Об утверждении классификаторов
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 21 февраля 2018 года № 259. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 марта 2018 года № 16512.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) классификатор кодов, подтверждающих соблюдение запретов и ограничений, используемых при таможенном декларировании, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) классификатор формирования идентификационного таможенного номера согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) классификатор характера сделки согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) классификатор особенности внешнеэкономической сделки согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5)  классификатор кодов товаров, содержащие объекты интеллектуальной собственности, заполняемых во втором и третьем подразделах графы 33 декларации на товары, согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) классификатор документов и сведений, используемых для электронной подачи заявления по защите прав объектов интеллектуальной собственности, согласно приложению 6 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра финансов РК от 30.04.2021 № 415 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном в законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 февраля 2018 года № 259
Классификатор кодов, подтверждающих соблюдение запретов и ограничений, используемых при таможенном декларировании
Классификация кодов
Наименование запретов и ограничений
A
Запреты ввоза и (или) вывоза товаров
B
Количественные ограничения ввоза и (или) вывоза товаров
C
Разрешительный порядок ввоза и (или) вывоза товаров
D
Техническое регулирование
E
Санитарные меры
F
Ветеринарно-санитарные меры
G
Карантинные фитосанитарные меры
H
Товары и технологии двойного и военного применения (назначения)
Запреты ввоза и (или) вывоза товаров
Код НТР
Описание
A01
Временные запреты
A0100
Помещение под таможенные процедуры товаров, в отношении которых временные запреты не применяются
A0110
Помещение товаров, в отношении которых введены временные запреты экспорта и (или) импорта под таможенные процедуры
A02
Озоноразрушающие вещества и продукция, содержащая озоноразрушающие вещества, запрещенные к ввозу и вывозу
A0210
Ввоз и (или) вывоз озоноразрушающих веществ и продукции, содержащей озоноразрушающие вещества запрещены
A0215
Озоноразрушающих веществ и продукции, содержащей озоноразрушающие вещества, физическими лицами в качестве товаров для личного пользования
A03
Опасные отходы, запрещенные к ввозу
A0310
Ввоз опасных отходов запрещен
A0311
Ввоз и (или) вывоз физическими лицами опасных отходов в качестве товаров для личного пользования
A0312

Жіктеуіштерді бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 21 ақпандағы № 259 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 5 наурызда № 16512 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 9-бабы 2-тармағына сәйке БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес кедендік декларациялау кезінде пайдаланылатын тыйым салулар мен шектеулердің сақталуын растайтын код жіктеуіштері;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес кедендік сәйкестендіру нөмірін қалыптастыру жіктеуіші;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес мәміле сипатының жіктеуіші;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес сыртқы экономикалық мәмілелер ерекшеліктерінің жіктеуіші;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес тауарларға арналған декларацияның 33-бағанының екінші және үшінші бөлімдерінде толтырылатын зияткерлiк меншiк объектiлерi бар тауарлар кодтарының жіктеуіші;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес зияткерлiк меншiк объектiлерi құқықтарын қорғау бойынша электрондық өтінішті беру үшін қолданатын, құжаттардың және мәліметтердің жіктеуіші бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 30.04.2021 № 415 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбек он күн ішінде оның көшірмелерін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің "Республикалық құқықтық ақпараттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 21 ақпандағы
№ 259 бұйрығына
1-қосымша
Кедендік декларациялау кезінде пайдаланылатын тыйым салулар мен шектеулердің сақталуын растайтын код жіктеуіштері
Код жіктеуіштері
Тыйым салулар мен шектеулердің атауы
A
Тауарларды әкелуге және (немесе) әкетуге тыйым салу
B
Тауарларды әкелуге және (немесе) әкетуге мөлшерлемелік шектеулер
C
Тауарларды әкелуге және (немесе) әкетуге рұқсат беру тәртібі
D
Техникалық реттеу
E
Санитарлық шаралар
F
Ветеринариялық-санитариялық шаралар
G
Карантиндік фитосанитариялық шаралар
H
Қосарлы және әскери қолданыстағы (мақсаттағы) тауарлар және технологиялар
Тауарларды әкелуге және (немесе) әкетуге тыйым салу
ТЕР коды
Сипаттама
A01
Уақытша тыйым салулар
A0100
Уақытша тыйым салулар қолданылмайтын тауарларды кедендік рәсімдермен орналастыру
A0110
Экспортқа және (немесе) импортқа уақытша тыйым салулар енгізілген тауарларды кедендік рәсіммен орналастыру
A02
Әкелуге және әкетуге тыйым салынған озон қабатын бұзатын заттар мен құрамында озон қабатын бұзатын заттары бар өнімдер
A0210
Озон қабатын бұзатын заттар мен құрамында озон қабатын бұзатын заттары бар өнімдерді әкелуге және әкетуге тыйым салынған
A0215
Жеке пайдалануға арналған тауарлар ретінде жеке тұлғалардың озон қабатын бұзатын заттар мен құрамында озон қабатын бұзатын заттары бар өнімдер
A03
Әкелуге тыйым салынған қауіпті ұсақ қалдықтар
A0310
Қауіпті ұсақ қалдықтарды әкелуге тыйым салынған
A0311
Жеке пайдалануға арналған тауарлар ретінде қауіпті ұсақ қалдықтарды жеке тұлғалардың әкелуі және (немесе) әкетуі
A0312

Ввоз опасных отходов, включенных в раздел 2.3 Перечня товаров, в отношении которых установлен разрешительный порядок ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза и (или) вывоза с таможенной территории Евразийского экономического союза, согласно приложению № 2 к решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 года № 30 "О мерах нетарифного регулирования" (далее – Единый перечень), в целях захоронения и обезвреживания
A04
Информация на печатных, аудиовизуальных и иных носителях информации, запрещенная к ввозу и вывозу
A0400
Ввозимые и (или) вывозимые печатные и аудиовизуальные материалы, не содержащие запрещенную информацию
A0410
Ввозимые и (или) вывозимые печатные и аудиовизуальные материалы, содержащие запрещенную информацию - запрещены
A05
Средства защиты растений и другие стойкие органические загрязнители, запрещенные к ввозу
A0510
Средства защиты растений и другие стойкие органические загрязнители, подпадающие под действие приложений А и В Стокгольмской конвенции о стойких органических загрязнителях от 22 мая 2001 года
A06
Лесоматериалы, регенерируемая бумага, картон, макулатура, вывоз которых с таможенной территории Евразийского экономического союза (далее – ЕАЭС) запрещен
A0600
Помещение под таможенные процедуры лесоматериалов, регенерируемой бумаги, картона, макулатуры, в отношении которых не установлен запрет
A0610
Помещение лесоматериалов, регенерируемой бумаги, картона, макулатуры под таможенные процедуры
A07
Служебное и гражданское оружие, его основные части и патроны к нему, запрещенные к ввозу и (или) вывозу
A0710
Ввозимые и (или) вывозимые служебные и гражданские оружия, их основные части и патроны к ним – запрещены
A08
Орудия добычи (вылова) водных биологических ресурсов, запрещенные к ввозу
A0800
Ввоз орудия добычи (вылова) водных биологических ресурсов, не указанных в разделе 1.7 Перечня товаров, в отношении которых установлен запрет ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза и (или) вывоза с таможенной территории Евразийского экономического союза, согласно приложению № 1 к Единому перечню
A0810
Ввоз запрещенного орудия добычи (вылова) водных биологических ресурсов
A09
Изделия из гренландского тюленя и детенышей гренландского тюленя, запрещенные к ввозу
A0900
Ввоз изделий не из гренландского тюленя и детенышей гренландского тюленя
A0910
Ввоз изделий из гренландского тюленя и детенышей гренландского тюленя
A0911
Ввоз изделий из гренландского тюленя (за исключением детенышей гренландского тюленя: бельков, хохлуш и серок) разрешается, если такие изделия получены в результате охоты, традиционно осуществляемой коренными народами, под которыми понимаются коренные жители арктических и субарктических районов, где они в настоящее время или традиционно имеют права коренных народов, в том числе юпики, инупиаты (Аляска), инуиты, инувиалуиты (Канада), калааллиты (Гренландия), что подтверждается сертификатом уполномоченного органа страны происхождения товара, выдаваемым по согласованной с Евразийской экономической комиссией форме
A0912
Ввоз изделий из гренландского тюленя (за исключением детенышей гренландского тюленя: бельков, хохлуш и серок) разрешается, если такие изделия ввозятся физическими лицами для личного пользования (в некоммерческих целях)
A10
Соболи живые, запрещенные к вывозу
A1010
Вывоз живых соболей
A11
Иные запреты на ввоз и (или) вывоз, регламентированные в нормативно-правовых актах
A1110
Вывоз физическими лицами минерального сырья в качестве товара для личного пользования
A1111
Ввоз физическими лицами ядовитых веществ в качестве товаров для личного пользования
A1112
Ввоз и (или) вывоз физическими лицами специальных технических средств в качестве товаров для личного пользования
A1113
Ввоз и (или) вывоз физическими лицами органов и тканей человека, крови и ее компонентов, за исключением образцов биологических материалов человека, в качестве товаров для личного пользования
A1114
Вывоз физическими лицами информации о недрах в качестве товаров для личного пользования
A1115
Ввоз физическими лицами средств защиты растений (пестицидов) в качестве товаров для личного пользования
A12
Иные виды запретов и ограничений вводимые исходя из национальных интересов
Количественные ограничения ввоза и (или) вывоза товаров
Код НТР
Описание
B01
Ввоз на таможенную территорию Евразийского экономического союза (далее ЕАЭС) отдельных видов сельскохозяйственных товаров
B0110
Помещение отдельных видов сельскохозяйственных товаров, в отношении которых установлены тарифные квоты под таможенные процедуры
B02
Ввоз на таможенную территорию ЕАЭС тростникового сахара-сырца без вкусо-ароматических или красящих добавок
B0200
Помещение тростникового сахара-сырца без вкусо-ароматических или красящих добавок для промышленной переработки на территории Республики Казахстан без освобождения от взимания ввозных таможенных пошлин под таможенные процедуры
B0210
Помещение тростникового сахара-сырца без вкусо-ароматических или красящих добавок для промышленной переработки на территории Республики Казахстан с освобождением от взимания ввозных таможенных пошлин под таможенные процедуры
Разрешительный порядок ввоза и (или) вывоза товаров
Код НТР
Описание
C01
Озоноразрушающие вещества
C0100
Помещение озонобезопасных веществ и продукции, содержащей озонобезопасные вещества, под таможенные процедуры
C0110
Помещение озоноразрушающих веществ и продукции, содержащей озоноразрушающие вещества, под таможенные процедуры
C0111
Ввоз и (или) вывоз озоноразрушающих веществ, перемещаемых вместе с воздушным, морским (речным), автомобильным, железнодорожным транспортным средством с целью и в количестве, необходимых для обеспечения нормальной эксплуатации оборудования и технических устройств этого транспортного средства, в том числе для заправки, дозаправки холодильного оборудования, систем кондиционирования, средств пожаротушения и иного оборудования, и технических устройств, для эксплуатации которых в соответствии с техническими характеристиками необходимы озоноразрушающие вещества
C0112
Ввоз и (или) вывоз продукции, содержащей озоноразрушающие вещества и используемой в качестве припасов, в количестве, необходимом для обеспечения нормальной эксплуатации оборудования и технических устройств воздушного, морского (речного), железнодорожного транспортного средства
C0113
Ввоз и (или) вывоз продукции, содержащей озоноразрушающие вещества, перемещаемой автомобильным транспортным средством в количестве, необходимом для обеспечения нормальной эксплуатации оборудования и технических устройств этого транспортного средства
C0114
Ввоз и (или) вывоз озоноразрушающих веществ, используемых исключительно в качестве сырья для производства химических веществ, не являющихся озоноразрушающими
C0115

"Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" Еуразиялық экономикалық комиссиясы Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі №30 шешіміне 2-қосымшаға сәйкес көму және залалсыздандыру мақсатында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелу және (немесе) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкетудің рұқсат ету тәртібі белгіленген Тауарлар тізбесінің (бұдан әрі – Бірыңғай тізбе) 2.3-бөліміне енгізілген қауіпті ұсақ қалдықтарды әкелу
A04
Әкелуге және әкетуге тыйым салынған баспа басылымдарындағы, дыбыс-бейнелеу және өзге де ақпарат тасымалдағышындағы ақпарат
A0400
Тыйым салынған ақпараттарды қамтымайтын, әкелінетін және (немесе) әкетілетін баспа басылымдары және дыбыс-бейнелеу материалдары
A0410
Әкелінетін және (немесе) әкетілетін тыйым салынған ақпараттарды қамтитын, баспа басылымдарына және дыбыс-бейнелеу материалдарына – тыйым слынған.
A05
Әкелуге тыйым салынған, өсімдіктерді қорғау құралдары және өзге де орнықты органикалық ластағыштар
A0510
2001 жылғы 22 мамырдағы Орнықты органикалық ластағыштар туралы Стокгольм конвенциясының А және В қосымшаларының әрекетіне жататын өсімдіктерді қорғау құралдары және өзге де орнықты органикалық ластағыштар
A06
Ағаш материалдарын, регенерирленетін қағаз, картон, макулатураны Еуразиялық экономикалық одағының (бұдан әрі – ЕАЭО) кедендік аумағынан әкетуге тыйым салынған
A0600
Тыйым салу белгіленбеген, ағаш материалдарын, регенерирленетін қағаз, картон, макулатураны кедендік рәсіммене орналастыру
A0610
Ағаш материалдарын, регенерирленетін қағаз, картон, макулатураны кедендік рәсіммене орналастыру
A07
Әкелуге және (немесе) әкетуге тыйым салынған қызметтік және азаматтық қару, оның негізгі бөлшектері және оның патрондары
A0710
Әкелінетін және (немесе) әкетілетін қызметтік және азаматтық қарулар, олардың негізгі бөлшектері және оның патрондарына – тыйым салынған
A08
Әкелуге тыйым салынған, су биологиялық ресурстарын табу (аулау) құралдары
A0800
Бірыңғай тізбеге 1-қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге және (немесе) Еуразиялық
экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкетуге тыйым салу белгіленген Тауарлар тізбесінің 1.7-бөлімінде көрсетілмеген су биологиялық ресурстарын табу (аулау) құралдарын әкелу
A0810
Әкелуге тыйым салынған су биологиялық ресурстарын табу (аулау) құралдары
A09
Әкелуге тыйым салынған, гренланды итбалығынан жасалған бұйымдар және гренланды итбалығының төлі
A0900
Гренланды итбалығынан жасалмаған бұйымдарды және гренланды итбалығының төлін әкелу
A0910
Гренланды итбалығынан жасалған бұйымдарды және гренланды итбалығының төлін әкелу
A0911
Гренланды итбалығынан жасалған бұйымдарды (гренланды итбалығының төлін: ақ үрпек, хохлуш және серокты қоспағанда), егер осындай бұйымдар, қазіргі уақытта олар арктикалық және субарктических аудандардың байырғы халықтары немесе байырғы халықтардың дәстүрлі құқығына ие деп түсінілетін, байырғы халықтар жүзеге асырылатын дәстүрлі аң аулау нәтижесінде алынса әкелуге рұқсат етіледі, оның ішінде бұл юпики, инупиаты (Аляска), инуиты, инувиалуиты (Канада), калааллиты (Гренландия) Еуразиялық экономикалық комиссиясымен келісілген нысан бойынша берілетін тауардың шығарылған елінің уәкілетті органының сертификатымен расталады.
A0912
Гренланды итбалығынан жасалған бұйымдарды (гренланды итбалығының төлін: ақ үрпек, хохлуш және серокты қоспағанда), егер жеке тұлғалар жеке пайдалануы үшін (коммерциялық мақсатта емес) әкелсе, осындай бұйымдарды әкелуге рұқсат беріледі
A10
Әкетуге тыйым салынған тірі бұлғындар
A1010
Тірі бұлғындарды әкету
A11
Нормативтік-құқықтық актілерде регламенттелген әкелуге және (немесе) әкетуге өзге тыйым салулар
A1110
Жеке пайдалануға арналған тауар ретінде минералдық шикізаттарды жеке тұлғалардың әкетуі
A1111
Жеке пайдалануға арналған тауар ретінде улы заттарды жеке тұлғалардың әкелуі
A1112
Жеке пайдалануға арналған тауар ретінде арнайы техникалық құралдарды жеке тұлғалардың әкелуі және (немесе) әкетуі
A1113
Жеке пайдалануға арналған тауар ретінде адамның биологиялық материалдары үлгілерін қоспағанда, адам мүшелері мен тінін, қаны мен оның компоненттерін жеке тұлғалардың әкелуі және (немесе) әкетуі
A1114
Жеке пайдалануға арналған тауар ретінде жер қойнауы туралы
ақпаратты жеке тұлғалардың әкетуі
A1115
Жеке пайдалануға арналған тауар ретінде өсімдікті қорғау құралдарын (пестицидтер) жеке тұлғалардың әкелуі
A12
Ұлттық мүдделерге негізделе отырып енгізілетін өзге де тыйым салулар мен шектеулер
Тауарларды әкелуге және (немесе) әкетуге мөлшерлік шектеулер
ТЕР коды
Сипаттама
B01
Еуразиялық экономикалық одағының (бұдан әрі – ЕАЭО) кедендік аумағына ауыл шаруашылығы тауарларының жекелеген түрлерін әкелу
B0110
Тарифтік квота белгіленген ауыл шаруашалығы тауарларының жекелеген түрлерін кедендік рәсіммен орналастыру
B02
ЕАЭО кедендік аумағына дәмдік-хош иісі немесе бояғыш қоспалары жоқ шикі құрақ қантын әкелу
B0200
Кедендік әкелу бажын өндіріп алудан босатпай Қазақстан Республикасының аумағында өнеркәсіптік қайта өндеу үшін дәмдік-хош иісі немесе бояғыш қоспалары жоқ шикі құрақ қантын кедендік рәсіммен орналастыру
B0210
Кедендік әкелу бажын өндіріп алудан босата отырып Қазақстан Республикасының аумағында өнеркәсіптік қайта өндеу үшін дәмдік-хош иісі немесе бояғыш қоспалары жоқ шикі құрақ қантын кедендік рәсіммен орналастыру
Тауарларды әкелуге және (немесе) әкетуге рұқсат ету тәртібі
ТЕР коды
Сипаттама
C01
Озон қабатын бұзатын заттар
C0100
Озон қауіпсіздігі заттарды және құрамында озон қауіпсіздігі заттары бар өнімдерді кедендік рәсіммен орналастыру
C0110
Озон қабатын бұзатын заттарды және құрамында озон қабатын бұзатын заттары бар өнімдерді кедендік рәсіммен орналастыру
C0111
Әуе, теңіз (өзен), автомобиль, теміржол көлік құралының техникалық құрылғыларын және жабдықтарды қалыпты пайдалану үшін, оның ішінде олардың техникалық сипаттамаларына сәйкес пайдалану үшін озон қабатыны бұзатын заттар қажет тоңазытқыш жабдығына, ауа баптағыш жүйесіне, өрт сөндіру құралдарына және өзге де жабдықтарға және техникалық құрылғыларға құю, қосымша
құю үшін қажетті мақсатта және мөлшерде, осы көлік құралымен бірге өткізілетін озон қабатын бұзатын заттарды әкелу және (немесе) әкету
C0112
Әуе, теңіз (өзен), теміржол көлік құралдарының жадбықтары мен техникалық құрылғысын қалыпты пайдалануды қамтамасыз ету үшін қажетті мөлшердегі керек-жарақтар ретінде құрамында озон қабатын бұзатын заттары бар және пайдаланатын өнімдерді әкелу және (немесе) әкету
C0113
Автомобиль көлік құралымен, осы көлік құралының жабдықтар мен техникалық құрылғыларын қалыпты пайдалануды қамтамасыз ету үшін қажетті мөлшерде өткізілетін құрамында озон қабатын бұзатын заттары бар өнімдерді әкелу және (немесе) әкету
C0114
Озон қабатын бұзатын болып табылмайтын химиялық заттардың өндірісі үшін шикізат ретінде ғана пайдаланылатын озон қабатын бұзатын заттарды әкелу және (немесе) әкету
C0115

Ввоз и (или) вывоз озоноразрушающих веществ в целях их применения в соответствии с Монреальским протоколом по веществам, разрушающим озоновый слой, от 16 сентября 1987 года
C0116
Ввоз и (или) вывоз озоноразрушающих веществ, являющихся рециркулированными, восстановленными и (или) утилизированными
C0117
Ввоз и (или) вывоз переносных огнетушителей, содержащих вещества, указанные в группе II списка A раздела 1.1 Единого перечня
C0118
В случае ввоза и (или) вывоза метилхлороформ (МХФ), т.е. 1,1,1-трихлорэтан по коду 2903191000 Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности ЕАЭС, формула C2H3Cl3 не относится к 1,1,2-трихлорэтану
C02
Средства защиты растений (пестициды)
C0200
Помещение химических и (или) биологических препаратов, не являющийся средствами защиты растений (пестицидами) под таможенную процедуры
C0210
Помещение зарегистрированных средств защиты растений (пестицидов) под таможенные процедуры
C0211
Помещение незарегистрированных средств защиты растений (пестицидов) под таможенные процедуры
C03
Опасные отходы
C0300
Помещение под таможенные процедуры товаров, которые не являются отходами
C0310
Помещение опасных отходов под таможенные процедуры
C04
Коллекции и предметы коллекционирования по минералогии и палеонтологии, кости ископаемых животных
C0400
Помещение товаров, не являющийся коллекционным материалом по минералогии, палеонтологии, костей ископаемых животных под таможенные процедуры
C0410
Помещение коллекционных материалов по минералогии, палеонтологии, костей ископаемых животных под таможенные процедуры
C0411
Вывоз физическими лицами коллекционных материалов в качестве товаров для личного пользования осуществляется при наличии заключения (разрешительного документа)
C05
Дикие живые животные
C0500
Помещение живых животных и (или) растений домашнего обихода под таможенные процедуры
C0510
Помещение диких живых животных и (или) дикорастущих растений под таможенные процедуры
C0511
Помещение научными учреждениями образцов диких живых животных и (или) дикорастущих растений для научных исследований, а также вывоз зоопарками, питомниками и ботаническими садами диких живых животных и (или) дикорастущих растений в целях обмена, дарения и пополнения генофонда под таможенные процедуры
C0512
Вывоз физическими лицами диких живых животных и (или) дикорастущих растений в качестве товаров для личного пользования
C0513
Вывоз физическими лицами в качестве товаров для личного пользования единичных образцов диких живых животных и (или) дикорастущих растений в количестве не более 3 экземпляров одного вида, а также кедровых орехов в скорлупе весом не более 1 кг, кедровых орехов без скорлупы весом не более 0,5 кг
C06
Вывоз редких диких живых животных и (или) дикорастущих растений
C0600
Помещение живых животных и (или) растений домашнего обихода под таможенные процедуры
C0610
Международная торговля видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
C0611
Виды дикой фауны и флоры, находящихся под угрозой исчезновения, являющимся личными или предметами домашнего обихода
C0612
Ввозимые и (или) вывозимые на некоммерческой основе во временное пользование, в дар или в порядке обмена между учеными или научными учреждениями, образцам гербариев, другим законсервированным, засушенным или заспиртованным музейным образцам и живому растительному материалу, имеющим ярлык
C0613
Передвижение без разрешений или сертификатов образцов, которые являются частью передвижного зоологического сада, цирка, зверинца, выставки растений или другой передвижной выставки при условии, что экспортер или импортер зарегистрирует со всеми подробностями такие образцы в Административном органе
C07
Краснокнижные животные и растения
C0710
Помещение редких диких живых животных и (или) дикорастущих растений под таможенные процедуры
C0711
Вывоз физическими лицами редких диких живых животных и (или) дикорастущих растений в качестве товаров для личного пользования
C08
Драгоценные камни
C0810

1987 жылғы 16 қыркүйектегі, Озон қабатын бұзатын заттар жөніндегі Монреаль Хаттамасына сәйкес оларды қолдану мақсатында озон қабатын бұзатын заттарды әкелу және (немесе) әкету
C0116
Рециркуляцияланған, қайта қалпына келтірілген және (немесе) кәдеге жаратылған болып табылатын озон қабатын бұзатын заттарды әкелу және (немесе) әкету
C0117
Құрамында Бірыңғай тізбенің 1.1-бөлімінің А тізіміндегі II тобында көрсетілген заттар қамтылған, жылжымалы өрт сөндіргішті әкелу және (немесе) әкету
C0118
Метилхлороформды (МХФ) әкелу және (немесе) әкету жағдайында, яғни ЕАЭО СЭҚ ТН 2903191000 коды бойынша 1,1,1-трихлорэтан, C2H3Cl3 формуласы 1,1,2-трихлорэтанға жатпайды
C02
Өсімдіктерді қорғау құралдары (пестицидтер)
C0200
Өсімдіктердің қорғау құралдары (пестицидтер) болып табылмайтын химиялық және (немесе) биологиялық препараттарды кедендік рәсіммен орналастыру
C0210
Тіркелген өсімдіктердің қорғау құралдарын (пестицидтер) кедендік рәсіммен орналастыру
C0211
Тіркелмеген өсімдіктердің қорғау құралдарын (пестицидтер) кедендік рәсіммен орналастыру
C03
Қауіпті ұсақ қалдықтар
C0300
Ұсақ қалдықтар болып табылмайтын тауарларды кедендік рәсіммен орналастыру
C0310
Қауіпті ұсақ қалдықтарды кедендік рәсіммен орналастыру
C04
Минералогия және палеонтология бойынша коллекциялар мен
коллекциялау заттары, қазба жануарларының сүйектері
C0400
Минералогия, палеонтология бойынша коллекциялау материалдары, қазба жануарларының сүйектері болып табылмайтын тауарларды кедендік рәсіммен орналастыру
C0410
Минералогия, палеонтология бойынша коллекциялау материалдарын, қазба жануарларының сүйектерін кедендік рәсіммен орналастыру
C0411
Жеке пайдалануға арналған тауарлар ретінде коллекциялау материалдарын жеке тұлғалардың әкетуі қорытынды (рұқсат беру құжаты) болған кезде жүзеге асырылады
C05
Жабайы тірі аңдар
C0500
Үй тұрмысындағы тірі жануарларды және (немесе) өсімдіктерді кедендік рәсіммен орналастыру
C0510
Жабайы тірі жануарларды және (немесе) жабайы өсетін өсімдіктерді кедендік рәсіммен орналастыру
C0511
Ғылыми зерттеу үшін жабайы тірі жануарларды және (немесе) жабайы өсетін өсімдіктердің үлгілерін ғылыми мекемелерге, сондай-ақ алмасу, сыйға беру мен гендік қорларды толтыру мақсатында жабайы тірі жануарларды және (немесе) жабайы өсетін өсімдіктерді хайуанаттар бағына, көшеттер мен ботаникалық бақтарға әкету
C0512
Жеке пайдалануға арналған тауарлар ретінде жабайы тірі жануарларды және (немесе) жабайы өсетін өсімдіктерді жеке тұлғалардың әкетуі
C0513
Бір түрдегі 3 данадан көп емес мөлшердегі, сондай-ақ 1 кг-дан көп емес қабықтағы самырсын жаңғақтарын, 0,5 кг-дан көп емес салмақтағы қабықсыз самырсын жаңғақтарын жабайы тірі жануарларды және (немесе) жабайы өсетін өсімдіктерді жабайы тірі жануарлардың және (немесе) жабайы өсетін өсімдіктердің бірлі-жарым үлгісінде жеке пайдалануға арналған тауарлар ретінде жеке тұлғалардың әкетуі
C06
Сирек кездесетін жабайы тірі жануарларды және (немесе) жабайы өсетін өсімдіктерді әкету
C0600
Үй тұрмысындағы тірі жануарларды және (немесе) өсімдіктері кедендік рәсіммен орналастыру
C0610
Құрып кету қаупінде тұрған жабайы фауна және флора түрлерімен халықаралық сауда
C0611
Жеке және үй тұрмысындағы заттар болып табылатын, құрып кету қаупінде тұрған жабайы фауна және флора түрлері
C0612
Әкелінетін және (немесе) әкетілетін жапсырмасы бар, коммерциялық емес негізде уақытша пайдалану үшін, сыйға немесе ғалымдар немесе ғылыми мекемелермен арасында алмасу тәртібімен, гербарии үлгілері, басқа консервіленген, кептірілген
немесе спиртке салынған мұражай үлгілері және тірі өсімдіктер материалы
C0613
Рұқсатсыз немесе сертификат үлгілерінсіз жүріп-тұруы жылжымалы хайуанаттар бағы, цирк, айуанхана, өсімдіктер көрмесі немесе басқа жылжымалы көрмелер бөлігі болып табылатын жағдайда, барлық мәліметтерімен мұндай үлгілерді Әкімшілік органда экспортер немесе импортер тіркейді
C07
Қызыл кітаптағы жануарлар мен өсімдіктер
C0710
Сирек кездесетін тірі жабайы жануарлар және (немесе) жабайы өсетін өсімдіктерді кедендік рәсіммен орналастыру
C0711
Жеке пайдалануға арналған тауарлар ретінде сирек кездесетін тірі жабайы жануарлар және (немесе) жабайы өсетін өсімдіктерді жеке тұлғардың әкетуі
C08
Асыл тастар
C0810

Помещение драгоценных камней, указанных в таблице 1 раздела 2.9 Единого перечня, под таможенные процедуры
C0811
Помещение драгоценных камней, указанных в таблице 2 раздела 2.9 Единого перечня, под таможенные процедуры
C0812
Ввоз драгоценных камней, предназначенных для пополнения государственных фондов драгоценных металлов и драгоценных камней государств – членов ЕАЭС, в государственные фонды драгоценных металлов и драгоценных камней субъектов государств-членов (для субъектов федеративного государства) и (или) при вывозе драгоценных камней из указанных фондов, а также при ввозе и (или) вывозе драгоценных камней центральными (национальными) банками государств-членов
C0813
Ввоз и (или) вывоз физическими лицами драгоценных камней в качестве товаров для личного пользования
C09
Драгоценные металлы
C0900
Помещение товаров, не относящийся к драгоценным металлам и (или) изделиям из драгоценных металлов и драгоценных камней
C0910
Помещение товаров, указанных в таблице 1 раздела 2.10 Единого перечня, под таможенные процедуры
C0911
Помещение товаров, указанных в таблице 2 раздела 2.10 Единого перечня, под таможенные процедуры
C0912
Помещение товаров, указанных в таблице 3 раздела 2.10 Единого перечня, под таможенные процедуры
C0913
Ввоз и (или) вывоз драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы национальными (центральными) банками государств-членов
C0914
Ввоз и (или) вывоз национальными (центральными) банками государств-членов монет из драгоценных металлов, являющихся законным платежным средством на территориях государств-членов
C0915
Ввоз и (или) вывоз физическими лицами драгоценных металлов в качестве товаров для личного пользования
C10
Виды минерального сырья
C1000
Помещение минерального сырья, не указанного в разделе 2.11 Единого перечня под таможенную процедуру
C1010
Помещение минерального сырья под таможенную процедуру
C11
Наркотические средства
C1100
Помещение товаров, не относящиеся к наркотическим средствам, психотропным веществам и их прекурсоров под таможенные процедуры
C1110
Помещение наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров под таможенные процедуры
C1111
Ввоз и (или) вывоз физическими лицами ограниченного количества наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров в виде лекарственных средств для личного применения по медицинским показаниям при наличии подтверждающих медицинских документов с указанием наименования и количества товара, а также прекурсоров в качестве товаров для личного пользования в объемах, определенных законодательством государств-членов
C1112
Ввоз и (или) вывоз в соответствии с законодательством государства-члена наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров, предназначенных для оказания неотложной помощи при чрезвычайных ситуациях
C1113
"Нахождения в аптечках первой помощи на транспортном средстве в ограниченном количестве, определенном законодательством государства регистрации таких транспортных средств:
наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров на морских (речных) судах и воздушных судах международного сообщения;
психотропных веществ и прекурсоров на железнодорожном и автомобильном транспорте международного сообщения"
C1114
Ввоз и (или) вывоз прекурсоров, используемых в качестве припасов, в количестве, необходимом для обеспечения нормальной эксплуатации оборудования и технических устройств воздушного, морского (речного), железнодорожного транспортного средства
C12
Ядовитые вещества
C1200
Помещение товаров, не являющихся ядовитыми веществами под таможенные процедуры
C1210
Помещение ядовитых веществ под таможенные процедуры
C1211
Помещение ядовитых веществ, являющихся образцами, ввозимыми для целей проведения регистрационных и научных исследований, экспертиз, испытаний и иных целей, под таможенные процедуры
C13
Лекарственные средства
C1300
Помещение товаров, не являющиеся лекарственными средствами и изделиями медицинского назначения и медицинской техники под таможенную процедуру
C1310
Помещение зарегистрированных лекарственных средств под таможенные процедуры
C1311
Помещение незарегистрированных лекарственных средств под таможенные процедуры
C1312
Ввоз зарегистрированных или незарегистрированных лекарственных средств, предназначенных для оказания гуманитарной помощи (содействия) и (или) помощи при чрезвычайных ситуациях
C1313
Ввоз конкретной партии лекарственных средств, предназначенных для клинических исследований и (или) испытаний
C1314
Ввоз незарегистрированных лекарственных средств, предназначенных для оказания медицинской помощи по жизненным показаниям конкретного пациента либо оказания медицинской помощи ограниченному контингенту пациентов с редкой и (или) особо тяжелой патологией
C1315
Ввоз незарегистрированных лекарственных средств, предназначенных для предотвращения и (или) устранения последствий чрезвычайных ситуаций
C1316
Ввоз незарегистрированных лекарственных средств, предназначенных для внедрения инновационных медицинских технологий, проведения научных и иных исследований и разработок в медицине
C1317
Помещение зарегистрированных изделий медицинского назначения и медицинской техники под таможенные процедуры
C1318
Помещение незарегистрированных изделий медицинского назначения и медицинской техники под таможенные процедуры
C1319
Ввоз незарегистрированных изделий медицинского назначения и медицинской техники, предназначенных для оказания медицинской помощи по жизненным показаниям конкретного пациента либо оказания медицинской помощи ограниченному контингенту пациентов с редкой и (или) особо тяжелой патологией
C1320
Ввоз незарегистрированных изделий медицинского назначения и медицинской техники, предназначенных для внедрения инновационных медицинских технологий, проведения научных и иных исследований и разработок в медицине
C14
Радиоэлектронные средства
C1400
Помещение товаров, не являющихся радиоэлектронными средствами и высокочастотными устройствами гражданского назначения, в том числе встроенными либо входящими в состав других товаров под таможенные процедуры
C1410
Помещение радиоэлектронных средств и (или) высокочастотных устройств под таможенные процедуры
C1411

Бірыңғай тізбенің 2.9-бөлімінің 1-кестесінде көрсетілген асыл тастарды кедендік рәсіммен орналастыру
C0811
Бірыңғай тізбенің 2.9-бөлімінің 2-кестесінде көрсетілген асыл тастарды кедендік рәсіммен орналастыру
C0812
ЕАЭО мүше мемлекеттің бағалы металдары мен асыл тастарын мемлекеттік қорды толықтыруға арналған бағалы металдар мен асыл тастарды мүше мемлекеттер субъектілерінің (федеративті мемлекет субъектілер үшін) бағалы металдар мен асыл тастары мемлекеттік қорына және (немесе) көрсетілген қордан асыл тастарды әкету кезінде, сондай-ақ мүше мемлекеттердің орталық (ұлттық) банктері асыл тастарды әкелу және (немесе) әкету кезінде, асыл тастарды әкелу
C0813
Жеке пайдалануға арналған тауарлар ретінде асыл тастарды жеке тұлғардың әкелуі және (немесе) әкетуі
C09
Бағалы металдар
C0900
Бағалы металдарға және (немесе) бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған бұйымдарға жатпайтын тауарларды орналастыру
C0910
Бірыңғай тізбенің 2.10-бөлімінің 1-кестесінде көрсетілген тауарларды кедендік рәсіммен орналастыру
C0911
Бірыңғай тізбенің 2.10-бөлімінің 2-кестесінде көрсетілген тауарларды кедендік рәсіммен орналастыру
C0912
Бірыңғай тізбенің 2.10-бөлімінің 3-кестесінде көрсетілген тауарларды кедендік рәсіммен орналастыру
C0913
Мүше мемлекеттердің ұлттық (орталық) банктерімен бағалы металдар мен құрамында бағалы металдары бар шикізат тауарларды әкелуі және (немесе) әкетуі
C0914
Мүше мемлекеттердің аумағында заңды төлем құралы болып табылатын, бағалы металдардан жасалған монеттерді мүше
мемлекеттердің ұлттық (орталық) банктерінің әкелуі және (немесе) әкетуі
C0915
Жеке пайдалануға арналған тауарлар ретінде бағалы металдарды жеке тұлғардың әкелуі және (немесе) әкетуі
C10
Минералдық шикізаттардың түрлері
C1000
Бірыңғай тізбенің 2.11-бөлімінде көрсетілмеген минералдық шикізаттарды кедендік рәсіммен орналастыру
C1010
Минералдық шикізаттарды кедендік рәсіммен орналастыру
C11
Есірткі құралдары
C1100
Есірткі құралдарына, психотроптық заттарға және оның прекурсорларына жатпайтын тауарларды кедендік рәсіммен орналастыру
C1110
Есірткі құралдарын, психотроптық заттарды және оның прекурсорларын кедендік рәсіммен орналастыру
C1111
Мүше мемлекеттердің заңнамасында айқындалған көлемде тауардың атауы мен мөлшері, сондай-ақ жеке пайдалануға арналған тауарлар ретінде прекурсорлар көрсетілген, растайтын медициналық құжаттары болған кезде медициналық көрсеткіштер бойынша жеке қолдану үшін дәрілік құралдар түрінде шектелген мөлшерде есірткі құралдарын, психотроптық заттарды және олардың прекурсорларын жеке тұлғалардың әкелуі және (немесе) әкетуі,
C1112
Төтенше жағдайлар кезінде шұғыл көмек көрсету үшін арналған, есірткі құралдарын, психотроптық заттарды және оның прекурсорларын мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес әкелу және (немесе) әкету
C1113
"Мүше мемлекеттің заңнамасында айқындалған шектеулі мөлшерде көлік құралында алғашқы жәрдем жинақтарында болатын осындай көлік құралдарын тіркеу:
- теңіз (өзен) кемелерінде және халықаралық қатынастағы әуе кемелерінде болатын есірткі құралдары, психотроптық заттар және олардың прекурсорлары;
- халықаралық қатынастағы теміржол және автомобиль көлігінде болатын психотроптық заттар мен прекурсорлар"
C1114
Әуе, теңіз (өзен), теміржол көлік құралдарының жабдықтары мен техникалық құрылғысын қалыпты пайдалануды қамтамасыз ету үшін қажетті мөлшердегі керек-жарақ ретінде пайдаланатын прекурсорларды әкелу және (немесе) әкету.
C12
Улы заттар
C1200
Улы заттар болып табылмайтын тауарларды кедендік рәсіммен орналастыру
C1210
Улы заттарды кедендік рәсіммен орналастыру
C1211
Тіркелген және ғылыми зерттеулер, сынақтар, сараптамалар жүргізу мақсатында және өзге де мақсаттарда әкелінген үлгілер болып
табылатын улы заттарды кедендік рәсіммен орналастыру
C13
Дәрілік құралдар
C1300
Дәрілік құралдар және медициналық мақсаттағы және медициналық техника бұйымдары болып табылмайтын тауарларды кедендік рәсіммен орналастыру
C1310
Тіркелген дәрілік құралдарды кедендік рәсіммен орналастыру
C1311
Тіркелмеген дәрілік құралдарды кедендік рәсіммен орналастыру
C1312
Төтенше жағдайлар кезінде гуманитарлық көмек (жәрдем) және (немесе) көмек көрсету үшін арналған, тіркелген немесе тіркелмеген дәрілік құралдарды әкелу
C1313
Клиникалық зерттеулер және (немесе) сынақтарға арналған дәрілік құралдардың нақты партиясын әкелу
C1314
Нақты пациентке өмірлік көрсеткіштері бойынша медициналық көмек көрсету не сирек және (немесе) аса ауыр патологиямен пациенттің шектелген контигентіне медициналық көмек көрсетуге арналған, тіркелмеген дәрілік құралдарды әкелу
C1315
Төтенше жағдайлардың алдын алу және (немесе) салдарын жою үшін арналған, тіркелмеген дәрілік құралдарды әкелу
C1316
Инновациялық медициналық технологияларды енгізу, медицинада ғылыми және өзге де зерттеулер мен әзірлемелерді жүргізуге арналған тіркелмеген дәрілік құралдарды әкелу
C1317
Тіркелген медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы кедендік рәсіммен орналастыру
C1318
Тіркелмеген медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы кедендік рәсіммен орналастыру
C1319
Нақты пациентке өмірлік көрсеткіштері бойынша медициналық көмек көрсету не сирек және (немесе) аса ауыр патологиямен пациенттің шектелген контигентіне медициналық көмек көрсетуге арналған, тіркелмеген медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы әкелу
C1320
Инновациялық медициналық технологияларды ендіру, медицинада ғылыми және өзге де зерттеулер мен әзірлемелерді жүргізуге арналған тіркелмеген медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы әкелу
C14
Радиоэлектронды құралдар
C1400
Азаматтық мақсаттағы, оның ішінде ішіне орнатылған не басқа тауарлардың құрамына кіретін радиоэлектронды құралдардың және жоғары жиілікті қондырғылар болып табылмайтын тауарларды кедендік рәсіммен орналастыру
C1410
Радиоэлектронды құралдардың және жоғары жиілікті қондырғыларды кедендік рәсіммен орналастыру
C1411
Азаматтық мақсаттағы, оның ішінде "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" Еуразиялық экономикалық комиссиясы

Примечание: для нерезидентов Республики Казахстан идентификационный таможенный номер формируется на основании ИИН/БИН, присвоенного при регистрации в соответствии с пунктом 7 статьи 76 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", за исключением случаев помещения товаров и транспортных средств под таможенную процедуру таможенного транзита.
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 февраля 2018 года № 259
Классификатор характера сделки
Код
Наименование

Ескертпе: Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін кедендік нөмір кедендік транзит кедендік рәсімімен тауарлар мен көлік құралдарын орналастыру жағдайын қоспағанда, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 76-бабы 7-тармағына сәйкес тіркеу кезінде берілген ЖСН/БСН егізінде қалыптастырылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 21 ақпандағы
№ 259 бұйрығына
3-қосымша
Мәміле сипатының жіктеуіші
Коды
Атауы

001
Перемещение товаров с расчетами в национальной валюте Республики Казахстан
Расчеты в свободно конвертируемой валюте (далее – СКВ)
021
Перемещение товаров с расчетом в СКВ (кроме государственного кредита (внешнего займа) и погашения государственного кредита (внешнего займа))
023
Перемещение товаров по государственному кредиту (внешнему займу)
026
Перемещение товаров в погашение государственного кредита (внешнего займа)
Расчеты по клирингам
031
Перемещение товаров с расчетом в клиринговой валюте (кроме государственного кредита (внешнего займа) и погашения государственного кредита (внешнего займа))
033
Перемещение товаров по государственному кредиту (внешнему займу)
036
Перемещение товаров в погашение государственного кредита (внешнего займа)
Расчеты в замкнутой валюте
041
Перемещение товаров с расчетом в замкнутой валюте (кроме государственного кредита (внешнего займа))
043
Перемещение товаров по государственному кредиту (внешнему займу)
Перемещение товаров по прочим коммерческим операциям
051
Перемещение товаров в порядке прямого товарообмена (бартерные сделки)
052
Перемещение товаров в счет предоставленных работ и услуг
054
Перемещение газа за транзит по территории других стран
Перемещение товаров в счет обязательств по соглашениям о сотрудничестве в строительстве предприятий и объектов
071
Перемещение товаров в счет компенсационных обязательств с расчетом в клиринговой валюте
072
Перемещение товаров в счет обязательств Казахстана и стран Содружества независимых государств
078
Перемещение товаров в счет компенсационных обязательств с расчетом в СКВ
Прочее
080
Прочее
081
Перемещение товаров не в рамках внешнеэкономической сделки
082
Перемещение товаров на безвозмездной основе
Примечание: в случаях, когда договор (контракт) заключен в иностранной валюте, а оплата осуществляется в национальной валюте Республики Казахстан, код характера сделки указывается для иностранной валюты.
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 февраля 2018 года № 259
Классификатор особенности внешнеэкономической сделки
Код
Форма расчета
00
авансовый платеж
10
аккредитив
20
инкассо
30
перевод
40
аккредитив/инкассо
50
аккредитив/перевод
60
инкассо/перевод
70
аккредитив/инкассо/перевод
80
безвозмездная поставка
99
прочие виды расчетов
Приложение 5 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 февраля 2018 года № 259
Классификатор кодов товаров, содержащие объекты интеллектуальной собственности, заполняемых во втором и третьем подразделах графы 33 декларации на товары

001
Қазақстан Республикасының ұлтық валютасында есептеумен тауарларды өткізу
Еркін айырбасталатын валютада (бұдан әрі – ЕАВ) есептеу
021
ЕАВ есептелген Тауарларды өткізу (мемлекеттік несиеден (сыртқы қарыз) және мемлекеттік несиені (сыртқы қарыз) өтеуден басқа)
023
Мемлекеттік несие (сыртқы қарыз) бойынша тауарларды өткізу
026
Мемлекеттік несиені өтеуде (сыртқы қарыз) тауарларды өткізу
Клиринг бойынша есеп айырысу
031
Тауарларды клиринг валютада есеп айырыса отырып (мемлекеттік несие (сыртқы қарыз) және мемлекеттік несиені өтеуден (сыртқы қарыз) басқа) өткізу
033
Тауарларды мемлекеттік несие (сыртқы қарыз) бойынша өткізу
036
Тауарларды мемлекеттік несиені (сыртқы қарыз) өтеуде өткізу
Тұйық валютада есеп айырысу
041
Тауарларды тұйық валютада есеп айырыса отырып (мемлекеттік несиеден (сыртқы қарыз) басқа өткізу
043
Тауарларды мемлекеттік несие (сыртқы қарыз) бойынша өткізу
Басқа коммерциялық операциялар бойынша тауарлардың өткізу
051
Тікелей тауар айналымы (бартерлік мәміле) тәртібінде тауарларды өткізу
052
Жұмыстар мен қызметтерді ұсыну есебінен тауарларды өткізу
054
Басқа елдер аумағы бойынша транзитпен газ өткізу
Кәсіпорындар мен объектілер құрылысын салудағы ынтымақтастық туралы келісім бойынша міндеттемелер есебіне тауарларды өткізу
071
Клиринг валютада есеп айырыса отырып өтемақы міндеттемесінің есебіне тауарларды өткізу
072
Қазақстан мен Тәуелсіз мемлекеттер достастығы елдерінің міндеттемесі есебіне тауарларды өткізу
078
ЕАВ-мен есеп айырыса отырып өтемақылық міндеттемесі есебіне тауарларды өткізу
Өзге
080
Басқа
081
Сыртқы экономикалық мәміле шеңберінде емес тауарларды өткізу
082
Тауарларды өтеусіз негізде өткізу
Ескертпе: Шарт (келесім-шарт) шетел валютасында жасалған, ал төлем ақы Қазақстан Республикасының ұлттық валютасында жүзеге асырылған жағдайларда мәміле сипатының коды шетел валютасы үшін көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 21 ақпандағы
№ 259 бұйрығына
4-қосымша
Сыртқы экономикалық мәмілелер ерекшеліктерінің жіктеуіші
Кодтары
Есеп айырысу нысаны
00
аванстық төлем
10
аккредитив
20
инкассо
30
аудару
40
аккредитив/инкассо
50
аккредитив/ аудару
60
инкассо/ аудару
70
аккредитив/инкассо/ аудару
80
өтеусіз жеткізу
99
өзге есеп айырысу түрлері
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 21 ақпандағы
№ 259 бұйрығына
5-қосымша
Тауарларға арналған декларацияның 33-бағанының екінші және үшінші бөлімдерінде толтырылатын, зияткерлiк меншiк объектiлерi бар тауарлар кодтарының жіктеуіші

Сноска. Приказ дополнен приложением 5 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 30.04.2021 № 415 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
Код
Описание
I0100
Товары, не имеющие объекты интеллектуальной собственности
I0110
Товары, имеющие объекты интеллектуальной собственности, включенные в таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности Республики Казахстан и единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности государств-членов Евразийского экономического союза
I0200
Товары, имеющие объекты интеллектуальной собственности, не включҰнные в таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности Республики Казахстан и единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности государств-членов Евразийского экономического союза
Приложение 6 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 февраля 2018 года № 259
Классификатор документов и сведений, используемых для электронной подачи заявления по защите прав объектов интеллектуальной собственности
Сноска. Приказ дополнен приложением 6 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 30.04.2021 № 415 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
Код
Описание
I0001
Документы, подтверждающие наличие и принадлежность права интеллектуальной собственности
I0002
Доверенность, выданная правообладателем лицу, представляющему его интересы
I0003
Обязательство правообладателя или иного лица, представляющего интересы правообладателя, о возмещении имущественного вреда
I0004
Договор страхования ответственности заявителя за причинение вреда другим лицам
I0005
Иные документы в соответствии со статьей 461 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан"

Ескерту. Бұйрық 5-қосымшамен толықтырылды – ҚР Қаржы министрінің 30.04.2021 № 415 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кодтар
Сипаты
I0100
Зияткерлiк меншiк объектiлерi жоқ тауарлар
I0110
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне және Қазақстан Республикасының зияткерлік меншік объектілерінің кедендік тізіліміне енгізілген зияткерлік меншік объектілері бар тауарлар
I0200
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне және Қазақстан Республикасының зияткерлік меншік объектілерінің кедендік тізіліміне енгізілмеген зияткерлік меншік объектілері бар тауарлар
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 21 ақпандағы
№ 259 бұйрығына
6-қосымша
Зияткерлiк меншiк объектiлерi құқықтарын қорғау бойынша өтінішті электрондық беру үшін қолданатын, құжаттардың және мәліметтердің жіктеуіші
Ескерту. Бұйрық 6-қосымшамен толықтырылды – ҚР Қаржы министрінің 30.04.2021 № 415 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кодтар
Сипаты
I0001
Зияткерлік меншік құқығының бар екендігін және тиесілілігін растайтын құжаттар
I0002
Құқық иеленуші өзінің мүдделерін білдіретін тұлғаға берген сенімхат
I0003
Құқық иеленушінің немесе құқық иеленушінің мүдделерін білдіретін өзге тұлғаның мүліктік зиянды өтеу туралы міндеттемесі
I0004
Өтініш иесінің басқа тұлғаларға зиян келтіргені үшін жауапкершілікті сақтандыру шарты
I0005
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 461-бабына сәйкес басқа құжаттар