О внесении изменений в решение Айыртауского районного маслихата от 25 июля 2012 года № 5-6-3 "О Правилах оказания малообеспеченным семьям (гражданам) жилищной помощи на содержание жилья и оплату коммунальных услуг"
Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 5 мая 2017 года № 6-10-6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 22 мая 2017 года № 4190. Утратило силу решением Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 29 марта 2024 года № 8-13-1
Сноска. Утратило силу решением Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 29.03.2024 № 8-13-1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2017 года № 76 "О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи" и от 26 июня 2012 года № 856 "Об утверждении Правил постановки на учет граждан Республики Казахстан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде" Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Айыртауского районного маслихата от 25 июля 2012 года № 5-6-3 "О Правилах оказания малообеспеченным семьям (гражданам) жилищной помощи на содержание жилья и оплату коммунальных услуг" (опубликовано 6 сентября 2012 года в газетах "Айыртауские зори" и "Айыртау таңы", зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13-3-161) следующие изменения:
в Правилах оказания малообеспеченным семьям (гражданам) жилищной помощи на содержание жилья и оплату коммунальных услуг, утвержденным указанным решением:
подпункт 3) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"3) уполномоченный орган – коммунальное государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Для назначения жилищной помощи семья (гражданин) обращается в уполномоченный орган с заявлением и представляет следующие документы:
1) счет о размере арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, предъявленный местным исполнительным органом;
2) счета на потребление коммунальных услуг;

"Аз қамтылған отбасыларына (азаматтарға) тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызметтерді төлеуге тұрғын үй көмегін көрсету қағидасы туралы" Айыртау аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 25 шілдедегі № 5-6-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2017 жылғы 5 мамырдағы № 6-10-6 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 22 мамырда № 4190 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы мәслихатының 2024 жылғы 29 наурыздағы № 8-13-1 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы мәслихатының 29.03.2024 № 8-13-1 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 26-бабына, "Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 және "Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж Қазақстан Республикасының азаматтарын есепке қою қағидаларын бекіту туралы" 2012 жылғы 26 маусымдағы № 856 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 17 ақпанындағы № 76 қаулысына сәйкес Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Аз қамтылған отбасыларына (азаматтарға) тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызметтерді төлеуге тұрғын үй көмегін көрсету қағидасы туралы" Айыртау аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 25 шілдедегі № 5-6-3 шешіміне (2012 жылғы 6 қыркүйекте "Айыртауские зори" және "Айыртау таңы" газеттерінде жарияланған, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13-3-161 тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
осы шешіммен бекітілген аз қамтылған отбасыларына (азаматтарға) тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызметтерді төлеуге тұрғын үй көмегін көрсету қағидасындағы:
2-тармақтың 3 тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) уәкілетті орган - "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Тұрғын үй көмегін тағайындау үшін отбасы (азамат) уәкілетті органға өтініш береді және мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жергілікті атқарушы орган берген жалдау ақысының мөлшері туралы шот;
2) коммуналдық қызметтерді тұтынуға арналған шоттар;

3) адресную справку либо справку сельских акимов, подтверждающую регистрацию по постоянному месту жительства заявителя;
4) документы, подтверждающие доходы семьи. Порядок исчисления совокупного дохода семьи (гражданина Республики Казахстан), претендующей на получение жилищной помощи, определяется уполномоченным органом в сфере жилищных отношений
5) документ, удостоверяющий личность заявителя (представляется для идентификации личности услугополучателя);
6) квитанцию-счет за услуги телекоммуникаций или копия договора на оказание услуг связи;
7) копию правоустанавливающего документа на жилище;
8) счета о размерах ежемесячных взносов на содержание жилого дома (жилого здания);
Документы предоставляются в копиях и подлинниках. Ответственное лицо в момент приема документов сверяет предоставленные копии с подлинниками документов и возвращает подлинники сразу же после проведения сверки.".
2. Данное решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель X сессии
Айыртауского районного
маслихата
Северо-Казахстанской области
И.Бурковская
Секретарь Айыртауского
районного маслихата
Северо-Казахстанской области
Б.Жанахметов
СОГЛАСОВАНО
Руководитель коммунального
государственного учреждения
"Отдел занятости и
социальных программ
акимата Айыртауского района
Северо-Казахстанской области"
Е.Казбеков
5 мая 2017 года
СОГЛАСОВАНО
Руководитель коммунального
государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов
акимата Айыртауского района
Северо-Казахстанской области"
М.Рамазанова
5 мая 2017 года

3) мекенжай анықтамасы не өтініш берушінің тұрғылықты тұратын жерi бойынша тiркелгенiн растайтын ауыл әкiмдерінiң анықтамасы;
4) отбасының табысын растайтын құжаттар. Тұрғын үй көмегін алуға үміткер отбасының (Қазақстан Республикасы азаматының) жиынтық табысын есептеу тәртібін тұрғын үй қатынастары саласындағы уәкілетті орган белгілейді;
5) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжат (көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін ұсынылады);
6) телекоммуникация қызметтері үшін түбіртек-шот немесе байланыс қызметтерін көрсетуге арналған шарттың көшірмесі;
7) тұрғын үйге құқық беретін құжаттың көшірмесі;
8) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған ай сайынғы жарналардың мөлшері туралы шоттар;
Құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады. Жауапты тұлға құжаттарды қабылдаған сәтте ұсынылған көшірмелерді құжаттардың түпнұсқасымен салыстырады және салыстыруды өткізгеннен соң түпнұсқаларды қайтарады.".
2. Осы шешім бірінші рет ресми жарияланғаннан соң он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау ауданы
маслихатының
X сессиясының төрайымы
И.Бурковская
Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау ауданы
маслихатының хатшысы
Б.Жанахметов
КЕЛІСІЛДІ
"Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау ауданының
жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар
бөлімінің" коммуналдық
мемлекеттік мекемесінің
басшысы
Е.Қазбеков
2017 жылғы 5 мамыр
КЕЛІСІЛДІ
"Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау ауданының
экономика және қаржы бөлімі"
коммуналдық мемлекеттік
мекемесінің басшысы
М.Рамазанова
2017 жылғы 5 мамыр