О районном бюджете на 2018-2020 годы
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20 декабря 2017 года № 19-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 28 декабря 2017 года № 5021. Утратило силу решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 28 февраля 2019 года № 33-5
Сноска. Утратило силу решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 28.02.2019 № 33-5 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таскалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 043 433 тысячи тенге:
налоговые поступления – 482 259 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 076 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 350 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 552 748 тысяч тенге;
2) затраты – 4 068 535 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 50 367 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 82 973 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 32 606 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -75 469 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 75 469 тысяча тенге:
поступление займов – 82 973 тысячи тенге;
погашение займов – 32 606 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 25 102 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 03.04.2018 № 22-3 (вводится в действие с 01.01.2018); с изменениями, внесенными решениями Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 16.07.2018 № 27-1 (вводится в действие с 01.01.2018); от 29.08.2018 № 28-2 (вводиться в действие с 01.01.2018); от 12.10.2018 № 29-2 (вводится в действие с 01.01.2018); от 14.12.2018 № 30-1 (вводиться в действие с 01.01.2018).
2. Поступления в районный бюджет на 2018 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 6 декабря 2017 года №15-2 "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрированное 15 декабря 2017 года в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №4984 ) и согласно пункту 4 настоящего решения.

2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 19-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 28 желтоқсанда № 5021 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2019 жылғы 28 ақпандағы № 33-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 28.02.2019 № 33-5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Тасқала аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 043 433 мың теңге:
салықтық түсімдер – 482 259 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 076 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 350 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 552 748 мың теңге;
2) шығындар – 4 068 535 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 50 367 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 82 973 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 32 606 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -75 469 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 75 469 мың теңге:
қарыздар түсімі – 82 973 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 32 606 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 25 102 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 03.04.2018 № 22-3 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді – Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 16.07.2018 № 27-1 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.08.2018 № 28-2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.10.2018 № 29-2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2018 № 30-1 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттің түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 6 желтоқсандағы №15-2 "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2017 жылы 15 желтоқсанда №4984 тіркелген) шешіміне және осы шешімнің 4-тармағына сәйкес қалыптастырылады.

3. Принять к сведению и руководству статью 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2017 года "О республиканском бюджете на 2018-2020 годы".
4. Установить на 2018 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности районного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог зачисляется в районный бюджет в размере 100%;
2) социальный налог зачисляется в районный бюджет в размере 100%.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Учесть в районном бюджете на 2018 год следующие поступления:
1) целевые трансферты и бюджетный кредит из республиканского бюджета – 628 317 тысяч тенге, в том числе на:
частичное субсидирование заработной платы – 7 234 тысячи тенге;
молодежную практику – 11 827 тысяч тенге;
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 3 966 тысяч тенге;
расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 1 705 тысяч тенге;
выплату государственной адресной социальной помощи – 18 142 тысячи тенге;
внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения – 7 020 тысяч тенге;
доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 2 643 тысячи тенге;
доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам – 157 тысяч тенге;
реконструкцию водопровода села Амангельды Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 174 942 тысячи тенге;
реконструкцию водопроводов сел Атамекен, Калмакшабын, Алмалы Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 225 922 тысячи тенге;
реализацию мер социальной поддержки специалистов – 82 973 тысячи тенге;
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов – 80 636 тысяч тенге;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования – 10 669 тысяч тенге;
государственные гранты на реализацию новых бизнес идей – 481 тысяча тенге;
2) целевые трансферты из областного бюджета – 539 487 тысяч тенге, в том числе на:
приобретение учебников, в связи с введением новых образовательных программ и перевыпуском новых учебников – 7 752 тысячи тенге;

3. Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 қарашадағы "2018-2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8-бабы қатерге және басшылыққа алынсын.
4. Аудандық бюджеттің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2018 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% есепке алынады.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын тауарлар мен қызметтерді өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте келесі түсімдер ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредит – 628 317 мың теңге, соның ішінде:
жалақыны ішінара субсидиялауға – 7 234 мың теңге;
жастар практикасына – 11 827 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 3 966 мың теңге;
техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдарының тiзбесiн кеңейтуге – 1 705 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 18 142 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді ендіруге – 7 020 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 2 643 мың теңге;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 157 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Амангелді ауылының су құбырын реконструкциялауға – 174 942 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Атамекен, Қалмақшабын, Алмалы ауылдарының су құбырларын реконструкциялауға – 225 922 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 82 973 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге – 80 636 мың теңге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 10 669 мың теңге;
жаңа бизнес идеяларды жүзеге асыруға берілетін мемлекеттік гранттарға – 481 мың теңге;
2) облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер – 539 487 мың теңге, соның ішінде:
жаңа оқу бағдарламаларының енуіне және жаңа оқулықтар шығуына байланысты оқулықтар сатып алуға – 7 752 мың теңге;

краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам – 8 761 тысяча тенге;
молодежную практику – 1 986 тысяч тенге;
капитальный ремонт участка дороги по улице Маметова села Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 59 495 тысяч тенге;
реконструкцию водопровода села Амангельды Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 58 736 тысяч тенге;
приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов организациям образования, в связи с графиком разработки и обновленным содержанием учебников и учебно-методических комплексов для 0, 1, 3, 6, 8, 10 классов – 57 461 тысяча тенге;
приобретение компьютеров в комплекте для школ для обучения учеников по обновленной программе – 7 500 тысяч тенге;
для направления учителей на тренинг "Интерактивные инструменты для образования. Технологии, которые должен знать учитель" и подписку на образовательный онлайн портал "Виртуальная лаборатория педагогического мастерства "Академия" – 2 500 тысяч тенге;
размещение государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 6 501 тысяча тенге;
приобретение контента компьютера-трансформера BilimBook для малокомплектных школ – 29 700 тысяч тенге;
проведение противоэпизоотических мероприятий – 4 452 тысячи тенге;
капитальный ремонт участка дороги по улице Шамова села Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 0 тысяч тенге;
разработку проектно-сметной документации "Капитальный ремонт здания Дома культуры по адресу: улица Абая, 20 села Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области" – 3 000 тысяч тенге;
строительство одноэтажного административного здания в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 45 765 тысяч тенге;
строительство двух трехэтажных многоквартирных жилых домов и инженерной инфраструктуры к нему в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 107 090 тысяч тенге;
строительство одноэтажных одноквартирных трехкомнатных арендных коммунальных жилых домов №1, №2, №3, №4, №5, №6, №7 в северной части села Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 78 506 тысяч тенге;
на открытие классов информационных технологий в школах района – 3 320 тысяч тенге;
государственные гранты на реализацию новых бизнес идей – 481 тысяча тенге;
реконструкцию водопроводов сел Атамекен, Калмакшабын, Алмалы Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 56 481 тысяча тенге;
3) субвенции – 2 467 917 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 03.04.2018 № 22-3 (вводится в действие с 01.01.2018); от 16.07.2018 № 27-1 (вводится в действие с 01.01.2018); от 29.08.2018 № 28-2 (вводиться в действие с 01.01.2018); от 12.10.2018 № 29-2 (вводится в действие с 01.01.2018); от 14.12.2018 № 30-1 (вводиться в действие с 01.01.2018).

еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 8 761 мың теңге;
жастар практикасына – 1 986 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылының Мәметова көшесінің жол учаскесін күрделі жөндеуге – 59 495 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Амангелді ауылының су құбырын реконструкциялауға – 58 736 мың теңге;
0, 1, 3, 6, 8, 10 сыныптар үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендердің мазмұнын дайындау және жаңарту кестесіне сәйкес, білім беру ұйымдарына оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алуға және жеткізуге – 57 461 мың теңге;"
оқушыларды жаңартылған бағдарлама бойынша оқыту үшін мектептерге жиынтықтағы компьютерлерді сатып алуға – 7 500 мың теңге;
мұғалімдерді "Білім беруге арналған интерактивтік құралдар. Мұғалім білуге міндетті технологиялар" тренингіне жолдау үшін және "Академия" педагогикалық шеберліктің виртуалды зертханасы" білім беру онлайн порталына жазылуға – 2 500 мың теңге;
мектепке дейінгі білім бері ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға – 6 501 мың теңге;
шағын жинақты мектептерге BilimBook компьютер-трансформерінің контентін сатып алуға – 29 700 мың теңге;
эпизоотияға қарсы шараларды жүргізуге – 4 452 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылы Шамов көшесі бойындағы жол учаскесін күрделі жөндеуге – 0 мың теңге;
"Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылы Абай көшесі 20 мекенжайы бойынша орналасқан Мәдениет үйінің ғимаратын күрделі жөндеуге" жобалық-сметалық құжаттама дайындауға – 3 000 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылында бір қабатты әкімшілік ғимаратының құрылысына – 45 765 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылында екі үш қабатты көп пәтерлі тұрғын үйлердің және оған инженерлік инфрақұрылымның құрылысына – 107 090 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылының солтүстік бөлігінде №1, №2, №3, №4, №5, №6, №7 бір қабатты бір пәтерлі үш бөлмелі жалдамалы коммуналдық тұрғын үйлердің құрылысына – 78 506 мың теңге;
аудан мектептерінде ақпараттық технологиялар сыныптарын ашуға – 3 320 мың теңге;
жаңа бизнес идеяларды жүзеге асыруға берілетін мемлекеттік гранттарға – 481 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Атамекен, Қалмақшабын, Алмалы ауылдарының су құбырларын реконструкциялауға – 56 481 мың теңге;
3) субвенциялар – 2 467 917 мың теңге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді – Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 03.01.2018 № 22-3 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.07.2018 № 27-1 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.08.2018 № 28-2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.10.2018 № 29-2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2018 № 30-1 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в размере 1 148 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 29.08.2018 № 28-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
8. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2018 года.
9. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год, согласно приложению 4.
10. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления на 2018 год, согласно приложению 5.
10-1. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены трансферты бюджету Таскалинского сельского округа Таскалинского района, выделяемые за счет средств районного бюджета в общей сумме 73 404 тысячи тенге.
Распределение указанных сумм бюджету Таскалинского сельского округа Таскалинского района осуществляется на основании постановления акимата Таскалинского района.

7. 2018 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві – 1 148 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 29.08.2018 № 28-2 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.
9. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2018 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің бөлінуі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10-1. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте Тасқала ауданы Тасқала ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджет қаражаты есебінен бөлінетін трансферттердің жалпы сомасы 73 404 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін.
Аталған сомаларды Тасқала ауданы Тасқала ауылдық округінің бюджетіне бөлу Тасқала ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15.05.2018 № 24-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
11. Руководителю аппарата Таскалинского районного маслихата (Ержигитова Т.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.

Ескерту. Шешім 10-1-тармақпен толықтырылды – Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 15.05.2018 № 24-2 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізілді).
11. Тасқала аудандық мәслихаты аппаратының басшысы (Т. Ержігітова) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

115 168
1
Сельское хозяйство
75 177
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
12 286
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
12 286
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
62 891
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
9 428
006
Организация санитарного убоя больных животных
1 750
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
2 188
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 125
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
48 400
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
0
6
Земельные отношения
15 477
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
15 477
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
13 267
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 210
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
24 514
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
24 514
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
24 514
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
18 775
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
18 775
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
18 775
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
16 096
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
2 679
12
Транспорт и коммуникации
138 162
1
Автомобильный транспорт
136 421
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
6 417
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
6 417
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

115 168
1
Ауыл шаруашылығы
75 177
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
12 286
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 286
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
62 891
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 428
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
1 750
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
2 188
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1 125
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
48 400
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
0
6
Жер қатынастары
15 477
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
15 477
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 267
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2 210
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
24 514
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
24 514
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
24 514
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
18 775
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
18 775
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
18 775
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
16 096
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
2 679
12
Көлік және коммуникация
138 162
1
Автомобиль көлiгi
136 421
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
6 417
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
6 417
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі