О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 320 "Об утверждении Правил назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 4 января 2018 года № 1. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 января 2018 года № 16284. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 21 июня 2023 года № 227.
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения РК от 21.06.2023 № 227 (вводится в действие с 01.07.2023).
В соответствии с пунктом 4 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 320 "Об утверждении Правил назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11426, опубликован 9 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Правилах назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи, утвержденных указанным приказом:
подпункт 1) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"1) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (для жителей города Байконыр - справка отдела по учету и регистрации граждан жилищного хозяйства города Байконыр) на каждого члена семьи;";
приложение к социальному контракту, утвержденный приложением 9 к Правилам назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение к дополнительному соглашению к социальному контракту, утвержденный приложением 13 к Правилам назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту социальной помощи Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

"Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмектi тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 320 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 4 қаңтардағы № 1 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 26 қаңтарда № 16284 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 21 маусымдағы № 227 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 21.06.2023 № 227 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" 2001 жылғы 17 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмектi тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 320 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11426 болып тіркелген, 2015 жылғы 9 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу қағидаларында:
8-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) отбасының әрбір мүшесіне тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат (Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін – Байқоңыр қаласы тұрғын үй шаруашылығының азаматтарды есепке алу және тіркеу бөлімінің анықтамасы);";
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу қағидаларына 9-қосымшамен бекітілген әлеуметтік келісімшартқа қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу қағидаларына 13-қосымшамен бекітілген әлеуметтік келісімшартқа қосымша келісімге қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әлеуметтік көмек департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін жіберуді;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официальной публикации;
4) доведение настоящего приказа до управлений координации занятости и социальных программ областей, городов Астана и Алматы;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Жакупову С.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
СОГЛАСОВАНО
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
_______________ Д. Абаев
10 января 2018 года
Приложение 1
к приказу
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 4 января 2018 года
Приложение 9
к Правилам назначения и
выплаты государственной
адресной социальной помощи
Приложение
к социальному контракту
Индивидуальный план для выхода семьи (лица) из трудной жизненной ситуации
Центр занятости населения ___________________________ района/города
Получатель помощи:_____________________________________________
_______________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), адрес проживания)
Дата начала действия контракта _______________________
Дата окончания действия контракта ____________________
План мероприятий помощи для выхода семьи из трудной жизненной ситуации ___ (указать количество месяцев) с_____20__ года по _____ 20__ года
№ п/п Наименование мероприятия Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
лица, кому планируются оказать меры
Образование
(высшее, среднее специальное, среднее)
Наименование предприятия по выданному направлению
(АО, ТОО, ИП, КХ и др)
БИН/ ИИН предприятия Срок начала исполнения мероприятия
Примечание:
Составляется Центром занятости населения совместно с лицом, обратившимся за оказанием адресной социальной помощи, и (или) членами его семьи по мероприятиям предусмотренным пунктом 2 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О занятости населения" либо трудоустройство на постоянное рабочее место.
Меры социальной адаптации предоставляемый лицу и (или) членами его семьи обратившимся за оказанием адресной социальной помощи
№ п/п Наименование мероприятия Фамилия, имя, отчество (при его наличии) лиц, кому планируются мероприятия Срок начала исполнения мероприятия Основания для предоставления мер социальной адаптации
Примечание:
Заполняется Центром занятости населения совместно с лицом, обратившимся за оказанием адресной социальной помощи, и (или) членами его семьи, по мере необходимости указанных мероприятий, согласно типовому перечню мероприятий по социальной адаптации, утвержденной приложением 10 к настоящему приказу.
Центр занятости населения _________________________
(полное наименование центра занятости населения)
_________________________
(адрес, телефон, факс) _________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) уполномоченного представителя) ________________________
(подпись)
Место печати
Заявитель на выплату ОДП
_____________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
__________________________
(индивидуальный идентификационный номер, номер и дата документа удостоверяющего личность, кем выдан)
__________________________
(адрес места жительства и телефон) __________________________
(подпись)
Приложение 2
к приказу
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 4 января 2018 года
Приложение 13
к Правилам назначения
и выплаты государственной
адресной социальной помощи
Приложение
к дополнительному соглашению
к социальному контракту
Форма
Индивидуальный план для выхода семьи (лица) из трудной жизненной ситуации
Центр занятости населения _________________________ района/города
Получатель помощи: ___________________________________________
_____________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), адрес проживания)
Дата начала действия контракта _______________________
Дата окончания действия контракта ____________________
План мероприятий помощи для выхода семьи из трудной жизненной ситуации ____ (указать количество месяцев) с_____20__ года по _____ 20__ года
п/п
Наименование мероприятия Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
лица, кому планируются оказать меры
Образование
(высшее, среднее специальное, среднее)
Наименование предприятия по выданному направлению
(АО, ТОО, ИП, КХ и др)
БИН/ ИИН предприятия Срок начала исполнения мероприятия
Примечание:
Составляется Центром занятости населения совместно с лицом, обратившимся за оказанием адресной социальной помощи, и (или) членами его семьи по мероприятиям предусмотренным пунктом 2 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О занятости населения" либо трудоустройство на постоянное рабочее место.
Меры социальной адаптации предоставляемый лицу и (или) членами его семьи обратившимся за оказанием адресной социальной помощи
п/п
Наименование мероприятия Фамилия, имя, отчество (при его наличии) лиц, кому планируются мероприятия Срок начала исполнения мероприятия Основания для предоставления мер социальной адаптации
Примечание:
Заполняется Центром занятости населения совместно с лицом, обратившимся за оказанием адресной социальной помощи, и (или) членами его семьи, по мере необходимости указанных мероприятий, согласно типовому перечню мероприятий по социальной адаптации, утвержденной приложением 10 к настоящему приказу.
Центр занятости населения
Заявитель на выплату ОДП
_________________________________
(полное наименование центра занятости населения)
_______________________________
_______________________________
_______________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) уполномоченного представителя)
_______________________________
(подпись)
_____________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
_____________________________
(индивидуальный идентификационный номер, номер и дата документа удостоверяющего личность, кем выдан)
_____________________________
(подпись)

3) ресми жарияланғанынан кейін осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармаларының назарына жеткізуді;
5) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3), және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі С.Қ. Жақыповаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
Т. Дүйсенова
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
_____________ Д. Абаев
2018 жылғы 10 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2018 жылғы 4 қаңтардағы
бұйрығына 1-қосымша
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек тағайындау және төлеу
қағидаларына 9-қосымша
Әлеуметтік келісімшартқа
қосымша
Нысан
Отбасын (адамды) өмірлік қиын жағдайдан шығаруға арналған жеке жоспар
Ауданның/қаланың ________________________________ халықты жұмыспен қамту орталығы
Көмекті алушы:__________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), тұратын мекенжайы)
Келісімшарттың қолданылуы басталған күн: __________________________________________
Келісімшарттың қолданылуы тоқтатылған күн: _______________________________________
Отбасын өмірлік қиын жағдайдан шығаруға арналған көмектің 20__жылғы _________ бастап
20__ жылғы ____ іс-шаралар жоспары (айын көрсету)
Р/с
Іс-шараның атауы
Шаралар көрсету жоспарланатын адамның тегі, аты, әкесінің (бар болса)
Білімі (жоғары, арнайы орта, орта)
Берілген жолдама бойынша кәсіпорынның атауы (АҚ, ЖШС, ЖК, КШ және т.б.)
Кәсіпорынның БИН/ ЖСН
Іс-шараны орындаудың басталу мерзімі
Ескертпе:
"Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 17-бабының 2-тармағымен көзделген не тұрақты жұмыс орнына жұмысқа орналастыру шаралары бойынша Халықты жұмыспен қамту орталығы атаулы әлеуметтік көмек көрсетуге жүгінген адаммен және (немесе) оның отбасы мүшелерімен бірлесіп жасалады.
Атаулы әлеуметтік көмек көрсетуге жүгінген адаммен және (немесе) оның отбасы мүшелеріне көрсетілетін әлеуметтік бейімдеу шаралары
Р/с
Іс-шараның атауы
Шаралар көрсету жоспарланатын адамдардың тегі, аты, әкесінің (бар болса)
Іс-шараны орындаудың басталу мерзімі
Әлеуметтік бейімдеу шараларын ұсыну үшін негіздер
Ескертпе:
Осы бұйрықтың 10-қосымшасымен бекітілген жұмыспен қамтуға жәрдемдесу және әлеуметтік бейімдеу бойынша іс-шаралардың үлгілік тізбесіне сәйкес қажеттілік бойынша Халықты жұмыспен қамту орталығы атаулы әлеуметтік көмек көрсетуге жүгінген адаммен және (немесе) оның отбасы мүшелерімен бірлесіп жасалады.
Халықты жұмыспен қамту орталығы
____________________________________
(Халықты жұмыспен қамту орталығының толық атауы)
________________________________
(мекенжайы, телефон, факс)
________________________________
(уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________________________________
(қолы)
Шартты ақшалай көмек
төлеуге өтініш беруші
_____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
__________________________
(жеке сәйкестендіру нөмірі, жеке басты куәландыратын құжатының нөмірі мен күні, кім берді)
_____________________________
(тұрғылықты мекенжайы және телефоны) _____________________________
(қолы)
Мөр орны
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2018 жылғы 4 қаңтардағы
бұйрығына 2-қосымша
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек тағайындау және төлеу
қағидаларына 13-қосымша
Әлеуметтік келісімшартқа
қосымша келісімге
Нысан
Отбасын (адамды) өмірлік қиын жағдайдан шығаруға арналған жеке жоспар
Ауданның/қаланың ________________________________ халықты жұмыспен қамту орталығы
Көмекті алушы:__________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), тұратын мекенжайы)
Келісімшарттың қолданылуы басталған күн: __________________________________________
Келісімшарттың қолданылуы тоқтатылған күн: _______________________________________
Отбасын өмірлік қиын жағдайдан шығаруға арналған көмектің 20__жылғы _________ бастап
20__ жылғы ____ іс-шаралар жоспары (айын көрсету)
Р/с
Іс-шараның атауы
Шаралар көрсету жоспарланатын адамның тегі, аты, әкесінің (бар болса)
Білімі (жоғары, арнайы орта, орта)
Берілген жолдама бойынша кәсіпорынның атауы (АҚ, ЖШС, ЖК, КШ және т.б.)
Кәсіпорынның БИН/ ЖСН
Іс-шараны орындаудың басталу мерзімі
Ескертпе:
"Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 17-бабының 2-тармағымен көзделген не тұрақты жұмыс орнына жұмысқа орналастыру шаралары бойынша Халықты жұмыспен қамту орталығы атаулы әлеуметтік көмек көрсетуге жүгінген адаммен және (немесе) оның отбасы мүшелерімен бірлесіп жасалады.
Атаулы әлеуметтік көмек көрсетуге жүгінген адаммен және (немесе) оның отбасы мүшелеріне көрсетілетін әлеуметтік бейімдеу шаралары
Р/с
Іс-шараның атауы
Шаралар көрсету жоспарланатын адамдардың тегі, аты, әкесінің (бар болса)
Іс-шараны орындаудың басталу мерзімі
Әлеуметтік бейімдеу шараларын ұсыну үшін негіздер
Ескертпе:
Осы бұйрықтың 10-қосымшасымен бекітілген жұмыспен қамтуға жәрдемдесу және әлеуметтік бейімдеу бойынша іс-шаралардың үлгілік тізбесіне сәйкес қажеттілік бойынша Халықты жұмыспен қамту орталығы атаулы әлеуметтік көмек көрсетуге жүгінген адаммен және (немесе) оның отбасы мүшелерімен бірлесіп жасалады.
Халықты жұмыспен қамту орталығы
Шартты ақшалай көмек
төлеуге өтініш беруші
(халықты жұмыспен қамту орталығының толық атауы)
_______________________________
_______________________________
_______________________________
(уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_______________________________
(қолы)
_____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_____________________________
(жеке сәйкестендіру нөмірі, жеке басты куәландыратын құжаттың нөмірі мен күні, кім берді)
_____________________________
(қолы)