О внесении изменения в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 18 мая 2015 года № 360 "Об утверждении Правил прижизненного добровольного пожертвования тканей (части ткани) и (или) органов (части органов) после смерти в целях трансплантации"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 1 февраля 2018 года № 43. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 февраля 2018 года № 16411. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-308/2020.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 21.12.2020 № ҚР ДСМ-308/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 118) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 18 мая 2015 года № 360 "Об утверждении Правил прижизненного добровольного пожертвования тканей (части ткани) и (или) органов (части органов) после смерти в целях трансплантации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11381, опубликован в информационно – правовой системе "Әділет" 30 июня 2015 года) следующее изменение:
в заголовок внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
Правила прижизненного добровольного пожертвования тканей (части ткани) и (или) органов (части органов) после смерти в целях трансплантации, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

"Қайтыс болғаннан кейін тіндерді (тіннің бөлігін) және (немесе) ағзаларды (ағзалардың бөлігін) транспланттау мақсатында оларды тірі кезінде ерікті түрде құрбандық ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 18 мамырдағы № 360 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2018 жылғы 1 ақпандағы № 43 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 22 ақпанда № 16411 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-308/2020 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 21.12.2020 № ҚР ДСМ-308/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 7-бабы 1-тармағының 118) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қайтыс болғаннан кейін тіндерді (тіннің бөлігін) және (немесе) ағзаларды (ағзалардың бөлігін) транспланттау мақсатында оларды тірі кезінде ерікті түрде құрбандық ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 18 мамырдағы № 360 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11381 болып тіркелген, 2015 жылғы 30 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Қайтыс болғаннан кейін тіндерді (тіннің бөлігін) және (немесе) ағзаларды (ағзалардың бөлігін) транспланттау мақсатында оларды тірі кезінде ерікті түрде беру қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"1. Қайтыс болғаннан кейін тіндерді (тіннің бөлігін) және (немесе) ағзаларды (ағзалардың бөлігін) транспланттау мақсатында оларды тірі кезінде ерікті түрде беру қағидалары бекітілсін.";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қайтыс болғаннан кейін тіндерді (тіннің бөлігін) және (немесе) ағзаларды (ағзалардың бөлігін) транспланттау мақсатында оларды тірі кезінде, ерікті түрде құрбандық ету қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице–министра здравоохранения Республики Казахстан Актаеву Л. М.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
Е. Биртанов
Приложение
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 1 февраля 2018 года № 43
Утверждены
приказом Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 18 мая 2015 года № 360
Правила
прижизненного добровольного пожертвования тканей (части ткани) и (или) органов (части органов) после смерти в целях трансплантации
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила прижизненного, добровольного пожертвования тканей (части тканей) и (или) органов (части органов) после смерти в целях трансплантации (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 118) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" и определяют порядок прижизненного, добровольного пожертвования тканей (части ткани) и (или) органов (части органов) после смерти в целях трансплантации.
2. Прижизненное добровольное пожертвование тканей (части ткани) и (или) органов (части органов) после смерти в целях трансплантации осуществляется путем внесения медицинской организацией первичной медико-санитарной помощи сведений о лице, изъявившего желание осуществить безвозмездное добровольное пожертвование своих тканей (части ткани) и (или) органов (части органов) после смерти в целях трансплантации в базу.

2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күннің ішінде оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күннің ішінде оның көшірмесін мерзімдік баспасөз басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күнінің ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Л.М. Ақтаеваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық оны алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
Е.Біртанов
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 1 ақпандағы
№ 43 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2015 жылғы 18 мамырдағы
№ 360 бұйрығымен бекітілген
Қайтыс болғаннан кейін тіндерді (тіннің бөлігін) және (немесе) ағзаларды (ағзалардың бөлігін) транспланттау мақсатында оларды тірі кезінде ерікті түрде беру қағидалары 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы қайтыс болғаннан кейін тіндерді (тіндердің бөлігін) және (немесе) ағзаларды ( ағзалардың бөлігін) транспланттау мақсатында оларды тірі кезінде ерікті түрде беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 7-бабы 1-тармағының 118) тармақшасына сәйкес әзірленді және қайтыс болғаннан кейін транспланттау мақсатында тіндерді (тіннің бөлігін) және (немесе) ағзаларды (ағзалардың бөлігін) тірі кезінде ерікті түрде беру тәртібін айқындайды.
2. Қайтыс болғаннан кейін тіндерді (тіннің бөлігін) және (немесе) ағзаларды (ағзалардың бөлігін) транспланттау мақсатында оларды тірі кезінде ерікті түрде беру транспланттау мақсатында қайтыс болғаннан кейін өзінің тіндерін (тіннің бөлігін) және (немесе) ағзаларын (ағзалардың бөлігін) өтеусіз түрде беруді жүзеге асыруға ниет білдірген тұлға туралы мәліметті медициналық–санитариялық алғашқы көмек медициналық ұйымдарының базаға енгізуі арқылы жүзеге асырылады.

3. В настоящих Правилах использованы следующие понятия:
1) уполномоченный орган в области здравоохранения (далее - уполномоченный орган) – государственный орган, осуществляющий руководство в области охраны здоровья граждан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, контроля за качеством медицинских услуг;
2) заявитель – совершеннолетнее и дееспособное лицо, изъявившее желание осуществить безвозмездное добровольное пожертвование своих тканей (части ткани) и (или) органов (части органов) после смерти в целях трансплантации;
3) база – электронная база сведений о заявителях, созданная в виде дополнения в РПН;
4) РПН – государственная информационная система "Регистр прикрепленного населения";
5) ПМСП – организация первичной медико-санитарной помощи.
4. Сведения, внесенные в базу, не передаются третьим лицам, за исключением случаев, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Порядок прижизненного добровольного пожертвования тканей (части ткани) и (или) органов (части органов) после смерти в целях трансплантации
5. Прижизненное добровольное пожертвование тканей (части ткани) и (или) органов (части органов) после смерти в целях трансплантации осуществляется путем непосредственного и личного обращения заявителя в ПМСП или посредством использования кабинета пользователя на веб-портале "электронное правительство".
6. При обращении заявитель заполняет заявление о прижизненном добровольном пожертвовании тканей (части ткани) и (или) органов (части органов) после смерти в целях трансплантации по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам и предоставляет документ, удостоверяющий личность, для проверки данных, указанных в заявлении.
7. ПМСП проверяет:
1) наличие прикрепления заявителя в РПН;
2) персональные данные, указанные в заявлении.
8. В случае подтверждения прикрепления заявителя в РПН и соответствия персональных данных, указанных в заявлении, документу, удостоверяющему личность заявителя, ПМСП вносит в РПН следующие сведения:
1) персональные данные заявителя и его контактные данные;
2) дата (число, месяц, год) заполнения заявления заявителем добровольности и безвозмездности пожертвования;
3) наименование тканей (части ткани) и (или) органов (части органов); которые заявитель жертвует после смерти в целях трансплантации;
4) данные супруга (супруги), близких родственников;

3. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – азаматтардың денсаулығын сақтау, медициналық және фармацевтикалық ғылым, медициналық және фармацевтикалық білім беру, дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы, медициналық қызметтер сапасын бақылау саласындағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
2) өтініш беруші - транспланттау мақсатында қайтыс болғаннан кейін тіндерді (тіннің бөлігін) және (немесе) ағзаларды (ағзалардың бөлігін) өтеусіз ерікті түрде беруге ниет білдірген, кәмелет жасқа толған және іс-әрекетке қабілетті адам;
3) қор – БХТ-ға қосымша түрде құрылған, өтініш берушілер туралы мәліметтердің электрондық қоры;
4) БХТ – "Бекітілген халық тіркелімі" мемлекеттік ақпараттық жүйесі;
5) МСАК – медициналық – санитариялық алғашқы көмек ұйымы.
4. Қорға енгізілген мәліметтер, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларды қоспағанда үшінші тұлғаға берілмейді.
2-тарау. Қайтыс болғаннан кейін тіндерді (тіннің бөлігін) және (немесе) ағзаларды (ағзалардың бөлігін) транспланттау мақсатында оларды тірі кезінде ерікті түрде беру тәртібі
5. Қайтыс болғаннан кейін тіндерді (тіннің бөлігін) және (немесе) ағзаларды (ағзалардың бөлігін) транспланттау мақсатында оларды тірі кезінде ерікті түрде беру өтініш берушінің МСАК-қа тікелей және жеке жүгінуі арқылы немесе "электрондық үкіметтің" веб-порталындағы пайдаланушының кабинетін пайдалану арқылы жүзеге асырылады.
6. Жүгіну кезінде өтініш беруші осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қайтыс болғаннан кейін тіндерді (тіннің бөлігін) және (немесе) ағзаларды (ағзалардың бөлігін) транспланттау мақсатында оларды тірі кезінде ерікті түрде беру туралы өтінішті толтырады және өтініште көрсетілген деректерді тексеру үшін жеке басын куәландыратын құжатты ұсынады.
7. МСАК:
1) өтініш берушіні БХТ-ға бекітудің болуын;
2) өтініште көрсетілген дербес деректерді тексереді.
8. Өтініш берушінің БХТ-ға тіркелуі және өтініште көрсетілген дербес деректерінің сәйкестігі, жеке басын куәландыратын құжат расталған жағдайда МСАК БХТ-ға мынадай мәліметтерді енгізеді:
1) өтініш берушінің дербес деректері және оның байланыс деректері;
2) өтініш берушінің ерікті және өтеусіз беруге өтінішті толтыру күні (күні, айы, жылы);
3) өтініш беруші транспланттау мақсатында қайтыс болғаннан кейін беретін тіндердің (тіннің бөлігінің) және (немесе) ағзалардың (ағзалардың бөлігінің) атауы;
4) күйеуінің (әйелінің), жақын туыстарының деректері;

5) электронную копию заявления (сканированный документ).
9. В случае не подтверждения факта прикрепления заявителя в РПН и несоответствия персональных данных, указанных заявителем, ПМСП отказывает во внесении сведений в базу путем направления в течение трех рабочих дней после даты получения заявления соответствующего уведомления заявителю.
10. В случае внесения сведений в базу в течение трех рабочих дней после даты получения заявления ПМСП направляет соответствующее извещение в произвольной форме заявителю и указанным в его заявлении супруге (супругу), близким родственникам.
11. Заявитель путем обращения в ПМСП может отозвать ранее заявленное прижизненное добровольное пожертвование тканей (части ткани) и (или) органов (части органов) после смерти в целях трансплантации в РПН, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
12. При получении вышеуказанного отказа ПМСП в течение одного рабочего дня, следующего за днем получения отказа, вносит соответствующие сведения в базу.
Приложение 1
к Правилам прижизненного
добровольного пожертвования
тканей (части ткани) и (или)
органов (части органов) после
смерти в целях трансплантации
Форма
Заявление по внесению сведений о согласии на прижизненное добровольное
пожертвование тканей (части ткани) и (или) органов (части органов) после
смерти в целях трансплантации
Я, _____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, подающего заявление)
дата рождения "____" ________ __ г.
ИНН
адрес: ___________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование документа, удостоверяющего личность, его №, дата выдачи и
кем выдан)
даю добровольное прижизненное согласие, что в случае установленного факта
моей смерти (ставится отметка и подпись):
1) любые мои ткани (части ткани) и (или) органы (части органов) могут
быть изъяты для трансплантации.
________________________________________
2) только следующие органы и ткани могут быть изъяты для трансплантации:
сердце ______________________________
печень ______________________________
почки ______________________________
глазные яблоки ______________________________
ткани (кожа, мышцы, хрящи, костная ткань, кровеносные
сосуды ____________________________
3. С этой целью Я согласен на обработку моих персональных данных в
государственных и медицинских информационных системах.

5) өтініштің электрондық көшірмесі (сканерленген құжат).
9. Өтініш берушінің БХТ-ға бекіту расталмаған және өтініш беруші көрсеткен дербес деректер сәйкес келмеген жағдайда, МСАК өтінішті алған күннен кейін үш жұмыс күні ішінде өтініш берушіге тиісті хабарламаны жіберу арқылы мәліметті базаға енгізуден бас тартады.
10. Қорға мәліметті енгізген жағдайда МСАК өтінішті алған күннен кейін үш жұмыс күні ішінде өтініш берушіге және оның өтінішінде көрсетілген еркін нысанда күйеуіне (әйеліне), жақын туыстарына тиісті хабарламаны жібереді.
11. Өтініш беруші осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша МСАК-қа жүгіну арқылы қайтыс болғаннан кейін тіндерді (тіннің бөлігін) және (немесе) ағзаларды (ағзалардың бөлігін) транспланттау мақсатында оларды тірі кезінде ерікті түрде беруге БХТ-ға бұрын берген өтінішін кері қайтарып алуы мүмкін.
12. МСАК жоғарыда көрсетілген бас тартуды алған жағдайда, бас тартуды алған күннен кейінгі бір жұмыс күні ішінде қорға тиісті мәліметті енгізеді.
Қайтыс болғаннан кейін
тіндерді (тіннің бөлігін) және
(немесе) ағзаларды (ағзалардың
бөлігін) транспланттау
мақсатында оларды тірі кезінде,
ерікті түрде беру қағидаларына
1-қосымша
нысан
Қайтыс болғаннан кейін тіндерді (тіннің бөлігін) және (немесе) ағзаларды (ағзалардың бөлігін) транспланттау мақсатында оларды тірі кезінде ерікті түрде беруге келісімі туралы мәліметтерді енгізу арналған өтініш
Мен, _____________________________________________________________________
(өтініш беруші адамның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
туған күні __ жылғы "____" _____ ЖСН
Мына мекенжайда тұратын:__________________________________________________
________________________________________________________________________________
(жеке басын куәландыратын құжат атауы, оның №, кім және қашан берген күні)
менің қайтыс болғандығым туралы факті белгіленген жағдайда, ерікті тірі кезімде келісім
беремін (белгі мен қолы қойылады):
1) менің кез келген тіндерді (тіннің бөлігін) және (немесе) ағзаларды (ағзалардың
бөлігін) транспланттау үшін алуға болады.
________________________________________________________________________________
2) транспланттау үшін тек қана мына ағзалар мен тіндерді алуға болады:
жүрек ______________________________
бауыр ______________________________
бүйрек ______________________________
көз алмалары ______________________________
тіндер (тері, бұлшық еттер, шеміршек, сүйек тіні, қан жүретін тамыр
_______________________________________________________________________________
3. Осы мақсатта Мен мемлекеттік және медициналық ақпараттық жүйелерде менің
дербестендірілген деректерімді өңдеуге келісемін.

4. Для извещения о своем решении, предоставляю следующие данные близких
родственников (не заполняется, если заполнен 5 пункт):
1. родители________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, телефон)
2. усыновители (удочерители)__________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, телефон)
__________________________________________________________________________
3. супруг (га)_________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, телефон)
4. дети (га)___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, телефон)
5. брат(сестра)________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, телефон)
6. дедушка (бабушка)__________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, телефон)
7. внук (внучка)_______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, телефон)
___________________________________________________________________________
5. Отказываюсь предоставлять данные о близких родственниках
___________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, подающего заявление, подпись)
"____" ________ 20 __ г.                                           _________________
(дата подписания заявления)                                     (подпись заявителя)
Приложение 2
к Правилам прижизненного
добровольного пожертвования
тканей (части ткани) и (или)
органов (части органов) после
смерти в целях трансплантации
Форма
Заявление
для отзыва внесенных данных о согласии на прижизненное добровольное
пожертвование тканей (части ткани) и (или) органов (части органов) после
смерти в целях трансплантации в РПН
Я, _____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, подающего заявление)
дата рождения "____" ________ __ г.
ИНН
адрес: __________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
1. Я отзываю данное мною ранее согласие на прижизненное добровольное пожертвование
тканей (части ткани) и (или) органов (части органов) после смерти для трансплантации.

4. Өзімнің шешімімді хабардар ету үшін, жақын туыстарымның келесі деректерін
ұсынамын (егер 5 тармақ толтырылған жағдайда, толтырылмайды):
1. Ата-аналар______________________________________________________________
(адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), телефон)
2. Асырап алушылар________________________________________________________
(адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), телефон) ________________________________________________________________________________
3. күйеуі (әйелі)____________________________________________________________
(адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), телефон)
4. балалар _________________________________________________________________
(адамдардың тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), телефон)
5. ағасы (әпкесі)____________________________________________________________
6. атасы (әжесі)_____________________________________________________________
(адамдардың тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), телефон)
7. немересі_________________________________________________________________
(адамдардың тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), телефон)
________________________________________________________________________________
5. Жақын туыстарым туралы деректер беруден бас тартамын
________________________________________________________________________________
(өтініш беруші адамның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы)
20__ жылғы "____" _________                         _____________________
(өтінішке қол қойылған күні)                   (өтініш берушінің қолы)
Қайтыс болғаннан кейін
тіндерді (тіннің бөлігін) және
(немесе) ағзаларды (ағзалардың
бөлігін) транспланттау
мақсатында оларды тірі кезінде,
ерікті түрде беру қағидаларына
2-қосымша
нысан
Қайтыс болғаннан кейін тіндерді (тіннің бөлігін) және (немесе) ағзаларды (ағзалардың
бөлігін) транспланттау мақсатында оларды тірі кезінде ерікті түрде беруге келісім
туралы БХТ енгізілген деректерді қайтарып алуға арналған
Өтініш
Мен, ____________________________________________________________
(өтініш беруші адамның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
туған күні __ жылғы "____" ___ ЖСН
Мына мекенжайда тұратын:__________________________________________________
________________________________________________________________________________
(жеке басын куәландыратын құжат атауы, оның №, кім және қашан берген)
1. Мен ертеде өзім берген қайтыс болғаннан кейін тіндерді (тіннің бөлігін) және
(немесе) ағзаларды (ағзалардың бөлігін) транспланттау мақсатында оларды тірі кезінде ерікті
түрде беруге келісімді қайтарып аламын.

2. С этой целью Я согласен на обработку моих персональных данных в государственных и
медицинских информационных системах.
3. Для извещения о своем решении, предоставляю следующие данные близких
родственников (не заполняется, если заполнен 4 пункт):
1. родители_____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, телефон)
2. усыновители (удочерители)_____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, телефон)
_____________________________________________________________________________
3. супруг (га)____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, телефон)
4. дети (га)______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, телефон)
5. брат (сестра)__________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, телефон)
6. дедушка (бабушка)_____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, телефон)
7. внук (внучка)__________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, телефон)
_____________________________________________________________________________
4. Отказываюсь предоставлять данные о близких родственниках
_____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, подающего заявление, подпись)
_______________________ /___________/
Ф.И.О (при его наличии). Подпись
"____" _____________ 20____г.
(дата подписания)

2. Осы мақсатта Мен мемлекеттік және медициналық ақпараттық жүйелерде менің
дербестендірілген деректерімді өңдеуге келісемін.
3. Өзімнің шешімімді хабардар ету үшін, жақын туыстарымның келесі деректерін
ұсынамын (егер 4 тармақ толтырылған жағдайда, толтырылмайды):
1. ата-аналар_____________________________________________________________
(адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), телефон)
2. асырап алушылар_______________________________________________________
(адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), телефон)
_______________________________________________________________________________
3. күйеуі (әйелі)___________________________________________________________
(адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), телефон)
4. балалар_________________________________________________________________
(адамдардың тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), телефон)
5. ағасы (әпкесі) ____________________________________________________________
(адамдардың тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), телефон)
6. атасы (әжесі) ____________________________________________________________
(адамдардың тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), телефон)
7. немересі_________________________________________________________________
(адамдардың тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), телефон)
__________________________________________________________________________
4. Жақын туыстарым туралы деректер беруден бас тартамын
__________________________________________________________________________
(өтініш беруші адамның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы)
_____________________/___________/
Т.А.Ә (бар болған жағдайда) қолы
20__ жылғы "____" ________
(өтінішке қол қойылған күні)