Об утверждении районного бюджета на 2018-2020 годы
Решение Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 14 декабря 2017 года № 244-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 5 января 2018 года № 4030. Утратило силу решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 4 июля 2019 года № 426-VI (вводится в действие после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 04.07.2019 № 426-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проект районного бюджета на 2018-2020 годы, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 919 826 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 438 815 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 18 501 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 28 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 434 510 тысяч тенге;
2) затраты – 13 045 108 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 506 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 21 645 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 15 139 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 131 788 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 131 788 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 21 645 тысяч тенге;
погашение займов - 15 139 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 125 282 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 20.03.2018 № 277-VI; от 03.10.2018 № 332-VI; от 30.11.2018 № 358-VI; от 24.12.2018 № 366-VI (вводится в действие 01.01.2018).
2. Утвердить на 2018 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджет района в следующих объемах:
индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты - 100%;
индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты - 100%;
социальный налог - 37%.

2018-2020 жылдарға арналған ауданның бюджетін бекіту туралы
Атырау облысы Құрманғазы ауданы мәслихатының 2017 жылғы 14 желтоқсандағы № 244-VI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 5 қаңтарда № 4030 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2019 жылғы 4 шілдедегі № 426-VI (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 04.07.2019 № 426-VI (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігі ұсынған 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет жобасын қарап, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 12 919 826 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 438 815 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18 501 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 28 000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 10 434 510 мың теңге;
2) шығындар – 13 045 108 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 6 506 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 21 645 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 15 139 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 131 788 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 131 788 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 21 645 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 15 139 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 125 282 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 20.03.2018 № 277-VI; 03.10.2018 № 332-VI; 30.11.2018 № 358-VI; 24.12.2018 № 366-VI шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа еңгізіледі).
2. Аудан бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімнің жалпы сома нормативі 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы - 100%;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы - 100%;
әлеуметтік салық - 37%.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 24.12.2018 № 366-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа еңгізіледі).

3. Установить на 2018 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме 4 761 148 тысяч тенге.
4. Установить специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местного бюджета повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
5. Установить в размере 5000 тенге социальную помощь на приобретение топлива специалистам государственных организаций социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Установить на 2018 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 454 086 тыс тенге, в том числе:
сельскому округу Кұрманғазы 109 090 тысяч тенге;
Макашскому сельскому округу 29 490 тысяч тенге;
Аккольскому сельскому округу 28 683 тысяч тенге;
Енбекшинскому сельскому округу 26 447 тысяч тенге;
Нуржаускому сельскому округу 33 452 тысяч тенге;
Азгирскому сельскому округу 36 888 тысяч тенге;
Дынгызылскому сельскому округу 25 100 тысяч тенге;
сельскому округу Жаңаталап 34 930 тысяч тенге;
Суюндукскому сельскому округу 48 783 тысяч тенге;
Бирликскому сельскому округу 20 660 тысяч тенге;
Кудряшовскому сельскому округу 30 526 тысяч тенге;
Орлинскому сельскому округу 30 037 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 03.10.2018 № 332-VI (вводится в действие 01.01.2018).
6-1. Установить на 2018 год объемы транфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в следующих объемах:
33 194 тысяч тенге на текущее содержание и материально-техническое оснащение учреждений культуры;
25 149 тысяч тенге на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
90 351 тысяч тенге на документацию и текущие расходы на содержание сельских округов;
2 000 тысяч тенге на организацию водоснабжения населенных пунктов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 20.03.2018 № 277-VI; с изменениями, внесенными решениями Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 03.10.2018 № 332-VI ; от 30.11.2018 № 358-VI (вводится в действие 01.01.2018).

3. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 2018 жылға 4 761 148 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. 2018 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджетте қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
5. Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына отын сатып алу үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету 5000 теңге мөлшерінде белгіленсін.
6. 2018 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 454 086 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Құрманғазы ауылдық округіне 109 090 мың теңге;
Мақаш ауылдық округіне 29 490 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округіне 28 683 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округіне 26 447 мың теңге;
Нұржау ауылдық округіне 33 452 мың теңге;
Азғыр ауылдық округіне 36 888 мың теңге;
Дынғызыл ауылдық округіне 25 100 мың теңге;
Жаңаталап ауылдық округіне 34 930 мың теңге;
Сүйіндік ауылдық округіне 48 783 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 20 660 мың теңге;
Кудряшов ауылдық округіне 30 526 мың теңге;
Орлы ауылдық округіне 30 037 мың теңге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 03.10.2018 № 332-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа еңгізіледі).
6-1. 2018 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне төмендегідей көлемдерде трансферттер беру белгіленсін:
мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға 33 194 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізуге 25 149 мың теңге;
ауылдық округтерді құжаттандыруға және ағымдағы ұстау шығындарына 90 351 мың теңге;
елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға 2 000 мың теңге.
Ескерту. Шешім 6-1 тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 20.03.2018 № 277-VI ; өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 03.10.2018 № 332-VI; 30.11.2018 № 358-VI шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа еңгізіледі).

7. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены текущие целевые трансферты из республиканского бюджета в следующих объемах:
6 026 тысяч тенге на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
11 305 тысяч тенге на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
110 534 тысяч тенге на выплату государственной адресной социальной помощи;
3 246 тысяч тенге консультантам по социальной работе;
17 639 тысяч тенге проектным ассистентам;
11 308 тысяч тенге на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;
36 439 тысяч тенге на развитие рынка труда;
11 004 тысяч тенге на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования;
199 804 тысяч тенге на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 03.10.2018 № 332-VI; от 30.11.2018 № 358-VI; от 24.12.2018 № 366-VI (вводится в действие 01.01.2018).
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2018 год в сумме 12 818 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 30.11.2018 № 358-VI (вводится в действие 01.01.2018).
9. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены из республиканского бюджета бюджетные кредиты местным исполнительным органам в сумме 21 645 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
10. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих объемах:
321 020 тысяч тенге на текущее содержание и материально-техническое оснащение организаций образования;
91 513 тысяч тенге на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования;
209 233 тысяч тенге на текущее содержание учреждений образования;
111 857 тысяч тенге на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;
7 000 тысяч тенге на текущее содержание автомобильных дорог;

7. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен келесі көлемдерде ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 6 026 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 11 305 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне 110 534 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс жөніндегі кеңесшілерге 3 246 мың теңге;
жобалау ассистенттеріне 17 639 мың теңге.
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 11 308 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға 36 439 мың теңге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге 11 004 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге 199 804 мың теңге.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 03.10.2018 № 332-VI; 30.11.2018 № 358-VI; 24.12.2018 № 366-VI шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа еңгізіледі).
8. 2018 жылға жергілікті атқарушы органның резерві 12 818 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 30.11.2018 № 358-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа еңгізіледі).
9. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен жергілікті атқарушы органдарға мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 21 645 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер беру көзделгені ескерілсін.
10. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен келесідей көлемдерде нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін:
білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға 321 020 мың теңге;
мемлекеттiк бiлiм беру мекемелері үшiн оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткiзуге 91 513 мың теңге;
білім беру ұйымдарының ағымдағы ұстау шығындарына 209 233 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға 111 857 мың теңге;
автокөлік жолдарын ағымдағы ұстауға 7 000 мың теңге;

1 100 000 тысяч тенге на капитальный ремонт автомобильных дорог.
136 781 тысяч тенге на ремонт объектов сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;
30 765 тысяч тенге на текущее содержание и материально-техническое оснащение учреждений культуры;
53 620 тысяч тенге на оказание социальной помощи отдельным категориям граждан;
79 219 тысяч тенге на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
7 199 тысяч тенге на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота), больных бруцеллезом, направленных на санитарный убой.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 20.03.2018 № 277-VI; от 03.10.2018 № 332-VI; от 30.11.2018 № 358-VI (вводится в действие 01.01.2018).
11. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые трансферты развития из областного бюджета в следующих размерах:
132 674 тысяч тенге на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
2 954 тысяч тенге на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры для жилищного строительства;
9 617 тысяч тенге на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования;
4 580 тысяч тенге на строительство жилья;
6 747 тысяч тенге на развитие объектов культуры;
70 847 тысяч тенге на развитие объектов сельского хозяйства;
2 637 668 тысяч тенге на развитие транспортной инфраструктуры;
100 000 тысяч тенге на развитие объектов спорта.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 20.03.2018 № 277-VI; от 03.10.2018 № 332-VI; от 30.11.2018 № 358-VI; от 24.12.2018 № 366-VI (вводится в действие 01.01.2018).
11-1. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые трансферты развития из республиканского бюджета в следующих объемах:
89 321 тысяч тенге на строительство инженерно-коммуникационных инфраструктур в селе Кигач;
62 720 тысяч тенге на строительство водопроводных сетей в селе Құрманғазы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 30.11.2018 № 358-VI (вводится в действие 01.01.2018).
12. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2018 год согласно приложению 4.

автокөлік жолдарын күрделі жөндеуге 1 100 000 мың теңге.
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеуге 136 781 мың теңге;
мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға 30 765 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге 53 620 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізуге 79 219 мың теңге;
бруцеллезбен ауыратын, санитариялық союға бағытталған ауылшаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын (50%-ға дейін) өтеуге 7 199 мың теңге.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 20.03.2018 № 277-VI; 03.10.2018 № 332-VI; 30.11.2018 № 358-VI шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа еңгізіледі).
11. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен келесідей көлемдерде нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 132 674 мың теңге.
тұрғын үй құрылысы үшін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымның құрылысына 2 954 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға 9 617 мың теңге;
тұрғын үй құрылысына 4 580 мың теңге;
мәдениет объектілерін дамытуға 6 747 мың теңге;
ауыл шаруашылығы объектілерін дамытуға 70 847 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға 2 637 668 мың теңге;
спорт объектілерін дамытуға 100 000 мың теңге.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 20.03.2018 № 277-VI ; 03.10.2018 № 332-VI; 30.11.2018 № 358-VI; 24.12.2018 № 366-VI шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа еңгізіледі).
11-1. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен келесідей көлемдерде нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
Қиғаш ауылында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымның құрылысына 89 321 мың теңге;
Құрманғазы ауылында сумен жабдықтау желілерінің құрылысына 62 720 мың теңге.
Ескерту. Шешім 11-1 тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 30.11.2018 № 358-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа еңгізіледі).
12. 2018 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

13. Утвердить объемы финансирования бюджетных программ через аппараты акимов сельских округов на 2018 год согласно приложению 5.
14. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления в разрезе сельских округов на 2018 год согласно приложению 6.
15. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (председатель Р. Султанияев) районного маслихата по вопросам экономики, налоговой и бюджетной политики.

13. 2018 жылға ауылдық округтер әкімдері аппараты арқылы бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру мөлшері 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. 2018 жылға жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттерінің ауылдық округтерге бөлінісі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
15. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика, салық және бюджет саясаты жөніндегі тұрақты комиссиясына (төрағасы Р.Сұлтанияев) жүктелсін.

16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель ХХІІ сессии
районного маслихата
А. Хашуова
Секретарь районного маслихата Б. Жугинисов
Приложение 1 к решению районного маслихата№ 244-VI от 14 декабря 2017 года
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 24.12.2018 № 366-VI (вводится в действие 01.01.2018)..
Районный бюджет на 2018 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тысяч тенге
І. Доходы

16. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
ХХІІ сессиясының төрағасы
А. Хашуова
Аудандық мәслихат хатшысы Б. Жүгінісов
Аудандық мәслихаттың 2017 жылғы 14 желтоқсандағы № 244-VI шешіміне 1 қосымша
2018 жылға арналған аудан бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 24.12.2018 № 366-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
Сомасы, мың теңге
І. Кірістер

13 045 108
01
Государственные услуги общего характера
509 189
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
387 651
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
34 181
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
23 081
003
Капитальные расходы государственного органа
11 100
122
Аппарат акима района (города областного значения)
208 565
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
93 880
003
Капитальные расходы государственного органа
31 016
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
83 669
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
144 905
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
139 903
022
Капитальные расходы государственного органа
3 721
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 281
2
Финансовая деятельность
1 859
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 859
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 370
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
489
9
Прочие государственные услуги общего характера
134 755
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
30 023
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
13 671
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
16 352
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
36 684
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
36 410
015
Капитальные расходы государственного органа
274
482
Отдел предпринимательства и туризма района (города областного значения)
8 935
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и туризма
8 935
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
44 037
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния

13 045 108
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
509 189
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
387 651
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
34 181
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
23 081
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 100
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала ) әкiмiнiң аппараты
208 565
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң қызметiн қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
93 880
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
31 016
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
83 669
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкiмiнің аппараты
144 905
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
139 903
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 721
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 281
2
Қаржылық қызмет
1 859
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
1 859
003
Салық салу мақсатында мүлiктi бағалауды жүргiзу
1 370
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
489
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
134 755
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
30 023
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 671
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
16 352
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
36 684
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 410
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
274
482
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және туризм бөлімі
8 935
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 935
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
44 037
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер