежного покрова – 15 – 20 см, продолжительность безморозного периода около 4 месяцев.
6. Общая площадь земель Щербактинского района 684866 гектар (далее – га), из них пастбищные земли – 344415,7 га.
По категориям земли подразделяются на:
земли сельскохозяйственного назначения – 107901,53 га;
земли населенных пунктов – 90396 га;
земли промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного не сельскохозяйственного назначения – 3196,06 га;
земли лесного фонда – 117565,00 га;
земли водного фонда – 3102,00 га;
земли запаса – 165986,50 га.
3. Описание пастбищ
7. Почвенный покров. Территория района входит в две природно-сельскохозяйственные зоны:
северная часть района относится к засушливой зоне южных черноземов Казахской провинции;
остальная преобладающая часть территории относится к сухостепной зоне темно-каштановых почв Казахской провинции.
Почвы, в основном, залегают в виде комплексов, сочетаний и пятнистостей, содержание гумуса в них невысокое – 2, реже 3 процента, слабо обеспечены или не обеспечены подвижными формами фосфора и азота.
Растительность. Северная часть района находится в пределах Кызылтуско-Бурликской засушливо-степной области, для которой характерны ковыльно-разнотравные степи на чернозҰмах южных и темнокаштановых почвах, голофитные степи на солонцах и засоленных почвах, а также мезофитная и гидрофитная растительность на отрицательных элементах рельефа. Пастбища этой подзоны наиболее продуктивны. По материалам ботанико-кормовых обследований урожайность их на средний по условиям год составляет 3 – 3,5 кормовых единиц с гектара.
Преобладающая часть района расположена в подзоне сухих типчаково-ковыльных степей на тҰмно-каштановых почвах в пределах Западно-Кулундинской сухо-степной равнинной области, для которой характерны: на севере ковыльно-разнотравные степи, на юге – ковыльно-типчаковые, на темно-каштановых супесчаных – песчано-ковыльно-типчаковые степи. Продуктивность пастбищ этой подзоны составляет 1,5 – 2,0 центнера кормовых единиц с гектара.
Средняя урожайность пастбищных угодий составляет 3 – 3,5 га.
Фонд кормов пастбищ используется в пастбищный период продолжительностью 170 – 180 дней.

Ауданның агроклиматтық қатынасында 2 аймаққа бөлінеді: ауданның солтүстік бөлігі біркелкі қуаң, орталығы мен оңтүстігі қуаң. Біркелкі қуаң аймақта жауын - шашынның жылдық орташа мөлшері - 374 мм, қар жамылғысының биіктігі - 20 - 25 см, аязсыз кезеңдердің ұзақтықтығы - 3,5 ай.
Қуаң аймақта жауын - шашынның жылдық орташа мөлшері - 285 мм, қар жамылғысының биіктігі - 15-20 см, аязсыз кезеңдердің ұзақтықтығы - 4 ай.
6. Шарбақты ауданның жалпы жер қоры 684866 гектар (бұдан әрі - га). Соның ішінде жайылымдар - 344415,7 га.
Санаттары бойынша жерлер келесідей бөлінеді:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер - 107901,53 га;
елдi мекендердiң жерлерi - 90396 га;
өнеркәсіп, көлік, байланыс, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік мұқтажына арналған жер және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жерлер - 3196,06 га;
орман қорының жерлері - 117565,00 га;
су қорының жерлерi - 3102,00 га;
босалқы жерлер - 165986,50 га.
3. Жайылым сипаттамасы
7. Топырақтық жамылғысы. Аудан аумағы екі табиғи - ауылшаруашылық аймаққа кіреді:
Ауданның солтүстік бөлігі Қазақстан провинциясының оңтүстік қара топырақты қуаң аймағына жатады; аумақтың қалған басым бөлігі Қазақстан провинциясының қою қызыл қоңыр топырақты қуаң далалық аймаққа жатады.
Топырақтың, негізінде, оларда 2-ден жоғары емес, 3 процент сирек кездесетін әлсіз қамтамасыз етілген қарашірігі бар немесе фосфор мен азоттың жылжымалы нысандарымен қамтамасыз етілмеген кешендер түрінде жатады.
Өсімдігі. Ауданның солтүстік бөлігі оңтүстік қара топырақты және қою қызыл қоңыр топырақты бозды - түрлі шөпті даланы, сортаң топырақты және тұздалған топырақты голофитті даланы, сондай – ақ рельефтің жағымсыз элементтеріндегі мезофитті және гидрофитті өсімдіктерді сипаттайтын, Қызылту - Бурлак қуаң – дала облысы шегінде орналасқан. Осы шағын аймақтың жайылымы анағұрлым өнімді. Ботаникалық - азықтық зерттеу материалдары бойынша олардың өнімділігі жылына орта есеппен гектарына 3 – 3,5 азықтық бірлікті құрайды.
Ауданның басым бөлігі солтүстігінде - бозды – түрлі шөпті дала, оңтүстігінде – бозды – бетегелі, қою қызыл қоңыр құмайт – құмды топырақты бозды – бетегелі дала сипаты бар Батыс – Құлынды қуаң дала облысы шегінде орналасқан. Осы шағын аймақтың жайылымының өнімділігі гектарына 1,5 – 2,0 центнер азықтық бірлікті құрайды.
Жайылымдық алқаптардың орташа өнімділігі 3 – 3,5 га.
Жайылымдардағы жемдердің қоры ұзақтығы 170 – 180 күн жайылым кезеңінде пайдаланылады.

4. Использование пастбищ
8. Основными пользователями пастбищ являются сельскохозяйственные формирования. Скот населения в населенных пунктах пасется на отведенных землях.
Площадь естественных пастбищ – 344 415,7 гектар.
Эффективное использование природных пастбищ это предотвращение деградаций пастбищ, осуществление мер по улучшению, что является неотложной задачей для собственников и землепользователей. Площадь пастбищь коренного улучшения составляет –16895,70.
9. Количество поголовья сельскохозяйственных животных на территории района составляет: 26703 голов крупного рогатого скота, 29033 голов мелкого рогатого скота, 5685 лошадей.
10. Сформированные стада, отары, табуны сельскохозяйственных животных по видам распределились следующим образом:
118 стад крупного рогатого скота;
100 отар мелкого рогатого скота;
106 табунов лошадей.
5. Ветеринарно-санитарные объекты
11. В Щербактинском районе действуют 47 ветеринарно-санитарных объектов, из них 29 скотомогильников, 13 ветеринарных пунктов, 5 убойных пунктов.
6. Сервитуты для прогона скота
12. Сервитуты для прогона скота не установлены.
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами
и их использованию
по Щербактинскому
району на 2018 - 2019 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории Щербактинского района
в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей
на основании правоустанавливающих документов
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами
и их использованию
по Щербактинскому
району на 2018 - 2019 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов на территории Щербактинского района
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами
и их использованию
по Щербактинскому
району на 2018 - 2019 годы
Карта Щербактинского района с обозначением внешних, внутренних границ
и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами
и их использованию
по Щербактинскому
району на 2018 - 2019 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам
(озерам, трубчатым колодцам), составленную согласно норме потребления
воды на территории Щербактинского района
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами
и их использованию
по Щербактинскому
району на 2018 - 2019 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных
животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища,
и перемещения его на предоставляемые пастбища
на территории Щербактинского района
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами
и их использованию
по Щербактинскому
району на 2018 - 2019 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных
пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами,
расположенными при сельском округе на территории Щербактинского района
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами
и их использованию
по Щербактинскому
району на 2018 - 2019 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные
маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
№ п/п
Наименование
Начало выпаса скота с пастбищах
Период возврата с пастбищ
1
Сосновский сельский округ
май, 1 половина
сентябрь, 3 декада
2
Хмельницкий сельский округ
май, 1 половина
сентябрь, 3 декада
3
Чигириновский сельский округ
май, 1 половина
сентябрь, 3 декада
4
Алексеевский сельский округ
май, 1 половина
сентябрь, 3 декада
5
Галкинский сельский округ
май, 1 половина
сентябрь, 3 декада
6
Жылы-Булакский сельский округ
май, 1 половина
сентябрь, 3 декада
7
Красиловский сельский округ
май, 1 половина
сентябрь, 3 декада
8
Орловский сельский округ
май, 1 половина
сентябрь, 3 декада
9
Щарбактинский сельский округ
май, 1 половина
сентябрь, 3 декада
10
Александровский сельский округ
май, 1 половина
сентябрь, 3 декада
11
Шалдайский сельский округ
май, 1 половина
сентябрь, 3 декада

4. Жайылымдарды пайдалану
8. Негізігі жайылым пайдаланушылары ауыл шаруашылығы құрылымдары болып табылады. Аудан тұрғындарының мал басы елді мекендерге тиесілі жерлерде бағылады.
Табиғи жайылымдардың көлемі – 344 415,7 гектар.
Табиғи жайылымдарды тиімді пайдалану - бұл жайылым құлдырауын алдын алу, жақсарту жөніндегі шараларды жүзеге асыру болып табылады, бұл меншік иелері мен жер пайдаланушылары үшін кейінге қалдыруға болмайтын тапсырма.Түбегейлі жақсарту жайылымының ауданы – 16895,70 құрайды.
9. Аудан аумағындағы ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны: 26703 бас ірі қара мал, 29033 үсақ қара мал басы, 5685 жылқы құрайды.
10. Ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері бойынша қалыптастырылған үйірлер, отарлар, табындар келесідей бөлінген:
ірі қара мал 118 үйір;
ұсақ мал 100 отар;
жылқылар 106 табын.
5. Ветеринариялық-санитарлық объектілер
11. Шарбақты ауданында ветеринариялық-санитарлық 47 объект қызмет істейді, соның ішінде 29 мал көмінділері, 13 мал дәрігерлік пункттер, 5 мал соятын пункт.
6. Малды айдап өтуге арналған сервитуттар
12. Малды айдап өтуге арналған сервитуттар белгіленбеген.
Шарбақты ауданы бойынша
2018 - 2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
1-қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер
учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде
Шарбақты ауданы аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Шарбақты ауданы бойынша
2018 - 2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
2-қосымша
Шарбақты ауданы аумағында жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Шарбақты ауданы бойынша
2018 - 2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
3-қосымша
Шарбақты ауданы жайылымдардың, оның ішінде маусымдық
жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары,
жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Шарбақты ауданы бойынша
2018 - 2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
4-қосымша
Шарбақты ауданы аумағында жайылым пайдаланушылардың
су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге,
өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына,
құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шарбақты ауданы бойынша
2018 - 2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
5-қосымша
Шарбақты ауданы аумағында жайылымы жоқ жеке және (немесе)
заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын
орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны
берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Шарбақты ауданы бойынша
2018 - 2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
6-қосымша
Шарбақты ауданы аумағында ауылдық округ маңында орналасқан
жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды
тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал
басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Шарбақты ауданы бойынша
2018 - 2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
7-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың
маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды
пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
р/р №
Атауы
бастапқы жайылымға малдардың айдап шығарылу мерзімі
жайылымнан малдардың қайтарылу мерзімі
1
Сосновка ауылдық округі
мамыр, 1 жартысы
қыркүйек, 3 онкүндігі
2
Хмельницкий ауылдық округі
мамыр, 1 жартысы
қыркүйек, 3 онкүндігі
3
Чигиринов ауылдық округі
мамыр, 1 жартысы
қыркүйек, 3 онкүндігі
4
Алексеевка ауылдық округі
мамыр, 1 жартысы
қыркүйек, 3 онкүндігі
5
Галкино ауылдық округі
мамыр, 1 жартысы
қыркүйек, 3 онкүндігі
6
Жылы-Бұлақ ауылдық округі
мамыр, 1 жартысы
қыркүйек, 3 онкүндігі
7
Красиловка ауылдық округі
мамыр, 1 жартысы
қыркүйек, 3 онкүндігі
8
Орловка ауылдық округі
мамыр, 1 жартысы
қыркүйек, 3 онкүндігі
9
Шарбақты ауылдық округі
мамыр, 1 жартысы
қыркүйек, 3 онкүндігі
10
Александровка ауылдық округі
мамыр, 1 жартысы
қыркүйек, 3 онкүндігі
11
Шалдай ауылдық округі
мамыр, 1 жартысы
қыркүйек, 3 онкүндігі