О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 304 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере промышленной собственности"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 февраля 2018 года № 238. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 марта 2018 года № 16524. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2018 года № 1481 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 11.10.2018 № 1481 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 304 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере промышленной собственности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11559, опубликован 19 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в регламенте государственной услуги "Регистрация договоров об уступке прав на товарный знак и объекты промышленной собственности", утвержденном указанным приказом:
подпункт 5) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"5) при принятии решения о регистрации договора – внесение услугодателем сведений о договоре в реестр зарегистрированных договоров, публикация экспертной организацией сведений о зарегистрированном договоре в официальном бюллетене, при принятии решения об отказе-мотивированный ответ в письменном виде об отказе в оказании государственной услуги;";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Канцелярия экспертной организации принимает заявление, документы, прилагаемые к заявлению, указанные в пункте 9 стандарта, при необходимости, выдает услугополучателю уведомление с указанием входящего номера, даты и времени приема заявления и документов, и передает в течение одного рабочего дня принятые документы отделу экспертизы договоров.
Отдел экспертизы договоров экспертной организацией в течение тринадцати рабочих дней с даты поступления заявления и документов проводит предварительную экспертизу поступивших документов, в ходе которой проверяется наличие необходимых документов и соблюдение установленных к ним требований, в случае отсутствия в прилагаемых к заявлению материалах документа, подтверждающего оплату проведения экспертизы, услугополучателю выставляется счет на оплату. В этом случае указанные сроки исчисляются со дня поступления оплаты в экспертную организацию.
При непредставлении документа об оплате в месячный срок заявление признается неподанным.
В течение пятнадцати рабочих дней проводится экспертиза по существу, в ходе которой проводится изучение материалов договора, по результатам которой выносится заключение о регистрации договора либо об отказе в регистрации договора.
В течение двух рабочих дней после вынесения заключения об отказе в регистрации договора экспертная организация направляет данное заключение услугодателю с указанием причин отказа.
При положительном результате экспертизы экспертная организация в течение пяти рабочих дней направляет услугодателю заключение об отсутствии оснований, препятствующих регистрации договора.
В случае нарушения требований к оформлению документов или наличия оснований, препятствующих регистрации договора, но которые могут быть устранены, экспертной организацией направляется запрос заявителю с предложением в трехмесячный срок с даты его отправки представить отсутствующие или исправленные документы или внести необходимые изменения и дополнения.
Услугодатель в течение пяти рабочих дней с момента поступления заключения экспертной организации принимает решение о регистрации или об отказе в регистрации договора и в течение одного рабочего дня направляет в экспертную организацию.
После вынесения решения о регистрации на титульном листе договора проставляется штамп о его регистрации с указанием даты регистрации и его регистрационного номера, вносятся сведения о договоре в реестр зарегистрированных договоров, три экземпляра зарегистрированного договора с заключением поступают в экспертную организацию.
Экспертная организация по зарегистрированным договорам направляет два экземпляра зарегистрированного договора по адресу для переписки, указанному в заявлении и публикует в бюллетене сведения о зарегистрированных договорах.
В случае вынесения услугодателем решения об отказе в регистрации договора, документы по рассматриваемому договору вместе с решением об отказе в регистрации возвращаются экспертной организацией по адресу, указанному в заявлении.
Схема функционального взаимодействия между структурными подразделениями указана в приложении 2 к настоящему регламенту.";

"Өнеркәсіптік меншік саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 мамырдағы № 304 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 20 ақпандағы № 238 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 6 наурызда № 16524 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 11 қазандағы № 1481 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 11.10.2018 № 1481 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өнеркәсіптік меншік саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 мамырдағы № 304 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11559 болып тіркелген, 2015 жылғы 19 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген "Тауар таңбасына және өнеркәсіптік меншік объектілеріне құқықтарды басқаға беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
5-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) шартты тіркеу туралы шешім қабылданған кезде – көрсетілетін қызметті берушінің шарт туралы мәліметтерді тіркелген шарттар тізіліміне енгізуі, сараптама ұйымының ресми бюллетеньде тіркелген шарт туралы мәліметтерді жариялауы, бас тарту туралы шешім қабылданған кезде - мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша түрдегі дәлелді жауап;";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Сараптама ұйымының кеңсесі өтінішті, стандарттың 9-тармағында көрсетілген өтінішке қосымша құжаттарды қабылдайды, қажет болса, көрсетілетін қызметті алушыға кіріс нөмірі, өтініштің және құжаттардың қабылданған күні мен уақыты көрсетілген хабарламаны береді және қабылданған құжаттарды бір жұмыс күні ішінде шарттарға сараптама жасау бөліміне береді.
Сараптама ұйымының Шарттарды сараптама бөлімі өтініш келіп түскен күннен бастап он үш жұмыс күні ішінде келіп түскен құжаттардың алдын ала сараптамасын жүргізеді, оның барысында қажетті құжаттардың болуы және оларға қойылатын талаптардың сақталуы тексеріледі, өтінішке қоса берілген материалдарда сараптама жүргізуге ақы төленгенін растайтын құжат болмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға төлем шоты беріледі. Осындай жағдайда көрсетілген мерзімдер сараптама ұйымына төлемнің түскен күнінен бастап есептеледі.
Ақы төленгенін растайтын құжат бір айлық мерзімде ұсынылмаса, өтініш берілмеген болып саналады.
Он бес жұмыс күні ішінде мәні бойынша сараптама жүргізіледі, оның барысында шарттың материалдарына зерделеу жүргізіледі, оның нәтижелері бойынша шартты тіркеу туралы немесе тіркеуден бас тарту туралы сараптама қорытындысы шығарылады.
Шартты тіркеуден бас тарту туралы қорытынды шығарылғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде сараптама ұйымы бас тарту себептерін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушіге осы қорытындыны жібереді.
Сараптама нәтижесi оң болған жағдайда, сараптама ұйымы бес жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге шартты тiркеуге кедергi келтiретiн негiздердiң жоқтығы туралы қорытындыны жiбередi.
Құжаттарды ресімдеуге қойылатын талаптар бұзылған жағдайда немесе шартты тiркеуге кедергi келтiретiн негiздер бар болса, бірақ оларды жою мүмкіндігі болса, сараптама ұйымы көрсетілетін қызметті алушыға жіберілген күннен бастап есептелетін үш ай мерзімі ішінде жоқ немесе түзетілген құжаттарды ұсыну немесе қажетті өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы ұсыныспен сұрау салу жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші сараптама ұйымынан сараптама қорытындысы келіп түскен кезден бастап бес жұмыс күні ішінде шартты тіркеу немесе шартты тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды және бір жұмыс күні ішінде оны сараптама ұйымына жолдайды.
Шартты тіркеу туралы шешім шығарылғаннан кейін көрсетілетін қызметті беруші шарттың титулдық парағына тіркелген күнін және оның тіркеу нөмірін көрсете отырып, оның тіркелгендігі туралы мөртабан қояды, тіркелген шарттардың мемлекеттік тізіліміне шарт туралы мәліметтерді енгізеді, тіркелген шарттың үш данасын қорытындысымен бірге сараптама ұйымына жібереді.
Сараптама ұйымы тіркелген шарттар бойынша хат жазысу үшін тіркелген шарттың екі данасын өтініште көрсетілген мекенжай бойынша жібереді және бюллетеньде тіркелген шарттар туралы мәліметтерді жариялайды.
Көрсетілетін қызметті беруші шартты тіркеуден бас тарту туралы шешім шығарған жағдайда, сараптама ұйымы қаралып отырған шарт бойынша құжаттарды тіркеуден бас тарту туралы шешіммен бірге өтініште көрсетілген мекенжай бойынша қайтарады.
Құрылымдық бөлімшелер арасындағы функционалдық өзара іс-қимыл схемасы осы регламентке 2-қосымшада көрсетілген.";

приложения 2, 3 к регламенту изложить в редакции согласно приложениям 3, 4 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Регистрация товарного знака", утвержденном указанным приказом:
часть вторую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"Форма предоставления результата государственной услуги – электронная и (или) бумажная.";
пункты 6, 7 и 8 изложить в следующей редакции:
"6. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием и присвоение входящего номера в автоматизированной информационной системе "Национальный институт интеллектуальной собственности" (далее – АИС "НИИС") управлением по учету корреспонденции и архива экспертной организации (далее – канцелярия);
2) регистрация и формирование материалов заявки управлением регистрации заявок и учета оплат экспертной организации;
3) рассмотрение заявки управлением предварительной экспертизы заявок на товарные знаки и промышленные образцы экспертной организации;
4) рассмотрение заявки управлением экспертизы товарных знаков, наименований мест происхождения товаров и промышленных образцов экспертной организации;
5) вынесение заключения экспертной организацией;
6) рассмотрение экспертного заключения управлением промышленной собственности Департамента по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан;
7) при принятии решения о регистрации направление уведомления о необходимости произведения оплаты государственной пошлины за регистрацию товарного знака и оплат действий экспертной организации за публикацию сведений о регистрацию товарного знака услугополучателю управлением подготовки патентной документации и публикации экспертной организации;
8) после предоставления услугополучателем соответствующих оплат в экспертную организацию внесение сведений о результатах государственной услуги в государственный реестр товарных знаков управлением государственных реестров экспертной организации;
9) публикация сведений о регистрации в официальном бюллетене управлением подготовки патентной документации и публикации экспертной организации;
10) при принятии решения об отказе в регистрации направление мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю.
Схема получения государственной услуги "Регистрация товарного знака" приведена в приложении 1 к настоящему регламенту.
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия экспертной организации;
2) управление регистрации заявок и учета оплат экспертной организации;

регламентке 2, 3-қосымшалар осы бұйрыққа 3, 4-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
аталған бұйрықпен бекітілген "Тауар таңбасын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
3-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесінің нысаны – электрондық және (немесе) қағаз түрінде";
6, 7 және 8-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) сараптама ұйымының хат-хабарды есепке алу және мұрағат басқармасының (бұдан әрі – кеңсе) қабылдауы және "Ұлттық зияткерлік меншік институты" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі - "ҰЗМИ" ААЖ) кіріс нөмірін беруі;
2) сараптама ұйымының өтінімдерді тіркеу және төлемдерді есепке алу басқармасының өтінім материалдарын тіркеуі және қалыптастыруы;
3) сараптама ұйымының тауар таңбаларына және өнеркәсіп үлгілерге өтінімдерді алдын ала сараптама басқармасының өтінімді қарауы;
4) сараптама ұйымының тауар таңбаларына, тауар шығарылған жерлердiң атауларына және өнеркәсіптік үлгілерге сараптама жасау басқармасының өтінімді қарауы;
5) сараптама ұйымының қорытынды шығаруы;
6) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы департаментінің өнеркәсіптік меншік басқармасының сараптама қорытындысын қарауы;
7) тіркеу туралы шешім қабылдаған кезде сараптама ұйымының патенттік құжаттаманы дайындау және жариялау басқармасының көрсетілетін қызметті алушыға тауар таңбасын тіркегені үшін мемлекеттік баж төлеу және тауар таңбасын тіркегені туралы мәліметтерді жариялағаны үшін сараптама ұйымының әрекеттеріне төлем жасау қажеттігі туралы хабарлама жіберуі;
8) көрсетілетін қызметті алушы сараптама ұйымына тиісті төлемдерді ұсынғаннан кейін сараптама ұйымының мемлекеттік тізілімдер басқармасының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері туралы мәліметтерді Тауар таңбаларының мемлекеттік тізіліміне енгізуі;
9) сараптама ұйымының патенттік құжаттаманы дайындау және жариялау басқармасының тіркеу туралы мәліметтерді ресми бюллетеньде жариялауы;
10) тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жіберу.
"Тауар таңбасын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу схемасы осы регламентке 1-қосымшада келтірілген.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысушы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) сараптама ұйымының кеңсесі;
2) сараптама ұйымының өтінімдерді тіркеу және төлемдерді есепке алу басқармасы;

3) управление предварительной экспертизы заявок на товарные знаки и промышленные образцы экспертной организации;
4) управление экспертизы товарных знаков, наименований мест происхождения товаров и промышленных образцов экспертной организации;
5) управление промышленной собственности Департамента по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан;
6) управление подготовки патентной документации и публикации экспертной организации (при принятии положительного решения);
7) управление государственных реестров экспертной организации.
8. Канцелярия экспертной организации принимает заявку и документы, указанные в пункте 9 стандарта у услугополучателя, при необходимости, выдает услугополучателю уведомление с указанием входящего номера, даты и времени приема заявки, и в течение рабочего дня передает принятые документы для исполнения в управление регистрации заявок и учета оплат экспертной организации для регистрации и зачтения оплат. Зачтение оплат за услуги экспертной организации в АИС "НИИС" при оказании государственной услуги осуществляется управлением регистрации заявок и учета оплат экспертной организации. После регистрации, формирования заявки и зачтения оплат, ее материалы направляются для проведения предварительной экспертизы в управление предварительной экспертизы заявок на товарные знаки и промышленные образцы экспертной организации.
В ходе предварительной экспертизы в течение одного месяца с даты поступления заявки проверяются содержание заявки, наличие необходимых документов в соответствии с требованиями, установленными пунктом 9 стандарта.
По результатам предварительной экспертизы услугополучателю в течение десяти рабочих дней сообщается о принятии заявки к рассмотрению, присвоении ей соответствующего номера, установлении даты подачи и даты приоритета либо об отказе в принятии заявки к рассмотрению в виде мотивированного заключения.
По результатам предварительной экспертизы заявка на регистрацию товарного знака направляется в управление экспертизы товарных знаков, наименований мест происхождения товаров и промышленных образцов для проведения полной экспертизы.
В ходе проведения полной экспертизы в течение девяти месяцев с даты подачи заявки проверяется соответствие заявляемого обозначения требованиям, установленным пунктом 10 стандарта.
На любом этапе экспертизы экспертная организация вправе запросить дополнительные материалы.
В течение десяти рабочих дней по результатам полной экспертизы экспертная организация направляет заключение о регистрации товарного знака услугодателю.
Экспертное заключение о предварительном отказе (о частичной регистрации) направляется услугополучателю в течение десяти рабочих дней.
После получения письменного согласия услугополучателя с частичной регистрацией либо после истечения срока подачи возражения на предварительное заключение полной экспертизы окончательное экспертное заключение направляется услугодателю.
Услугодатель в течение пятнадцати рабочих дней с момента поступления заключения экспертной организации принимает решение о регистрации товарного знака или об отказе в регистрации товарного знака и в течение двух рабочих дней направляет решение в экспертную организацию.
Управление подготовки патентной документации и публикации после поступления решения услугодателя в экспертную организацию уведомляет услугополучателя о необходимости произведения оплаты государственной пошлины за регистрацию товарного знака и оплат действий экспертной организации за публикацию сведений о регистрации.
Услугополучатель в течение трех месяцев предоставляет в экспертную организацию документы об оплате государственной пошлины за регистрацию товарного знака и оплате действий экспертной организации за публикацию сведений о регистрации.
Управление государственных реестров на основании решения услугодателя при условии предоставления услугополучателем соответствующих оплат в экспертную организацию в течение одного месяца вносит сведения в Государственный реестр товарных знаков.
Управление подготовки патентной документации и публикации публикует в бюллетене сведения о регистрации товарного знака.
Схема функционального взаимодействия между структурными подразделениями указана в приложении 2 к настоящему регламенту.";

3) сараптама ұйымының тауар таңбаларына және өнеркәсіп үлгілеріне өтінімдерді алдын ала сараптама басқармасы;
4) сараптама ұйымының тауар таңбаларына, тауар шығарылған жерлердің атауларына және өнеркәсіптік үлгілерге сараптама жасау басқармасы;
5) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы департаментінің өнеркәсіптік меншік басқармасы;
6) сараптама ұйымының патенттік құжаттаманы дайындау және жариялау басқармасы (оң шешім қабылдаған кезде);
7) сараптама ұйымының мемлекеттік тізілімдер басқармасы.
8. Сараптама ұйымының кеңсесі көрсетілетін қызметті алушыдан өтінімді және стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдайды, қажет болғанда, көрсетілетін қызметті алушыға кіріс нөмірі, өтінім және құжаттардың қабылданған күні мен уақыты көрсетілген хабарлама береді және жұмыс күні ішінде қабылданған құжаттарды сараптама ұйымының өтінімдерді тіркеу және төлемдерді есепке алу басқармасына тіркеу және төлемдерді есепке алу үшінжібереді. Сараптама ұйымының мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі көрсетілген қызметтеріне төлемдерді "ҰЗМИ" ААЖ-де есепке алуды сараптама ұйымының өтінімдерді тіркеу және төлемдерді есепке алу басқармасы жүзеге асырады. Өтінім тіркелгеннен, қалыптастырылғаннан және төлемдер есепке алынғаннан кейін, оның материалдары алдын ала сараптама жүргізу үшін сараптама ұйымының тауар таңбаларына және өнеркәсіптік үлгілерге өтінімдерге алдын ала сараптама жасау басқармасына жіберіледі.
Алдын ала сараптама барысында өтінім келіп түскен күннен бастап бір ай ішінде өтінімнің мазмұны, стандарттың 9-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес қажетті құжаттардың болуы тексеріледі.
Алдын ала сараптама нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыға он жұмыс күні ішінде өтінімді қарауға қабылдау, оған тиісті нөмірді беру, беру күнін және басымдық күнін анықтау не дәлелді қорытынды түрінде өтінімді қарауға қабылдаудан бас тарту туралы хабарланады.
Алдын ала сараптама нәтижелері бойынша тауар таңбасын тіркеуге өтінім тауар таңбаларына, тауар шығарылған жерлердің атауларына және өнеркәсіптік үлгілерге сараптама жасау басқармасына толық сараптама жүргізу үшін жіберіледі.
Толық сараптама жүргізу барысында өтінім берілген күннен бастап тоғыз ай ішінде мәлімделіп отырған белгілердің стандарттың 10-тармағында белгіленген талаптарға сәйкестігі тексеріледі.
Сараптама ұйымының сараптаманың кез келген сатысында қосымша материалдарға сұрау салу құқығы бар.
Сараптама ұйымы толық сараптама нәтижелері бойынша он жұмыс күні ішінде тауар таңбасын тіркеу туралы қорытындыны көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.
Алдын ала бас тарту (ішінара тіркеу) туралы сараптама қорытындысы көрсетілетін қызметті алушыға он жұмыс күні ішінде жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының ішінара тіркеуге жазбаша келісімін алғаннан кейін немесе толық сараптаманын алдын ала қорытындысына қарсылық беру мерзімі өткеннен кейін соңғы сараптамалық қорытынды көрсетілетін қызметті берушіге жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші сараптама ұйымының қорытындысы түскен күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде тауар таңбасын тіркеу туралы немесе тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды және екі жұмыс күні ішінде шешімді сараптама ұйымына жолдайды.
Патенттік құжаттаманы дайындау және жариялау басқармасы көрсетілетін қызметті берушінің шешімі сараптама ұйымына түскеннен кейін көрсетілетін қызметті алушыға тауар таңбасын тіркеген үшін мемлекеттік баж және сараптама ұйымының тіркеу туралы мәліметтерді жариялау әрекеттеріне төлем жасау қажеттігі туралы хабарлама жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы үш ай ішінде сараптама ұйымына тауар таңбасын тіркегені үшін мемлекеттік бажды және сараптама ұйымының тіркеу туралы мәліметтерді жариялау жөніндегі әрекеттеріне төлемді растайтын құжаттарды ұсынады.
Мемлекеттік тізілімдер басқармасы көрсетілетін қызметті берушінің шешімі негізінде көрсетілетін қызметті алушы сараптама ұйымына тиісті төлемдерді ұсынғаннан кейін мәліметтерді бір ай ішінде Тауар таңбаларының мемлекеттік тізіліміне енгізеді.
Патенттік құжаттаманы дайындау және жариялау басқармасы бюллетеньде тауар таңбасын тіркеу туралы мәліметтерді жариялайды.
Құрылымдық бөлімшелер арасындағы функционалдық өзара іс-қимыл схемасы осы регламентке 2-қосымшада көрсетілген.";

приложения 1, 2, 3 к регламенту изложить в редакции согласно приложениям 5, 6, 7 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Регистрация права пользования наименованием места происхождения товара", утвержденном указанным приказом:
пункты 6, 7 и 8 изложить в следующей редакции:
"6. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием и присвоение входящего номера в автоматизированной информационной системе "Национальный институт интеллектуальной собственности" (далее – АИС "НИИС") управлением по учету корреспонденции и архива экспертной организации (далее – канцелярия);
2) регистрация и формирование материалов заявки управлением регистрации заявок и учета оплат экспертной организации;
3) рассмотрение заявки управлением экспертизы товарных знаков, наименований мест происхождения товаров и промышленных образцов экспертной организации;
4) вынесения заключения экспертной организации;
5) рассмотрение экспертного заключения управлением промышленной собственности Департамента по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан;
6) при принятии решения о регистрации и (или) предоставлении права пользования наименованием места происхождения товара направление уведомления о необходимости произведения оплаты государственной пошлины и оплат действий экспертной организации за публикацию сведений о регистрации услугополучателю управлением подготовки патентной документации и публикации экспертной организации;
7) после предоставления услугополучателем соответствующих оплат в экспертную организацию внесение сведений о результатах государственной услуги в государственный реестр наименований мест происхождения товаров управлением государственных реестров экспертной организации;
8) публикация сведений о регистрации в официальном бюллетене управлением подготовки патентной документации и публикации экспертной организации;
9) при принятии решения об отказе в регистрации направление мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю.
Схема получения государственной услуги "Регистрация права пользования наименованием места происхождения товара" приведена в приложении 1 к настоящему регламенту.
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия экспертной организации;
2) управление регистрации заявок и учета оплат экспертной организации;
3) управление экспертизы товарных знаков, наименований мест происхождения товаров и промышленных образцов экспертной организации;

регламентке 1, 2, 3-қосымшалар осы бұйрыққа 5, 6, 7-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
6, 7 және 8-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) сараптама ұйымының хат-хабарды есепке алу және мұрағат басқармасының (бұдан әрі – кеңсе) қабылдауы және "Ұлттық зияткерлік меншік институты" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі - "ҰЗМИ" ААЖ) кіріс нөмірін беруі;
2) сараптама ұйымының өтінімдерді тіркеу және төлемдерді есепке алу басқармасының өтінім материалдарын тіркеуі және қалыптастыруы;
3) сараптама ұйымының тауар таңбаларына, тауар шығарылған жерлердiң атауларына және өнеркәсіптік үлгілерге сараптама жасау басқармасының өтінімді қарауы;
4) сараптама ұйымының қорытынды шығаруы;
5) сараптама қорытындысын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы департаменті өнеркәсіптік меншік басқармасының қарауы;
6) тауар шығарылған жердiң атауын тіркеу және (немесе) пайдалану құқығын беру туралы шешім қабылдаған кезде сараптама ұйымының патенттік құжаттаманы дайындау және жариялау басқармасының көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік баж төлеу және тіркеу туралы мәліметтерді жариялағаны үшін сараптама ұйымының әрекеттеріне төлем жасау қажеттігі туралы хабарлама жіберуі;
7) көрсетілетін қызметті алушы сараптама ұйымына тиісті төлемдерді ұсынғаннан кейін мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері туралы мәліметтерді сараптама ұйымының мемлекеттік тізілімдер басқармасының Тауар шығарылған жерлердiң атауларының тізіліміне енгізуі;
8) сараптама ұйымының патенттік құжаттаманы дайындау және жариялау басқармасының тіркеу туралы мәліметтерді ресми бюллетеньде жариялауы;
9) тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жіберуі.
"Тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу схемасы осы регламентке 1-қосымшада келтірілген.
7. Көрсетілетін қызметтерді берушінің мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) тізімі:
1) сараптама ұйымының кеңсесі;
2) сараптама ұйымының өтінімдерді тіркеу және төлемдерді есепке алу басқармасы;
3) сараптама ұйымының тауар таңбаларына, тауар шығарылған жерлердiң атауларына және өнеркәсіптік үлгілерге сараптама жасау басқармасы;

4) управление промышленной собственности Департамента по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан;
5) управление подготовки патентной документации и публикации экспертной организации (при принятии положительного решения);
6) управление государственных реестров экспертной организации.
8. Канцелярия экспертной организации принимает заявку и документы, указанные в пункте 9 стандарта, у услугополучателя, при необходимости, выдает услугополучателю уведомление с указанием входящего номера, даты и времени приема заявки, и в течение одного рабочего дня передает принятые документы в управление регистрации заявок и учета оплат для регистрации и зачтения оплат. Зачтение оплат за услуги экспертной организации в АИС НИИС при оказании государственной услуги осуществляется управлением регистрации заявок и учета оплат экспертной организации. После регистрации, формирования заявки и зачтения оплат, ее материалы направляются в управление экспертизы товарных знаков, наименований мест происхождения товаров и промышленных образцов для проведения экспертизы материалов заявки.
Экспертиза проводится в течение шести месяцев с даты подачи заявки, в ходе которой проверяются содержание заявки, наличие необходимых документов в соответствии с требованиями, установленные пунктом 9 стандарта, а также соответствие заявляемого обозначения требованиям, установленным пунктом 10 стандарта.
В ходе экспертизы экспертная организация вправе запросить дополнительные материалы, которые должны быть представлены в течение трех месяцев с даты направления запроса заявителю.
Управление подготовки патентной документации и публикации после поступления решения услугодателя в экспертную организацию уведомляет заявителя о необходимости произведения оплаты государственной пошлины за регистрацию наименования места происхождения товара и оплат действий экспертной организации за публикацию сведений о регистрации.
Управление государственных реестров на основании решения услугодателя при условии предоставления услугополучателем соответствующих оплат в экспертную организацию вносит сведения в Государственный реестр наименований мест происхождения товаров.
Управление подготовки патентной документации и публикации публикует в бюллетене сведения о регистрации и (или) предоставлении права пользования наименованием места происхождения товара.
Схема функционального взаимодействия между структурными подразделениями указана в приложении 2 к настоящему регламенту.";

4) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы департаментінің өнеркәсіптік меншік басқармасы;
5) сараптама ұйымының патенттік құжаттаманы дайындау және жариялау басқармасы (оң шешім қабылданған жағдайда);
6) сараптама ұйымының мемлекеттік тізілімдер басқармасы.
8. Сараптама ұйымының кеңсесі көрсетілетін қызметті алушыдан өтінімді және стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдайды, қажет болса, көрсетілетін қызметті алушыға кіріс нөмірі, өтінім және құжаттардың қабылданған күні мен уақыты көрсетілген хабарламаны береді және бір жұмыс күні ішінде қабылданған құжаттарды сараптама ұйымының өтінімдерді тіркеу және төлемдерді есепке алу басқармасына тіркеу және төлемдерді есепке алу үшін жібереді. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезінде сараптама ұйымының көрсетілген қызметтеріне төлемдерді "ҰЗМИ" ААЖ-де есепке алуды сараптама ұйымының өтінімдерді тіркеу және төлемдерді есепке алу басқармасы жүзеге асырады. Өтінім тіркелген, қалыптастырылған және төлемдер есепке алынғаннан кейін, оның материалдары сараптама жүргізу үшін сараптама ұйымының тауар таңбаларына, тауар шығарылған жерлердің атауларына және өнеркәсіптік үлгілерге сараптама жасау басқармасына жіберіледі.
Сараптама өтінімді берген күннен бастап алты ай ішінде жүргізіледі, оның барысында өтінімнің мазмұны, стандарттың 9-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес қажетті құжаттардың бар болуы, сондай-ақ өтінім беріліп отырған белгінің стандарттың 10-тармағында белгіленген талаптарға сәйкестігі тексеріледі.
Сараптама ұйымының сараптама барысында өтінім берушіге қосымша материалдарға сұрау салу құқығы бар, олар сұрау салу жіберген күннен бастап үш ай ішінде ұсынылуға тиіс.
Көрсетілетін қызметті берушінің шешімі сараптама ұйымына түскеннен кейін патенттік құжаттаманы дайындау және жариялау басқармасы көрсетілетінқызметті алушыға тауар шығарылған жердің атауын тіркегені үшін мемлекеттік баж және сараптама ұйымының тіркеу туралы мәліметтерді жариялау жөніндегі әрекеттеріне төлем жасау қажеттігі туралы хабарлама жібереді.
Мемлекеттік тізілімдер басқармасы көрсетілетін қызметті берушінің шешімі негізінде көрсетілетін қызметті алушы сараптама ұйымына тиісті төлемдерді ұсынғаннан кейін мәліметтерді Тауар шығарылған жерлердің атауларының мемлекеттік тізіліміне енгізеді.
Патенттік құжаттаманы дайындау және жариялау басқармасы бюллетеньде тауар шығарылған жердің атауын тіркеу және (немесе) пайдалану құқығын беру туралы мәліметтерді жариялайды.
Құрылымдық бөлімшелер арасындағы функционалдық өзара іс-қимыл схемасы осы регламентке 2-қосымшада көрсетілген.";

приложения 1, 2, 3 к регламенту изложить в редакции согласно приложениям 8, 9, 10 настоящему приказу.";
в регламенте государственной услуги "Выдача патента на промышленный образец", утвержденном указанным приказом:
часть вторую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"Форма предоставления результата государственной услуги – электронная и (или) бумажная.";
пункты 6, 7 и 8 изложить в следующей редакции:
"6. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием и присвоение входящего номера в автоматизированной информационной системе "Национальный институт интеллектуальной собственности" (далее – АИС "НИИС") управлением по учету корреспонденции и архива экспертной организации (далее – канцелярия);
2) регистрация и формирование материалов заявки управлением регистрации заявок и учета оплат экспертной организации;
3) рассмотрение заявки управлением предварительной экспертизы заявок на товарные знаки и промышленные образцы экспертной организации;
4) рассмотрение заявки управлением экспертизы товарных знаков, наименований мест происхождения товаров и промышленных образцов экспертной организации;
5) вынесение заключения экспертной организации;
6) рассмотрение экспертного заключения управлением промышленной собственности Департамента по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан;
7) при принятии решения о выдаче патента направление уведомления о необходимости произведения оплаты за подготовку документов к выдаче патента и публикацию сведений, а также государственной пошлины управлением подготовки патентной документации и публикации экспертной организации;
8) после предоставления услугополучателем соответствующих оплат в экспертную организацию внесение сведений о результатах государственной услуги в государственный реестр промышленных образцов, подготовка и направление патента осуществляется управлением государственных реестров экспертной организации, публикация сведений о выдаче патента в официальном бюллетене осуществляется управлением подготовки патентной документации и публикации экспертной организации;
9) при принятии решения об отказе в выдаче патента направление мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю.
Схема получения государственной услуги "Выдача патента на промышленный образец" приведена в приложении 1 к настоящему регламенту.
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия экспертной организации;

регламентке 1, 2, 3-қосымшалар осы бұйрыққа 8, 9, 10-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.";
"Өнеркәсіптік үлгіге патент беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің регламентінде:
3-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны – электрондық және (немесе) қағаз түрінде.";
6, 7, және 8-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-әрекеттер):
1) сараптама ұйымының хат-хабарды есепке алу және мұрағат басқармасының (бұдан әрі – кеңсе) қабылдауы және "Ұлттық зияткерлік меншік институты" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі - "ҰЗМИ" ААЖ) кіріс нөмірін беруі;
2) сараптама ұйымының өтінімдерді тіркеу және төлемдерді есепке алу басқармасының өтінім материалдарын тіркеуі және қалыптастыруы;
3) сараптама ұйымының тауар таңбаларына және өнеркәсіптік үлгілерге өтінімдерді алдын ала сараптама жасау басқармасының өтінімді қарауы;
4) сараптама ұйымының тауар таңбаларына, тауар шығарылған жерлердің атауларына және өнеркәсіптік үлгілерге сараптама басқармасының өтінімді қарауы;
5) сараптама ұйымының қорытынды шығаруы;
6) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы департаментінің өнеркәсіптік меншік басқармасының сараптама қорытындысын қарауы;
7) патентті беру туралы шешім қабылданған жағдайда сараптама ұйымының патенттік құжаттаманы дайындау және жариялау басқармасының патентті беруге құжаттарды дайындағаны, мәліметтерді жариялағаны үшін төлем жасау, сондай-ақ мемлекеттік баж төлеу қажеттігі туралы хабарлама жіберуі;
8) көрсетілетін қызметті алушы сараптама ұйымына тиісті төлемдерді ұсынғаннан кейін Өнеркәсіптік үлгілердің мемлекеттік тізіліміне мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері туралы мәліметтерді енгізуді, патентті дайындауды және жіберуді сараптама ұйымының мемлекеттік тізілімдер басқармасы, патентті беру туралы мәліметтерді ресми бюллетеньде жариялауды сараптама ұйымының патенттік құжаттаманы дайындау және жариялау басқармасы жүзеге асырады;
9) патентті беруден бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жіберу.
"Өнеркәсіптік үлгіге патент беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу схемасы осы регламентке 1-қосымшасда келтірілген.
7. Көрсетілетін қызметтерді берушінің мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) тізімі:
1) сараптама ұйымының кеңсесі;

2) управление регистрации заявок и учета оплат экспертной организации;
3) управление предварительной экспертизы заявок на товарные знаки и промышленные образцы;
4) управление экспертизы товарных знаков, наименований мест происхождения товаров и промышленных образцов экспертной организации;
5) управление промышленной собственности Департамента по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан;
6) управление подготовки патентной документации и публикации экспертной организации (при принятии положительного решения);
7) управление государственных реестров экспертной организации.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями работниками услугодателя:
канцелярия экспертной организации принимает заявки и документы, указанные в пункте 9 стандарта у услугополучателя, при необходимости, выдает услугополучателю уведомление с указанием входящего номера, даты и времени приема заявки, и в течение рабочего дня передает принятые документы в управление регистрации заявок и учета оплат экспертной организации для регистрации и зачтения оплат. Зачтение оплат за услуги экспертной организации в АИС "НИИС" при оказании государственной услуги осуществляется управлением регистрации заявок и учета оплат экспертной организации. После регистрации, формирования заявки и зачтения оплат, ее материалы направляются для проведения формальной экспертизы в управление предварительной экспертизы товарных знаков и промышленных образцов экспертной организации.
В ходе проведения формальной экспертизы проверяется наличие документов заявления и соблюдение установленных требований к ним, устанавливается дата подачи заявки и дата приоритета.
Если заявка не удовлетворяет требования к данным документам, экспертная организация уведомляет услугополучателя об этом и предлагает представить недостающие и (или) исправленные документы (сведения) в течение трех месяцев с даты направления такого уведомления. При непредставлении услугополучателем запрошенных и (или) исправленных документов (сведений) в установленный срок или ходатайства о продлении установленного срока заявка считается отозванной, о чем услугополучателю направляется соответствующее уведомление. Этот срок может быть продлен при условии соответствующей оплаты, но не более чем на три месяца.
После завершения формальной экспертизы с положительным результатом экспертная организация проводит экспертизу заявки по существу. Документ об оплате экспертизы заявки по существу представляется в экспертную организацию в течение трех месяцев с даты направления уведомления о результатах формальной экспертизы. Экспертиза заявки по существу включает установление возможности отнесения заявленного предложения к объектам, охраняемым в качестве промышленного образца, проведение информационного поиска в отношении заявленного промышленного образца для определения уровня художественно-конструкторского решения, проверку соответствия заявленного решения условиям патентоспособности.
Если в результате экспертизы заявления по существу экспертная организация установит, что заявленное предложение в испрашиваемом услугополучателем объеме правовой охраны соответствует условиям патентоспособности промышленного образца, выдается положительное заключение экспертной организации на патент с совокупностью существенных признаков, согласованных с услугополучателем, с указанием установленного приоритета.
При установлении несоответствия заявленного промышленного образца в испрашиваемом услугополучателем объеме правовой охраны условиям патентоспособности промышленного образца выдается отрицательное заключение экспертной организации.
В течение трех рабочих дней после вынесения заключения экспертная организация направляет заключение об отказе или выдаче патента на промышленный образец услугодателю.
Услугодатель в течение десяти рабочих дней с момента поступления заключения экспертной организации принимает решение о выдаче или об отказе в выдаче патента на промышленный образец и в течении двух рабочих дней направляет решение в экспертную организацию, для дальнейшего направления услугополучателю.
Управление экспертизы товарных знаков, наименований мест происхождения товаров и промышленных образцов в течение десяти рабочих дней направляет решение услугополучателю.
Управление государственных реестров на основании решения услугодателя при условии предоставления услугополучателем соответствующих оплат в экспертную организацию вносит сведения в Государственный реестр промышленных образцов, осуществляет подготовку патента, Управление подготовки патентной документации и публикации публикует в бюллетене сведения о выдаче патента на промышленный образец.
Экспертная организация осуществляет выдачу результата оказания государственной услуги услугополучателю нарочно или через почтовую службу.
Схема функционального взаимодействия между структурными подразделениями указана в приложении 2 к настоящему регламенту.";

2) сараптама ұйымының өтінімдерді тіркеу және төлемдерді есепке алу басқармасы;
3) сараптама ұйымының тауар таңбаларына, өнеркәсіптік үлгілерге өтінімдерге алдын ала сараптама жасау басқармасы;
4) сараптама ұйымының тауар таңбаларына, тауар шығарылған жерлердің атауларына және өнеркәсіптік үлгілерге сараптама жасау басқармасы;
5) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы департаментінің өнеркәсіптік меншік басқармасы;
6) сараптама ұйымының патенттік құжаттаманы дайындау және жариялау басқармасы (оң шешім қабылданған жағдайда);
7) сараптама ұйымының мемлекеттік тізілімдер басқармасы.
8. Құрылымдық бөлімшелер мен көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлері арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) дәйектілігін сипаттау:
сараптама ұйымының кеңсесі көрсетілетін қызметті алушыдан өтінімді және стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдайды, қажет болса, көрсетілетін қызметті алушыға кіріс нөмірі, өтінім және құжаттардың қабылданған күні мен уақыты көрсетілген хабарламаны береді және бір жұмыс күні ішінде қабылданған құжаттарды сараптама ұйымының өтінімдерді тіркеу және төлемдерді есепке алу басқармасына тіркеу және төлемдерді есепке алу үшін жібереді. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезінде сараптама ұйымы көрсеткен қызметтерге төлемдерді "ҰЗМИ" ААЖ-де есепке алуды сараптама ұйымының өтінімдерді тіркеу және төлемдерді есепке алу басқармасы жүзеге асырады. Өтінім тіркелгеннен, қалыптастырылғаннан және төлемдер есепке алынғаннан кейін, оның материалдары формалды сараптама жүргізу үшін сараптама ұйымының тауар таңбаларына және өнеркәсіптік үлгілерге алдын ала сараптама жасау басььқармасына жіберіледі.
Формальды сараптама жүргізу барысында өтініш құжаттарының бар болуы және оларға қойылатын талаптардың сақталуы тексеріледі, өтінімді беру күні және басымдық күні анықталады.
Егер өтiнiм осы құжаттарға арналған талаптарды қанағаттандырмаса, сараптау ұйымы бұл туралы көрсетілетін қызметті алушыға хабарлайды және жетiспейтiн және (немесе) түзетiлген құжаттарды (мәлiметтердi) осындай хабарлама жiберiлген күннен бастап үш ай iшiнде табыс етудi ұсынады. Көрсетілетін қызметті алушы сұратылған және (немесе) түзетiлген құжаттарды (мәлiметтердi) немесе белгіленген мерзімді ұзарту туралы өтінішхатты белгiленген мерзiмде ұсынбаған жағдайда, берiлмеген болып есептеледi, ол туралы көрсетілетін қызметті алушыға тиiстi хабарлама жiберiледi. Бұл мерзім тиісті төлемнің бар болуы жағдайында үш айдан аспайтын мерзімге создырылуы мүмкін.
Өтiнiшке мәнi бойынша сараптама мәлiмделген ұсыныстың өнеркәсіптік үлгі ретiнде қорғалатын объектiлерге жатқызылуы мүмкiндiгiн белгiлеудi, көркемдік-конструкторлық шешім деңгейiн айқындау үшiн мәлiмделген өнеркәсіптік үлгіге қатысты ақпараттық iздестiру жүргiзудi, мәлiмделген шешімнің патентке қабілеттілік шарттарына сәйкестігіне тексеру жүргiзудi қамтиды.
Сараптау ұйымы, егер өтiнiшке мәнi бойынша жүргiзiлген сараптама нәтижесiнде көрсетілетін қызметті алушы сұраған көлемдегi құқықтық қорғау мәлiмделген ұсынысы өнеркәсiптiк үлгiнiң патентке қабiлеттiлiк шарттарына сәйкес келетiнiн анықтаса, онда сараптау ұйымына белгiленген басымдықты көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушымен келiсiлген елеулi белгiлер жиынтығымен бiрге патентке оң қорытынды бередi.
Мәлiмделген өнеркәсiптiк үлгiнiң көрсетілетін қызметті алушы сұраған құқықтық қорғау көлемiнде өнеркәсiптiк үлгiнiң патентке қабiлеттiлiк шарттарына сәйкес келмейтiнi анықталған кезде сараптама жасау ұйымының терiс қорытындысы берiледi.
Сараптау ұйымы қорытынды шығарған соң үш жұмыс күні ішінде өнеркәсіптік үлгіге патент беру немесе беруден бас тарту туралы қорытындыны көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды.
Көрсетілетін қызметті беруші сараптау ұйымынан сараптама қорытындысы түскен күннен он жұмыс күні ішінде өнеркәсіптік үлгіге патент беру немесе беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды және екі жұмыс күні ішінде ары қарай көрсетілетін қызметті алушыға жолдау үшін сараптау ұйымына жолдайды.
Тауар таңбаларын, тауарлардың шығарылатын жерлерінің атауларын және өнеркәсіптік үлгілерді сараптау басқармасы он жұмыс күні ішінде шешімді көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы шешімді алған сәттен бастап үш ай ішінде сараптау ұйымына мемлекеттік баж төлемі жөніндегі құжатты және патент
беруге құжаттарды дайындағаны және тіркеу туралы мәліметтерді жариялағаны үшін сараптау ұйымының қызметіне ақы төлемін ұсынады.
Мемлекеттік тізілім және жарияланымдар басқармасы көрсетілетін қызметті берушінің шешімі негізінде 10 жұмыс күні ішінде Өнеркәсіптік үлгілердің мемлекеттік тізіліміне мәлімет енгізеді, бюллетеньде мәлімет жариялайды, өнеркәсіптік үлгіге патент дайындайды.
Сараптау ұйымы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін немесе бас тарту туралы дәлелді хатты көрсетілетін қызметті алушыға қолма-қол немесе пошта қызметі арқылы беруді жүзеге асырады.
Құрылымдық бөлімшелер арасындағы функционалдық өзара іс-қимыл схемасы осы регламентке 2 -қосымшада келтірілген.";

приложения 2, 3 к регламенту изложить в следующей редакции согласно приложениям 11, 12 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Выдача патента на полезную модель", утвержденном указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Результатом оказания государственной услуги является выдача патента на полезную модель либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
Форма предоставления результата государственной услуги – электронная и (или) бумажная.";
пункты 6, 7 и 8 изложить в следующей редакции:
"6. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием и присвоение входящего номера в автоматизированной информационной системе "Национальный институт интеллектуальной собственности" (далее – АИС "НИИС") управлением по учету корреспонденции и архива экспертной организации (далее – канцелярия);
2) регистрация и формирование материалов заявки управлением регистрации заявок и учета оплат экспертной организации;
3) экспертиза заявки управлением экспертизы заявок на изобретения и полезные модели;
4) вынесение заключения экспертной организации;
5) рассмотрение экспертного заключения управлением промышленной собственности Департамента по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан;
6) при принятии решения о выдаче патента направление уведомления о необходимости произведения оплаты за подготовку документов к выдаче патента и публикацию сведений, а также государственной пошлины управлением подготовки патентной документации и публикации экспертной организации;
7) после предоставления услугополучателем соответствующих оплат в экспертную организацию внесение сведений о результатах государственной услуги в государственный реестр полезных моделей, подготовка и направление патента осуществляется управлением государственных реестров экспертной организации, публикация сведений о выдаче патента в официальном бюллетене осуществляется управлением подготовки патентной документации и публикации экспертной организации;
8) при принятии решения об отказе в выдаче патента, направление мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю.
Схема получения государственной услуги "Выдача патента на полезную модель" приведена в приложении 1 к настоящему регламенту.
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия экспертной организации;

регламентке 2, 3-қосымшалар осы бұйрыққа 11, 12-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Пайдалы модельге патент беру" мемлекеттік қызмет регламентінде:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Пайдалы модельге патент беру не стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.";
6, 7 және 8-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (әрекеттер):
1) сараптама ұйымының хат-хабарды есепке алу және мұрағат басқармасының (бұдан әрі – кеңсе) қабылдауы және "Ұлттық зияткерлік меншік институты" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі - "ҰЗМИ" ААЖ) кіріс нөмірін беруі;
2) сараптама ұйымының өтінімдерді тіркеу және төлемдерді есепке алу басқармасының өтінім материалдарын тіркеуі және қалыптастыруы;
3) өнертабыстарға және пайдалы модельдерге өтінімдерге сараптама жасау басқармасының өтінімдерге сараптама жасауы;
4) сараптама ұйымының қорытынды шығаруы;
5) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы департаментінің өнеркәсіптік меншік басқармасының сараптама қорытындысын қарауы;
6) патентті беру туралы шешім қабылданған жағдайда сараптама ұйымының патенттік құжаттаманы дайындау және жариялау басқармасының патентті беруге құжаттарды дайындағаны және мәліметтерді жариялағаны үшін төлем жасау, сондай-ақ мемлекеттік баж төлеу қажеттігі туралы хабарлама жіберуі;
7) көрсетілетін қызметті алушы сараптама ұйымына тиісті төлемдерді ұсынғаннан кейін мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелері туралы мәліметтерді Пайдалы модельдердің мемлекеттік тізіліміне енгізуді, патентті дайындауды және жіберуді сараптама ұйымының мемлекеттік тізілімдер басқармасы, патентті беру туралы мәліметтерді ресми бюллетеньде жариялауды сараптама ұйымының патенттік құжаттаманы дайындау және жариялау басқармасы жүзеге асырады;
8) патентті беруден бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жіберу.
"Пайдалы модельге патент беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу схемасы осы регламентке 1-қосымшада келтірілген.
7. Көрсетілетін қызметтерді берушінің мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) тізімі:
1) сараптама ұйымының кеңсесі;

2) управление регистрации заявок и учета оплат;
3) управление экспертизы заявок на изобретения и полезные модели;
4) управления промышленной собственности Департамента по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан;
5) управление экспертизы заявок на изобретения и полезные модели;
6) управление подготовки патентной документации и публикации экспертной организации (при принятии положительного решения);
7) управление государственных реестров экспертной организации.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
канцелярия экспертной организации принимает заявки и документы, указанные в пункте 9 стандарта у услугополучателя, при необходимости, выдает услугополучателю уведомление с указанием входящего номера, даты и времени приема заявки, и в течение рабочего дня передает принятые документы в управление регистрации заявок и учета оплат экспертной организации для регистрации и зачтения оплат. Зачтение оплат за услуги экспертной организации в АИС "НИИС" при оказании государственной услуги осуществляется управлением регистрации заявок и учета оплат экспертной организации. После регистрации, формирования заявки и зачтения оплат заявки, ее материалы направляются для проведения экспертизы в управление экспертизы заявок на изобретения и полезные модели.
Регистрация и формирование заявления осуществляется в управлении регистрации заявок и учета оплат. По заявлению, поступившей в экспертную организацию, проверяются наличие документов заявки для установления даты подачи заявки.
Если заявление не удовлетворяет требованиям для установления даты подачи, Управление регистрации заявок и учета оплат уведомляет услугополучателя об этом и предлагает представить недостающие документы (сведения) в течение трех месяцев с даты направления такого уведомления. Документ, подтверждающий оплату подачи заявки, в том числе на проведение формальной экспертизы, в установленном размере, и документ, подтверждающий основания для уменьшения ее размера, должен быть представлены услугополучателем вместе с заявкой или в течение двух месяцев с даты поступления заявки. При условии соответствующей оплаты этот срок может быть продлен, но не более чем на два месяца. При непредставлении документов об оплате в установленный срок заявка признается неподанной.

2) сараптама ұйымының өтінімдерді тіркеу және төлемдерді есепке алу басқармасы;
3) өнертабыстарға және пайдалы модельдерге өтінімдерге сараптама жасау басқармасы;
4) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы департаментінің өнеркәсіптік меншік басқармасы;
5) өнертабыстарға және пайдалы модельдерге өтінімдерді сраптау басқармасы;
6) сараптама ұйымының патенттік құжаттаманы дайындау және жариялау басқармасы (оң шешім қабылданған жағдайда);
7) сараптама ұйымының мемлекеттік тізілімдер басқармасы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы іс-шаралар (әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы:
сараптама ұйымының кеңсесі көрсетілетін қызметті алушыдан өтінімді және стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдайды, қажет болса, көрсетілетін қызметті алушыға кіріс нөмірі, өтінім және құжаттардың қабылданған күні мен уақыты көрсетілген хабарламаны береді және бір жұмыс күні ішінде қабылданған құжаттарды сараптама ұйымының өтінімдерді тіркеу және төлемдерді есепке алу басқармасына тіркеу және төлемдерді есепке алу үшін жібереді. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезінде сараптама ұйымының көрсетілген қызметтеріне төлемдерді "ҰЗМИ" ААЖ-де есепке алуды сараптама ұйымының өтінімдерді тіркеу және төлемдерді есепке алу басқармасы жүзеге асырады. Өтінім тіркелген, қалыптастырылған және төлемдер есепке алынған соң, оның материалдары сараптама жүргізу үшін сараптама ұйымының өнертабысқа және пайдалы модельдерге өтінімдерге сараптама жасау басқармасына жіберіледі.
Өтінішті тіркеу және қалыптастыру өтінімдерді тіркеу және төлемдерді есепке алу басқармасында жүзеге асырылады. Сараптама ұйымына түскен өтініш бойынша өтінімді берген күнін анықтау мақсатында өтінім құжаттарының бар болуы тексеріледі.
Егер өтініш тапсырыс беру күнін анықтауға арналған талаптарды қанағаттандырмаса өтінімдерді тіркеу және төлемдерді есепке алу басқармасы көрсетілетін қызметті алушыға бұл туралы хабарлама жібереді және жетіспейтін құжаттарды (мәліметтерді) хабарлама жіберілген күннен бастап үш айлық мерзім ішінде тапсыруды ұсынады. Өтінім беруге белгіленген мөлшердегі төлемді, сонымен қатар формалды сараптама жүргізген үшін төлемді растайтын құжатты және төлем мөлшерін азайту негіздерін растайтын құжатты көрсетілетін қызметті алушы өтініммен бірге немесе өтінімнің түскен күнінен бастап екі ай ішінде ұсынуға тиіс. Тиісті төлем жасалған жағдайда бұл мерзім екі айдан аспайтын мерзімге ұзартылуы мүмкін. Белгіленген мерзімде төлем туралы құжаттар ұсынылмаған жағдайда өтінім берілмеген болып саналады.

Международная заявка поданная в соответствии с Договором о патентной кооперации (Patent Cooperation Treaty, РСТ) (далее – Договор), содержащая указание Республики Казахстан, переводится на национальную фазу до истечения тридцати одного месяца с даты ее приоритета. Срок вступления в национальную фазу, восстанавливается экспертной организацией в течение двенадцати месяцев по ходатайству услугополучателя и соответствующей оплате при соблюдении правила 49.6 Инструкции к Договору.
В Управлении экспертизы заявок на изобретения и полезные модели проводится экспертиза заявки, в ходе которой проверяются наличие документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта и соблюдение установленных требований к ним, определяются дата приоритета заявки, возможность отнесения заявленного предложения к объектам, охраняемым в качестве полезных моделей, проверяется единство полезной модели.
Проверка соответствия заявленной полезной модели условиям патентоспособности не осуществляется. Патент выдается на риск и под ответственность услугополучателя.
По заявке, поданной с нарушением требований к ее документам, услугополучателю направляется запрос с предложением в трехмесячный срок с даты его направления представить исправленные или отсутствующие документы.
В случае, если услугополучатель в указанный срок не представит запрашиваемые документы или ходатайство о продлении установленного срока, заявка считается отозванной.
По заявке, поданной с нарушением требования единства полезной модели, услугополучателю предлагается в трехмесячный срок с даты направления ему соответствующего уведомления сообщить, какое из полезных моделей должно рассматриваться, и при необходимости внести уточнения в документы заявки. Другие полезные модели, вошедшие в материалы первоначальной заявки, могут быть оформлены выделенными заявками.
В случае, если услугополучатель в трехмесячный срок с даты направления ему уведомления о нарушении требований единства не сообщит, какое из полезных моделей необходимо рассматривать, и не представит уточненных документов, проводится рассмотрение объекта, указанного в формуле первым, а также других полезных моделей, связанных с первым насколько, что они удовлетворяют требованию единства полезной модели.
Срок, пропущенный услугополучателем для представления ответа на запрос экспертизы, может быть восстановлен экспертной организацией при представлении документа об оплате восстановления пропущенного срока. Ходатайство о восстановлении срока подается услугополучателем не позднее двенадцати месяцев со дня истечения пропущенного срока. Такое ходатайство представляется в экспертную организацию одновременно с запрашиваемыми экспертизой материалами.
Срок ответа на запрос или предоставления дополнительных материалов, могут быть продлены по ходатайству услугополучателя, поданному до истечения установленного срока, на срок до шести месяцев с даты истечения установленного срока при условии оплаты.
Если в результате экспертизы будет установлено, что заявка относится к объектам, охраняемым в качестве полезных моделей, и документы соответствуют установленным требованиям, выдается положительное заключение экспертной организации на выдачу патента на полезную модель.
Если в результате экспертизы будет установлено, что заявка относится к объектам, не охраняемым в качестве полезных моделей, выдается отрицательное заключение экспертной организации.
В течение пяти рабочих дней после вынесения заключения экспертная организация направляет заключение об отказе или выдаче патента на полезную модель услугодателю.
Услугодатель в течение десяти рабочих дней с момента поступления заключения экспертной организации принимает решение о выдаче или об отказе в выдаче патента на полезную модель и в течении двух рабочих дней направляет в экспертную организацию, для дальнейшего направления услугополучателю.
На основании решения услугодателя о выдаче патента на полезную модель экспертная организация в течение десяти рабочих дней направляет услугополучателю уведомление о принятии решения уполномоченным органом о выдаче патента и заключение экспертной организации, с указанием необходимости представления в экспертную организацию платежных документов, подтверждающих оплату за подготовку к выдаче патента и публикацию, а также оплату государственной пошлины.
В течение трех месяцев с даты направления услугополучателю уведомления о принятии уполномоченным органом решения о выдаче патента услугополучатель представляет в экспертную организацию документ, подтверждающий соответствующую оплату за подготовку к выдаче патента и публикацию, а также оплату государственной пошлины. При непредставлении указанных документов срок оплаты может быть восстановлен в течение трех месяцев при условии представления документа об оплате восстановления пропущенного срока. В противном случае заявка считается отозванной, делопроизводство по заявке прекращается, о чем услугополучатель уведомляется в месячный срок с даты истечения срока восстановления.
Управление государственных реестров на основании решения услугодателя при условии предоставления услугополучателем соответствующих оплат в экспертную организацию вносит сведения в Государственный реестр полезных моделей, осуществляет подготовку патента, Управление подготовки патентной документации и публикации публикует в бюллетене сведения о выдаче патента на полезную модель.
Экспертная организация осуществляет выдачу результата оказания государственной услуги услугополучателю нарочно или через почтовую службу.
Схема функционального взаимодействия между структурными подразделениями указана в приложении 2 к настоящему регламенту.";

Патенттік кооперация туралы шартқа (Patent Cooperation Treaty, РСТ) (бұдан әрі – Шарт) сәйкес берілген, Қазақстан Республикасына сілтемені қамтитын халықаралық өтінім оның басымдық мерзімінен отыз бір ай өтпестен бұрын ұлттық фазаға айналады. Ұлттық фазаға кіру мерзімін сараптама ұйымы көрсетілетін қызметті алушының өтініші бойынша және тиісті төлемдер жасалған соң Шартқа нұсқаулықтың 49.6 ережесі сақталған жағдайда он екі ай ішінде қалпына келтіреді.
Өнертабысқа және пайдалы модельдерге өтінімдерге сараптама жасау басқармасында өтінімдерге сараптама жүргізіледі, оның барысында стандарттың 9-тармағында қөзделген құжаттардың бар болуы, оларға белгіленген талаптардың сақталуы тексеріледі, өтінімнің басымдық күні, мәлімделген ұсынымды пайдалы модельдер ретінде сақталатын объектілерге жатқызу мүмкіндігі анықталады, пайдалы модельдің бірлігі тексеріледі.
Өтінім берілген пайдалы модельдің патентқе қабілеттілік талаптарына сәйкестілігі тексерілмейді. Патент көрсетілетін қызметті алушының жауапкершілігі мен тәуекеліне беріледі.
Құжаттарына қойылатын талаптар бұзыла отырып берілген өтінім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға хабарлама жіберілген күннен бастап үш айлық мерзім ішінде түзетілген немесе жетіспейтін құжаттарды ұсыну туралы ұсыныспен сұрау салу жіберіледі.
Егер көрсетілетін қызметті алушы аталған мерзім ішінде сұрау салынған құжаттарды немесе белгіленген мерзімді ұзарту туралы өтінішті ұсынбаса, өтінім қайтарып алынған деп саналады.
Пайдалы модель бірлігінің талаптары бұзыла отырып жіберілген өтінім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға оған тиісті хабарлама жіберілген күннен бастап үш айлық мерзімде пайдалы модельдердің қайсысы қаралуы керек екенін хабарлау және қажет болған жағдайда, өтінім құжаттарына нақтылаулар еңгізу ұсынылады. Бастапқы өтінім материалдары құрамына кірген басқа пайдалы модельдер бөлек өтінімдер ретінде қаралуы мүмкін.
Егер көрсетілетін қызметті алушы оған бірлік талаптарының бұзылғандығы туралы хабарлама жіберілген күннен бастап үш айлық мерзімішінде пайдалы модельдердің қайсысын қарау керек екенін және нақтыланған құжаттарды ұсынбаса, формулада бірінші болып көрсетілген объекті қаралады, сондай-ақ пайдалы модельдің бірлік талаптарына қанағаттандыратындай біріншісімен сонша байланысты басқа пайдалы модельдер қаралады.
Көрсетілетін қызметті алушы өткізіп алған сараптаманың сұрау салуына жауап беруге арналған мерзімді сараптама ұйымы өткізіп алған мерзімді қалпына келтіруге төлем туралы құжатты ұсынған жағдайда қалпына келтіруі мүмкін. Мерзімді қалпына келтіру туралы өтінішті көрсетілетін қызметті алушы өткізіп алған мерзімнің аяқталу күнінен бастап он екі айдан кешіктірмей береді. Мұндай өтініш сараптама ұйымына сараптама сұрау салатын материалдармен бір мезгілде беріледі.
Сұрау салуға жауап беру немесе қосымша материалдарды ұсыну мерзімі көрсетілетін қызметті алушының белгіленген мерзім өткенге дейін берген өтініші бойынша, белгіленген мерзім өткен күннен бастап алты айлық мерзімге, төлем жасалған жағдайда, ұзартылуы мүмкін.
Егер сараптама нәтижесінде өтінім пайдалы модельдер ретінде қорғалатын объектілерге жататыны анықталса және құжаттар белгіленген талаптарға сәйкес болса пайдалы модельге патент беру туралы сараптама ұйымының оң шешімі беріледі.
Егер сараптама нәтижесінде өтінім пайдалы модельдер ретінде қорғалмайтын объектілерге жататыны анықталса сараптама ұйымының теріс шешімі беріледі
Шешім қабылданғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде сараптама ұйымы көрсетілетін қызметті берушіге пайдалы модельге патент беру туралы немесе бас тарту туралы қорытындыны жібереді.
Көрсетілетін қызметті беруші сараптама ұйымының қорытындысы түскен сәттен бастап он жұмыс күні ішінде пайдалы модельге патент беру туралы немесе бас тарту туралы шешім қабылдайды және екі жұмыс күні ішінде сараптама ұйымына одан әрі көрсетілетін қызметті алушыға жіберу үшін жолдайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің пайдалы модельге патент беру туралы шешімі негізінде сараптама ұйымы он жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға патентті беруге дайындау және жариялау үшін төлемді, сондай-ақ мемлекеттік баж төленгенін растайтын төлем құжаттарын сараптама ұйымына ұсыну қажеттігін көрсете отырып, уәкілетті органның патент беру туралы шешім қабылдағаны туралы хабарламаны және сараптама ұйымының қорытындысын жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушыға уәкілетті органның патент беру туралы шешім қабылдауы туралы хабарлама жіберілген күннен бастап үш ай ішінде көрсетілетін қызметті алушы сараптама ұйымына патентті беруге дайындау және жариялау үшін тиісті төлемді, мемлекеттік баж төленгенін растайтын құжатты ұсынады. Көрсетілген құжаттар жіберілмесе, өткізіп алған мерзімді қалпына келтіруге төлем туралы құжат ұсынылған жағдайда, төлем мерзімі үшай ішінде қалпына келтірілуі мүмкін. Кері жағдайда өтінім қайтарып алынған болып саналады, өтінім бойынша іс жүргізу тоқтатылады, бұл жөнінде көрсетілетін қызметті алушыға қалпына келтіру мерзімі өткен күннен бастап бір ай мерзім ішінде хабарлама жіберіледі.
Мемлекеттік тізілім басқармасы көрсетілетін қызметті берушінің шешімі негізінде көрсетілетін қызметті алушы сараптама ұйымына тиісті төлемдерді ұсынған жағдайда Пайдалы модельдердің мемлекеттік тізіліміне мәліметтерді еңгізеді, патентті дайындауды жүзеге асырады. Патенттік құжаттаманы дайындау және жариялау басқармасы бюллетеньде пайдалы модельге патент беру туралы мәліметтерді жариялайды.
Сараптама ұйымы мемлекеттік қызметті ұсыну нәтижелерін беруді көрсетілетін қызметті алушыға қолма-қол немесе пошта қызметі арқылы жүзеге асырады.
Құрылымдық бөлімшелер арасындағы функционалдық өзара іс-қимыл жасау схемасы осы регламентке 2- қосымшада келтірілген.";

приложения 2, 3 к регламенту изложить в следующей редакции согласно приложениям 13, 14 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Выдача патента на изобретение", утвержденном указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Результатом оказания государственной услуги является выдача патента на изобретение либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
Форма предоставления результата государственной услуги – электронная и (или) бумажная.";
пункты 6, 7 и 8 изложить в следующей редакции:
"Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием и присвоение входящего номера в автоматизированной информационной системе "Национальный институт интеллектуальной собственности" (далее – АИС "НИИС") управлением по учету корреспонденции и архива экспертной организации (далее – канцелярия);
2) регистрация и формирование материалов заявки управлением регистрации заявок и учета оплат экспертной организации;
3) рассмотрение заявки управлением формальной экспертизы заявок на изобретения и селекционных достижений;
4) рассмотрение заявки управлением экспертизы заявок на изобретения и полезные модели с привлечением, при необходимости, управления патентных исследований по изобретениям филиала экспертной организации в городе Алматы (далее - управление патентных исследований);
5) вынесение заключения экспертной организации;
6) рассмотрение экспертного заключения управлением промышленной собственности Департамента по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан;
7) при принятии решения о выдаче патента направление уведомления о необходимости произведения оплаты за подготовку документов к выдаче патента и публикацию сведений, а также государственной пошлины управлением подготовки патентной документации и публикации экспертной организации;
8) после предоставления услугополучателем соответствующих оплат в экспертную организацию внесение сведений о результатах государственной услуги в государственный реестр изобретений, подготовка и направление патента осуществляется управлением государственных реестров экспертной организации, публикация сведений о выдаче патента в официальном бюллетене осуществляется управлением подготовки патентной документации и публикации экспертной организации;
9) при принятии решения об отказе в выдаче патента, направление мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю.

регламентке 2, 3-қосымшалар осы бұйрықтың 13, 14-қосымшаларына сәйкес мынадай редакцияда жазылсын:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Өнертабысқа патент беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Өнертабысқа патент беру немесе стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша түрдегі дәлелді жауап мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық және (немесе) қағаз түрінде.";
6, 7 , 8-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік қызметті көрсету процесі құрамына кіретін рәсімдер (әрекеттер):
1) сараптама ұйымының хат-хабарды есепке алу және мұрағат басқармасының (бұдан әрі - кеңсе) қабылдауы және "Ұлттық зияткерлік меншік институты" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі - "ҰЗМИ" ААЖ) кіріс нөмірін беруі;
2) сараптама ұйымының өтінімдерді тіркеу және төлемдерді есепке алу басқармасының өтінім материалдарын тіркеуі және қалыптастыруы;
3) өнертабыстарға және селекциялық жетістіктерге өтінімдерге формалды сараптама жасау басқармасының өтінімдерді қарауы;
4) өнертабыстарға және пайдалы модельдерге өтінімдерге сараптама жасау басқармасының, қажет болса, сараптама ұйымының Алматы қаласындағы филиалының өнертабыстар бойынша патенттік зерттеулер басқармасын тартумен (бұдан әрі – патенттік зерттеулер басқармасы) өтінімдерді қарауы;
5) сараптама ұйымының қорытынды шығаруы;
6) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы департаментінің өнеркәсіптік меншік басқармасының сараптамалық қорытындыны қарауы;
7) патентті беру туралы шешім қабылданған жағдайда сараптама ұйымының патенттік құжаттаманы дайындау және жариялау басқармасының патентті беруге құжаттарды дайындағаны және мәліметтерді жариялағаны үшін төлем жасау, сондай-ақ мемлекеттік баж төлеу қажеттігі туралы хабарлама жіберуі;
8) көрсетілетін қызметті алушы сараптама ұйымына тиісті төлемдерді ұсынғаннан кейін мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелері туралы мәліметтерді Өнертабыстардың мемлекеттік тізіліміне енгізуді, патентті дайындауды және жіберуді сараптама ұйымының мемлекеттік тізілімдер басқармасы, патентті беру туралы мәліметтерді ресми бюллетеньде жариялауды сараптама ұйымының патенттік құжаттаманы дайындау және жариялау басқармасы жүзеге асырады;
9) патентті беруден бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жіберу.

7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия экспертной организации;
2) управление регистрации заявок и учета оплат;
3) управление формальной экспертизы заявок на изобретения и селекционных достижений;
4) управление экспертизы заявок на изобретения и полезные модели с привлечением, при необходимости, управления патентных исследований;
5) управление промышленной собственности Департамента по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан;
6) управление экспертизы заявок на изобретения и полезные модели;
7) управление подготовки патентной документации и публикации экспертной организации (при принятии положительного решения);
8) управление государственных реестров экспертной организации.
Схема получения государственной услуги "Выдача патента на изобретение" приведена в приложении 1 к настоящему регламенту.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями работниками услугодателя:
канцелярия экспертной организации принимает заявки и документы, указанные в пункте 9 стандарта у услугополучателя, выдает услугополучателю уведомление с указанием входящего номера, даты и времени приема заявки, и в течение рабочего дня передает принятые документы в управление регистрации заявок и учета оплат экспертной организации для регистрации и зачтения оплат. Зачтение оплат за услуги экспертной организации в АИС "НИИС" при оказании государственной услуги осуществляется управлением регистрации заявок и учета оплат экспертной организации. После регистрации, формирования заявки и зачтении оплат, ее материалы направляются для проведения формальной экспертизы в управление формальной экспертизы заявок на изобретения и селекционных достижений.
В ходе проведения формальной экспертизы проверяются наличие документов и соблюдение установленных требований к ним, устанавливается дата подачи заявки.
Если заявление не удовлетворяет требованиям для установления даты подачи, управление формальной экспертизы заявок на изобретения и селекционных достижений уведомляет услугополучателя об этом и предлагает представить недостающие и (или) исправленные документы (сведения) в течение трех месяцев с даты направления такого уведомления. Документ, подтверждающий оплату подачи заявки, в том числе на проведение формальной экспертизы, в установленном размере, и документ, подтверждающий основания для уменьшения ее размера, должен быть представлены услугополучателем вместе с заявкой или в течение двух месяцев с даты поступления заявки. При условии соответствующей оплаты этот срок может быть продлен, но не более чем на два месяца. При непредставлении документов об оплате в установленный срок заявка признается неподанной.
По заявлению, поданной с нарушением требований к ее документам, услугополучателю направляется запрос с предложением в трехмесячный срок с даты его направления представить исправленные или отсутствующие документы.
В случае, если услугополучатель в указанный срок не представит запрашиваемые документы или ходатайство о продлении установленного срока, заявка считается отозванной.
По заявлению, поданной с нарушением требования единства изобретения, услугополучателю предлагается в трехмесячный срок с даты направления ему соответствующего уведомления сообщить, какое из изобретений должно рассматриваться, и при необходимости внести уточнения в документы заявки. Другие изобретения, вошедшие в материалы первоначальной заявки, оформляется выделенными заявками.
В случае, если услугополучатель в трехмесячный срок с даты направления ему уведомления о нарушении требований единства не сообщит, какое из изобретений необходимо рассматривать, и не представит уточненных документов, проводится рассмотрение объекта, указанного в формуле первым, а также других изобретений, связанных с первым насколько, что они удовлетворяют требованию единства изобретения.

7. Көрсетілетін қызметтерді берушінің мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) тізімі:
1) сараптама ұйымының кеңсесі;
2) сараптама ұйымының өтінімдерді тіркеу және төлемдерді есепке алу басқармасы;
3) өнертабыстарға және селекциялық жетістіктерге өтінімдерге формальды сараптама жасау басқармасы;
4) қажет болған жағдайда патенттік зерттеулер басқармасын тарта отырып, өнертабыстарға және пайдалы модельдерге өтінімдерге сараптама жасау басқармасы;
5) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы департаментінің өнеркәсіптік меншік басқармасы;
6) сараптама ұйымының патенттік құжаттаманы дайындау және жариялау басқармасы (оң шешім қабылданған жағдайда);
7) сараптама ұйымының мемлекеттік тізілімдер басқармасы.
"Өнертабысқа патент беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу схемасы осы регламентке 1-қосымшада келтірілген.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы:
сараптама ұйымының кеңсесі көрсетілетін қызметті алушыдан өтінімді және стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдайды, қажет болса, көрсетілетін қызметті алушыға кіріс нөмірі, өтінім және құжаттардың қабылданған күні мен уақыты көрсетілген хабарламаны береді және бір жұмыс күні ішінде қабылданған құжаттарды сараптама ұйымының өтінімдерді тіркеужәне төлемдерді есепке алу басқармасына тіркеу және төлемдерді есепке алу үшін жібереді. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезінде сараптама ұйымының көрсетілген қызметтеріне төлемдерді "ҰЗМИ" ААЖ-де есепке алуды сараптама ұйымының өтінімдерді тіркеу және төлемдерді есепке алу басқармасы жүзеге асырады. Өтінім тіркелген, қалыптастырылған және төлемдер есепке алынған соң, оның материалдары формальды сараптама жүргізу үшін сараптама ұйымының өнертабыстарға және селекциялық жетістіктерге өтінімдерге формальды сараптама жасау басқармасына жіберіледі.
Формальды сараптама жүргізілген кезде құжаттардың бар-жоғы және оларға қойылған талаптардың сақталуы тексеріледі, өтінімнің берілген күні белгіленеді.
Егер өтініш беру күнін анықтау үшін талаптарды қанағаттандырмаса өнертабыстар мен селекциялық жетістіктерге өтінімдерге формалды сараптама жасау басқармасы көрсетілетін қызметті алушыға бұл туралы хабарлама жібереді және жітеспейтін және (немесе) түзетілген құжаттарды (мәліметтерді) мұндай хабарлама жіберілген күннен бастап үш ай ішінде тапсыруды ұсынады. Көрсетілетін қызметті алушы өтінім берген үшін, соның ішінде формалды сараптама жүргізу үшін белгіленген мөлшердегі төлемді растайтын құжатты және төлем мөлшерін азайтуға негіздерді растайтын құжатты өтініммен бірге немесе өтінім түскен күннен бастап екі ай ішінде ұсынуы тиіс. Тиісті төлем жағдайында бұл мерзім ұзартылуы мүмкін, бірақ екі айдан аспауы тиіс. Белгіленген мерзімде төлем туралы құжаттар ұсынылмаса, өтінім берілмеген болып саналады.
Оның құжаттарына қойылатын талаптарды бұза отырып берiлген өтiнiм бойынша көрсетілетін қызметті алушыға оны жiберген күннен бастап үш ай мерзiмде түзетiлген немесе жоқ құжаттарды табыс ету ұсынылған сұрау салу жiберiледi.
Егер көрсетілетін қызметті алушы аталған мерзiмде сұратылған құжаттарды немесе белгiленген мерзiмдi ұзарту туралы өтiнiштi табыс етпесе, өтiнiм қайтарып алған болып есептеледi.
Өнертабыс бiрлiгi талабын бұза отырып берiлген өтiнiм бойынша көрсетілетін қызметті алушыға оған тиiстi хабарлама жiберген күннен бастап үш ай мерзiмде өнертабыстардың қайсысы қаралуға тиiс екенiн хабарлау және қажет болған жағдайларда өтiнiм құжаттарына нақтылау енгiзу ұсынылады. Бастапқы өтiнiм материалдарына енген басқа өнертабыстар бөлектелген өтiнiмдермен ресiмделуi мүмкiн.
Егер көрсетілетін қызметті алушы өзiне бiрлiк талаптарының бұзылғаны туралы хабарлама жiберiлген күннен бастап үш ай мерзiмде өнертабыстардың қайсысын қарау қажет екенiн хабарламаса және нақтыланған құжаттарды табыс етпесе, формулада бiрiншi көрсетiлген, сондай-ақ алғашқысымен байланыстылығы соншалықты, олар өнертабыс бiрлiгi талаптарын қанағаттандыратын басқа да өнертабыстар объектiсi қаралады.

Международная заявка поданная в соответствии с Договором о патентной кооперации (Patent Cooperation Treaty, РСТ) (далее – Договор), содержащая указание Республики Казахстан, переводится на национальную фазу до истечения тридцати одного месяца с даты ее приоритета. Срок вступления в национальную фазу, восстанавливается экспертной организацией в течение двенадцати месяцев по ходатайству услугополучателя и соответствующей оплате при соблюдении правила 49.6 Инструкции к Договору.
После завершения формальной экспертизы услугополучатель уведомляется о ее результате и заявка направляется в управление экспертизы изобретений и полезных моделей.
Экспертиза заявки по существу включает установление возможности отнесения заявленного предложения к объектам, охраняемым в качестве изобретения, проведение информационного поиска в отношении заявленного изобретения для определения уровня техники, проверку соответствия заявленного объекта (объектов) требованию единства изобретения и условиям патентоспособности, установленным статьей 6 Патентного Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года, и осуществляется при условии оплаты экспертизы заявки по существу.
Экспертиза заявки по существу проводится при условии предоставления в экспертную организацию документа, подтверждающего оплату экспертизы заявки по существу в течение трех месяцев с даты направления уведомления о результате формальной экспертизы.
При неоплате экспертизы по существу заявление считается отозванной.
В период проведения экспертизы заявки по существу экспертная организация вправе направить запрос и запросить у услугополучателя дополнительные материалы, без которых проведение экспертизы невозможно, в том числе измененную формулу изобретения.
В случае, если услугополучатель не представит в установленный срок запрашиваемые материалы или ходатайство о продлении установленного срока, заявка считается отозванной.
Срок, пропущенный услугополучателем на представление ответа на запрос экспертизы и дополнительных материалов на стадии формальной экспертизы и экспертизы по существу, оплаты за проведение экспертизы по существу, может быть восстановлен экспертной организацией при представлении документа об оплате восстановления пропущенного срока. Ходатайство о восстановлении срока подается услугополучателем не позднее двенадцати месяцев со дня истечения пропущенного срока. Такое ходатайство представляется в экспертную организацию одновременно с запрашиваемыми экспертизой материалами.
Срок представления ответа на запрос или дополнительных материалов на стадии формальной экспертизы и экспертизы по существу, продлевается по ходатайству услугополучателя, поданному до истечения установленного срока, на срок до шести месяцев.
По ходатайству услугополучателя экспертиза заявки на выдачу патента на изобретение проводится в ускоренном виде, если заявляемое изобретение относится к объектам, для которых предусмотрены благоприятные условия патентования.
Услугополучатель вправе до выдачи соответствующего заключения экспертной организации по заявке на изобретение преобразовать ее в заявку на полезную модель путем подачи соответствующего ходатайства. В случае преобразования заявки на изобретение в заявку на полезную модель государственная услуга предоставляется в соответствии с положениями стандарта "Выдача патента на полезную модель".
Если в результате экспертизы заявки по существу экспертная организация установит, что заявленное предложение в испрашиваемом услугополучателем объеме правовой охраны соответствует условиям патентоспособности изобретения, выдается положительное заключение экспертной организации на патент с формулой изобретения, согласованной с услугополучателем, с указанием установленного приоритета.
В течение пяти рабочих дней после вынесения заключения экспертная организация направляет заключение об отказе или выдаче патента на изобретение услугодателю.
Услугодатель в течение десяти рабочих дней с момента поступления заключения экспертной организации принимает решение о выдаче или об отказе в выдаче патента на изобретение и в течении двух рабочих дней направляет в экспертную организацию, для дальнейшего направления услугополучателю.
На основании решения уполномоченного органа о выдаче патента на изобретение экспертная организация в течение десяти рабочих дней направляет услугополучателю уведомление о принятии решения уполномоченным органом о выдаче патента и заключение экспертной организации, с указанием необходимости представления в экспертную организацию платежных документов, подтверждающих оплату за подготовку к выдаче патента и публикацию, а также оплату государственной пошлины.
В течение трех месяцев с даты направления услугополучателю уведомления о принятии уполномоченным органом решения о выдаче патента услугополучатель представляет в экспертную организацию документ, подтверждающий соответствующую оплату за подготовку к выдаче патента и публикацию, а также оплату государственной пошлины. При непредставлении указанных документов срок оплаты может быть восстановлен в течение трех месяцев при условии представления документа об оплате восстановления пропущенного срока. В противном случае заявка считается отозванной, делопроизводство по заявке прекращается, о чем услугополучатель уведомляется в месячный срок с даты истечения срока восстановления.
Управление государственных реестров на основании решения услугодателя при условии предоставления услугополучателем соответствующих оплат в экспертную организацию вносит сведения в Государственный реестр изобретений, осуществляет подготовку патента, Управление подготовки патентной документации и публикации публикует в бюллетене сведения о выдаче патента на изобретение.
Экспертная организация осуществляет выдачу результата оказания государственной услуги услугополучателю нарочно или через почтовую службу.
Схема функционального взаимодействия между структурными подразделениями указана в приложении 2 к настоящему регламенту.";

Патенттік кооперация туралы шартқа (Patent Cooperation Treaty, РСТ) (бұдан әрі – Шарт) сәйкес берілген, Қазақстан Республикасына сілтемені қамтитын халықаралық өтінім оның басымдық мерзімінен отыз бір ай өтпестен бұрын ұлттық фазаға айналады. Ұлттық фазаға кіру мерзімін сараптама ұйымы көрсетілетін қызметті алушының өтініші бойынша және тиісті төлемдер жасалған соң Шартқа нұсқаулықтың 49.6 ережесі сақталған жағдайда он екі ай ішінде қалпына келтіреді.
Формалды сараптама аяқталғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыға оның нәтижелері туралы хабарлама жіберіледі және өтінім өнертабыстарға және пайдалы модельдерге сараптама жасау басқармасына жіберіледі.
Өтiнiмге мәнi бойынша сараптама мәлiмделген ұсынысты өнертабыс ретiнде қорғалатын объектiлерге жатқызу мүмкiндiгiн белгiлеудi, техника деңгейiн анықтау үшiн мәлiмделген өнертабысқа қатысты ақпараттық iздестiру жүргiзудi, мәлiмделген объектiнiң (oбъектiлердiң) өнертабыс бiрлiгiнiң талабына және 1999 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының Патент заңының 6-бабында белгiленген патентке қабiлеттiлiк шарттарына сәйкестiгiне тексеру жүргiзудi қамтиды және өтiнiмге мәнi бойынша сараптамаға ақы төленген жағдайда жүзеге асырылады.
Мәнi бойынша сараптама ресми сараптаманың нәтижесi туралы хабарлама жiберiлген күннен бастап үш ай iшiнде сараптама жасау ұйымына өтiнiмге мәнi бойынша сараптамаға ақы төленгендiгiн растайтын құжатты берген жағдайда жүргiзiледi.
Мәнi бойынша сараптамаға ақы төленбеген жағдайда өтiнiм керi қайтарып алынған болып есептеледi.
Мәнi бойынша өтiнiм сараптамасын жүргiзу кезеңiнде сараптама жасау ұйымы көрсетілетін қызметті алушыдан онсыз сараптама өткiзу мүмкiн болмайтын қосымша материалдарды, оның iшiнде өнертабыстың өзгертiлген формуласын сұратып алуға құқылы.
Егер көрсетілетін қызметті алушы белгілеген мерзімде сұратылған материалдарды немесе белгіленген мерзімді ұзарту туралы өтінішті ұсынбаса, өтінім қайтарып алған болып есептеледі.
Көрсетілетін қызметті алушының формалдық сараптама және мәні бойынша сараптама сатысында сараптаманың сұрау салуына жауапты және қосымша материалдарды, мәні бойынша сараптама үшін төлемақыны ұсынуға өткізіп алған мерзімін сараптама ұйымы, өткізіп алған мерзімді қалпына келтіру үшін төлемақы туралы құжатты ұсынған кезде, қайта қалпына келтіруі мүмкін. Көрсетілетін қызметті алушы мерзімді қалпына келтіру туралы өтінішхатты өткізіп алған мерзім өткен күнінен бастап он екі айдан кешіктірмей береді. Мұндай өтінішхат сараптама ұйымына сараптама сұрау салып отырған материалдармен бір мезгілде ұсынылады.
Формалдық сараптама және мәні бойынша сараптама сатысында сараптаманың сұрау салуына жауапты және қосымша материалдарды ұсыну мерзімі көрсетілетін қызметті алушының белгіленген мерзім өткенге дейін берген өтінішхаты бойынша алты айға дейінгі мерзімге ұзартылады.
Көрсетілетін қызметті алушының өтінішхаты бойынша, егер өтінім берілген өнертабыс патенттеудің қолайлы шарттары ұсынылған объектіге жататын болса, өнертабысқа патент беру туралы өтінімге сараптама жеделдетілген түрде жүргізіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы өнертабысқа өтiнiм бойынша сараптама жасау ұйымының тиiстi қорытындысы берiлгенге дейiн оны тиiстi өтiнiш жасау арқылы пайдалы модельге өтiнiм етiп өзгертуге құқылы. Өнертабысқа өтінім пайдалы модельге өтінімге өзгертілген жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызмет "Пайдалы модельге патент беру" стандартының ережелеріне сәйкес ұсынылады.
Егер өтiнiмге мәнi бойынша сараптама жасау нәтижесiнде сараптама жасау ұйымы көрсетілетін қызмет алушы сұрап отырған құқықтық қорғау көлемiндегi мәлiмделген ұсыныс осы Заңның 6-бабында айқындалған өнертабыстың патент қабiлеттiлiгi талаптарына сәйкес келетiнiн анықтаса, онда сараптама жасау ұйымы белгiленген басымдықты көрсете отырып патентке көрсетілген қызмет алушымен келiсiлген өнертабыс формуласымен оң қорытынды береді.
Сараптама ұйымы қорытынды шығарғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызмет берушіге өнертабысқа патент беру немесе бас тарту туралы қорытынды жібереді.
Көрсетілетін қызметті беруші сараптама ұйымының қорытындысы түскен сәттен бастап он жұмыс күні ішінде өнертабысқа патент беру немесе бас тарту туралы шешімді қабылдайды және әрі қарай қызмет алушыға жіберу үшін екі күн ішінде сараптама ұйымына жібереді.
Сараптама ұйымы уәкілетті органның өнертабысқа патент беру туралы шешімі негізінде он жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға уәкілетті органның өнертабысқа патент беру туралы шешім қабылдағаны туралы хабарламаны және сараптама ұйымына патентті беруге дайындау және жариялау үшін тиісті төлемді, сондай-ақ мемлекеттік баж төленгенін растайтын құжатты ұсыну қажеттігін көрсете отырып, сараптама қорытындысын жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушыға уәкілетті органның патент беру туралы шешім қабылдағаны туралы хабарлама жіберілген күннен бастап үш ай ішінде көрсетілетін қызметті алушы сараптама ұйымына патентті беруге дайындағаны және жариялағаны үшін тиісті төлемді, сондай-ақ мемлекеттік баж төленгенін растайтын құжатты ұсынады. Көрсетілген құжаттар ұсынылмаған кезде өткізіп алған мерзімді қалпына келтіруге төлем туралы құжат ұсынылған жағдайда, төлем мерзімі үш ай ішінде қалпына келтірілуі мүмкін. Керісінше жағдайда, өтінім қайтарып алынған болып есептеледі, өтінім бойынша іс жүргізу тоқтатылады, бұл жөнінде көрсетілетін қызметті алушы қалпына келтіру мерзімі өткен күннен бастап бір ай мерзімде хабардар етіледі.
Мемлекеттік тізілім басқармасы көрсетілетін қызметті берушінің шешімі негізінде көрсетілетін қызметті алушы сараптама ұйымына тиісті төлемдерді ұсынған жағдайда, Өнертабыстардың мемлекеттік тізіліміне мәліметтерді енгізеді, патентті дайындауды жүзеге асырады, патенттік құжаттаманы дайындау және жариялау басқармасы өнертабысқа патент беру туралы мәліметтерді бюллетеньде жариялайды.
Сараптама ұйымы қызмет алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді қолма-қол немесе пошта қызметі арқылы жүзеге асырады.
құрылымдық бөлімшелер арасындағы функционалды өзара іс-қимыл схемасы осы регламентке 2-қосымшада көрсетілген.";

приложения 2, 3 к регламенту изложить в следующей редакции согласно приложениям 15, 16 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Выдача патента на селекционное достижение", утвержденном указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Результатом оказания государственной услуги является выдача патента на селекционное достижение, зарегистрированного в Государственном реестре селекционных достижений, выдаваемый на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
При обращении через портал – уведомление в "личный кабинет" в форме электронного документа с указанием даты и места получения результата государственной услуги, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата государственной услуги – электронная и (или) бумажная.";
пункты 6, 7 и 8 изложить в следующей редакции:
"6. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием и присвоение входящего номера в автоматизированной информационной системе "Национальный институт интеллектуальной собственности" (далее – АИС "НИИС") управлением по учету корреспонденции и архива экспертной организации (далее – канцелярия);
2) регистрация и формирование материалов заявки управлением регистрации заявок и учета оплат экспертной организации;
3) проведение предварительной экспертизы управлением формальной экспертизы заявок на изобретения и селекционных достижений;
4) направление в Государственную комиссию Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Госкомиссия) на проведение проверки правильности предложенного наименования;
5) вынесение предварительного заключения экспертной организации;
6) рассмотрение экспертного заключения управлением промышленной собственности Департамента по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан;
7) при принятии решения о дальнейшем рассмотрении заявки, направление копии материалов заявки в Госкомиссии экспертной организацией для проведения экспертизы на патентоспособность Госкомиссиями;
8) проведение экспертизы заявления на патентоспособность Госкомиссиями;
9) рассмотрение заключений Госкомиссии на патентоспособность управлением промышленной собственности Департамента по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан;
10) при принятии решения о выдаче патента направление уведомления о необходимости произведения оплаты за подготовку документов к выдаче патента и публикацию сведений, а также государственной пошлины управлением подготовки патентной документации и публикации экспертной организации;

регламентке 2,3- қосымшалар осы бұйрыққа 15, 16- қосымшаларға сәйкес мынадай редакцияда жазылсын;
осы бұйрықпен бекітілген "Селекциялық жетістікке патент беру" көрсетілетін мемлекеттік қызметтің регламентінде:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімдерінде тіркелген селекциялық жетістікке қағаз тасушыдағы патент беру немесе стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап мемлекеттік қызметтерді көрсету нәтижесі болып табылады.
Портал арқылы өтініш берген кезде – "жеке кабинетке" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық сандық қолтаңбасымен куәландырылған, мемлекеттік қызметтерді көрсету нәтижесін алған күні мен орнын көрсете отырып, электронды құжат нысанында хабарлама жіберіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ұсыну үлгісі – электронды және (немесе) қағаз түрінде.";
6, 7 және 8-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына енгізілген рәсімдер (іс-әрекеттер):
1) сараптама ұйымының хат-хабарды есепке алу және мұрағат басқармасының (бұдан әрі - кеңсе) қабылдауы және "Ұлттық зияткерлік меншік институты" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі - "ҰЗМИ" ААЖ) кіріс нөмірін беруі;
2) сараптама ұйымының өтінімдерді тіркеу және төлемдерді есепке алу басқармасының өтінім материалдарын тіркеуі және қалыптастыруы;
3) өнертабыстарға және селекциялық жетістіктерге өтінімдерге формалды сараптама жасау басқармасының өтінімдерге алдын ала сараптама жасауы;
4) Қазақстан Республикасы Ауылшаруашылық министрлігінің Мемлекеттік комиссиясына (бұдан әрі - Мемкомиссия) ұсынылған атаудың дұрыстығын тексеруге жіберу;
5) сараптама ұйымының алдын ала қорытынды шығаруы;
6) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы департаментінің өнеркәсіптік меншік басқармасының сараптамалық қорытындыны қарауы;
7) өтінімді одан әрі қарау туралы шешім қабылданған жағдайда сараптама ұйымының өтінім материалдарының көшірмесін Мемкомиссияға патентке қабілеттігіне Мемкомиссиялар сараптама жасауы үшін жіберуі.
8) Мемкомиссиялардың өтінімнің патентке қабілеттігіне сараптама жасауы;
9) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы департаменті өнеркәсіптік меншік басқармасының Мемкомиссияның патенттік қабілеттікке қорытындысын қарауы;
10) патентті беру туралы шешім қабылданған жағдайда сараптама ұйымының патенттік құжаттаманы дайындау және жариялау басқармасының патентті беруге құжаттарды дайындағаны және мәліметтерді жариялағаны үшін төлем жасау, сондай-ақ мемлекеттік баж төлеу қажеттігі туралы хабарлама жіберуі;

11) после предоставления услугополучателем соответствующих оплат в экспертную организацию внесение сведений о результатах государственной услуги в государственный реестр селекционных достижений, подготовка и направление патента осуществляется управлением государственных реестров экспертной организации, публикация сведений о выдаче патента в официальном бюллетене осуществляется управлением подготовки патентной документации и публикации экспертной организации;
12) при принятии решения об отказе в выдаче патента, направление мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю.
Схема получения государственной услуги "Выдача патента на селекционное достижение" приведена в приложении 1 к настоящему регламенту.
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия экспертной организации;
2) управление регистрации заявок и учета оплат;
3) управление формальной экспертизы заявок на изобретения и селекционных достижений;
4) управление промышленной собственности Департамента по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан;
5) Госкомиссии;
7) управление подготовки патентной документации и публикации экспертной организации (при принятии положительного решения);
7) управление государственных реестров.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями и работниками услугодателя:
канцелярия принимает заявление и документы, указанные в пункте 9 стандарта, у услугополучателя, при необходимости выдает ему уведомление с присвоением входящего номера и указанием даты и времени приема заявки, и в течение рабочего передает принятые документы в управление регистрации заявок и учета оплат экспертной организации для регистрации и зачтения оплат. Зачтение оплат за услуги экспертной организации в АИС "НИИС" при оказании государственной услуги осуществляется управлением регистрации заявок и учета оплат экспертной организации. После регистрации, формирования заявки и зачтения оплат, ее материалы направляются для проведения экспертизы в управление формальной экспертизы заявок на изобретения и селекционных достижений.
В ходе проведения предварительной экспертизы проверяются наличие документов и соблюдение установленных требований к ним, устанавливается дата приоритета заявки, проверка правильности предложенного наименования селекционного достижения Госкомиссиями.
Если заявка не удовлетворяет требованиям к данным документам, экспертная организация направляет запрос услугополучателю с изложением данных замечаний и предлагает представить недостающие и (или) исправленные документы (сведения) в течение двух месяцев с даты направления такого запроса. При непредставлении услугополучателем запрошенных и (или) исправленных документов (сведений) в установленный срок, экспертная организация выносит экспертное заключение об отрицательном результате.
Если предварительной экспертизой установлено, что заявление соответствует установленным требованиям, то экспертная организация выносит экспертное заключение о положительном результате.
В течение пяти рабочих дней после вынесения заключения экспертная организация направляет экспертное заключение об отрицательном результате или экспертное заключение о положительном результате предварительной экспертизы услугодателю.
Услугодатель в течение десяти рабочих дней с момента поступления заключения экспертной организации принимает решение об отказе в дальнейшем рассмотрении или о дальнейшем рассмотрении заявки на выдачу патента на селекционное достижение и направляет в экспертную организацию, для дальнейшего направления услугополучателю и в Госкомиссию для проведения экспертизы на патентоспособность.
Экспертная организация, в месячный срок с момента поступления решения об отказе в дальнейшем рассмотрении заявки, или в течение десяти рабочих дней с момента поступления решения о дальнейшем рассмотрении заявки уведомляет услугополучателя и направляет материалы заявки в Госкомиссию для проведения экспертизы на патентоспособность.
Управление государственных реестров и публикации публикуют сведения в бюллетене о заявках на выдачу патента на селекционное достижение, по которым в результате предварительной экспертизы вынесено положительное решение.
При соответствии селекционного достижения условиям патентоспособности, Госкомиссии составляют заключение на выдачу патента с описанием селекционного достижения или при проведении экспертизы установлено, что селекционное достижение не отвечает требованиям патентоспособности, Госкомиссии составляют заключение об отказе в выдаче патента и направляют его в экспертную организацию.
В течение десяти рабочих дней после поступления заключения Госкомиссии, экспертная организация направляет заключения услугодателю.
Услугодатель в течение десяти рабочих дней с момента поступления заключения Госкомиссии принимает решение о выдаче или об отказе в выдаче патента на селекционное достижение и в течении двух рабочих дней направляет в экспертную организацию, для дальнейшего направления услугополучателю.
На основании решения услугодателя о выдаче патента на селекционное достижение, экспертная организация в течение десяти рабочих дней направляет услугополучателю уведомление о принятии решения услугодателем о выдаче патента, с указанием необходимости представления в экспертную организацию платежных документов, подтверждающих оплату за подготовку к выдаче патента и публикацию, а также оплату государственной пошлины.
В течение трех месяцев с даты направления услугополучателю уведомления о принятии уполномоченным органом решения о выдаче патента услугополучатель представляет в экспертную организацию документ, подтверждающий соответствующую оплату за подготовку к выдаче патента и публикацию, а также оплату государственной пошлины. При непредставлении указанных документов срок оплаты может быть восстановлен в течение трех месяцев при условии представления документа об оплате восстановления пропущенного срока. В противном случае заявление считается отозванной, делопроизводство по заявке прекращается, о чем услугополучатель уведомляется в течение десяти рабочих дней с даты истечения срока восстановления.
Управление государственных реестров на основании решения услугодателя при условии предоставления услугополучателем соответствующих оплат в экспертную организацию вносит сведения в Государственный реестр селекционных достижений, осуществляет подготовку патента, Управление подготовки патентной документации и публикации публикует в бюллетене сведения о выдаче патента на селекционное достижение.
Экспертная организация осуществляет выдачу результата оказания государственной услуги услугополучателю нарочно или через почтовую службу.
Схема функционального взаимодействия между структурными подразделениями указана в приложении 2 к настоящему регламенту.";

11) көрсетілетін қызметті алушы сараптама ұйымына тиісті төлемдерді ұсынғаннан кейін мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелері туралы мәліметтерді Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізіліміне енгізуді, патентті дайындауды және жіберуді сараптама ұйымының мемлекеттік тізілімдер басқармасы, патентті беру туралы мәліметтерді ресми бюллетеньде жариялауды сараптама ұйымының патенттік құжаттаманы дайындау және жариялау басқармасы жүзеге асырады;
12) патентті беруден бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жіберу.
Осы регламентке 1-қосымшада "Селекциялық жетістікке патент беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет алудың схемасы келтірілген.
7. Қызмет берушінің Мемлекеттік қызмет процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізімі:
1) сараптама ұйымының кеңсесі;
2) өтінімдерді тіркеу және есепке алу басқармасы;
3) өнертабыстарға және селекциялық жетістіктерге формальды сараптама жүргізу басқармасы;
4) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы департаменті өнеркәсіптік меншік басқармасы;
5) Мемкомиссиялар;
6) сараптама ұйымының (оң шешім қабылданған жағдайда) патенттік құжаттаманы дайындау және жариялау басқармасы;
7) мемлекеттік тізілімдер басқармасы.
8. Қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелері мен қызметкерлері арасында рәсімдердің (іс-әрекеттердің) реттілігін сипаттау:
сараптама ұйымының кеңсесі көрсетілетін қызметті алушыдан өтінімді және стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдайды, қажет болса, көрсетілетін қызметті алушыға кіріс нөмірі, өтінім және құжаттардың қабылданған күні мен уақыты көрсетілген хабарламаны береді және бір жұмыс күні ішінде қабылданған құжаттарды сараптама ұйымының өтінімдерді тіркеу және төлемдерді есепке алу басқармасына тіркеу және төлемдерді есепке алу үшін жібереді. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезінде сараптама ұйымының көрсетілген қызметтеріне төлемдерді "ҰЗМИ" ААЖ-де есепке алуды сараптама ұйымының өтінімдерді тіркеу және төлемдерді есепке алу басқармасы жүзеге асырады. Өтінім тіркелген, қалыптастырылған және төлемдер есепке алынған соң, оның материалдары формальды сараптама жүргізу үшін өнертабыстарға және селекциялық жетістіктерге өтінімдерге формальды сараптама жасау басқармасына жіберіледі.
Формальды сараптама жүргізілу барысында құжаттардың бар болуы және оларға қойылған талаптардың сақталуы тексеріледі, өтінімнің басымдық күні белгіленеді, Мемкомиссиялар ұсынылған атаудың дұрыстығын тексеріледі.
Егер өтінім осы құжаттарға қойылатын талаптарды қанағаттандырмаса, сараптама ұйымы көрсетілетін қызметті алушыға осы ескертулерді мазмұндай отырып, сұрау салу жібереді және жітеспейтін және (немесе) түзетілген құжаттарды (мәліметтерді) мұндай хабарлама жіберілген күннен бастап екі ай ішінде тапсыруды ұсынады. Көрсетілетін қызметті алушы сұратылған және (немесе) түзетілген құжаттарды (мәліметтерді) белгіленген мерзімде ұсынбаса, сараптама ұйымы теріс нәтиже туралы қорытынды шығарады.
Егер алдын ала сараптама өтінімнің белгіленген талаптарға сәйкес екенін анықтаса, сараптама ұйымы оң нәтиже туралы қорытынды шығарады.
Қорытынды шығарғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде сараптама ұйымы көрсетілетін қызметті алушыға сараптаманың теріс нәтижесі туралы сараптамалық қорытындыны немесе алдын ала сараптаманың оң нәтижесi туралы сараптамалық қорытындыны жібереді.
Көрсетілетін қызметті беруші сараптама ұйымынан сараптамалық қорытынды түскен сәттен бастап он жұмыс күні ішінде селекциялық жетістікке патент беруге өтінімді әрі қарай қараудан бас тарту немесе өтінімді әрі қарай қарау туралы шешім қабылдайды және әрі қарай көрсетілетін қызметті алушыға және патентке қабілеттілігіне сараптама жасау үшін Мемлекеттік комиссияға жіберу үшін жолдайды.
Сараптама ұйымы өтінімді әрі қарай қараудан бас тарту туралы өтінім түскен сәттен бастап бір ай ішінде немесе өтінімді әрі қарай қарау туралы шешім түскен сәттен бастап он жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға хабарлама жібереді және патентке қабілеттілігіне сараптама жасау үшін Мемлекеттік комиссияға өтінімнің материалдарын жібереді.
Мемлекеттік тізілімдер басқармасы және жариялау басқармасы бюллетеньде алдын ала сараптама жасау нәтижесінде оң шешім шығарылған селекциялық жетістікке патент беруге өтінім туралы мәліметтерді жариялайды.
Селекциялық жетістіктің патентке қабілеттілік шарттарына сәйкес келген жағдайда Мемлекеттік комиссия селекциялық жетістікті сипаттай отырып, патент беруге қорытынды жасайды немесе сараптама жасау кезінде селекциялық жетістіктің патентке қабілеттілік талаптарына сәйкес келмейтіні анықтылса, Мемкомиссия патент беруден бас тарту туралы қорытынды жасайды да оны сараптама ұйымына жібереді.
Мемлекеттік комиссияның қорытындысы түскеннен кейін он жұмыс күні ішінде сараптама ұйымы көрсетілетін қызметті берушіге қорытындыны жібереді.
Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік комиссияның қорытындысы түскеннен кейін он жұмыс күні ішінде селекциялық жетістікке патент беру туралы немесе патентті беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды және екі жұмыс күні ішінде әрі қарай көрсетілетін қызметті алушыға жолдау үшін сараптама ұйымына жібереді.
Көрсетілетін қызметті берушінің селекциялық жетістікке патент беру туралы шешімі негізінде сараптама ұйымы он жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға сараптама ұйымына патентті беруге дайындау үшін және жариялау үшін төлем жасалғанын растайтын және мемлекеттік баждың төленгенін растайтын төлем құжаттарын ұсыну қажеттілігін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің шешім қабылдағаны туралы хабарлама жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушыға уәкілетті орган патент беру туралы шешім қабылдағаны туралы хабарлама жіберілген күннен бастап үш ай ішінде көрсетілетін қызметті алушы сараптама ұйымына патентті беруге дайындағаны және жариялағаны үшін тиісті төлемді, сондай-ақ мемлекеттік баж төленгенін растайтын құжатты ұсынады. Көрсетілген құжаттар ұсынылмаған кезде өткізіп алған мерзімді қалпына келтіруге төлем туралы құжат ұсынылған жағдайда, төлеу мерзімі үш ай ішінде қалпына келтірілуі мүмкін. Керісінше жағдайда, өтінім қайтарып алынды деп есептеледі, өтінім бойынша іс жүргізу тоқтатылады, ол туралы көрсетілетін қызметті алушы қалпына келтіру мерзімі өткен күннен бастап он жұмыс күні ішінде хабардар етіледі.
Мемлекеттік тізілімдер басқармасы көрсетілетін қызметті берушінің шешімі негізінде көрсетілетін қызметті алушы сараптама ұйымына тиісті төлемдерді ұсынған жағдайда, Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізіліміне мәліметтерді енгізеді, патентті дайындауды жүзеге асырады, патенттік құжаттаманы дайындау және жариялау басқармасы бюллетеньде селекциялық жетістіктерге патент берілуі туралы мәліметтерді жариялайды.
Сараптама ұйымы көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қолына немесе пошталық қызмет арқылы береді.
Құрылымдық бөлімшелердің өзара функционалдық іс-қимылдарының схемасы осы регламентке 2-қосымшада көрсетіледі.";

приложения 2, 3 к регламенту изложить в следующей редакции согласно приложениям 17, 18 к настоящему приказу.
2. Департаменту по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 февраля 2018 года № 238
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Регистрация договоров
об уступке прав на товарный
знак и объекты промышленной
собственности"
Схема функционального взаимодействия между структурными подразделениями
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 февраля 2018 года № 238
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Регистрация договоров
об уступке прав на товарный
знак и объекты промышленной
собственности"
Схема получения государственной услуги через портал "электронного правительства"
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 февраля 2018 года № 238
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Регистрация
лицензионных,
сублицензионных договоров"
Схема функционального взаимодействия между структурными подразделениями
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 февраля 2018 года № 238
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Регистрация
лицензионных,
сублицензионных договоров"
Схема получения государственной услуги через портал "электронного правительства"
Приложение 5
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 февраля 2018 года № 238
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Регистрация товарного
знака"
Схема получения государственной услуги "Регистрация товарного знака" при обращении к услугодателю
Приложение 6
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 февраля 2018 года № 238
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Регистрация товарного
знака"
Схема функционального взаимодействия между структурными подразделениями
Приложение 7
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 февраля 2018 года № 238
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Регистрация товарного
знака"
Схема получения государственной услуги через портал "электронного правительства"
Приложение 8
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 февраля 2018 года № 238
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Регистрация права
пользования наименованием
места происхождения товара"
Схема получения государственной услуги "Регистрация права пользования наименованием места происхождения товара" при обращении к услугодателю
Приложение 9
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 февраля 2018 года № 238
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Регистрация права
пользования наименованием
места происхождения товара"
Схема функционального взаимодействия между структурными подразделениями
Приложение 10
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 февраля 2018 года № 238
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Регистрация права
пользования наименованием
места происхождения товара"
Схема получения государственной услуги через портал "электронного правительства"
Приложение 11
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 февраля 2018 года № 238
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
"Выдача патента на
промышленный образец"
Схема функционального взаимодействия между структурными подразделениями
Приложение 12
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 февраля 2018 года № 238
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача патента на
промышленный образец"
Схема получения государственной услуги через портал "электронного правительства"
Приложение 13
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 февраля 2018 года № 238
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
"Выдача патента на полезную
модель"
Схема функционального взаимодействия между структурными подразделениями
Приложение 14
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 февраля 2018 года № 238
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача патента на
полезную модель"
Схема получения государственной услуги через портал "электронного правительства"
Приложение 15
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 февраля 2018 года № 238
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
"Выдача патента на
изобретение"
Схема функционального взаимодействия между структурными подразделениями
Приложение 16
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 февраля 2018 года № 238
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача патента на
изобретение"
Схема получения государственной услуги через портал "электронного правительства"
Приложение 17
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 февраля 2018 года № 238
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
"Выдача патента на
селекционное достижение"
Схема функционального взаимодействия между структурными подразделениями
Приложение 18
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 февраля 2018 года № 238
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача патента на
селекционное достижение"
Схема получения государственной услуги через портал "электронного правительства"

регламентке 2, 3-қосымшалар осы бұйрыққа 17, 18-қосымшаларға сәйкес мынадай редакцияда жазылсын:
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде ресми жариялануы үшін және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін бұйрықтың қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмелерін қағаз жүзінде және электрондық түрде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 20 ақпандағы № 238
бұйрығына 1-қосымша
"Тауар таңбасына және
өнеркәсіптік меншік
объектілеріне құқықтарды
басқаға беру
туралы шарттарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер арасындағы өзара қызметтік қарым-қатынас схемасы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 20 ақпандағы
№ 238 бұйрығына 2-қосымша
"Тауар таңбасына және
өнеркәсіптік меншік
объектілеріне құқықтарды
басқаға беру
туралы шарттарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "электрондық үкімет"
порталы арқылы алудың схемасы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 20 ақпандағы № 238
бұйрығына 3-қосымша
"Лицензиялық, сублицензиялық
шарттарды тiркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер арасындағы өзара қызметтік қарым-қатынас схемасы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 20 ақпандағы № 238
бұйрығына 4-қосымша
"Лицензиялық, сублицензиялық
шарттарды тiркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "электрондық үкімет"
порталы арқылы алудың схемасы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 20 ақпандағы
№ 238 бұйрығына 5-қосымша
"Тауар таңбасын тіркеу"
мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде "Тауар таңбасын тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызметті алудың схемасы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 20 ақпандағы
№ 238 бұйрығына 6-қосымша
"Тауар таңбасын тіркеу"
мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер арасындағы өзара қызметтік қарым-қатынас схемасы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 20 ақпандағы № 238
бұйрығына 7-қосымша
"Тауар таңбасын тіркеу"
мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "электрондық үкімет"
порталы арқылы алудың схемасы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 20 ақпандағы № 238
бұйрығына 8-қосымша
"Тауар шығарылған жердiң
атауын пайдалану құқығын
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде "Тауар шығарылған жердiң атауын
пайдалану құқығын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті алудың схемасы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 20 ақпандағы № 238
бұйрығына 9-қосымша
"Тауар шығарылған жердiң
атауын пайдалану құқығын
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер арасындағы өзара қызметтік қарым-қатынас схемасы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 20 ақпандағы
№ 238 бұйрығына 10-қосымша
"Тауар шығарылған жердiң
атауын пайдалану құқығын
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "электрондық үкімет"
порталы арқылы алудың схемасы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 20 ақпандағы
№ 238 бұйрығына 11-қосымша
"Өнеркәсiптiк үлгiге патент
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер арасындағы өзара қызметтік қарым-қатынас схемасы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 20 ақпандағы № 238
бұйрығына 12-қосымша
"Өнеркәсiптiк үлгiге патент
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "электрондық үкімет"
порталы арқылы алудың схемасы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 20 ақпандағы
№ 238 бұйрығына 13-қосымша
"Пайдалы модельге патент
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер арасындағы өзара қызметтік қарым-қатынас схемасы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 20 ақпандағы
№ 238 бұйрығына 14-қосымша
"Пайдалы модельге патент
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "электрондық үкімет"
порталы арқылы алудың схемасы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 20 ақпандағы
№ 238 бұйрығына 15-қосымша
"Өнертабысқа патент беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер арасындағы өзара қызметтік қарым-қатынас схемасы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 20 ақпандағы
№ 238 бұйрығына 16-қосымша
"Өнертабысқа патент беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "электрондық үкімет"
порталы арқылы алудың схемасы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 20 ақпандағы
№ 238 бұйрығына 17-қосымша
"Селекциялық жеттістікке
патент беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер арасындағы өзара қызметтік қарым-қатынас схемасы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 20 ақпандағы
№ 238 бұйрығына 18-қосымша
"Селекциялық жеттістікке
патент беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "электрондық үкімет"
порталы арқылы алудың схемасы