О внесении изменения в постановление акимата Западно-Казахстанской области от 22 декабря 2014 года № 325 "Об утверждении перечня рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения"
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 16 июня 2017 года № 176. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 19 июля 2017 года № 4868
Руководствуясь Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Западно-Казахстанской области от 22 декабря 2014 года № 325 "Об утверждении перечня рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3781, опубликованное 5 февраля 2015 года в газетах "Орал өңірі" и "Приуралье") следующее изменение:
перечень рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Западно-Казахстанской области" (Давлетжанов А. М.) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима Западно-Казахстанской области Утегулова А. К.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким области А. Кульгинов
Приложение
к постановлению акимата
Западно-Казахстанской области
от 16 июня 2017 года № 176
Утвержден
постановлением акимата
Западно–Казахстанской области
от 22 декабря 2014 года № 325
Перечень
рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения
Водоемы и (или) участки
Площадь, (га, км)
Место расположения
1
2
3
4
Акжаикский район
1.
Битикское водохранилище
3540 га
27 км к западу от села Жанабулак
2.
Донгулекское водохранилище
3046 га
12 км к югу от села Кабыршакты
3.
Река Грачи 1
50 км
вдоль реки Кушум от уровня Битикского водохранилища до Донгулекского водохранилища, через село Юлаево
4.
Река Грачи 2
58 км
вдоль реки Кушум от уровня Битикского водохранилища до Донгулекского водохранилища, западнее реки Грачи 1
5.
Участок реки Кушум
120 км
участок от Донгелекского гидроузла до Пятимарского водохранилища, ниже Пятимарского гидроузла
6.
Участок реки Кушум
106 км
от гидроузла Кировского водохранилища вниз по течению до Донгелекского водохранилища, исключая Битикское и Донгелекское водохранилище
7.
Река Багырлай
160 км
от села Атамекен до границы с Атырауской областью
8.
Старица Красная
153 га
9 км к югу от села Томпак
9.
Старица Вальковая
11 га

Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 22 желтоқсандағы № 325 "Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесін бекіту туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 16 маусымдағы № 176 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 19 шілдеде № 4868 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2004 жылғы 9 шілдедегі "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Заңдарын басшылыққа ала отырып, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2014 жылғы 22 желтоқсандағы № 325 "Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3781 болып тіркелген, 2015 жылғы 5 ақпанда "Орал өңірі" және "Приуралье" газеттерінде жарияланған) Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
аталған қаулымен бекітілген жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесі осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Батыс Қазақстан облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі (А.М.Дәулетжанов) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Батыс Қазақстан облысы әкімінің бірінші орынбасары А.К.Өтеғұловқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Көлгінов
2017 жылғы 16 маусымдағы
№ 176 Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің қаулысына
қосымша
2014 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 325 Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің қаулысымен
бекітілген
Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесі
Су айдындары және (немесе) учаскелері
Ауданы, (га, км)
Орналасқан жері
1
2
3
4
Ақжайық ауданы
1.
Бітік су қоймасы
3540 га
Жаңабұлақ ауылынан батысқа қарай 27 км
2.
Дөңгелек су қоймасы
3046 га
Қабыршақты ауылынан оңтүстікке қарай 12 км
3.
Грачи 1 өзені
50 км
Көшім өзені бойымен Бітік су қоймасының деңгейінен Дөңгелек су қоймасының деңгейіне дейін, Юлаево ауылы арқылы
4.
Грачи 2 өзені
58 км
Көшім өзені бойымен Бітік су қоймасының деңгейінен Дөңгелек су қоймасының деңгейіне дейін, Грачи 1 өзенінен батысқа қарай
5.
Көшім өзенінің учаскесі
120 км
Дөңгелек су торабынан Пятимар су қоймасына дейінгі учаске, Пятимар су торабынан төмен
6.
Көшім өзенінің учаскесі
106 км
Киров су қоймасының су торабынан төмен қарай ағыс бойымен Дөңгелек су қоймасына дейін, Бітік және Дөңгелек су қоймаларын қоспағанда
7.
Бағырлай өзені
160 км
Атамекен ауылынан Атырау облысының шекарасына дейін
8.
Красная өзбойы
153 га
Томпақ ауылынан оңтүстікке қарай 9 км
9.
Вальковая өзбойы
11 га

3,5 км к юго-востоку от села Бударино
10.
Озеро Глубинное
2 га
севернее от села Жанабулак
Бокейординский район
11.
Муратсайское водохранилище
172 га
0,5 км от села Муратсай
Бурлинский район
12.
Водохранилище на реке Березовка
72 га
4 км севернее от села Березовка
13.
Озеро Пугачево
100 га
18 км от села Пугачево
14.
Река Караоба
67 км
от впадения реки Караоба в реку Утва против течения 67 км
15.
Река Березовка
37 км
от села Березовка до устья реки Илек
16.
Участок реки Утва
129 км
от села Аксу до села Бурлин
17.
Участок реки Березовка ниже водохранилища
5,5 км
от границ санитарно-защитной зоны Карачаганакского нефтегазоконденсатного месторождения до начала ветвления русла у села Карачаганак
Жангалинский район
18.
Озеро Айдын
520 га
северо-западнее от села Жанаказан
19.
Озеро Когалы
680 га
10 км северо-западнее от села Бирлик
20.
Озеро Бирказан
340 га
6 км юго-восточнее от села Жангала
21.
Озеро Едильсор
915 га
6 км восточнее от села Ушкемпир
22.
Озеро Сорколь
620 га
3 км к северо-западу от села Жангала
23.
Пятимарское водохранилище
5000 га
расположен на территории Пятимарского сельского округа по реке Кушум
24.
Озеро Жалтырколь
320 га
12 км к северо-востоку от села Жанаталап
Зеленовский район
25.
Река Деркул
176 км
начало от гор Ичка до впадения в реку Чаган в черте города Уральска
26.
Водохранилище на балке Таловая №2
720 га
1 км к юго–востоку от села Таловая
27.
Водохранилище на балке Вишневая
60 га
9,5 км к северо–западу от села Круглоозерное
28.
Водохранилище на реке Малая Быковка
90 га
к северо–западу от села Чирово
29.
Водохранилище на реке Ембулатовка
105 га
5,5 км к северу от села Рожково
30.
Водохранилище на реке Рубежка
140 га
1,5 км к юго-востоку от села Раздольное
31.
Водохранилище на реке Вильная
180 га
около села Горбуново Махамбетского сельского округа
32.
Кировское водохранилище
3000 га
17,5 км от села Бударино
33.
Пруд Гремячий
100 га
около села Белес
34.
Водохранилище Степное
400 га
7 км к югу от села Озерное
35.
Участок реки Чаган
76 км
от границы Российской Федерации до села Мичурино
36.
Пруд Пеньковский
12,6 га
около села Зеленое
37.
Думкин пруд
36 га
около села Щучкино
38.
Пруд №2 у села Котельниково
27,5 га
около села Котельниково
39.
Участок Кушумского канала
21 км
от гидроузла расположенного в селе Кушум до Кировского водохранилища
40.
Пруд №1 у села Котельниково
27 га
к югу от села Котельниково Красновского сельского округа
41.
Пруд на балке Мантык
15 га
0,8 км от села Чесноково
42.
Пруд Кура на реке Ембулатовка
52 га
2 км к северу от села Чесноково
43.
Водохранилище Корейское на реке Ембулатовка
15 га
5 км к северу от села Чесноково
44.
Озеро Попова
7 га
у села Шолпан
45.
Озеро Брусяное
50 га
к югу от села ОзҰрное
46.
Старица Песчаная

Бударин ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 3,5 км
10.
Глубинное көлі
2 га
Жаңабұлақ ауылынан солтүстікке қарай
Бөкей ордасы ауданы
11.
Мұратсай су қоймасы
172 га
Мұратсай ауылынан 0,5 км
Бөрлі ауданы
12.
Березовка өзеніндегі су қоймасы
72 га
Березовка ауылынан солтүстікке қарай 4 км
13.
Пугачев көлі
100 га
Пугачев ауылынан 18 км
14.
Қараоба өзені
67 км
Қараоба өзенінің Утва өзеніне құйылысынан ағысқа қарсы 67 км
15.
Березовка өзені
37 км
Березовка ауылынан Елек өзенінің сағасына дейін
16.
Утва өзенінің учаскесі
129 км
Ақсу ауылынан Бөрлі ауылына дейін
17.
Су қоймасынан төмен Березовка өзенінің учаскесі
5,5 км
Қарашығанақ мұнай-газ конденсаты кен орнының санитарлық қорғау аймағы шекарасынан Қарашығанақ ауылы маңындағы арнаның тармақталуы басталған жерге дейін
Жаңақала ауданы
18.
Айдын көлі
520 га
Жаңақазан ауылынан солтүстік-батыста
19.
Қоғалы көлі
680 га
Бірлік ауылынан солтүстік-батысқа қарай 10 км
20.
Бірқазан көлі
340 га
Жаңақала ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 6 км
21.
Еділсор көлі
915 га
Үшкемпір ауылынан шығысқа қарай 6 км
22.
Соркөл көлі
620 га
Жаңақала ауылынан солтүстік-батысқа қарай 3 км
23.
Пятимар су қоймасы
5000 га
Көшім өзені бойымен, Пятимар ауылдық округінің аумағында орналасқан
24.
Жалтыркөл көлі
320 га
Жаңаталап ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 12 км
Зеленов ауданы
25.
Деркөл өзені
176 км
Ичка тауларынан бастау алып Орал қаласы аумағында Шаған өзеніне құйғанға дейін
26.
№2 Таловая жырасындағы су қоймасы
720 га
Таловая ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 1 км
27.
Вишневая жырасындағы су қоймасы
60 га
Круглоозерное ауылынан солтүстік-батысқа қарай 9,5 км
28.
Кіші Быковка өзеніндегі су қоймасы
90 га
Чиров ауылынан солтүстік-батысқа қарай
29.
Ембулатовка өзеніндегі су қоймасы
105 га
Рожков ауылынан солтүстікке қарай 5,5 км
30.
Рубежка өзеніндегі су қоймасы
140 га
Раздольное ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 1,5 км
31.
Вильная өзеніндегі су қоймасы
180 га
Махамбет ауылдық округінің Горбунов ауылы маңында
32.
Киров су қоймасы
3000 га
Бударин ауылынан 17,5 км
33.
Гремячий тоғаны
100 га
Белес ауылы маңында
34.
Степное су қоймасы
400 га
Озерное ауылынан оңтүстікке қарай 7 км
35.
Шаған өзенінің учаскесі
76 км
Ресей Федерациясының шекарасынан Мичурин ауылына дейін
36.
Пеньковский тоғаны
12,6 га
Зеленое ауылы маңында
37.
Думкин тоғаны
36 га
Щучкин ауылы маңында
38.
Котельников ауылындағы №2 тоғаны
27,5 га
Котельников ауылы маңында
39.
Көшім каналының учаскесі
21 км
Көшім ауылында орналасқан су торабынан Киров су қоймасына дейін
40.
Котельников ауылындағы №1 тоғаны
27 га
Красновский ауылдық округінің Котельников ауылынан оңтүстікке қарай
41.
Мантық жырасындағы тоған
15 га
Чесноков ауылынан 0,8 км
42.
Ембулатовка өзеніндегі Кура тоғаны
52 га
Чесноков ауылынан солтүстікке қарай 2 км
43.
Ембулатовка өзеніндегі Корейский су қоймасы
15 га
Чесноков ауылынан солтүстікке қарай 5 км
44.
Попов көлі
7 га
Шолпан ауылының маңында
45.
Брусяное көлі
50 га
Озерное ауылынан оңтүстікке қарай
46.
Песчаная өзбойы

1,1 га
1,5 к юго-востоку от села Спартак
47.
Озеро Большое
140 га
южнее сҰл Дарьинское, ОзҰрное
48.
Озеро Прорва
5,5 га
2 км к юго-востоку от села Желаево
Казталовский район
49.
Озеро Рыбный Сакрыл
2300 га
10,2 км к юго-западу от села Жалпактал
50.
Озеро Балыкты
200 га
27,5 км к северо-востоку от села Талдыкудук
51.
Сарышыганакское водохранилище
1927 га
6 км к югу от села Жас
52.
Река Большой Узень
218 км
от границы Российской Федерации до Камыш-Самарских разливов
53.
Река Малый Узень
296 км
от границы Российской Федерации до озер Камыш-Самарских разливов
Каратобинский район
54.
Река Калдыгайты
219 км
начиная в 10 км севернее от села Лебедевка Чингирлауского района до впадения в озеро Толен Каратобинского района
55.
Река Жаксыбай
130 км
от границы района до места впадения в озера Сулуколь
Сырымский район
56.
Участок реки Улента
173 км
начинается от села Улента
57.
Участок реки Чидерта
50 км
выше от села Аралтобе до впадения в реку Улента
58.
Участок реки Булдурта
162 км
от села Егиндибулан до нижних разливов села Косарал
Таскалинский район
59.
Река Чижа -1
50 км
через населенные пункты село Амангельды, село Калмакшабын и другие
60.
Река Чижа -2
55 км
через населенные пункты село Ермольчево, Чижа II, село Талдыбулак и другие
Теректинский район
61.
Водохранилище на реке Караоба
32 га
10 км к юго-востоку от села Шоптыколь
62.
Водохранилище на реке Солянка
112 га
16 км к западу от села Тонкерис
63.
Водохранилище на реке Солянка
50 га
3 км к северу от села Придорожный
64.
Водохранилище на балке Сулусай
35 га
10 км к северо-востоку от села Аксуат
65.
Водохранилище на балке Жаманборли
94 га
10 км к северо-востоку от села Федоровка
66.
Водохранилище 2 на балке Жаманборли
158 га
7 км к северу от села Долинное
67.
Водохранилище на реке Барбастау
863 га
у села Узынкуль
68.
Водохранилище на реке Барбастау
110 га
у села Покатиловка
69.
Озеро Шалкар
22000 га
у села Сарыомир
70.
Участок реки Есен–Анкаты
20 км
с места впадения реки в озеро Шалкар в 10 км выше до села Тоганас (Сырымского района)
71.
Участок реки Шолак–Анкаты
25 км
с места впадения реки в озеро Шалкар до 10 км выше до села Алгабас (Сырымского района)
72.
Участок реки Солянка
20 км
от села Камысты до села Карабас
73.
Озеро Ащысай
25 га
11 км к северо-востоку от села Акжайык
74.
Река Карабас
20 км
у села Карабас
75.
Участок реки Ащысай
25 км
между селами Большой Енбек и Бозай
76.
Река Барбастау
111 км
от села Федоровка до плотины у села Социализм
77.
Пруд на балке Улекты
18 га

1,1 га
Спартак ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 1,5 км
47.
Большое көлі
140 га
Дариян, Озерное ауылдарынан оңтүстікке қарай
48.
Прорва көлі
5,5 га
Желаев ауылынан оңтүстік - шығысқа қарай 2 км
Казталов ауданы
49.
Рыбный Сакрыл көлі
2300 га
Жалпақтал ауылынан оңтүстік–батысқа қарай 10,2 км
50.
Балықты көлі
200 га
Талдықұдық ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 27,5 км
51.
Сарышығанақ су қоймасы
1927 га
Жас ауылынан оңтүстікке қарай 6 км
52.
Үлкен Өзен өзені
218 км
Ресей Федерациясы шекарасынан Қамыс-Самар жайылмасына дейін
53.
Кіші Өзен өзені
296 км
Ресей Федерациясы шекарасынан Қамыс-Самар жайылмасына дейін
Қаратөбе ауданы
54.
Қалдығайты өзені
219 км
Шыңғырлау ауданының Лебедев ауылынан солтүстікке қарай 10 км бастап Қаратөбе ауданының Төлен көлі құйылысына дейін
55.
Жақсыбай өзені
130 км
Аудан шекарасынан Сұлукөл көлі құйылысына дейін
Сырым ауданы
56.
Өлеңті өзенінің учаскесі
173 км
Өлеңті ауылынан басталады
57.
Шідерті өзенінің учаскесі
50 км
Аралтөбе ауылынан жоғары Өлеңті өзеніне құйылысына дейін
58.
Бұлдырты өзенінің учаскесі
162 км
Егіндібұлан ауылынан Қосарал ауылының төменгі жайылмасына дейін
Тасқала ауданы
59.
1-Шежін өзені
50 км
Амангелді ауылы, Қалмақшабын ауылы және басқа елді-мекендер арқылы
60.
2-Шежін өзені
55 км
Ермольчев ауылы, Чижа II, Талдыбұлақ ауылы және басқа елді-мекендер арқылы
Теректі ауданы
61.
Қараоба жырасындағы су қоймасы
32 га
Шөптікөл ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 10 км
62.
Солянка өзеніндегі су қоймасы
112 га
Төңкеріс ауылынан батысқа қарай 16 км
63.
Солянка өзеніндегі су қоймасы
50 га
Придорожный ауылынан солтүстікке қарай 3 км
64.
Сұлусай жырасындағы су қоймасы
35 га
Ақсуат ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 10 км
65.
Жаманбөрлі жырасындағы су қоймасы
94 га
Федоровка ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 10 км
66.
Жаманбөрлі жырасындағы 2 - су қоймасы
158га
Долинное ауылынан солтүстікке қарай 7 км
67.
Барбастау өзеніндегі су қоймасы
863га
Ұзынкөл ауылы маңында
68.
Барбастау өзеніндегі су қоймасы
110 га
Покатиловка ауылы маңында
69.
Шалқар көлі
22 000 га
Сарыөмір ауылы маңында
70.
Есен-Аңқаты өзенінің учаскесі
20 км
Өзеннің Шалқар көліне құйылысынан 10 км жоғары Тоғанас ауылына (Сырым ауданы) дейін
71.
Шолақ-Аңқаты өзенінің учаскесі
25 км
Өзеннің Шалқар көліне құйылысынан 10 км жоғары Алғабас ауылына (Сырым ауданы) дейін
72.
Солянка өзенінің учаскесі
20 км
Қамысты ауылынан Қарабас ауылына дейін
73.
Ащысай көлі
25 га
Ақжайық ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 11 км
74.
Қарабас өзені
20 км
Қарабас ауылы маңында
75.
Ащысай өзенінің учаскесі
25 км
Үлкен Еңбек және Бозай ауылдары аралығында
76.
Барбастау өзені
111 км
Федоровка ауылынан Социализм ауылындағы бөгетке дейін
77.
Өлекті жырасындағы тоған
18 га

1,8 км к юго-западу от села Федоровка
78.
Озеро Круглое
8 га
3 км к северо-востоку от села Социализм
Чингирлауский район
79.
Водохранилище на реке Женишкесай (Жанакуш)
120 га
у села Жанакуш
80.
Озеро Сулуколь
390 га
на юго-западе села Сулуколь
81.
Озеро Шанды
315 га
10 км выше от села Белогорка
82.
Озеро Жыланды
6 га
12 км к юго-западу от села Кутантал
83.
Река Ащыозек
216 км
6,5 км к юго-западу от села Ащыозек
84.
Озеро Тузколь
700 га
15 км к юго-западу от села Шынгырлау
85.
Участок реки Утва
161 км
от села Лубенка до села Торыотбас
г. Уральск
86.
Озеро Чапурино
10 га
южнее дачного массива "2-я дачная"
Расшифровка аббревиатур:
га - гектар;
км - километр.

Федоровка ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 1,8 км
78.
Круглое көлі
8 га
Социализм ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 3 км
Шыңғырлау ауданы
79.
Жіңішкесай (Жаңакүш) өзеніндегі су қоймасы
120 га
Жаңакүш ауылы маңында
80.
Сұлукөл көлі
390 га
Сұлукөл ауылының оңтүстік-батысында
81.
Шаңды көлі
315 га
Белогорка ауылынан 10 км жоғары
82.
Жыланды көлі
6 га
Құтантал ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 12 км
83.
Ащыөзек өзені
216 км
Ащыөзек ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 6,5 км
84.
Тұзкөл көлі
700 га
Шыңғырлау ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 15 км
85.
Утва өзенінің учаскесі
161 км
Лубенка ауылынан Торыатбас ауылына дейін
Орал қаласы
86.
Чапурин көлі
10 га
"2-я дачная" саяжай алқабынан оңтүстікке қарай
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
га – гектар;
км – километр.