Об утверждении форм некоторых таможенных документов
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 февраля 2018 года № 110. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 февраля 2018 года № 16365.
В соответствии с пунктом 7 статьи 404, пунктом 5 статьи 415, подпунктом 11) пункта 1 статьи 532 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа и.о. заместителя Премьер-Министра - и.о. Министра финансов РК от 29.03.2023 № 301 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1.Утвердить:
1) форму предписания на проведение таможенного осмотра помещений и территорий согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму постоянных и временных пропусков согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму журнала регистрации предписания на проведение таможенного осмотра помещений и территорий согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму журнала регистрации постоянных и временных пропусков согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму обязательства о согласии на представление при таможенном декларировании копий таможенных деклараций страны отправления (происхождения, транзита) товаров согласно приложению 5 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 – в редакции приказа и.о. заместителя Премьер-Министра - и.о. Министра финансов РК от 29.03.2023 № 301 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 августа 2010 года № 415 "Об утверждении формы предписания (указания) на проведение таможенного осмотра помещений и территорий" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6454, опубликованный 7 октября 2010 года в газете "Казахстанская правда" за № 264 (26325));
2) пункт 3 Перечня приказов Министерства финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 марта 2016 года № 139 "О внесении изменений в некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13622, опубликованный 7 июня 2016 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательном порядке обеспечить:

Кейбір кедендік құжаттардың нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 1 ақпандағы № 110 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 15 ақпанда № 16365 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 404-бабы 7-тармағына, 415-бабының 5-тармағына, 532-бабы 1-тармағының 11) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрі орынбасарының м.а. - Қаржы министрінің м.а. 29.03.2023 № 301 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес үй-жайлар мен аумақтарды кедендік қарап-тексеруді жүргізуге арналған нұсқама нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес тұрақты және уақытша рұқсат қағаздарының нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес үй-жайлар мен аумақтарды кедендік қарап-тексеруді жүргізуге арналған нұсқаманы тіркеу журналының нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес тұрақты және уақытша рұқсат қағаздарын тіркеу журналының нысаны бекітілсін;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес тауарларды жөнелтуші (шығарылған, транзит) елдің кедендік декларацияларының көшірмелерін кедендік декларациялау кезінде ұсынуға келісім беру туралы міндеттеме нысаны.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрі орынбасарының м.а. - Қаржы министрінің м.а. 29.03.2023 № 301 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мыналардың:
1) "Үй-жайлар мен аумақтарды қарауға арналған ұйғарымның (нұсқаудың) нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 17 тамыздағы № 415 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6454 болып тіркелген, 2010 жылғы 28 қырқүйектегі №390-393 (26236)) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған);
2) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 18 наурыздағы № 139 бұйрығымен бекітілген өзгерістер енгізілетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі бұйрықтарының тізбесінің 3-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13622 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2016 жылдың 7 маусымында жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 февраля 2018 года № 110
Форма
Предписание №
на проведение таможенного осмотра помещений и территорий
1. ________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов, осуществляющего таможенный
осмотр)
В соответствии со статьей 415 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря
2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" провести
таможенный осмотр помещений и территорий:
2._______________________________________________________________________
(наименование осматриваемого субъекта, (индивидуальный идентификационный
номер/бизнес-идентификационный номер), юридический и фактический адрес)
3._______________________________________________________________________
(цель проведения таможенного осмотра)
4._______________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), должность должностных лиц органов
государственных доходов, уполномоченных на проведение таможенного осмотра)
5._______________________________________________________________________
(срок проведения таможенного осмотра)
6._______________________________________________________________________
(№ акта таможенного осмотра помещений и территорий (заполняется по
результатам проведения таможенного осмотра)
Руководитель
территориального органа
государственных доходов                         _______________________
фамилия, имя и отчество
(при его наличии)
М.П.
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 февраля 2018 года № 110
Форма
Постоянные и временные пропуска
____________________________________
(орган государственных доходов)
Постоянный пропуск №________
Место       Выдан ____________________________________
для             Фамилия, имя и отчество (при его наличии)
фото       Наименование организации__________________

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 1 ақпандағы
№ 110 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Үй-жайлар мен аумақтарды кедендік қарап-тексеруді жүргізуге арналған № ___ нұсқама
1.______________________________________________________________________________
(кедендік қарап-тексеруді жүзеге асырушы мемлекеттік кірістер органының атауы)
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісін реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы
Қазақстан Республикасы Кодексінің 415-бабының сәйкес үй-жайлар мен аумақтарға кедендік
қарап-тексеру жүргізілсін:
2. ______________________________________________________________________________
(қаралатын субъектінің атауы, (жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес
сәйкестендіру нөмірі), заңды және нақты мекенжайы)
3.______________________________________________________________________________
(кедендік қарап-тексеру өткізудің мақсаты)
4. _____________________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде), кедендік қарап-тексеруді
жүргізуге уәкілетті мемлекеттік кірістер органдарының лауазымы)
5.______________________________________________________________________________
(кедендік қарап-тексеру өткізудің мерзімі)
6.______________________________________________________________________________
(үй-жайлар мен аумақтарды кедендік қарап-тексеру актісінің нөмірі
(өткізілген кедендік қарап-тексеру нәтижесі бойынша толтырылады)
Аумақтық мемлекеттік
кірістер органы                                    _______________________
басшысының қолы______________                  тегі, аты және әкесінің аты
(ол болған кезде)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 1 ақпандағы
№ 110 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Тұрақты және уақытша рұқсат қағаздары
____________________________
(мемлекеттік кірістер органы)
№_____ Тұрақты рұқсат қағазы

3х4             Должность_________________________________
Зона таможенного контроля__________________
Выдан_____ _____20__ года       Действительно до_____ ____20__ года
Удостоверение личности № ________________________
Руководитель органа
государственных доходов ________________
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
___________________________________
(орган государственных доходов)
Временный пропуск №________на "___" ________ 20__ год
Для пропуска в зону таможенного контроля___________________________________
Фамилия, имя и отчество (при его наличии)____________________________________
Наименование организации_________________________________________________
Должность________________________________________________________________
Время прибытия ____часов ___минут Время убытия ____часов ___минут
Пропуск разрешил__________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), должность, подпись)

3х4                  Берілді ____________________________________
Фото                  Тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде)
орны                  Ұйымның атауы____________________________
Лауазымы _________________________________
Кедендік бақылау аймағы _________________
Берілді____ _____ 20___жылы            20___жылғы ____ ____ дейін жарамды
Жеке куәліктің № ________________________
Мемлекеттік кірістер органның басшысы ____________________________________________
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
______________________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органы)
20___жылғы ___ ______ №_____ Уақытша рұқсат қағазы
Кедендік бақылау аумағына өту үшін рұқсат қағазы ____________________________________
Тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде) __________________________________________
Ұйымның атауы _________________________________________________________________
Лауазымы _______________________________________________________________________
Келу уақыты ___ сағат ___ минут            Кету уақыты ___ сағат ___ минут
________________________________________________________________ кіру рұқсат етілді.
(тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде), лауазымы, қолы).

Сноска. Приказ дополнен приложением 5 в соответствии с приказом и.о. заместителя Премьер-Министра - и.о. Министра финансов РК от 29.03.2023 № 301 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Обязательство о согласии на представление при таможенном декларировании копий таможенных деклараций страны отправления (происхождения, транзита) товаров
_________________________________________________________________
(Наименование юридического лица, бизнес-идентификационный номер)
в лице ___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
В соответствии с подпунктом 11) пункта 1 статьи 532 Кодекса Республики Казахстан
"О таможенном регулировании в Республике Казахстан" обязуется представлять
при таможенном декларировании копии таможенных деклараций страны отправления
(происхождения, транзита) товаров, если заполнение такой таможенной декларации
предусмотрено в стране отправления (происхождения, транзита) товаров
при таможенном декларировании.
Подпись _____________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата ________________________________

Ескерту. Бұйрық 5-қосымшамен толықтырылды - ҚР Премьер-Министрі орынбасарының м.а. - Қаржы министрінің м.а. 29.03.2023 № 301 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_________________________________________________________ тұлғасында
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), лауазымы)
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Кодекстің 532-бабы 1-тармағының 11) тармақшасына сәйкес келтіру мақсатында, егер уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша мұндай кедендік декларацияны толтыру жөнелту (шығарылған, транзит) елінде көзделсе, тауарларды жөнелтуші (шығарылған, транзит) елдің кедендік декларацияларының көшірмелерін кедендік декларациялау кезінде ұсынуға міндеттенеді.
Қолы _____________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Күні ______________________________________________