О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 9 декабря 2015 года № 640 "Об утверждении Инструкции по организации системы учета отдельных товаров при их перемещении в рамках взаимной трансграничной торговли государств-членов Евразийского экономического союза"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 марта 2018 года № 396. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 марта 2018 года № 16676
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 9 декабря 2015 года № 640 "Об утверждении Инструкции по организации системы учета отдельных товаров при их перемещении в рамках взаимной трансграничной торговли государств-членов Евразийского экономического союза" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12402, опубликован 14 декабря 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Инструкцию по организации системы учета отдельных товаров при их перемещении в рамках взаимной трансграничной торговли государств-членов Евразийского экономического союза, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан официального опубликования для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 марта 2018 года №396
Утверждена
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 9 декабря 2015 года № 640
Инструкция по организации системы учета отдельных товаров при их перемещении в рамках взаимной трансграничной торговли государств-членов Евразийского экономического союза
Глава 1. Общие положения

"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өзара трансшекаралық саудасы шеңберінде жекелеген тауарларды өткізу кезінде оларды есепке алу жүйесін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 640 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 20 наурыздағы № 396 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 30 наурызда № 16676 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өзара трансшекаралық саудасы шеңберінде жекелеген тауарларды өткізу кезінде оларды есепке алу жүйесін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 640 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12402 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 14 жолтоқсанда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өзара трансшекаралық саудасы шеңберінде жекелеген тауарларды өткізу кезінде оларды есепке алу жүйесін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 20 наурыздағы
№ 396 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылы 9 желтоқсандағы
№ 640 бұйрығымен бекітілген
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өзара трансшекаралық саудасы шеңберінде жекелеген тауарларды өткізу кезінде оларды есепке алу жүйесін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулық 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящая Инструкция по организации системы учета отдельных товаров при их перемещении в рамках взаимной трансграничной торговли государств-членов Евразийского экономического союза (далее – Инструкция) разработана в соответствии с пунктом 11 статьи 3 Протокола о некоторых вопросах ввоза и обращения товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза (далее – ЕАЭС), ратифицированного Законом Республики Казахстан от 9 декабря 2015 года (далее – Протокол), и детализирует осуществление учета перемещения товаров, код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС) и наименование которых включено в Перечень товаров, ввозимых на территорию Республики Казахстан, к которым применяются пониженные ставки пошлин, а также размеров таких ставок.
Учет осуществляется по следующим товарам:
включенным в Перечень, ввезенным на территорию Республики Казахстан из третьих стран;
код ТН ВЭД ЕАЭС и наименование которых включены в Перечень, ввезенным на территорию Республики Казахстан из государств-членов ЕАЭС;
код ТН ВЭД ЕАЭС и наименование которых включены в Перечень, произведенным на территории Республики Казахстан.
2. Понятия, используемые в настоящей Инструкции:
1) пониженная ставка пошлины – ставка ввозной таможенной пошлины, более низкая по сравнению с действующей ставкой ввозной таможенной пошлины Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза (далее – ЕТТ ЕАЭС), устанавливаемая на максимальном уровне ставки, предусмотренном обязательствами Республики Казахстан во Всемирной торговой организации;
2) товары, код ТН ВЭД ЕАЭС и наименование которых включены в Перечень – товары, ввезенные на территорию Республики Казахстан с территорий государств-членов ЕАЭС, а также товары, произведенные на территории Республики Казахстан, код ТН ВЭД ЕАЭС и наименование которых включены в Перечень;
3) Перечень – перечень товаров, ввозимых на территорию Республики Казахстан из третьих стран, к которым могут быть применены пониженные ставки пошлин, а также размеров таких ставок;
4) товары, включенные в Перечень – товары, ввезенные на территорию Республики Казахстан с территорий третьих стран к которым могут быть применены пониженные ставки пошлин, а также размеров таких ставок;
5) товаросопроводительные документы – документы, утвержденные Решением Евразийского межправительственного совета от 12 августа 2016 года № 5 "О некоторых вопросах ввоза и обращения товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза в связи с присоединением Республики Казахстан к Всемирной торговой организации".

1. Осы Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өзара трансшекаралық саудасы шеңберінде жекелеген тауарларды өткізу кезінде оларды есепке алу жүйесін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық) Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 9 желтоқсандағы Заңымен ратификацияланған, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарларды әкелу мен олардың айналымының кейбір мәселелері туралы хаттаманың 3-бабы 11-тармағына сәйкес әзірленген (бұдан әрі – Хаттама) және Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының (бұдан әрі - ЕАЭО СЭҚ ТН) коды және баждардың төмендетілген ставкілері, сондай-ақ осындай ставкілердің мөлшері қолданылатын, атауы Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін Тізбеге енгізілген тауарларды өткізу кезінде оларды есепке алу жүйесін жүзеге асыруды нақтылайды.
Есепке алу мынадай:
Тізбеге енгізілген, үшінші елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген;
ЕАЭО СЭҚ ТН коды және атауы Тізбеге енгізілген ЕАЭО мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген;
ЕАЭО СЭҚ ТН коды және атауы Тізбеге енгізілген Қазақстан Республикасының аумағында шығарылған бойынша жүзеге асырылады.
2. Осы Нұсқаулықта пайдаланылатын ұғымдар:
1) баждардың төмендетілген мөлшерлемесі – Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің (бұдан әрі – ЕАЭО БКТ) баж мөлшерлемесін салыстыру бойынша неғұрлым төмен, Дүниежүзілік сауда ұйымындағы Қазақстан Республикасының міндеттемелерімен көзделген мөлшерлеменің ең жоғары деңгейінде белгіленетін, кедендік әкелу бажы мөлшерлемесі;
2) ЕАЭО СЭҚ ТН коды және атауы Тізбеге енгізілген тауарлар – ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген тауарлар, сондай-ақ ЕАЭО СЭҚ ТН коды және атауы тізбеге енгізілген Қазақстан Республикасында өндірілген тауарлар;
3) тізбе – баждардың төмендетілген мөлшерлемелері, сондай-ақ осындай мөлшерлемелердің мөлшері қолданылуы мүмкін, үшінші елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген тауарлардың тізбесі;
4) тізбеге енгізілген тауарлар – баждардың төмендетілген мөлшерлемелері, сондай-ақ осындай мөлшерлемелердің мөлшері қолданылуы мүмкін, үшінші елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген тауарлар;
5) тауардың ілеспе құжаттары – "Қазақстан Республикасының Дүниежүзілік сауда ұйымына қосылуына байланысты Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарлардың жекелеген түрлерін әкелуді және олардың айналысының кейбір мәселелері туралы" Еуразиялық үкіметаралық кеңестің 2016 жылғы 12 тамыздағы № 5 Шешімімен бекітілген құжаттар.

3. Под системой учета в настоящей Инструкции следует понимать совокупность учета перемещения товаров, включенных в Перечень, а также товарах, код ТН ВЭД ЕАЭС и наименование которых включены в Перечень в рамках взаимной трансграничной торговли государств-членов ЕАЭС в виде:
учета деклараций на товары, утвержденных Решением Комиссии Таможенного Союза от 20 мая 2010 года № 257 "Об Инструкциях по заполнению таможенных деклараций и формах таможенных деклараций" (далее – декларация на товары), подлежащих регистрации в информационной системе органов государственных доходов (далее – ОГД), по товарам, помещаемым под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления;
учета в качестве товаросопроводительного документа электронных счетов-фактур, подлежащих выписке и регистрации в информационной системе электронных счетов-фактур;
учета заявлений, представляемых для заверения соответствующих документов в качестве товаросопроводительного документа, до введения системы обмена между уполномоченными органами государств-членов ЕАЭС в электронной форме в режиме реального времени;
заверение товаросопроводительных документов территориальным органом государственных доходов, в соответствии с пунктами 8, 9, 10, 11, 12 и 13 настоящей Инструкции – до введения системы обмена между уполномоченными органами государств-членов ЕАЭС в электронной форме в режиме реального времени;
обработки информации, содержащейся в системе учета, для передачи в уполномоченные органы других государств-членов ЕАЭС.
Глава 2. Порядок по организации системы учета отдельных товаров при их перемещении в рамках взаимной трансграничной торговли
4. При ввозе на территорию Республики Казахстан из третьих стран товаров, включенных в Перечень, декларация на товары оформляется отдельно (отдельной декларацией на товары) по товарам, включенным в Перечень, по которым применены пониженные ставки пошлин.
Декларант при ввозе товаров, включенных в Перечень, по которым применены ставки ввозных таможенных пошлин, установленные ЕТТ ЕАЭС, и товаров, не включенных в Перечень, производит декларирование в одной декларации на товары.
5. При помещении товаров, включенных в Перечень, под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления, первая цифра элемента 3 регистрационного номера декларации на товары подлежит заполнению в следующем порядке:
0 – в отношении товаров, к которым применены ставки ЕТТ ЕАЭС;
1 – в отношении товаров, к которым применены пониженные ставки пошлины.
6. Соотнесение сведений о товарах, включенных в Перечень, а также товарах, код ТН ВЭД ЕАЭС и наименование которых включены в Перечень, вывозимых в другие государства-члены ЕАЭС, с информацией о товарах, осуществляется посредством отражения в электронном счете-фактуре, утвержденного приказом Министерства финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2018 года № 270 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16551) (далее – электронный счет-фактура) при реализации указанных товаров:
признака происхождения товара, указанного в графе 2 раздела G электронного счета-фактуры;
регистрационного номера декларации на товары и порядкового номера декларируемого товара – в случае реализации товара, ввезенного из третьих стран;
порядкового номера товара, указанного в строке 32 декларации на товары – в случае реализации товара, ввезенного из третьих стран;

3. Есепке алу жүйесі осы Нұсқаулықта Тізбеге енгізілген тауарлардың өткізілуін есепке алу жиынтығы деп түсіну, сондай-ақ ЕАЭО мүше мемлекеттердің өзара трансшекаралық саудасы шеңберінде ЕАЭО СЭҚ ТН коды және атауы Тізбеге енгізілген тауарлардың мынадай түрінде:
ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсіміне орналастырылатын тауарлар бойынша мемлекеттік кірістер органдарының (бұдан әрі – МКО) ақпараттық жүйесінде тіркеуге жататын Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы №257 "Кеден декларацияларын және кеден декларациясының нысандарын толтыру жөніндегі нұсқаулық" шешімімен бекітілген (бұдан әрі – тауарларды декларациялау) тауарларға арналған декларацияларды есепке алу;
электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ЭШФ АЖ) жазып беруге және тіркеуге жататын электрондық шот-фактураларды тауарға ілеспе құжат ретінде есепке алу;
нақты уақыт режимінде электрондық нысанда ЕАЭО мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында алмасу жүйесін енгізгенге дейін, тауарға ілеспе құжат ретінде тиісті құжаттарды куәландыру үшін ұсынылған өтініштерді есепке алу;
нақты уақыт режимінде электрондық нысанда жүйені енгізгенге дейін ЕАЭО мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында алмасу – осы Нұсқаулықтың 8, 9, 10, 11, 12 және 13 тармақтарына сәйкес аумақтық мемлекеттік кірістер органының тасымалдау құжаттарын куәландыруы;
ЕАЭО мүше басқа мемлекеттердің уәкілетті органдарына беру үшін есепке алу жүйесіндегі ақпараттарды өңдеу.
2-тарау. Өзара трансшекаралық саудасы шеңберінде жекелеген тауарларды, оларды өткізу кезінде есепке алу жүйесін ұйымдастыру жөніндегі тәртібі
4.Тізбеге енгізілген тауарларды үшінші елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелген кезде, олар бойынша баждардың төмендетілген мөлшерлемелері қолданылатын, Тізбеге енгізілген тауарлар бойынша тауарға арналған декларация жеке (тауарлардың жеке декларациясы) ресімделеді.
Декларант ЕАЭО БКТ белгілеген кедендік әкелу бажының төмендетілген мөлшерлемелері қолданылған, Тізбеге енгізілген тауарларды және Тізбеге енгізілмеген тауарларды әкелген кезде декларациялауды тауарға арналған бір декларацияда жүргізеді.
5. Ішкі тұтыну үшін шығару кедендік рәсіміне орналастырылған, Тізбеге енгізілген тауарларды орналастырған кезде тауарлардың декларациясының тіркеу нөмірінің 3 элементінің бірінші саны мынадай тәртіпте толтырылуы тиіс:
0 – ЕАЭО БКТ мөлшерлемелері қолданылған тауарларға қатысты;
1 – олар бойынша баждың төмендетілген мөлшерлемелері қолданылған тауарларға қатысты.
6. ЕАЭО басқа мүше мемлекеттерге әкетілетін, тізбеге енгізілген тауарлар сондай-ақ ЕАЭО СЭҚ ТН коды мен атауы Тізбеге енгізілген тауарлар туралы мәліметтердің тауарлар туралы ақпараттармен қатынасы көрсетілген тауарларды өткізу кезінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2018 жылғы 23 ақпандағы №270 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу тізілімінде №16551 тіркелген) электрондық шот фактурада (бұдан әрі – электрондық шот фактура):
Электрондық шот-фактураның G бөлімінің 2-бағанында көрсетілген тауардың шығу тегі:
үшінші елден әкелінген тауарларды өткізген жағдайда – тауарға арналған декларацияның тіркеу нөмірін және декларацияланатын тауардың реттік нөмірін;
үшінші елден әкелінген тауарларды өткізген жағдайда – тауарға арналған декларацияның 32-жолында көрсетілген тауардың реттік нөмірін;

номера заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, утвержденного Протоколом об обмене информацией в электронном виде между налоговыми органами государств-членов Евразийского экономического союза об уплаченных суммах косвенных налогов, подписанным 11 декабря 2009 года (далее – заявление о ввозе товаров и уплате косвенных налогов), – в случае реализации товара, ранее ввезенного на территорию Республики Казахстан из государств-членов ЕАЭС;
порядкового номера товара, указанного в графе 1 заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов – в случае реализации товара, ранее ввезенного на территорию Республики Казахстан из государств-членов ЕАЭС;
номера сертификата происхождения товара форма СТ-1 или CT-KZ по формам, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 января 2015 года № 6 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10235) – в случае реализации произведенного в Республике Казахстан товара;
буквенного кода государства-члена ЕАЭС, на территорию которого вывозится товар;
пункта назначения – в случае вывоза товара на территорию государств-членов ЕАЭС;
наименования товара;
кода ТН ВЭД ЕАЭС;
количества (объема) товара, с указанием единицы измерения количества (объема).
7. Налогоплательщик выписывает электронный счет-фактуру при:
реализации или безвозмездной передаче товаров, включенных в Перечень, которые ранее ввезены на территорию Республики Казахстан с территории третьих стран;
реализации или безвозмездной передаче ввезенных на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС товаров, код ТН ВЭД ЕАЭС и наименование которых включены в Перечень;
реализации или безвозмездной передаче произведенных на территории Республики Казахстан товаров, код ТН ВЭД ЕАЭС и наименование которых включены в Перечень;
реализации или безвозмездной передаче товаров, исключенных из Перечня, при импорте которых применены ставки ввозных таможенных пошлин более низкие по сравнению со ставками пошлин ЕТТ ЕАЭС;
вывозе с территории Республики Казахстан на территорию другого государства-члена ЕАЭС в связи с передачей товара в пределах одного юридического лица:
товаров, включенных в Перечень, ранее ввезенных на территорию Республики Казахстан с территории третьих стран;
товаров, ранее ввезенных на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС, код ТН ВЭД ЕАЭС и наименование которых включены в Перечень;
произведенных товаров на территории Республики Казахстан, код ТН ВЭД ЕАЭС и наименование которых включены в Перечень.
При этом данный вывоз не включается в оборот по реализации, определенный налоговым законодательством Республики Казахстан.

бұрын ЕАЭО мүше мемлекеттен Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген тауарларды өткізген жағдайда – тауарларды әкелу және жанама салықты төлеу туралы өтініштің нөмірі, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы нысаны 2009 жылғы 11 желтоқсанда қол қойылған Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің салық органдары арасында жанама салықтардың төленген сомалары туралы ақпараттарды электрондық түрде алмасу туралы хаттамасымен бекітілген (бұдан әрі - тауарларды әкелу және жанама салықты төлеу туралы өтініш);
бұрын ЕАЭО мүше мемлекеттен Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген тауарларды өткізген жағдайда – тауарларды әкелу және жанама салықты төлеу туралы өтініштің 1-бағанында көрсетілген тауардың реттік нөмірін;
Қазақстан Республикасында өндірілген тауарды өткізген жағдайда – СТ-1 немесе СТ-KZ нысанындағы тауардың шығарылған жері туралы сертификат Қазақстан Республикасы Инвестиция және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 9 қаңтардағы № 6 бұйрығымен бекітілген нысан бойынша (№10235 нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеме Тізімінде тіркелген);
аумағына тауар әкетілетін ЕАЭО мүше мемлекеттің әріптік кодын;
ЕАЭО мүше мемлекеттің аумағына тауарды әкеткен жағдайда – межелі пунктті;
тауардың атауын;
ЕАЭО СЭҚ ТН кодын;
санының (көлемінің) өлшем бірілігін көрсетумен, тауарлардың санын (көлемін) көрсету арқылы жүзеге асырылады.
7. Салық төлеуші Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 23 ақпандағы № 270 бұйрығымен бекітілген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16551 болып тіркелген), Электрондық түрде жазып берілетін шот-фактуралардың құжат айналымының қағидаларында белгіленген тәртіпте:
бұрын үшінші елдердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген, Тізбеге енгізілген тауарларды өткізген немесе өтеусіз берген;
ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген, ЕАЭО СЭҚ ТН коды және атауы Тізбеге енгізілген тауарларды өткізген немесе өтеусіз берген;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген, ЕАЭО СЭҚ ТН коды және атауы Тізбеге енгізілген тауарларды өткізген немесе өтеусіз берген;
импорт кезінде ЕАЭО БКТ баждарының мөлшерлемелерімен салыстырғанда кедендік әкелу баждарының неғұрлым төмен мөлшерлемелері қолданылатын, Тізбеден алынып тасталған тауарларды өткізген немесе өтеусіз берген;
бір заңды тұлға шегінде тауардың берілуіне байланысты:
үшінші елдердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген, Тізбеге енгізілген тауарларды;
ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген, ЕАЭО СЭҚ ТН коды және атауы Тізбеге енгізілген тауарларды;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген, ЕАЭО СЭҚ ТН коды және атауы Тізбеге енгізілген тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағына әкеткен;
Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО мүше басқа мемлекеттің аумағына әкеткен кезде электрондық шот-фактураны жазып береді.
Бұл ретте бұл әкетілім Қазақстан Республикасының салық заңнамасында айқындалған өткізу бойынша айналымға енгізілмейді.

8. При вывозе товаров, включенных в Перечень, а также товаров, код ТН ВЭД ЕАЭС и наименование которых включены в Перечень, с территории Республики Казахстан на территорию другого государства-члена ЕАЭС налогоплательщик представляет в ОГД заявление о заверении товаросопроводительных документов согласно приложениям 1, 3 и 4 к настоящей Инструкции.
ОГД на основании представленного заявления осуществляет камеральный контроль:
достоверности наличия остатков товаров, включенных в Перечень, и предназначенных к вывозу с территории Республики Казахстан на территорию других государств-членов ЕАЭС;
достоверности наличия остатков товаров, код ТН ВЭД ЕАЭС и наименование которых включены в Перечень, и предназначенных к вывозу с территории Республики Казахстан на территорию других государств-членов ЕАЭС;
соответствия сведений по остаткам товаров сведениям, указанным в заявлении о заверении в качестве товаросопроводительных документов, согласно приложениям 1, 3 и 4 к настоящей Инструкции.
ОГД не позднее одного календарного дня, следующего за днем представления заявления, заверяет копии представленных документов.
Документы не подлежат заверению в случаях несоответствия требованиям законодательства ЕАЭС и Республики Казахстан.
9. При вывозе с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов ЕАЭС товаров, включенных в Перечень, ранее ввезенных на территорию Республики Казахстан из третьих стран, товаросопроводительными документами являются заверенные печатью ОГД копии электронных счетов-фактур и деклараций на товары.
Налогоплательщик представляет в территориальный ОГД заявление о заверении в качестве товаросопроводительных документов копий деклараций на товары и электронных счетов-фактур по форме согласно приложению 1 настоящей Инструкции с приложением копий указанных документов.
ОГД на основании представленного заявления осуществляет камеральный контроль:
на соответствие электронных счетов-фактур, имеющихся в информационной системе электронных счетов-фактур, с представленными копиями электронных счетов-фактур;
на соответствие деклараций на товары, имеющихся в информационной системе ОГД, с представленными копиями деклараций на товары.
ОГД не позднее одного календарного дня, следующего за днем представления заявления, заверяет копии представленных электронных счетов-фактур и деклараций на товары либо отказывает в их заверении. Отказ оформляется по форме согласно приложению 2 настоящей Инструкции.
10. При вывозе с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов ЕАЭС товаров, код ТН ВЭД ЕАЭС и наименование которых включены в Перечень, ранее ввезенных на территорию Республики Казахстан из государств-членов ЕАЭС, товаросопроводительными документами являются заверенные печатью ОГД копии электронных счетов-фактур и заявлений о ввозе товаров и уплате косвенных налогов.
Налогоплательщик представляет в территориальный ОГД, заявление о заверении в качестве товаросопроводительных документов копий электронных счетов-фактур и заявлений о ввозе товаров и уплате косвенных налогов по форме согласно приложению 3 настоящей Инструкции с приложением копий указанных документов.
ОГД на основании представленного заявления осуществляет камеральный контроль:
соответствия электронных счетов-фактур, имеющихся в информационной системе электронных счетов-фактур, с представленными копиями электронных счетов-фактур;
соответствия заявлений о ввозе товаров и уплате косвенных налогов в информационной системе ОГД с представленными копиями заявлений о ввозе товаров и уплате косвенных налогов.
ОГД не позднее одного календарного дня, следующего за днем представления заявления, заверяет копии представленных электронных счетов-фактур либо отказывает в их заверении. Отказ оформляется по форме согласно приложению 2 настоящей Инструкции.

8. Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО басқа мүше мемлекеттің аумағына Тізбеге енгізілген тауарларды, сондай-ақ ЕАЭО СЭҚ ТН коды және атауы Тізбеге енгізілген тауарларды әкету кезінде салық төлеуші МКО осы нұсқаулықтың 1, 3 және 4 қосымшасына сәйкес тауарға ілеспе құжаттарды куәландыру туралы өтінішті табыс етеді.
МКО табыс етілген өтініштің негізінде:
Тізбеге енгізілген және Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО басқа мүше мемлекеттердің аумағына әкетуге арналған тауарлар қалдығы барының дұрыстығына;
ЕАЭО СЭҚ ТН коды және атауы Тізбеге енгізілген және Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО басқа мүше мемлекеттердің аумағына әкетуге арналған тауарлар қалдығы барының дұрыстығына;
Осы нұсқаулықтың 1, 3 және 4 қосымшасына сәйкес тауардың ілеспе құжаты ретінде куәландыру туралы өтінішті растауға арналған өтініште көрсетілген мәліметтердің тауарлардың қалдығы бойынша мәліметтермен сәйкестігіне камеральдық бақылауды жүзеге асырады.
МКО өтінішті табыс еткен күннен кейінгі күнтізбелік бір күннен кешіктірмей табыс етілген құжаттардың көшірмелерін куәландырады не оны куәландырудан бас тартады.
Қазақстан Республикасы және ЕАЭО заңнама талаптарына сәйкес келмеген жағдайда құжаттар куәландыруға жатпайды.
9. Бұрын үшінші елден Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген, Тізбеге енгізілген тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағына әкеткен кезде МКО мөрімен куәландырылған электрондық шот-фактуралардың және тауарларға арналған декларациялардың көшірмелері тауарға ілеспе құжат болып табылады.
Салық төлеуші аумақтық МКО тауарға арналған декларациялардың және электрондық шот-фактуралардың көшірмелерін тауарға ілеспе құжат ретінде растау туралы өтінішті осы Нұсқаулықтағы 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілген құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып табыс етіледі.
МКО табыс етілген өтініштің негізінде:
электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде бар, электрондық шот-фактуралардың табыс етілген электрондық шот-фактуралардың көшірмелерімен сәйкестігіне;
МКО ақпараттық жүйесінде бар тауарларға арналған декларациялардың табыс етілген тауарларға арналған декларациялардың көшірмелерімен сәйкестігіне камеральдық бақылауды жүзеге асырады.
МКО өтінішті табыс еткен күннен кейінгі күнтізбелік бір күннен кешіктірмей табыс етілген электрондық шот-фактуралар мен тауарларға арналған декларациялардың көшірмелерін куәландырады не куәландырудан бас тартады. Бас тарту осы Нұсқаулыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
10. ЕАЭО СЭҚ ТН коды және атауы Тізбеге енгізілген және бұрын ЕАЭО мүше мемлекеттен Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО мүше мемлекеттің аумағына әкеткен кезде, МКО мөрімен куәландырылған, электрондық шот-фактуралардың көшірмелері және тауарларды әкелу және жанама салықты төлеу туралы өтініш тауарға ілеспе құжат болып табылады.
Салық төлеуші аумақтық МКО электрондық шот-фактураның көшірмелерін және тауарларды әкелу және жанама салықты төлеу туралы өтінішті тауарға ілеспе құжат ретінде куәландыру туралы өтінішті табыс етіп, осы Нұсқаулыққа 3-қосымшаға сәйкес көрсетілген құжаттардың қосымшасымен ұсынылады.
МКО табыс етілген өтініштің негізінде:
электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде бар, электрондық шот-фактуралардың табыс етілген электрондық шот-фактуралардың көшірмелерімен сәйкестігіне;
МКО ақпараттық жүйесіндегі тауарларды әкелу және жанама салықты төлеу туралы өтініштің табыс етілген тауарларды әкелу және жанама салықты төлеу туралы өтініштің көшірмесімен сәйкестігіне камералдық бақылауды жүзеге асырады.
МКО өтініш табыс етілген күннен кейінгі күнтізбелік бір күннен кешіктірмей, табыс етілген электрондық шот-фактуралардың көшірмелерін куәландырады не оларды куәландырудан бас тартады. Бас тарту осы Нұсқаулыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.

11. При вывозе с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов ЕАЭС произведенных на территории Республики Казахстан товаров, код ТН ВЭД ЕАЭС и наименование которых включены в Перечень, товаросопроводительными документами являются заверенные печатью ОГД копии электронных счетов-фактур и оригинал сертификата о происхождении товара форма СТ-1 или СТ-KZ.
Налогоплательщик представляет в территориальный ОГД заявление о заверении в качестве товаросопроводительных документов копий электронных счетов-фактур и оригинал сертификата о происхождении товара форма СТ-1 или СТ-KZ с их приложением по форме согласно приложению 4 настоящей Инструкции.
ОГД на основании представленного заявления:
осуществляет камеральный контроль соответствия электронных счетов-фактур, имеющихся в информационной системе электронных счетов-фактур, с представленными копиями электронных счетов-фактур;
направляет в орган, осуществляющий выдачу сертификата происхождения товара форма СТ-1 или СТ-KZ запрос на подтверждение легитимности представленного оригинала указанного сертификата.
ОГД не позднее одного календарного дня, следующего за днем получения от органа, осуществляющего выдачу сертификата происхождения товара форма СТ-1 или СТ-KZ подтверждения легитимности представленного сертификата, заверяет копии представленных электронных счетов-фактур либо отказывает в их заверении. Отказ оформляется по форме согласно приложению 2 настоящей Инструкции.
12. При вывозе на территорию другого государства-члена ЕАЭС товаров, включенных в Перечень, а также товаров, код ТН ВЭД ЕАЭС и наименование которых включены в Перечень, с территории Республики Казахстан и ввезенных (произведенных) до вступления в силу Протокола, товаросопроводительными документами являются заверенные печатью ОГД копии товаросопроводительных документов.
Налогоплательщик представляет в ОГД:
заявление о заверении в качестве товаросопроводительных документов по одной из форм согласно приложениям 1, 3 и 4 к настоящей Инструкции;
заявление на проведение налоговой проверки в целях подтверждения наличия остатков товаров, включенных в Перечень, ввезенных на территорию Республики Казахстан либо произведенных на территории Республики Казахстан до вступления в силу Протокола. Заявление представляется по форме, согласно приложению 5 настоящей Инструкции.
13. ОГД на основании представленного заявления принимает меры по проведению налоговой проверки:
факта ввоза товаров, включенных в Перечень, на территорию Республики Казахстан из третьих стран, таможенное декларирование которого произведено в соответствии с таможенным законодательством ЕАЭС и (или) Республики Казахстан;
достоверности наличия остатков товаров, включенных в Перечень, ранее ввезенных на территорию Республики Казахстан из третьих стран до вступления в силу Протокола и предназначенных к вывозу на территорию другого государства-члена ЕАЭС;
факта ввоза товаров, код ТН ВЭД ЕАЭС и наименование которых включено в Перечень, на территорию Республики Казахстан из государств-членов ЕАЭС;
достоверности наличия остатков товаров, код ТН ВЭД ЕАЭС и наименование которых включено в Перечень, ранее ввезенных на территорию Республики Казахстан из государств-членов ЕАЭС до вступления в силу Протокола и предназначенных к вывозу на территорию государства-члена ЕАЭС;
достоверности наличия остатков товаров, код ТН ВЭД ЕАЭС и наименование которых включено в Перечень, произведенных на территории Республики Казахстан до вступления в силу Протокола и предназначенных к вывозу на территорию государства-члена ЕАЭС;
соответствия сведений по остаткам товаров сведениям, указанным в заявлении на подтверждение о заверении в качестве товаросопроводительного документа.
Копии товаросопроводительных документов заверяются не позднее трех календарных дней после завершения налоговой проверки.
В случае неподтверждения по результатам налоговой проверки вопросов, указанных в настоящем пункте, ОГД отказывает в заверении товаросопроводительных документов. Отказ оформляется по форме согласно приложению 2 к настоящей Инструкции.
Приложение 1
к Инструкции по организации
системы учета отдельных
товаров, при их перемещении в
рамках взаимной
трансграничной торговли
государств-членов Евразийского
экономического союза
Форма
___________________________________
(наименование территориального органа
государственных доходов)
от ___________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)/
наименование налогоплательщика)
_____________________________________
Индивидуальный идентификационный
номер/ бизнес-идентификационный номер
"___" _________________ 20___
Заявление о заверении в качестве товаросопроводительных документов
копий деклараций на товары и электронных счетов-фактур
№ ____
В связи с вывозом товаров, включенных в Перечень, на территорию государства-
члена Евразийского экономического союза –
_____________________________________________________________________________
(указать государство)
прошу заверить в качестве товаросопроводительных документов следующие копии
деклараций на товары (ДТ) и электронных счетов-фактур (ЭСФ):
Вид копии документа (ДТ или ЭСФ)
Регистрационный номер документа ДТ или ЭСФ (соответственно)
1
2
Настоящим обязуюсь не использовать полученные заверенные копии деклараций на
товары, электронных счетов-фактур в случаях подачи корректировки декларации на товары,
выписки исправленного, дополнительного счета-фактуры к заверенному счету-фактуры, а
также аннулирования, отзыва заверенного счета-фактуры.
Примечание:
*Таблица заполняется построчно по каждой представляемой копии документа для
заверения (без ограничения количества строк).
_____________________________________
Подпись заявителя и печать (при наличии)
Приложение 2
к Инструкции по организации
системы учета отдельных
товаров, при их перемещении в
рамках взаимной
трансграничной торговли
государств-членов Евразийского
экономического союза
Форма
Отказ в заверении товаросопроводительных документов
На основании пункта 4 статьи 3 Протокола о некоторых вопросах ввоза и обращения
товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза,
ратифицированного Законом Республики Казахстан от 9 декабря 2015 года
__________________________________________________________________________
(наименование территориального органа государственных доходов)
уведомляет Вас
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)/наименование налогоплательщика)
_________________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер)
об отказе в заверении в качестве товаросопроводительных документов следующих
копий:
Вид копии документа
Регистрационный номер
1
2
приложенных к Заявлению о заверении товаросопроводительных документов.
Входящий номер в журнале регистрации Заявлений по следующим причинам:
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
__________________________________________________________________________
подпись руководителя или заместителя руководителя
территориального органа государственных доходов
Приложение 3
к Инструкции по организации
системы учета отдельных
товаров, при их перемещении в
рамках взаимной
трансграничной торговли
государств-членов Евразийского
экономического союза
Форма
__________________________________
(наименование территориального органа
государственных доходов)
от ________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)/
наименование налогоплательщика)
___________________________________
Индивидуальный идентификационный
номер/ бизнес-идентификационный номер
"___" ___________________ 20 ___
Заявление
о заверении в качестве товаросопроводительных документов копий
электронных счетов-фактур и заявлений о ввозе товаров и уплате
косвенных налогов
№____
В связи с вывозом товаров, ввезенных на территорию Республики Казахстан из
государств-членов ЕАЭС, код ТН ВЭД ЕАЭС и наименование которых включены в
Перечень, на территорию государства-члена Евразийского экономического союза –
______________________________________________________________________
(указать государство)
прошу заверить в качестве товаросопроводительных документов следующие
представленные копии электронных счетов-фактур (ЭСФ) и заявлений о ввозе товаров и
уплате косвенных налогов:
Вид копии документа (ЭСФ) и заявлений о ввозе товаров и уплате косвенных налогов
Регистрационный номер ЭСФ и номер заявлений о ввозе товаров и уплате косвенных налогов
1
2
...
Настоящим обязуюсь не использовать полученные заверенные копии электронных
счетов-фактур и заявлений о ввозе товаров и уплате косвенных налогов в случаях выписки
исправленного, дополнительного счета-фактуры к заверенному счету-фактуре, а также
аннулирования, отзыва заверенного счета-фактуры.
Примечание:
* Таблица заполняется построчно по каждой представляемой копии документа для
заверения (без ограничения количества строк).
_____________________________________
Подпись заявителя и печать (при наличии)
Приложение 4
к Инструкции по организации
системы учета отдельных
товаров, при их перемещении в
рамках взаимной
трансграничной торговли
государств-членов Евразийского
экономического союза
Форма
_________________________________
(наименование территориального органа
государственных доходов)
от ______________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)/
наименование налогоплательщика)
____________________________________
Индивидуальный идентификационный
номер/ бизнес-идентификационный номер
"___" __________________ 20 ___
Заявление о заверении в качестве товаросопроводительных
документов копий электронных счетов-фактур
№____
В связи с вывозом произведенных на территории Республики Казахстан товаров,
включенных в Перечень, на территорию государства-члена Евразийского экономического
союза –
_________________________________________________________________________
(указать государство)
прошу заверить в качестве товаросопроводительных документов следующие
представленные копии электронных счетов-фактур (ЭСФ), по которым имеются
сертификаты происхождения товара форма СТ-1 или СТ-KZ:
Вид копии документа (ЭСФ) и сертификата о происхождении товара форма СТ-1 или СТ-KZ
Регистрационный номер ЭСФ и номер сертификата о происхождении товара форма СТ-1 или СТ-KZ
1
2
...
Настоящим обязуюсь не использовать полученные заверенные копии электронных
счетов-фактур и сертификата о происхождении товара форма СТ-1 или СТ-KZ в случаях
выписки исправленного, дополнительного счета-фактуры к заверенному счету-фактуре, а
также аннулирования, отзыва заверенного счета-фактуры.
Примечание:
* Таблица заполняется построчно по каждой представляемой копии документа для
заверения (без ограничения количества строк).
___________________________________
Подпись заявителя и печать (при наличии)
Приложение 5
к Инструкции по организации
системы учета отдельных
товаров, при их перемещении в
рамках взаимной
трансграничной торговли
государств-членов Евразийского
экономического союза
Форма
___________________________________
(наименование территориального органа
государственных доходов)
от __________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)/
наименование налогоплательщика)
____________________________________
Индивидуальный идентификационный
номер/ бизнес-идентификационный номер
"___" ___________________ 20 ___
Заявление о проведении налоговой проверки
Раздел I. Информация о проведении налоговой проверки
В соответствии со статьей 3 Протокола о некоторых вопросах ввоза и обращения
товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза,
ратифицированного Законом Республики Казахстан от 9 декабря 2015 года (далее –
Протокол) прошу произвести налоговую проверку в связи с вывозом товаров, включенных в
Перечень, ввезенных на территорию Республики Казахстан до вступления в силу Протокола,
на территорию государства-члена Евразийского экономического союза -
________________________________________________________________________________
(указать государство)
Раздел II. Согласие налогоплательщика
Мы (Я) даем (даю) согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых
для проведения налоговой проверки в рамках настоящего заявления.
Раздел III. Ответственность налогоплательщика
Мы (Я) несем (несу) ответственность в соответствии с законами Республики
Казахстан за достоверность и полноту сведений, приведенных в настоящем заявлении.
________________________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя налогоплательщика
(уполномоченного представителя), подпись и печать (при наличии)
________________________________________________________________________________
Дата подачи заявления
Раздел IV. Отметка государственного органа
________________________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись должностного лица, принявшего
заявление
________________________________________________________________________________
Входящий номер и дата приема заявления

11. ЕАЭО СЭҚ ТН коды және атауы Тізбеге енгізілген, Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағына әкеткен кезде МКО мөрімен куәландырылған электрондық шот-фактуралардың көшірмелері және СТ-1 немесе СТ-KZ нысанындағы тауарлардың шығарылған жері туралы сертификаттың түпнұсқасы тауарға ілеспе құжат болып табылады.
Салық төлеуші аумақтық МКО осы Нұсқаулыққа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша олардың қосымшасымен электрондық шот-фактуралардың қағаз көшірмелері және СТ-1 немесе СТ-KZ нысанындағы тауарлардың шығарылған жері туралы сертификаттың түпнұсқасын тауарға ілеспе құжат ретінде куәландыру туралы өтінішті табыс етеді.
МКО табыс етілген өтініштің негізінде:
электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде бар, электрондық шот-фактуралардың табыс етілген электрондық шот-фактуралардың көшірмелерімен сәйкестігіне камералдық бақылауды жүзеге асырады;
СТ-1 немесе СТ-KZ нысанында тауардың шығарылған жері туралы сертификатты беруді жүзеге асырған органға көрсетілген сертификаттың ұсынылған түпнұсқасының заңдастырылғандығын растауға сұрау салуды жолдайды.
МКО СТ-1 немесе СТ-KZ нысанында тауардың шығарылған жері туралы сертификатты беруді жүзеге асырған органнан ұсынылған сертификаттың заңдастырылғандығын растауды алған күннен кейінгі күнтізбелік бір күннен кешіктірмей ұсынылған электрондық шот-фактуралардың көшірмелерін куәландырады не оларды куәландырудан бас тартады. Бас тарту осы Нұсқаулыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
12. Қазақстан Республикасының аумағынан Тізбеге енгізілген тауарларды, сондай-ақ ЕАЭО СЭҚ ТН коды және атауы Тізбеге енгізілген тауарларды ЕАЭО басқа мүше мемлекеттердің аумағына әкеткен және Хаттама күшіне енгенге дейін әкелген (өндірген) кезде, МКО мөрімен куәландырылған тауарға ілеспе құжаттарының көшірмелері тауарға ілеспе құжат болып табылады.
Салық төлеуші МКО:
Осы нұсқаулықтың 1, 3 және 4-қосымшаларына сәйкес нысандардың біреуі бойынша тауарға ілеспе құжаттар ретінде растау туралы өтінішті;
Тізбеге енгізілген, Хаттама күшіне енгенге дейін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген не Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген тауарлар қалдығының барын растау мақсатында салықтық тексеру жүргізуге өтінішті табыс етеді. Өтінішті осы Нұсқаулыққа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша табыс етеді.
13. МКО табыс еткен өтініштердің негізінде:
кедендік декларациялау Кеден одағының және (немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес жүргізілген, үшінші елдерден Қазақстан Республикасының аумағына Тізбеге енгізілген тауарларды әкелу фактісіне;
Хаттама күшіне енгенге дейін бұрын үшінші елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін және ЕАЭО басқа мүше мемлекеттердің аумағына әкетуге арналған Тізбеге енгізілген тауарлардың қалдығы барына растығына;
ЕАЭО мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына ЕАЭО СЭҚ ТН коды және атауы Тізбеге енгізілген тауарларды әкелу фактісіне;
Хаттама күшіне енгенге дейін бұрын ЕАЭО мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін және ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағына әкетуге арналған ЕАЭО СЭҚ ТН коды және атауы Тізбеге енгізілген тауарлардың қалдығы барына растығына;
Хаттама күшіне енгенге дейін Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген және ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағына әкетуге арналған ЕАЭО СЭҚ ТН коды және атауы Тізбеге енгізілген тауарлардың қалдығы барына растығына;
тауарға ілеспе құжат ретінде куәландыру туралы растауға арналған өтініште көрсетілген мәліметтердің тауарлардың қалдығы бойынша мәліметтермен сәйкестігіне салықтық тексеру жүргізу жөніндегі шараларды қабылдайды.
Тауарға ілеспе құжаттарының көшірмелері салықтық тексеру аяқталғаннан кейін күнтізбелік үш күннен кешіктірмей куәландырылады.
Салықтық тексерудің нәтижелері бойынша осы тармақта көрсетілген мәселелер расталмаған жағдайда, МКО тауарға ілеспе құжаттарын куәландырудан бас тартады. Бас тарту осы Нұсқаулыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
өзара трансшекаралық саудасы
шеңберінде жекелеген
тауарларды өткізу кезінде
оларды есепке алу жүйесін
ұйымдастыру жөніндегі
нұсқаулыққа 1-қосымша
Нысан
____________________________
(аумақтық мемлекеттік кірістер органның атауы)
кімнен______________________
(салық төлеушінің тегі, аты,
әкесінің аты (болған кезде)/атауы)
____________________________
Жеке сәйкестендіру номері/
бизнес-сәйкестендіру номері
20__ жылғы "___" ________________
Тауарға арналған декларациялар мен электрондық шот-фактуралардың көшірмелерін тауарға ілеспе құжаттары ретінде куәландыру туралы өтініш №____
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағына Тізбеге енгізілген тауарларды әкетуге байланысты
____________________________________________________________________
(мемлекетті көрсетіңіз)
тауарлардың декларациялары (ТД) мен электрондық шот-фактуралардың (ЭШФ) мынадай көшірмелерін тауарлардың ілеспе құжаты ретінде растауыңызды өтінем:
№
Құжат көшірмесінің түрі (ТД немесе ЭШФ)
ТД немесе ЭШФ құжатының тіркеу нөмірі (тиісінше)
1
2
Осы орайда тауарлардың декларацияларын түзетуге берген жағдайда алған тауарлардың декларацияларының, электрондық шот-фактуралардың куәландырған көшірмелерін, түзетілген көшірмені, куәландырылған шот-фактураға қосымша шот-фактураны, сондай-ақ керi қайтарылған шот-фактураны пайдаланбауға міндеттенем.
Ескертпе:
*Кесте куәландыру үшін құжаттың табыс етілетін көшiрмесiнiң әрқайсысы бойынша жолма-жол (жол саны шектеусіз) толтырылады.
______________________________________________
Өтініш берушінің қолы және мөрі (болған кезде)
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
өзара трансшекаралық саудасы
шеңберінде жекелеген
тауарларды өткізу кезінде
оларды есепке алу жүйесін
ұйымдастыру жөніндегі
нұсқаулыққа 2-қосымша
Нысан
Тауарға ілеспе құжаттарын куәландырудан бас тарту
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 9 желтоқсандағы Заңымен ратификацияланған Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарларды әкелу мен олардың айналымының кейбір мәселелері туралы хаттаманың 3-бабы 4-тармағына сәйкес
_______________________________________________________________________
(аумақтық мемлекеттік кірістер органның атауы)
Сізді _____________________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)/атауы)
__________________________________________________________________________
(жеке сәйкестендіру номері/бизнес-сәйкестендіру номері)
Тауарға ілеспе құжаты ретінде куәландыру туралы өтінішке қоса берілген тауарлардың ілеспе құжаты ретінде мынадай көшірмелерді куәландырудан бас тарту туралы хабарлайды:
Құжат көшірмесінің түрі
Тіркеу нөмірі
1
2
Мынандай себептер бойынша Өтініштерді тіркеу журналындағы кіріс нөмірі:
_________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде))
_________________________________________________________________________
аумақтық мемлекеттік кірістер орган басшысының немесе басшы орынбасарының қолы
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
өзара трансшекаралық саудасы
шеңберінде жекелеген
тауарларды өткізу кезінде
оларды есепке алу жүйесін
ұйымдастыру жөніндегі
нұсқаулыққа 3-қосымша
Нысан
____________________________
(аумақтық мемлекеттік кірістер органның атауы)
кімнен______________________
(салық төлеушінің тегі, аты,
әкесінің аты (болған кезде)/атауы)
___________________________
Жеке сәйкестендіру номері/
бизнес-сәйкестендіру номері
20__ жылғы "___" ___________
Электрондық шот-фактуралардың және тауарларды әкелу және жанама салықты төлеу туралы өтініштің көшірмелерін тауарға ілеспе құжаттар ретінде куәландыру туралы өтініш №___
ЕАЭО мүше мемлекеттен Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген ЕАЭО СЭҚ ТН коды және атауы Тізбеге енгізілген тауарларды Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағына әкетуге байланысты
_________________________________________________________________________
(мемлекетті көрсетіңіз)
электрондық шот-фактуралардың және тауарларды әкелу және жанама салықты төлеу туралы өтініштің көшірмелерін тауарға ілеспе құжат ретінде куәландыруды өтінем (Өтініш)
Құжат көшірмесінің түрі (ЭШФ) және тауарларды әкелу және жанама салықты төлеу туралы өтініш
ЭШТ тіркеу нөмірі және тауарларды әкелу және жанама салықты төлеу туралы өтініштің нөмірі
1
2
...
Осымен алынған электрондық шот-фактуралардың және тауарларды әкелу және жанама салықты төлеу туралы өтініштің көшірмелерін тауарға ілеспе құжат ретінде куәландыру туралы өтініштің куәландырған көшірмелерін, түзетілген шот-фактураға қосымша шот-фактураны жазып берген, сондай-ақ күші жойылған, кері қайтарылған шот- фактураны пайдаланбауға міндеттенем.
Ескертпе:
*Кесте куәландыру үшін құжаттың табыс етілетін көшірмесінің әрқайсысы бойынша жолма-жол (жол саны шектеусіз) толтырылады
___________________________________
Өтініш берушінің қолы және мөрі (болған кезде)
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
өзара трансшекаралық саудасы
шеңберінде жекелеген
тауарларды өткізу кезінде
оларды есепке алу жүйесін
ұйымдастыру жөніндегі
нұсқаулыққа 4-қосымша
Нысан
____________________________
(аумақтық мемлекеттік кірістер органның атауы)
кімнен______________________
(салық төлеушінің тегі, аты,
әкесінің аты (болған кезде)/атауы)
____________________________
Жеке сәйкестендіру номері/
бизнес-сәйкестендіру номері
20__ жылғы "___" __________
Электрондық шот-фактуралардың көшірмелерін тауарға ілеспе құжаттар ретінде куәландыру туралы өтініш №___
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген, Тізбеге енгізілген тауарларды, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағына әкетуге байланысты
_________________________________________________________________________
(мемлекетті көрсетіңіз)
олар бойынша СТ-1 немесе СТ-KZ нысанындағы тауардың шығарылған жері туралы сертификаты бар электрондық шот-фактуралардың (ЭШТ) мынадай көшірмелерін тауарға ілеспе құжат ретінде растауыңызды өтінем:
Құжат көшірмесінің түрі (ЭШТ) және СТ-1 немесе СТ-KZ нысанындағы тауардың шығарылған жері туралы сертификат
ЭШТ тіркеу нөмірі және СТ-1 немесе СТ-KZ нысанындағы тауардың шығарылған жері туралы сертификаттың нөмірі
1
2
...
Осымен алынған электрондық шот-фактуралардың және СТ-1 немесе СТ-KZ нысанындағы тауардың шығарылған жері туралы сертификаттың куәландырған көшірмелерін, түзетілген шот-фактураға қосымша шот-фактураны жазып берген, сондай-ақ күші жойылған, кері қайтарылған шот-фактураны пайдаланбауға міндеттенем.
Ескертпе:
*Кесте куәландыру үшін құжаттың табыс етілетін көшірмесінің әрқайсысы бойынша жолма-жол (жол саны шектеусіз) толтырылады.
_______________________________________
Өтініш берушінің қолы және мөрі (болған кезде)
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
өзара трансшекаралық саудасы
шеңберінде жекелеген
тауарларды өткізу кезінде
оларды есепке алу жүйесін
ұйымдастыру жөніндегі
нұсқаулыққа 5-қосымша
Нысан
____________________________
(аумақтық мемлекеттік кірістер органның атауы)
кімнен______________________
(салық төлеушінің тегі, аты,
әкесінің аты (болған кезде)/атауы)
____________________________
Жеке сәйкестендіру номері/
бизнес-сәйкестендіру номері
20__ жылғы "___" ___________
Салықтық тексеру жүргізу туралы өтініш I-бөлім. Салықтық тексеру жүргізу туралы ақпарат
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 9 желтоқсандағы Заңымен ратификацияланған Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарларды әкелу мен олардың айналымының кейбір мәселелері туралы хаттаманың 3-тармағына сәйкес (бұдан әрі – Хаттама), Хаттама күшіне енгенге дейін Қазақстан Республикасының аумағынан әкелінген Тізбеге енгізілген тауарларды Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағына әкетуге байланысты салық тексеруін жүргізуді сұраймын –
_________________________________________________________________________
(мемлекетті көрсетіңіз)
II-бөлім. Салық төлеушінің келісімі
Біз (Мен) осы өтініштің шеңберiнде салықтық тексеру жүргізуге қажетті дербес деректерді жинауға және өңдеуге келiсiмдi беремiз (беремін).
III-бөлім. Салық төлеушінің жауапкершілігі
Біз (Мен) осы өтініште келтірілген мәліметтердің дұрыстығы мен толықтығына Қазақстан Республикасының заңына сәйкес жауапкершілікте боламыз (боламын).
_________________________________________________________________________
Салық төлеушінің басшысының (уәкілетті өкілінің) тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде), қолы және мөрі (болған кезде)
_________________________________________________________________________
Өтінішті табыс еткен күні
IV-бөлім. Мемлекеттік органның белгісі
_________________________________________________________________________
Өтінішті қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) және қолы
_________________________________________________________________________
Өтініштің кіріс нөмірі және қабылдау күні