О внесении изменений и дополнений в решение Бурлинского районного маслихата от 24 декабря 2013 года № 17-3 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Бурлинского района"
Решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13 марта 2017 года № 13-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 27 марта 2017 года № 4745. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13 февраля 2020 года № 47-6
Сноска. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13.02.2020 № 47-6 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", от 17 июля 2001 года "О государственной адресной помощи" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года №504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Бурлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бурлинского районного маслихата от 24 декабря 2013 года №17-3 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Бурлинского района" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №3408, опубликованное 23 января 2014 года в газете "Бөрлі жаршысы – Бурлинские вести") следующие изменения и дополнения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Бурлинского района утвержденных указанным решением:
в пункте 8:
подпункт 2) исключить;
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) инвалидам 1, 2 группы по зрению, не пользующимся услугами инва-такси, больным сахарным диабетом 1 типа для возмещения расходов, связанных с их проездом на городском общественном транспорте в размере 1 МРП;";
в пункте 9:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:

Бөрлі аудандық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 17-3 "Бөрлі ауданының әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидасын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2017 жылғы 13 наурыздағы № 13-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 27 наурызда № 4745 болып тіркелді. Күші жойылды -Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2020 жылғы 13 ақпандағы № 47-6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 13.02.2020 № 47-6 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы", 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы", 2001 жылғы 17 шілдедегі "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Заңдарына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы №504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, Бөрлі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бөрлі аудандық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы №17-3 "Бөрлі ауданының әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидасын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3408 тіркелген, 2014 жылғы 23 қаңтардағы "Бөрлі жаршысы - Бурлинские вести" газетінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Бөрлі ауданының әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидасында:
8 - тармақта:
2) тармақша алынып тасталсын;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) инва-такси қызметін қолданбайтын көз ауруы бойынша 1, 2 топ мүгедектеріне, 1 типті қант диабетімен ауратындарға қалалық қоғамдық көліктерде жүруіне байланысты шығындарын өтеу үшін 1 АЕК мөлшерінде көрсетіледі;";
9 – тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

"1) больным злокачественными новообразованиями, больным туберкулезом, на основании справки подтверждающей заболевание без учета доходов в размере 15 МРП;";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) одиноко проживающим и супружеским парам пенсионеров, одиноко проживающим инвалидам на приобретение твердого топлива, без учета доходов, в размере 15 МРП, на лечение по заключению врачебно-консультативной комиссии, без учета доходов, в размере 15 МРП;";
в подпункте 7) в тексте на государственном языке вносятся изменения, текст на русском языке не меняется;
дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) инвалидам, для возмещения расходов, связанных с их проездом на санаторное лечение, согласно индивидуальной программе реабилитации, в размере стоимости билетов.";
в приложении 1 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Бурлинского района пятую графу изложить в следующей редакции:
"5. Второе воскресенье сентября - День семьи единовременно".
2. Руководителю аппарата районного маслихата (Б.Б.Мукашева) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
3. Настоящее решение вступает в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии В.К.Ан
Секретарь Бурлинского
районного маслихата
А.А.Куликешев
"СОГЛАСОВАН"
Заместитель акима
Западно-Казахстанской области
__________________М.Токжанов
"16" 03 2017 год
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
МРП – месячный расчетный показатель.

"1) қатерлі ісік ауруларына, туберкулезбен ауратындарға аурулығын дәлелдейтін анықтама негізінде, табысын есепке алмай 15 АЕК мөлшерінде;";
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) жалғыз тұратын және ерлі зайыпты зейнеткерлер, жалғыз тұратын мүгедектер үшін қатты отын сатып алуға табыстарын есепке алмай 15 АЕК мөлшерінде, дәрігерлік консультативтік комиссия қорытындысы бойынша емделуге табыстарын есепке алмай 15 АЕК мөлшерінде;";
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"7) гемодиализ аппаратын қабылдайтын 1 топ мүгедектеріне табыстарын есепке алмай – 50 АЕК мөлшерінде;";
мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
"8) мүгедектерге жеке оңалту бағдарламасына сәйкес санаториялық емделуге баратын жол шығындарын өтеу үшін, билеттердің құны мөлшерінде көрсетіледі.";
Бөрлі ауданының әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидасына 1- қосымшасындағы бесінші баған мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Қыркүйектің екінші жексенбісі – Отбасы күні бір реттік".
3. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Б.Б.Мұқашева) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы В.К.Ан
Бөрлі аудандық
мәслихатының хатшысы
А.А.Куликешев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Батыс Қазақстан облысы
әкімінің орынбасары
_________________ М.Тоқжанов
"16" 03 2017 жыл
Ескерту: аббревиатураның шешуі:
АЕК – айлық есептік көрсеткіш.