О районном бюджете на 2018-2020 годы
Решение Индерского районного маслихата Атырауской области от 14 декабря 2017 года № 163-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 5 января 2018 года № 4029
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проект районного бюджета на 2018-2020 годы, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 070 645 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 815 308 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 26 867 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 550 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 220 920 тысяч тенге;
2) затраты – 6 100 474 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9 250 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 9 250 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 16 003 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -43 244 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 43 244 тысяч тенге:
поступление займов – 25 253 тысяч тенге;
погашение займов – 16 003 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 33 994 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Индерского районного маслихата Атырауской области от 19.03.2018 № 183-VI; от 13.09.2018 № 207-VI; от 27.11.2018 № 226-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить на 2018 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в районном бюджете в следующих объемах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, необлагаемых у источника выплаты – 100%;
по социальному налогу – 85%.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным решением Индерского районного маслихата Атырауской области от 19.03.2018 № 183-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
3. Предусмотреть на 2018 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме 3 141 271 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2018 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселка и сельских округов в сумме 661 869 тысяч тенге, в том числе:

2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 2017 жылғы 14 желтоқсандағы № 163-VI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 5 қаңтарда № 4029 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігі ұсынған 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет жобасын қарап, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 070 645 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 815 308 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 26 867 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 550 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 5 220 920 мың теңге;
2) шығындар – 6 100 474 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 9 250 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 9 250 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 16 003 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -43 244 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 43 244 мың теңге:
қарыздар түсімі – 25 253 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 16 003 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 33 994 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 19.03.2018 № 183-VI; 13.09.2018 № 207-VI; 27.11.2018 № 226-VI шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудан бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100%;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100%;
әлеуметтік салық бойынша– 85%.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 19.03.2018 № 183-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенциялар көлемдері 2018 жылға 3 141 271 мың теңге сомасында болып көзделсiн.
4. Аудандық бюджеттен кент және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2018 жылға 661 869 мың теңге сомасында, оның ішінде:

поселку Индербор – 321 990 тысяч тенге;
Жарсуатскому сельскому округу – 70 065 тысяч тенге;
Елтайскому сельскому округу – 79 479 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 98 113 тысяч тенге;
Орликовскому сельскому округу – 47 997 тысяч тенге;
Коктогайскому сельскому округу – 44 225 тысяч тенге.
5. Установить на 2018 год специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
6. Установить на 2018 год специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и агропромышленного комплекса прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты, социальные поддержки в виде подъемного пособие в сумме равной 70 (семидесяти) кратному месячному расчетному показателю и бюджетные кредиты для приобретения или строительства жилья в сумме не превышающей 1500 (одну тысячу пятисот) кратного размера месячного расчетного показателя.
7. Установить в размере 5000 тенге социальную помощь для приобретения топлива специалистам государственных организаций социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2018 год в сумме 14 339 тысяч тенге.
9. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
90 156 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
8 528 тысяч тенге – на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
10 551 тысяч тенге – на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;
120 тысяч тенге – на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
38 655 тысяч тенге – на развитие рынка труда;
2 800 тысяч тенге – на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
120 968 тысяч тенге – на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника.
Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным решением Индерского районного маслихата Атырауской области от 27.11.2018 № 226-VI (вводится в действие с 01.01.2018).

Индербор кентіне – 321 990 мың теңге;
Жарсуат ауылдық округіне – 70 065 мың теңге;
Елтай ауылдық округіне – 79 479 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 98 113 мың теңге;
Өрлік ауылдық округіне – 47 997 мың теңге;
Көктоғай ауылдық округіне – 44 225 мың теңге көзделсiн.
5. 2018 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленсін.
6. 2018 жылға ауылдық елдi мекендеріне жұмыс iстеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға 70 (жетпіс) еселенген айлық есептік көрсеткішке тең сомада көтерме жәрдемақы және тұрғын үй сатып алу немесе салу үшін 1500 (бір мың бес жүз) еселік айлық есептік көрсеткіштен аспайтын сомада бюджеттік кредит түрінде әлеуметтік қолдау мөлшерлемелері белгіленсін.
7. Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына отын сатып алу үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету - 5000 теңге мөлшерінде белгіленсін.
8. 2018 жылға жергілікті атқарушы органының резерві - 14 339 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен келесі мөлшерлерде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне – 90 156 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына ассистенттер мен әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттарды енгізуге – 8 528 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 10 551 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 120 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 38 655 мың теңге;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 2 800 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 120 968 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 27.11.2018 № 226-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).

10. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены бюджетные кредиты местным исполнительным органам в сумме 31 424 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным решением Индерского районного маслихата Атырауской области от 27.11.2018 № 226-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
11. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
138 869 тысяч тенге – на текущее содержание и материально-техническое оснащение учреждений образования;
63 214 тысяч тенге – на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования;
29 247 тысяч тенге – на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;
538 661 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации и капитальный ремонт автомобильных дорог;
16 166 тысяч тенге – на оформление документов и текущее содержание автомобильных дорог;
198 113 тысяч тенге - на текущее содержание учреждений образования; 26 160 тысяч тенге - на оказание социальной помощи отдельным категориям граждан;
10 027 тысяч тенге - на текущее содержание и материально-техническое оснащение учреждений спорта;
572 000 тысяч тенге - на обеспечение жильем отдельных категории граждан;
34 830 тысяч тенге - на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
20 776 тысяч тенге - на благоустройство населенных пунктов и капитальный ремонт парков;
36 579 тысяч тенге - на текущее содержание и укрепление материально-технической базы учреждений сельского хозяйства и ветеринарии;
7 000 тысяч тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением Индерского районного маслихата Атырауской области от 19.03.2018 № 183-VI; от 13.09.2018 № 207-VI; от 27.11.2018 № 226-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
12. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в следующих размерах:
2 688 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации и строительство объектов транспортной инфраструктуры, а также на реконструкцию автомобильных дорог;
7 066 тысяч тенге – на проектирование и строительство жилья коммунального жилищного фонда;
10 557 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации и строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
15 963 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию объектов образования;

10. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға 31 424 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер көзделгенi ескерiлсiн.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 27.11.2018 № 226-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен келесі мөлшерлерде:
білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға және материалдық–техникалық жарақтандыруға – 138 869 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге – 63 214 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларды іске асыруға – 29 247 мың теңге;
автокөлік жолдарын күрделі, орташа жөндеуге және жобалау-сметалық құжаттама жасақтауға – 538 661 мың теңге;
автокөлік жолдарын ағымдағы ұстау және құжаттарын дайындауға – 16 166 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін;
білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға – 198 113 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге – 26 160 мың теңге;
спорт ұйымдарын ағымдағы ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға – 10 027 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз етуге – 572 000 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізу үшін – 34 830 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру және саябақтарды күрделі жөндеуге – 20 776 мың теңге;
ауыл шаруашылығы мен ветеринария ұйымдарын ағымдағы ұстауға және материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 36 579 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 7 000 мың теңге.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 19.03.2018 № 183-VI; 13.09.2018 № 207-VI; 27.11.2018 № 226-VI шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен келесі мөлшерлерде:
көлік инфрақұрылымы объектілерінің жобалау-сметалық құжаттамасын жасақтауға және салуға, сондай-ақ автомобиль жолдарын жаңғыртуға – 2 688 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және салуға – 7 066 мың теңге;
жобалау-сметалық құжаттама жасақтау және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым құрылысына – 10 557 мың теңге;
білім беру объектілерін салуға және қайта құруға – 15 963 мың теңге;

1 111 тысяч тенге – на развитие объектов спорта;
42 614 тысяч тенге – на развитие объектов сельского хозяйства;
35 268 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решением Индерского районного маслихата Атырауской области от 19.03.2018 № 183-VI; от 13.09.2018 № 207-VI; от 27.11.2018 № 226-VI (вводится в действие с 01.01.2018).

спорт объектілерін дамытуға – 1 111 мың теңге;
ауыл шарушылығы объектілерін дамытуға – 42 614 мың теңге нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін;
ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 35 268 мың теңге.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 19.03.2018 № 183-VI; 13.09.2018 № 207-VI; 27.11.2018 № 226-VI шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).

13. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год 16 003 тысяч тенге для погашения и обслуживания долга местного исполнительного органа.
14. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2018 год согласно приложению 4.
15. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам развития экономики, бюджета, финансов, малого и среднего предпринимательства, сельского хозяйства (С. Кулгалиев).

13. Аудандық бюджетте 2018 жылға жергілікті атқарушы органдар
қарызын өтеу және борышына қызмет көрсету үшін 16 003 мың теңге көзделсін.
14. 2018 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
15. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономикалық даму, бюджет, қаржы, шағын және орта кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (С. Құлғалиев) жүктелсін.

472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
700
022
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
700
9
Прочие услуги в области образования
96 665
464
Отдел образования района (города областного значения)
96 665
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
9 645
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
57 536
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
5 501
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
14 023
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
9 960
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
224 839
1
Социальное обеспечение
68 302
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 302
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
2 302
801
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
66 000
010
Государственная адресная социальная помощь
66 000
2
Социальная помощь
154 248
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2 241
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2 241
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
152 007
004
Программа занятости
76 000
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 120
007
Оказание жилищной помощи
4 672
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
800
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
21 461
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
11 173
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
14 700
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения

472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
700
022
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
700
9
Білім беру саласындағы өзге де қызметтер
96 665
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
96 665
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 645
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
57 536
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
55 01
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
14 023
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
9 960
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
224 839
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
68 302
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 302
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
2 302
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
66 000
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
66 000
2
Әлеуметтiк көмек
154 248
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл , ауылдық округ әкімінің аппараты
2 241
003
Мұқтаж азаматтарға үйiнде әлеуметтiк көмек көрсету
2 241
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
152 007
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
76 000
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 120
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
4 672
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
800
011
Жергiлiктi өкілетті органдардың шешiмі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
21 461
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
11 173
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметін ұсыну
14 700
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету