О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 1133 "О некоторых вопросах государственной поддержки инвестиций"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 января 2018 года № 56. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 февраля 2018 года № 16371
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 1133 "О некоторых вопросах государственной поддержки инвестиций" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12572, опубликован 13 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
форму заявки на предоставление инвестиционных преференций, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
требования по составлению бизнес-плана инвестиционного проекта, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
форму акта текущего состояния исполнения рабочей программы инвестиционного контракта, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Комитету по инвестициям Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.

"Инвестицияларды мемлекеттік қолдаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 1133 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 29 қаңтардағы № 56 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 16 ақпанда № 16371 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Инвестицияларды мемлекеттік қолдаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 1113 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлердiң мемлекеттiк тіркеу тізілімінде № 12572 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 13 қантарда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген инвестициялық преференцияларды беруге арналған өтінімнің нысаны осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген инвестициялық жобаның бизнес-жоспарын жасау бойынша талаптар осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген инвестициялық келісімшарттың жұмыс бағдарламасын орындаудың ағымдағы жай-күйінің актісінің нысаны осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Инвестициялар комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтiк құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкiне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ Н. Айдапкелов
1 февраля 2018 год
Приложение 1
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 29 января 2018 года № 56
Приложение 1
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 ноября 2015 года № 1133
Форма
Заявка
на предоставление инвестиционных преференций
Глава 1. Сведения об юридическом лице Республики Казахстан
1.
Наименование юридического лица Республики Казахстан
2.
Местонахождение: юридический адрес и фактическое местонахождение
3.
Бизнес идентификационный номер (БИН)
4.
Руководитель юридического лица Республики Казахстан
________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________
(телефон, факс, электронная почта)
5.
Главный бухгалтер юридического лица Республики Казахстан
________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________
(телефон, факс, электронная почта)
6.
Менеджер инвестиционного проекта
_______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_______________________________________
(телефон, факс, электронная почта)
Глава 2. Сведения об инвестиционном проекте
7.
Наименование
инвестиционного проекта
__________________________________________
8.
Место реализации
инвестиционного проекта (область, район, город)
__________________________________________
9.
Выбранный (ые) для
инвестирования
приоритетный (ые) вид
(ы) деятельности (на
уровне классов общего
классификатора видов
экономической
деятельности)
10.
Объем инвестиций в фиксированные активы юридического лица без учета налога на добавленную стоимость (учитываются затраты фиксированного актива не ранее 24 месяцев до дня подачи заявки на предоставление инвестиционных преференций и (или) затраты будущих периодов до ввода в эксплуатацию
_______________________________
(тенге)
11.
Источники финансирования
проекта, наличие:
1) собственных средств
2) заемных средств
3) бюджетных средств
1)____________________________________________
(наименование, №, дата документа, подтверждающего наличие собственных средств)
2)____________________________________________
(наименование, №, дата документа, устанавливающего источники финансирования проекта, кредитор)
3) ___________________________________________
(наименование, №, дата документа, подтверждающего финансирование из бюджетных средств)

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
_____________ Н. Айдапкелов
2018 жылғы 1 ақпан
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 29 қаңтардағы
№ 56 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2015 жылғы 30 қарашадағы
№ 1133 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Инвестициялық преференцияларды беруге арналған өтінім
1-тарау. Қазақстан Республикасының заңды тұлғасы туралы мәліметтер
1.
Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының атауы
2.
Орналасқан жері: заңды мекенжайы және нақты орналасқан жері
3.
Бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН)
4.
Қазақстан Республикасы заңды тұлғасының басшысы
______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
_____________________________________
(телефон, факс, электрондық поштасы)
5.
Қазақстан Республикасы заңды тұлғасының бас бухгалтері
______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
_____________________________________
(телефон, факс, электрондық поштасы)
6.
Инвестициялық жобаның менеджері
______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
______________________________________
(телефон, факс, электрондық поштасы)
2-тарау. Инвестициялық жоба туралы мәліметтер
7.
Инвестициялық жобаның атауы
_______________________________________
8
Инвестициялық жобаны іске асыру орны (облыс, аудан, қала)
9.
Инвестициялау үшін таңдалған қызметтің басым түрі(лері) (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуші сыныптарының деңгейінде)
_______________________________________
10.
Қосылған құн салығын есепке алмай заңды тұлғаның тіркелген активтерге инвестициялардың көлемі (тіркелген актив пайдалануға берiлгенге дейiн инвестициялық преференцияларды беруге арналған өтінімді ұсынғанға дейін 24 айдан ерте емес мерзімдегі шығындар есепке алынады)
_______________________________________
(теңге)
11.
Жобаны қаржыландыру көздері, мыналардың болуы:
1) меншік қаражаты
2) қарыз қаражаты
3) бюджеттік қаражат
1) _____________________________________
(меншік қаражатының болуын растайтын
құжаттың атауы, №, күні)
2) ____________________________________
(жобаны қаржыландыру көздерін
белгілейтін құжаттың атауы, №,
күні, кредитор)
3) _____________________________
(бюджеттік қаражаттарын қаржыландыруды
растайтын құжаттың атауы, №, күні)

Глава 3. Требуемые для реализации проекта инвестиционные преференции*
12.
Освобождение от обложения таможенными пошлинами при импорте: 1) технологического оборудования, комплектующих к нему;
2) запасных частей к технологическому оборудованию, сырья и материалов
1) _____________________________
(льготируемая сумма)
2) _____________________________
(льготируемая сумма)
12-1
Освобождение от уплаты налога на добавленную стоимость при импорте сырья и (или) материалов
____________________________
(льготируемая сумма)
13.
Место проведения таможенной очистки
14.
Государственный натурный грант
_______________________________
(рыночная стоимость)
_______________________________
(документы, подтверждающие
предварительное согласование)
15.
Льготы по земельному налогу**
________________________
(условная сумма)
16.
Льготы по налогу на имущество**
________________________
(условная сумма)
17.
Льготы по корпоративному подоходному налогу***
________________________
(условная сумма)
18.
Инвестиционная субсидия**
___________________________________
(тысяч тенге)
указывается сумма затрат на строительно-монтажные работы и приобретение оборудования без учета налога на добавленную стоимость и акцизов
19.
Количество иностранной рабочей силы***, из них (согласно приложению к заявке на предоставление инвестиционных преференций):
1) руководители,
2) специалисты с высшим образованием,
3) квалифицированные рабочие
1)_____________________________________
(количество человек)
2)_____________________________________
(количество человек)
3)_____________________________________
(количество человек)
Примечание:
* заполняется при необходимости;
** для юридического лица, реализующего инвестиционный приоритетный проект по созданию новых производств;
*** для юридического лица, реализующего инвестиционный приоритетный проект по созданию новых производств, а также по расширению и (или) обновлению (реконструкция, модернизация) действующих производств.
Глава 4. Рабочая программа по инвестиционному проекту
________________________________________________________________________________
(наименование)
Наименование инвестора: ____________________________________________________
Раздел 1: инвестиции в фиксированные активы, тысяч тенге
Статьи затрат
Дата ввода в эксплуатацию фиксированных активов
календарный год
Всего
1 полугодие
2 полугодие
итого по году
Итого
по Разделу
1:
Раздел 2: импорт запасных частей к технологическому оборудованию, сырья и материалов, количество
Статьи затрат
Единица измерения
Период освоения
Всего
1 полугодие
2 полугодие
итого по году
1. Запасные части, в том числе:

3-тарау. Жобаны іске асыру үшін талап етілетін инвестициялық преференциялар*
12.
1) технологиялық жабдықтың, оның жинақтауыштарының;
2) технологиялық жабдыққа қосалқы бөлшектердің, шикізат пен материалдардың импорты кезінде кеден баждарын төлеуден босату
1) _______________________________
(жеңілдетілген сома)
2) _____________________________
(жеңілдетілген сома)
12-1
Шикізат пен (немесе) материалдардың импорты кезінде қосылған құн салығын төлеуден босату
____________________________________
(жеңілдетілген сома)
13.
Кедендік тазартуды жүргізу орны
14.
Мемлекеттік заттай грант
_______________________________________
(нарықтық құны)
__________________________________
(алдын ала келісуді растайтын құжаттар)
15.
Жер салығы бойынша жеңілдіктер**
________________________________
(шарттық сомасы)
16.
Мүлік салығы бойынша жеңілдіктер**
________________________________
(шарттық сомасы)
17.
Корпоративтік табыс салығы бойынша жеңілдіктер***
________________________________
(шарттық сомасы)
18.
Инвестициялық субсидия**
____________________________
(мың. теңге)
Қосылған құн салығын және акциздерді есепке алмай, құрылыс-монтаждау жұмыстарына және жабдықты сатып алуға жұмсалған сома көрсетіледі
19.
Шетелдік жұмыс күшінің саны***, оның ішінде (инвестициялық преференцияларды беруге арналған өтінімге қосымшаға сәйкес):
1) басшылар,
2) жоғары білімі бар мамандар,
3) білікті жұмысшылар
1) _____________________________
(адам саны)
2) _____________________________
(адам саны)
3) ____________________________
(адам саны)
Ескертпе:
* қажеттілігі болған жағдайда толтырылады;
** жаңа өндірісті құру бойынша инвестициялық басым жобаны іске асыратын заңды тұлғаға арналған;
*** жаңа өндірісті құру, сондай-ақ қолданыстағы өндірісті кеңейту және (немесе) жаңарту (реконструкциялау, жаңғырту) бойынша инвестициялық басым жобаны іске асыратын заңды тұлғаға арналған
4-тарау. Инвестициялық жоба бойынша жұмыс бағдарламасы
________________________________________________________________________________
(атауы)      Инвестордың атауы: ___________________________
1-бөлім: тіркелген активтерге инвестициялар, мың теңге
Шығын баптары
Тіркелген активтерді пайдалануға беру күні
Күнтізбелік жыл
Барлығы
1-жартыжылдық
2-жартыжылдық
жыл бойынша жиыны
1-бөлім бойынша жиыны:
2-бөлім: технологиялық жабдыққа қосалқы бөлшектер, шикізат және материалдар импорты, саны
Шығын баптары
Өлшем бірлігі
Игеру кезеңі
Барлығы
1-жартыжылдық
2-жартыжылдық
жыл бойынша жиыны
1. Қосалқы бөлшектер, оның ішінде:

2. Сырье, материалы, в том числе:
Итого по
Разделу 2:
Раздел 3: производственные показатели, количество в натуральном выражении
№ п/п
Наименование товаров, работ, услуг
Календарный год
Всего
1 полугодие
2 полугодие
итого по году
Итого по разделу 3:
Глава 5. Список и объем импортируемого технологического оборудования и комплектующих к нему, запасных частей, сырья и материалов, освобождаемых от обложения таможенными пошлинами в соответствии с законодательством Таможенного союза и (или) законодательством Республики Казахстан*.
Наименование
Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Еразийского экономического союза -
ТН ВЭД ЕАЭС
Единица измерения
Количество
Документы, позволяющие однозначно классифицировать товары**
1.
Итого
Примечание:
* заполняется при необходимости
** информация по классификации товаров должна содержать полное коммерческое наименование, фирменное наименование, основные технические, коммерческие характеристики товаров и иную информацию, в том числе фотографии, рисунки, чертежи, паспорта изделий, и другие документы, заверенные подписью руководителя и печатью юридического лица подавшего заявку.
Глава 6. Инвестиционные преференции для инвестиционного приоритетного проекта предоставляются при соблюдении следующих условий согласно пункта 5 статьи 286 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года.
__________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя юридического лица Республики Казахстан)
________________________
(подпись, печать (при наличии) и дата)
Приложение
к заявке на предоставление
инвестиционных преференций
Форма
Сведения о привлекаемой иностранной рабочей силе
Фамилия, имя, отчество (в том числе латинскими буквами)
Дата рождения
Гражданство/ Страна постоянного проживания
Номер, дата и орган выдачи паспорта (документа, удостоверяющего личность)
Период привлечения (месяц, год)
_________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя юридического лица Республики Казахстан)
____________________
(подпись, печать (при наличии) и дата)
Приложение 2
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 29 января 2018 года № 56
Приложение 2
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 ноября 2015 года № 1133
Форма
Требования по составлению бизнес-плана инвестиционного проекта
1. Бизнес-план состоит из следующих разделов:
1) резюме проекта;
2) технологический раздел;
3) коммерческий раздел;
4) социально-экономическое воздействие*;

2. Шикізат, материалдар, оның ішінде:
2-бөлім бойынша жиыны:
3-бөлім. Өндірістік көрсеткіштер, заттай көріністегі саны
№ р/н
Тауарлардың жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің атауы
Күнтізбелік жыл
Барлығы
1-жартыжылдық
2-жартыжылдық
Жыл бойынша жиыны
3-бөлім бойынша жиыны
5-тарау. Еуразиялық Экономикалық Одақтың заңнамасына және (немесе) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес кеден баждарын салудан босатылатын, импортталатын технологиялық жабдық пен оның жиынтықтауыштарының, қосалқы бөлшектердің, шикізат пен материалдардың тізімі және көлемі*.
Атауы
Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық комиссиясының тауарлық номенклатурасы- ЕАЭО СЭҚ ТН
Өлшембірлігі
Саны
Тауарларды бірдей жіктеуге мүмкіндік беретін құжаттар**
1.
2.
Жиыны
Ескертпе:
* қажеттілігі болған жағдайда толтырылады;
** тауарларды жіктеу бойынша ақпарат тауарлардың толық коммерциялық атауын, фирмалық атауын, негізгі техникалық, коммерциялық сипаттамаларын және өзге де ақпаратты, оның ішінде бұйымдардың фотосуреттерін, суреттерін, сызбаларын, паспорттарын, және өтініш берген заңды тұлға басшысының қолымен және мөрімен куәландырылған басқа да құжаттарды қамтуы тиіс.
6-тарау. Инвестициялық басым жоба үшiн инвестициялық преференциялар келесі шарттар сақталған кезде беріледі 2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінінің 286-бабының 5-тармағына сәйкес.
________________________________________________
(Қазақстан Республикасының заңды тұлға басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
_______________________________
(қолы, мөрі (бар болған жағдайда)
және күні)
Инвестициялық
преференцияларды
беруге арналған өтінімге
қосымша
Нысан
Тартылатын шетел жұмыс күші туралы мәлімет
Тегі, аты, әкесінің аты, (оның ішінде латын әріптерімен)
Туылған күні
Азаматтығы / тұрғылықты елі
Төлқұжатының нөмірі, берілген күні мен берген орган (жеке басын куәландыратын құжат)
Тартылатын кезеңі (ай, жыл)
_______________________________________________
(Қазақстан Республикасының заңды тұлға басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
_______________________________
(қолы, мөрі (бар болған жағдайда) және күні)
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің
2018 жылғы 29 қаңтардағы
№ 56 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2015 жылғы 30 қарашадағы
№ 1133 бұйрығына
2-қосымша
Инвестициялық жобаның бизнес-жоспарын жасау бойыншаталаптар
1. Бизнес-жоспар мынадай бөлімдерден тұрады:
1) жобаның түйіндемесі;
2) технологиялық бөлім;
3) коммерциялық бөлім;
4) әлеуметтік-экономиялық және экологиялық ықпалы*;

5) финансовый раздел*.
2. Резюме проекта включает в себя:
1) Информация об юридическом лице:
доля иностранного участия с указанием страны;
доля участия квазигосударственного сектора;
2) Информация по проекту:
наименование проекта;
цель проекта;
характер предполагаемого инвестиционного проекта (создание новых, расширение и обновление действующих производств);
количество создаваемых рабочих мест (временных и постоянных);
номенклатура выпускаемой продукции по классификатору продукции по видам экономической деятельности (КПВЭД РК).
3. Технологический раздел включает в себя:
1) описание технологии инвестиционного проекта с указанием приобретаемых и используемых фиксированных активов, а также импортируемых сырья и материалов в технологическом процессе;
2) применение современных технологий в инвестиционном проекте;
3) сравнительный анализ импортируемого сырья и материалов по техническим и стоимостным характеристикам, согласно приложению 1 к Требованиям по составлению бизнес-плана (заполняется при импорте данного сырья и материалов);
4. Коммерческий раздел включает в себя:
1) поставки сырья, материалов и оборудования:
перечень видов используемого сырья и материалов;
усредненная норма расходов импортируемого сырья и материалов на производство единицы готовой продукции, выпускаемой на оборудовании в рамках инвестиционного проекта, с указанием наименования и объема используемого сырья и материалов (заполняется при освобождении от обложения таможенными пошлинами при импорте данного сырья и материалов, а также при освобождении от уплаты налога на добавленную стоимость при импорте сырья и (или) материалов);
перечень необходимого технологического оборудования;
новизна технологического оборудования (дата выпуска и модель оборудования);
поставщики технологического оборудования и сырья с указанием наличия договорных отношений с юридическим лицом, подавшим заявку на предоставление инвестиционных преференций;
2) маркетинг:
сбыт продукции - указать в какие регионы, каким потребителям, в какие страны за рубежом предполагается поставка, имеются ли на рынке аналогичные, взаимозаменяемые или взаимодополняемые товары.
5. Социально-экономическое воздействие включает в себя:
1) непосредственные участники инвестиционного проекта:
проектоустроитель, генеральный подрядчик, подрядчик, субподрядчик или исполнитель услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности (включая изыскательскую и проектную деятельность, инжиниринговые услуги), поставщик оборудования, поставщик сырья и материалов, посредники;

5) қаржылық бөлім*.
2. Жобаның түйіндемесі өзіне мыналарды қамтиды:
1) заңды тұлға туралы ақпарат:
елді көрсете отырып, шетелдік қатысу үлесі;
квазимемлекеттік сектор субъектісінің үлесі;
2) жоба бойынша ақпарат:
жобаның атауы;
жобаның мақсаты;
болжанатын инвестициялық жобаның сипаты (жаңа өндірістерді құру, қолданыстағыларды кеңейту және жаңарту);
құрылатын жаңа жұмыс орындарының (уақытша және тұрақты) саны;
экономикалық қызмет түрлері бойынша өнім жіктеуішісіне сәйкес шығарылатын өнімнің номенклатурасы (ҚР ЭҚТӨЖ).
3. Технологиялық бөлім өзіне мыналарды қамтиды:
1) технологиялық процесте сатып алынатын және қолданатын тіркелген активтерді, сондай-ақ импортталатын шикізат пен материалдарды көрсете отырып, инвестициялық жоба технологиясының сипаттамасы;
2) инвестициялық жобадағы қазіргі заманғы технологиялардың қолданылуы;
3) Бизнес-жоспарды жасау бойынша талаптарға 1-қосымшаға сәйкес (осы шикізат пен материалдарды импорттау кезінде толтырылады)техникалық және құндық сипаттамалары бойынша импортталатын шикізат пен материалдардың салыстырмалы талдауы;
4. Коммерциялық бөлім өзіне мыналарды қамтиды:
1) шикізатты, материалдар мен жабдықтарды жеткізу:
пайдаланатын шикізат пен материалдар түрлерінің тізбесі;
пайдаланылатын шикізат пен материалдардың атауы мен көлемін көрсете отырып, инвестициялық жоба шеңберінде жабдықта шығарылатын дайын өнім бірлігінің өндірісіне импортталатын шикізат пен материалдар шығыстарының орташа нормасы (технологиялық жабдыққа қосалқы бөлшектердің, шикізат пен материалдардың импорты кезінде кеден баждарын төлеуден босату, сонымен қатар шикізат пен (немесе) материалдардың импорты кезінде қосылған құн салығын төлеуден босату кезінде толтырылады);
қажетті технологиялық жабдықтардың тізбесі;
технологиялық жабдықтың жаңалығы (жабдықтың шығарылған күні мен моделі);
инвестициялық преференцияларды беруге арналған өтінімді ұсынған заңды тұлғамен шарттық қатынастың бар болуын көрсете отырып, технологиялық жабдық пен шикізатты жеткізушілер;
2) маркетинг:
өнімді өткізу - қандай өңірлерге, қандай тұтынушыларға, шетелдегі қай елдерге жеткізу болжанатынын, нарықта ұқсас, өзара алмастырушы немесе өзара толықтырушы тауарлардың, көрсетілетін қызметтердің бар екенін көрсету;
5. Әлеуметтік-экономиялық ықпалы өзіне мыналарды қамтиды:
1) инвестициялық жобаның тікелей қатысушылары:
жобаны құрушы, бас мердігер, мердігер, қосалқы мердігер немесе сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында (іздену және жобалау қызметін, инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді қоса алғанда) көрсетілетін қызметтерді орындаушы, жабдықты жеткізуші, шикізат пен материалдарды жеткізуші, делдалдар;

2) потребность проекта в трудовых ресурсах (численность), по форме согласно приложению 2 к Требованиям по составлению бизнес-плана инвестиционного проекта;
3) распределение функциональных обязанностей привлекаемой иностранной рабочей силы (заполняется при реализации инвестиционного приоритетного проекта)*;
4) потребность в работниках после ввода производства в эксплуатацию, по форме согласно приложению 3 к Требованиям по составлению бизнес-плана инвестиционного проекта*;
5) ожидаемый социальный эффект при реализации инвестиционного проекта;
6. Финансовый раздел включает в себя:
1) стоимость реализации инвестиционного проекта, источники финансирования:
собственные средства;
заемные средства (кредиты или привлеченные средства хозяйствующих субъектов) и/или грант;
бюджетные средства;
2) финансовый анализ:
финансовая модель проекта, включающая расчет моделей без учета инвестиционных преференций и с учетом соответствующих инвестиционных преференций;
чистый дисконтированный доход (NPV) за жизненный цикл проекта;
внутренняя норма доходности (IRR) за жизненный цикл проекта;
срок окупаемости проекта (простой и дисконтированный);
простая норма прибыли (рентабельность);
расчет условных потерь и доходов для республиканского и местного бюджетов, по форме согласно приложению 4 к Требованиям по составлению бизнес-плана.
7. Бизнес-план инвестиционного проекта необходимо прошить и пронумеровать, заверить подписью первого руководителя и печатью юридического лица (при наличии).
Примечание:
*не заполняют юридические лица, реализующие инвестиционный проект.
Приложение 1
к требованиям по
составлению бизнес-плана
инвестиционного проекта
Форма
Сравнительный анализ импортируемого сырья и материалов по техническим и стоимостным характеристикам
Наименование товара
Техническая характеристика
Стоимостная характеристика
в Республике
Казахстан
в старанах ЕАЭС
в другой (-их) стране (-ах)
в Республике
Казахстан
В старанах ЕАЭС
в другой (-их) стране (-ах)
Приложение 2
к требованиям по
составлению бизнес-плана
инвестиционного проекта
Форма
Потребность проекта в трудовых ресурсах (численность)
На период строительства
После ввода в эксплуатацию (1 год)
Граждане Республики Казахстан
Иностранная рабочая сила
Граждане Республики Казахстан
Иностранная рабочая сила
Приложение 3
к требованиям по
составлению бизнес-плана
инвестиционного проекта
Форма
Потребность в работниках после ввода производства в эксплуатацию
п/п №
Наименование профессий
Уровень квалификации (тарифный разряд, категория)
Количество
Приложение 4
к требованиям по
составлению бизнес-плана
инвестиционного проекта
Форма
Расчет условных потерь и доходов для республиканского и местного бюджетов
Виды обязательных бюджет
Календарный год
Календарный год
поступление в бюджет без учета преференции
поступление в бюджет с учетом преференций
поступление в бюджет без учета преференций
поступление в бюджет с учетом преференций
Корпоративный подоходный налог
Налог на имущество
Земельный налог
Таможенные пошлины
Социальный налог
Пенсионные отчисления
Приложение 3
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 29 января 2018 года № 56
Приложение 4
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 ноября 2015 года № 1133
Форма
АКТ
текущего состояния исполнения рабочей программы
инвестиционного контракта
от "__" _____ ___ года № ___
№ __ "__"________ 20_____ года
Инвестиции в фиксированные активы

2) Инвестициялық жобаның бизнес-жоспарды жасау бойынша талаптарға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жобаның еңбек ресурстарына мұқтаждығы (саны);
3) тартылатын шетел жұмыс күшінің функционалды міндеттемелерінің таралуы (инвестициялық басым жобаларды іске асырған кезде толтырылады) *;
4) Инвестициялық жобаның бизнес-жоспарын жасау бойынша талаптарға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндірісті пайдалануға енгізгеннен кейін жұмысшыларға мұқтаждығы*;
5) инвестициялық жобаны іске асыру кезінде күтілетін әлеуметтік әсер.
6. Қаржы бөлімі өзіне мыналарды қамтиды:
1) инвестициялық жобаны іске асыру құны, қаржыландыру көздері:
меншік қаражаты;
қарыз қаражаты (кредиттер немесе тартылған шаруашылық субъектілердің қаражаты) және/немесе грант;
бюджеттік қаражат;
2) қаржылық талдау:
инвестициялық преференцияларды есепке алмай және тиісті инвестициялық преференцияларды есепке ала отырып, модельдерді есептеуді қамтитын жобаның қаржылық моделі;
жобаның өмірлік кезеңі ішінде таза дисконттық табыс;
жобаның өмірлік кезеңі ішінде табыстылықтың ішкі нормасы;
жобаның өтімділік мерзімі (қарапайым және дисконттық);
табыстың қарапайым нормасы (рентабельділігі);
Бизнес-жоспарды жасау бойынша талаптарға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша республикалық және жергілікті бюджет үшін шартты шығындар мен кірістердің есебі.
7. Инвестициялық жобаның бизнес-жоспары тігіліп және нөмірленуі, заңды тұлғаның бірінші басшысының қолымен және мөрімен (бар болған жағдайда) куәландырылуы тиіс.
Ескертпе: *инвестициялық жобаны іске асыратын заңды тұлғалар толтырмайды.
Инвестициялық жобаның
бизнес-жоспарын жасау
бойынша талаптарға
1-қосымша
Нысан
Техникалық және құндық сипаттамалары бойынша импортталатын шикізат пен материалдарды салыстырмалы талдау
Тауардың
атауы
Техникалық сипаты
Құндық сипаты
Қазақстан Республика
сында
ЕАЭО елдерінде
басқа елде (-рде)
Қазақстан Республикасында
ЕАЭО елдерінде
басқа елде (-рде)
Инвестициялық жобаның
бизнес-жоспарын жасау
бойынша талаптарға
2-қосымша
Нысан
Жобаның еңбек ресурстарына мұқтаждығы (саны)
Құрылыс кезеңіндегі
Пайдалануға енгізгеннен кейін (1 жыл)
Қазақстан Республикасының азаматтары
Шетелдік жұмыс күші
Қазақстан Республикасының азаматтары
Шетелдік жұмыс күші
Инвестициялық жобаның
бизнес-жоспарын жасау
бойынша талаптарға
3-қосымша
Нысан
Өндірісті пайдалануға енгізгеннен кейін жұмысшыларға мұқтаждығы
р/с№
Кәсіптің атауы
Біліктілік деңгейі (тарифтік разряды, санаты)
Саны
Инвестициялық жобаның
бизнес-жоспарын жасау
бойынша талаптарға
4-қосымша
Нысан
Республикалық және жергілікті бюджет үшін шартты шығындармен кірістердің есебі
Бюджетке міндетті төлемдердің түрлері
Күнтізбелік жыл
Жиыны
преференцияларды есепке алмай бюджетке түсетін түсім
преференцияларды есепке алғанда бюджетке түсетін түсім
преференцияларды есепке алмай бюджетке түсетін түсім
преференцияларды есепке алғанда бюджетке түсетін түсім
Корпоративтік табыс салығы
Мүлік салығы
Жер салығы
Кедендік баж салығы
Әлеуметтік салық
Зейнетақы төлемдері
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2018 жылғы 29 қаңтардағы
№ 56 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2015 жылғы 30 қарашадағы
№ 1133 бұйрығына
4-қосымша
Нысан
_______ жылғы "____" _______ № ________ Инвестициялық келісімшарттың жұмыс
бағдарламасын орындаудың ағымдағы жай-күйінің
АКТІСІ
20____ жылғы "__" _______ № ________
Тіркелген активтерге инвестициялар

2) фотографии объекта инвестиционной деятельности;
3) дополнительные документы, относящиеся к инвестиционному контракту.
Проверяющий:______________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись)
Я, _____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность руководителя
юридического лица, заключившего инвестиционный контракт) заверяю
подлинность и достоверность представленных для проверки документов.
С результатом проверки ознакомлен (-а)
______________________________________________________________________________
(замечания и (или) предложения по проведенной проверке)
__________________________
(подпись и печать)
Главный бухгалтер: ___________________________________________ _____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)

2) инвестициялық қызмет объектісінің фото суреттері;
3) инвестициялық келісімшартқа қатысты қосымша құжаттар.
Тексеруші: ________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (қолы)
Мен, _____________________________________________________________________
(Инвестициялық келісімшарт жасасқан заңды тұлға басшысының тегі, аты,
әкесінің аты (бар болған жағдайда) және лауазымы)
тексеру үшін ұсынылған құжаттардың түпнұсқалылығы мен дұрыстығын растаймын.
Тексеру нәтижелерімен таныстым.
________________________________________________________________________________
(өткізілген тексеру бойынша ескертулер және/немесе ұсыныстар)
__________________________
(қолы және мөрі)
Бас бухгалтер: _____________________________________________      ____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)            (қолы)