О бюджете Зайсанского района на 2018-2020 годы
Решение Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 20-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 4 января 2018 года № 5381.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2017 года № 16/176-VI "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5341) Зайсанский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 6897786,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1290978,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 27710,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 45491 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5533606,5 тысяч тенге;
2) затраты – 6977487,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 32281,3 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 43290 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11008,7 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -111982,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 111982,4 тысяч тенге;
поступление займов – 43290 тысяч тенге;
погашение займов – 11008,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 79701,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 29.11.2018 № 32-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Принять к исполнению на 2018 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу в размере 97,1 процентов, установленные решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 6 июня 2018 года № 20/233-VI "О внесении изменений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2017 года № 16/176-VI "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5648).

2018-2020 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 20-1 шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 4 қаңтарда № 5381 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 73, 75 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 16/176-VI (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 5341 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес Зайсан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6897786,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1290978,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 27710,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 45491 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5533606,5 мың теңге;
2) шығындар – 6977487,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 32281,3 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 43290 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11008,7 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -111982,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 111982,4 мың теңге;
қарыздар түсімі – 43290 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11008,7 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 79701,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 29.11.2018 № 32-2 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2017 жылғы 13 желтоқсандағы Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының № 16/176-VI шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 6 маусымдағы № 20/233-VI (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 5648 нөмірімен тіркелген) шешімімен белгіленген аудан бюджеті үшін 2018 жылға арналған әлеуметтік салық, жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 97,1 пайыз мөлшерінде орындалуға алынсын.

Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 15.06.2018 № 26-1 (вводится в действие с 01.01.2018).
3. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год установлен объем субвенции, передаваемый из областного бюджета в сумме 2831228 тысяч тенге.
4. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить гражданским служащим в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности за счет бюджетных средств, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся с этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в размере 25100 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 29.11.2018 № 32-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
6. Учесть перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год, согласно приложению 4.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены трансферты из областного бюджета в сумме 822210,5 тысяч тенге, согласно приложению 5.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 29.11.2018 № 32-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
8. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены трансферты из республиканского бюджета в сумме 1880168 тысяч тенге, согласно приложению 6.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 29.11.2018 № 32-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
9. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрен кредит из республиканского бюджета в сумме 43290 тысяч тенге для предоставления мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.
10. Предусмотреть в районном бюджете на 2018-2020 годы объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам города районного значения, сельских округов согласно приложению 7.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 15.06.2018 № 26-1 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 2831228 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
4. Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға бюджет қаражаты есебінен қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілді органмен келісу бойынша жергілікті атқарушы орган айқындайды.
5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 25100 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 29.11.2018 № 32-2 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
7. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте 5-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен 822210,5 мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 29.11.2018 № 32-2 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте 6-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен 1880168 мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 29.11.2018 № 32-2 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсынуға 43290 мың теңге сомасында кредит көзделгені ескерілсін.
10. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджете аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауылдық округ әкімдерінің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемi 7-қосымшаға сәйкес көзделсін.

11. Распределить целевой трансферт из областного бюджета на 2018 год бюджетам города районного значения, сельских округов согласно приложению 8 .
12. Утвердить бюджетные программы акимов района в городе, города районного значения, поселка, села, сельских округов на 2018 год согласно приложению 9.
13. Распределить трансфертов органам местного самоуправления между городами районного значения, селами, поселками, сельскими округами на 2018 год согласно приложению 10.
13-1. Используемые остатки бюджетных средств 79701,1 тысяч тенге распределить согласно приложению 11 к настоящему решению.

11. 2018 жылға аудандық маңызы бар қала, ауылдық округ әкімдерінің бюджеттеріне облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферт 8-қосымшаға сәйкес бөлінсін.
12. 2018 жылға аудандық маңызы бар қала, ауылдық округ әкімдерінің бюджеттік бағдарламалары 9-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. 2018 жылға жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер арасында 10-қосымшаға сәйкес бөлінсін.
13-1. 79701,1 мың теңге бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары осы шешімнің 11-қосымшасына сәйкес бөлінсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 13-1 в соответствии с решением Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 07.03.2018 № 22-1 (вводится в действие с 01.01.2018).
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии В. Адилбаева
Секретарь районного маслихата Д. Ыдырышев
Приложение 1 к решению
Зайсанского районного
Маслихата
от 22 декабря 2017 года
за № 20-1
Бюджет района на 2018 год

Ескерту. Шешім 13-1 тармақпен толықтырылды - - Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 07.03.2018 № 22-1 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы В. Әділбаева
Аудандық мәслихат хатшысы Д. Ыдырышев
Зайсан аудандық мәслихатының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 20-1 шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет

Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 29.11.2018 № 32-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
№ п/п
Наименование
Суммы расходов (тыс. тенге)
1
На социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан
34233
2
Трансфертов из областного бюджета бюджетам районов в области ветеринарии
2175
3
На реализацию мероприятий в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
33947
4
Трансфертов из областного бюджета бюджетам районов в области образования
156489,5
5
Трансфертов из областного бюджета бюджетам районов
201987,1
6
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
160000
7
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
63108,6
8
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
23643
9
На развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года
146627,3
Всего
822210,5
Приложение 6
к решению Зайсанского
районного маслихата
от 22 декабря 2017 года
№ 20-1
Трансферты из республиканского бюджета на 2018 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 29.11.2018 № 32-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
№ п/п
Наименование
Суммы расходов (тыс тенге)
1
Развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
38930
2
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
10406
3
Доплата учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
13860
4
Доплата учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
106064
5
Доплат за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования
16468
6
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1038990
7
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
577143
8
На выплату государственной адресной социальной помощи
64509
9
Внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
13798
Итого

Ескерту. 5 - қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 29.11.2018 № 32-2 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
р/с
Атауы
Шығыстар сомасы (мың теңге)
1
Мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
34233
2
Ветеринария саласына облыстық бюджеттен аудан бюджеттеріне нысаналы трансферттер
2175
3
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде іс шараларды іске асыру
33947
4
Білім беру саласына облыстық бюджеттен аудан бюджеттеріне нысаналы трансферттер
156489,5
5
Облыстық бюджеттен аудан бюджеттеріне нысаналы трансферттер
201987,1
6
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
160000
7
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
63108,6
8
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
23643
9
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
146627,3
Барлығы
822210,5
Зайсан аудандық мәслихатының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 20-1 шешіміне 6- қосымша
2018 жылға республикалық бюджеттен берілген трансферттер
Ескерту. 6 - қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 29.11.2018 № 32-2 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
р/с
Атауы
Шығыстар сомасы (мың теңге)
1
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамыту
38930
2
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
10406
3
Тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеу
13860
4
Жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеу және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеу
106064
5
Ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеу
16468
6
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1038990
7
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
577143
8
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлемі
64509
9
Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізу
13798
Жиыны