О бюджете города Петропавловска на 2018-2020 годы
Решение Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2017 года № 1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 11 января 2018 года № 4505.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 04 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Петропавловский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Петропавловска на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 29 778 821,7 тысячи тенге:
налоговые поступления – 12 875 166,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 85 254,3 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 135 665,2 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13 682 736,2 тысячи тенге;
2) затраты – 33 747 076,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0, в том числе:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 968 255,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета дефицита – 3 968 255,1 тысяч тенге:
поступление займов – 6 831 260,0 тысяч тенге;
погашение займов – 3 533 190,3 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 670 185,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 07.12.2018 № 1 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить, что доходы городского бюджета на 2018 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
2) налогов на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
3) земельного налога;
4) налога на транспортные средства;
5) акцизов:
на алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан;
на пиво с объемным содержанием этилового спирта не более 0,5 процента, произведенное на территории Республики Казахстан;
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
6) плата за пользование земельными участками;
7) сбора за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;

2018-2020 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 11 қаңтарда № 4505 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес Петропавл қалалық мәслихат ШЕШТІ:
1. "2018-2020 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетi тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 29 778 821,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 12 875 166,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 85 254,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 135 665,2 мың теңге;
трансферттер түсімі – 13 682 736,2 мың теңге;
2) шығындар – 33 747 076,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті)– - 3 968 255,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 968 255,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 6 831 260,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 533 190,3 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 670 185,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 07.12.2018 № 1 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2018 жылға арналған қала бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптасады деп анықталсын:
1) облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салықтан;
2) жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салықтан;
3) жер салығынан;
4) көлік құралдары салығынан;
5) Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өніміне;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген құрамындағы этил спиртінің көлемі 0,5 пайыздан аспайтын сыраға;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздерден;
6) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
7) кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдардан;
дара кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алымнан;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымнан;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымнан;

8) фиксированного налога;
9) государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы городского бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности города областного значения.
4. Установить, что доходы городского бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета города областного значения;
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.
5. Учесть в городском бюджете на 2018 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) выплату государственной адресной социальной помощи;
2) внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения;
3) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы, утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2016 года № 213 "Об утверждении третьего этапа (2016 - 2018 годы) Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 - 2018 годы";
4) субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
5) развитие рынка труда;
6) доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
7) доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
8) строительство многоэтажного жилого комплекса по улице Жамбыла-Крылова-Горького-Б.Петрова. 12-ти этажный жилой дом (без наружных инженерных сетей (1 очередь);
9) строительство пятиэтажного многоквартирного жилого дома по адресу: улица Жукова, 5Г (без внешних инженерных сетей и благоустройства);
10) развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры микрорайона "Береке-2" (I очередь) (теплоснабжение, водоснабжение, водоотведение, телефонизация, ливневая канализация);
11) развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в микрорайоне "Береке-2" (строительство теплотрассы 2ДУ 1000 мм от УН-3-05 до УН-3-06);
12) завершение модернизации существующих технологических схем очистных сооружений канализации - 4 этап реконструкции (корректировка).
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата города Петропавловска о реализации решения городского маслихата о бюджете города Петропавловска на 2018-2020 годы.

8) тіркелген салықтан;
9) республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баждан.
3. Қала бюджеті келесі салықтық емес түсімдерден қалыптасады деп анықталсын:
облыстық маңызы бар қаланың коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер.
4. Қала бюджеті негізгі капиталды сатудан түсетін келесі түсімдерден қалыптасады деп анықталсын:
облыстық маңызы бар қала бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақшадан;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерден;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақыдан.
5. 2018 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттердің түсуі есепке алынсын, соның ішінде:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік төлеміне;
2) жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге;
3) "Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарының үшінші кезеңін (2016-2018 жылдар) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 14 сәуірдегі № 213 Қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға;
4) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
5) еңбек нарығын дамытуға;
6) тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
7) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
8) Жамбыл-Крылов-Горький-Б.Петров көшелері бойынша көп пәтерлі тұрғын үй кешенін салуға. 12 қабатты тұрғын үйді (сыртқы инженерлік желісіз) (1-кезек);
9) Жуков көшесі, 5Г мекенжайында бес қабатты көп пәтерлі тұрғын үй салуға (сыртқы инженерлік желісіз және абаттандырусыз);
10) "Береке-2" ықшам ауданының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамытуға және жайластыруға (I кезек) (жылумен жабдықтау, сумен жабдықтау, су өткізу, телефондандыру, ағынды кәріз);
11) "Береке-2" ықшам ауданының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамытуға және жайластыруға (УН-3-05-ден УН-3-06-ге дейін 2ДУ 1000 мм жылу трассасын салу);
12) кәрізді тазарту үймереттерінің қолда бар технологиялық сызбаларын жаңартуды аяқтауға - реконструкциялаудың 4-кезеңі (түзету).
Көрсетілген республикалық бюджеттен түскен нысаналы трансферттерді бөлу 2018-2020 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджеті туралы қалалық маслихаттың шешімін жүзеге асыру туралы Петропавл қаласы әкімдігінің қаулысымен анықталады.

6. Учесть в городском бюджете на 2018 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе на:
1) приобретение и доставку учебников;
2) благоустройство города;
3) расширение территорий набережной озера Пестрое;
4) изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества;
5) приобретение жилья для отдельных категорий граждан;
6) средний ремонт асфальтобетонного покрытия внутридворовых проездов;
7) устройство гранитных бордюр;
8) устройство щебеночного покрытия;
9) средний ремонт дорог;
10) текущий ремонт улиц;
11) краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах;
12) проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней;
13) строительство пятиэтажного многоквартирного жилого дома по адресу: улица Жукова, 5Г (без внешних инженерных сетей и благоустройства);
14) строительство ста квартирного жилого дома № 4 по улице Жукова;
15) развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры поселка "Солнечный-2" (I очередь) (корректировка);
16) развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры микрорайона "Береке-2" (I очередь) (теплоснабжение, водоснабжение, водоотведение, телефонизация, линевая канализация);
17) развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры микрорайона "Береке-2" (строительство теплотрассы 2ДУ 1000 мм от УН-3-05 до УН-3-06);
18) разработка проектно-сметной документации на инженерно-коммуникационную инфраструктуру в поселке "Солнечный-2" (2-я очередь);
19) завершение модернизации существующих технологических схем очистных сооружений канализации - 4 этап реконструкции (корректировка);
20) развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020", утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 168 "Об утверждении Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020", внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июня 2010 года № 556 "О некоторых мерах по реализации Программы "Дорожная карта бизнеса 2020" и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан".
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата города Петропавловска о реализации решения городского маслихата о бюджете города Петропавловска на 2018-2020 годы.

6. 2018 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер түсуі есепке алынсын, соның ішінде:
1) оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге;
2) қаланы абаттандыруға;
3) Пестрое көлінің жағалауындағы аумақты кеңейтуге;
4) мемлекеттік қажеттіліктеріне арналған жер учаскелерін алу, соның ішінде сатып алуға жолымен және соған байланысты жылжымайтын мүлікті иеліктен айыру;
5) азаматтардың жекелеген санаттары үшін тұрғын үй сатып алуға;
6) аулаішілік өту жолдарының асфальт бетонды төсемін орташа жөндеуге;
7) гранитті ернеулерді орнатуға;
8) қиыршық тасты төсем орнатуға;
9) жолдарды орташа жөндеуге;
10) көшелерді ағымдағы жөндеуге;
11) мобильді орталықтарда оқуды қоса алғанда, еңбек нарығында талап етілген кәсіптер бойынша жұмыс кадрларын қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға;
12) энзоотиялық ауруларға қарсы алдын алу іс-шараларын жүргізуге;
13) Жуков көшесі, 5Г мекенжайында бес қабатты көп пәтерлі тұрғын үй салуға (сыртқы инженерлік желісіз және абаттандырусыз);
14) Жуков көшесі бойында № 4 жүз пәтерлі тұрғын үй салуға;
15) "Солнечный-2" кенті инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамытуға және жайластыруға (1-кезек) (түзету);
16) "Береке-2" ықшам ауданының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамытуға және жайластыруға (I кезек) (жылумен жабдықтау, сумен жабдықтау, су өткізу, телефондандыру, ағынды кәріз);
17) "Береке-2" ықшам ауданының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамытуға және жайластыруға (УН-3-05-ден УН-3-06-ге дейін 2 ДУ 1000 мм жылу трассасын салу);
18) "Солнечный-2" кенті инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымына (2-кезек) жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге;
19) кәрізді тазарту үймереттерінің қолда бар технологиялық сызбаларын жаңартуды аяқтауға - реконструкциялаудың 4-кезеңі (түзету);
20) "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасын бекіту туралы", "Бизнестің жол картасы 2020" іске асыру жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 10 маусымдағы № 556 қаулысына өзгерістер енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 168 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасының шегінде индустриалдық инфрақұрылымды дамыту.
Көрсетілген облыстық бюджеттен нысаналы трансферттерді бөлу 2018-2020 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджеті туралы қалалық маслихаттың шешімін жүзеге асыру туралы Петропавл қаласы әкімдігінің қаулысымен анықталады.

8. Учесть в расходах городского бюджета на 2018 год субвенцию в объеме 526 674 тысяч тенге.
8-1. Предусмотреть расходы городского бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2018 года, согласно приложению 3-1.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 09.04.2018 № 1 (вводится в действие с 01.01.2018).
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2018 год в сумме 193 549,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 07.12.2018 № 1 (вводится в действие с 01.01.2018).
10. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.

8. 2018 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарында 526 674 мың теңге көлемінде субвенция есепке алынсын.
8-1. 2018 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен қала бюджетінің шығыстарын 3-1 қосымшаға сәйкес қарастыру.
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 09.04.2018 № 1 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Қалалық жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 193 549,6 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 07.12.2018 № 1 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. Бюджеттік сала жұмысшыларына еңбекақы төлемі толық көлемде қамтылсын.

11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
Петропавловского
городского маслихата Е.Баженов
Секретарь
Петропавловского
городского маслихата А.Бердагулов
Приложение 1
к решению городского маслихата от 25 декабря 2017 года № 1
Бюджет города Петропавловска на 2018 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 07.12.2018 № 1 (вводится в действие с 01.01.2018)
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование

11. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Петропавлдық қалалық
маслихат сессиясының
төрағасы Е.Баженов
Петропавлдық қалалық
маслихат сессиясының
хатшысы А. Бердағұлов
2017 жылғы 25 желтоксандағы қалалық мәслихаттың № 1 шешiмiне 1-қосымша
2018 жылға арналған Петропавл қаласының бюджеті туралы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 07.12.2018 № 1 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

359 740,0
006
Дополнительное образование для детей
279 956,8
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
2 158 911,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
66 851,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 527,0
023
Методическая работа
29 484,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
35 402,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
249 516,7
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 800,0
024
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1 800,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
148 803,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
148 803,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 192 956,1
464
Отдел образования района (города областного значения)
19 702,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
15 342,0
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
4 360,0
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор
Программа
Наименование
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 173 254,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
85 658,3
002
Программа занятости
333 711,9
005
Государственная адресная социальная помощь
69 778,0
006
Оказание жилищной помощи
22 327,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
163 288,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 042,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 430,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
64 830,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
101 211,1
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

359 740,0
006
Балаларға қосымша білім беру
279 956,8
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
2 158 911,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
66 851,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
2 527,0
023
Әдістемелік жұмыс
29 484,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
35 402,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
249 516,7
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 800,0
024
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 800,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
148 803,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
148 803,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 192 956,1
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
19 702,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
15 342,0
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
4 360,0
Функционалдық топ
Сома (мың теңге)
Бюджеттік бағдарламардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 173 254,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85 658,3
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
333 711,9
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
69 778,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
22 327,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
163 288,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 042,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 430,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
64 830,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
101 211,1
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну