Об утверждении форм сведений о плательщиках платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников и объектах обложения, их месте нахождения, выданных разрешениях на специальное водопользование, установленных лимитах водопользования, изменениях, внесенных в разрешения и лимиты водопользования, о результатах проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан, судебных решениях по обжалованию результатов проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан, о плательщиках платы за пользование животным миром и объектах обложения, о плательщиках платы за лесные пользования и объектах обложения, о плательщиках платы за лесные пользования при принятии решения об изъятии редких и находящихся под угрозой исчезновения видов растений из природной среды, их частей или дериватов и объектах обложения, о плательщиках платы за использование особо охраняемых природных территорий и объектах обложения, о плательщиках платы за пользование растительными ресурсами и объектах обложения
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 марта 2018 года № 404. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 марта 2018 года № 16707.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 30.05.2023 № 567 (вводится в действие с 01.01.2024).
В соответствии с пунктом 3 статьи 566, пунктом 4 статьи 580, пунктами 4, 4-1 и 5 статьи 584 и пунктом 3 статьи 589 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 30.05.2023 № 567 (вводится в действие с 01.01.2024).
1. Утвердить:
1) форму сведений о плательщиках платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников и объектах обложения, их месте нахождения, выданных разрешениях на специальное водопользование, установленных лимитах водопользования, изменениях, внесенных в разрешения и лимиты водопользования, о результатах проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан, судебных решениях по обжалованию результатов проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму сведений о плательщиках платы за пользование животным миром и объектах обложения согласно приложению 2 к настоящему приказу;

Жерүсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері, олардың орналасқан жері, арнайы су пайдалануға берілген рұқсаттар, су пайдаланудың белгіленген лимиттері, су пайдаланудың рұқсаттары мен лимиттеріне енгізілген өзгерістер туралы, Қазақстан Республикасының су заңнамасының сақталуын тексерулер нәтижелері, Қазақстан Республикасының су заңнамасының сақталуын тексерулер нәтижелеріне шағым жасау бойынша сот шешімдері туралы, жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы, орманды пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы, табиғи ортадан өсімдіктердің сирек кездесетін және жойылып кету қаупi төнген түрлерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын алып қою туралы шешім қабылданған кезде орманды пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы, өсімдік ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 наурыздағы № 404 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 30 наурызда № 16707 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 30.05.2023 № 567 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 566-бабыны 3-тармағына, 580-бабының 4-тармағына, 584-бабының 4, 4-1 және 5-тармақтарына және 589-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 30.05.2023 № 567 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жерүсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері, олардың орналасқан жері, арнайы су пайдалануға берілген рұқсаттар, су пайдаланудың белгіленген лимиттері, су пайдаланудың рұқсаттары мен лимиттеріне енгізілген өзгерістер туралы, Қазақстан Республикасының су заңнамасының сақталуын тексерулер нәтижелері, Қазақстан Республикасының су заңнамасының сақталуын тексерулер нәтижелеріне шағым жасау бойынша сот шешімдері туралы мәліметтер нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы мәліметтер нысаны;

3) форму сведений о плательщиках платы за лесные пользования и объектах обложения согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму сведений о плательщиках платы за лесные пользования при принятии решения об изъятии редких и находящихся под угрозой исчезновения видов растений из природной среды, их частей или дериватов и объектах обложения согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму сведений о плательщиках платы за использование особо охраняемых природных территорий и объектах обложения согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму сведений о плательщиках платы за пользование растительными ресурсами и объектах обложения согласно приложению 6 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 30.05.2023 № 567 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
___________ Шукеев У.Е.
"__" ________20___ года
Приложение 1
к приказу Министра Финансов
Республики Казахстан
от 26 марта 2018 года № 404
форма
Сведения о плательщиках платы за пользование водными ресурсам и поверхностных источников и объектах обложения, их месте нахождения, выданных разрешениях на специальное водопользование, установленных лимитах водопользования, изменениях, внесенных в разрешения и лимиты водопользования, о результатах проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан, судебных решениях по обжалованию результатов проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан
Отчетный период 20___ год __ квартал
Индекс: ___________
Периодичность: квартальная
Круг лиц представляющих информацию: региональные органы уполномоченного государственного органа в области использования и охраны водного фонда, водоснабжения, водоотведения
Куда представляется: в территориальные органы государственных доходов
Срок представления: ежеквартально, не позднее 25 числа второго месяца, следующего за отчетным кварталом
Наименование юридического лиц или фамилия, имя, отчество (при его наличии) физических лиц, осуществляющих пользование водными ресурсами
Бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер
Юридический адрес или адрес местожительства
Номер и дата разрешительного документа
Срок действия разрешения
Место водопользования
Бассейн рек
Вид специального водопользования
Цель водопользования
Ставкаплаты, тиын (тенге)
Период водопользования в отчетном году, месяце
Единица измерения водопользования
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ИТОГО:
продолжение таблицы
Сведения по выданным разрешениям
Сведения по специальному водопользованию без разрешительных документов
Объем разрешенного водопользования
Фактический объем водопользования
Фактический объем забранной воды без разрешительного документ
Дата привлечения к административной ответственности (период совершения правонарушения)
Результаты обжалования действия государственного органа (вышестоящий орган, прокуратура, суд)
14
15
16
17
18
____________________________________________________________________ ___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя или лица             (подпись)
его замещающего регионального органа уполномоченного
государственного органа в области использования и охраны водного фонда)
___________________________________________________________________ ____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица,             (подпись)
ответственного за составление сведений)
Дата составления "___" __________________ 20__год
МП
Примечание: В графе 10 "Цель водопользования" в случаях осуществления нескольких видов специального водопользования форма заполняется построчно по каждому виду, где:
ХП – хозяйственно-питьевые;
ПР – производственные;
ОР – орошение регулярное;
ОЛ – орошение лиманное;
ПРХ – прудовое рыбное хозяйство;
ГЭ – гидроэнергетика;
Приложение 2
к приказу Министра Финансов
Республики Казахстан
от 26 марта 2018 года № 404
форма
Сведения о плательщиках платы за пользование животным миром и объектах обложения
Отчетный период 20___ года__ квартал

3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес орманды пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы мәліметтер нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес табиғи ортадан өсімдіктердің сирек кездесетін және жойылып кету қаупi төнген түрлерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын алып қою туралы шешім қабылданған кезде орманды пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері мәліметтер нысаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес өсімдік ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер нысаны бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 30.05.2023 № 567 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М.Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерінресми жариялау үшін және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
Ө.Е. Шөкеев_____________
2018 жыл "___" __________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 26 наурыздағы
№ 404 бұйрығына
1-қосымша
нысан
Жерүсті көздерініңсу ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері, олардың орналасқан жері, арнайы су пайдалануға берілген рұқсаттар, су пайдалануға бекітілген лимиттер, су пайдалану рұқсаттарына және лимиттерге енгізілген өзгерістер туралы, Қазақстан Республикасының су заңнамасын сақтау бойынша тексерулердің нәтижелері, Қазақстан Республикасының су заңнамасын сақтау бойынша тексеру нәтижелерін шағымдану бойынша сот шешімдері туралы мәліметтер Есепті кезең 20___ жылғы___тоқсан
Индексі: ____________
Кезеңділігі: токсандық
Ақпараттарды ұсынатын тұлғалар тобы: су қорын пайдалану және күзету, сумен жабдықтау, су бұру саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның өңірлік органдары
Қайда ұсынылады: аумақтық мемлекеттік кipicтep органдарына
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі екінші айдың 25-і күнінен кешіктірмей
Суд ресурстарын пайдалануды жүзеге асыратың заңды тұлғалардың атауы немесе жеке тұлғалардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
бизнес сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі
Заңды мекен-жайы немесе тұрғылықты тұратын жерінің мекен- жайы
Рұқсат құжатының нөмірі және күні
Рұқсаттың қолданылу мерзімі
Су пайдалану орны
Өзен бассейні
Арнайы су пайдаланудың түрі
Су пайдаланудың мақсаты
Төлем ақы мөлшерлемесі, тиын (теңге)
Есепті жылда, айда, су пайдалану кезеңі
Өлшем бірлігі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ЖИЫНЫ:
кестенің жалғасы
Рұқсат берілген құжаттар бойынша мәлімет
Рұқсат құжаттарсыз арнаулы су пайдалану бойынша мәліметтер
Су пайдалануға рұқсат етілген көлем
Су пайдалануынын нақты көлемі
Рұқсат құжаттарсыз алынған судығ нақты көлемі
Әкімшілік жауапкершілікке тарту күні (құқық бұзушылықты жасаған кезен)
Мемлекеттік органның әрекетіне шағымдану қорытындысы (жоғары тұрған орган, прокуратура, сот)
14
15
16
17
18
___________________________________________________________________ ____________
Су қорын пайдалану және күзету, сумен жабдықтау, су бұру саласындағы       (қолы, МО )
уәкілетті мемлекеттік органның өңірлік органы басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
__________________________________________________________________ ____________ Мәліметтерді жасауға жауапты лауазымды тұлғаның тегі, аты,                   (қолы )
әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Жасалған күні "___"______________________20__ жыл
Ескертпе: "Арнайы су пайдаланудың түрі" 10-бағанада арнайы су пайдаланудың бірнешетүрін жүзеге асырған жағдайда, нысан әр түрі бойынша жеке жол толтырылады:
ША – шаруашылық-ауызсу,
Ө – өндірістік,
ТС – тұрақты суару,
КС – көлтабандап суару,
ТБШ – тоғанды балық шаруашылығы,
ГЭ – гидроэнергетика.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 26 наурыздағы
№ 404 бұйрығына
2-қосымша
нысан
Жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер Есепті кезең 20___ жылғы___тоқсан

Сноска. Форма в редакции приказа Министра финансов РК от 31.05.2021 № 508 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс: ___________
Периодичность: квартальная
Круг лиц, представляющих информацию: уполномоченный орган в области охраны, воспроизводства и использования животного мира и местные исполнительные органы
Куда представляется: в территориальные органы государственных доходов
Срок представления: ежеквартально, не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
Наименование (фамилия, имя, отчество (при его наличии) плательщиков платы, юридический адрес (место нахождения)
Резидент (нерезидент)
Бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер
Код по классификатору административно-территориальных объектов
Место пользования животным миром
Номер, дата разрешительного документа или номер, дата протокола нарушения
Срок действия разрешительного документа
Виды ценных животных
Ставка платы в тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ИТОГО:
Продолжение таблицы
Сведения об изъятых животных из природной среды
Размер возмещения вреда за каждую особь, за один килограмм (МРП *)
Сумма платы, подлежащая внесению в бюджет (графа 10 х графу 12) или сумма ущерба, подлежащая внесению в бюджет (графа 12 х графу 13)
Единицы измерений, (штук, килограмм, тонн).
количество (вес) животных (штук, килограмм, тонн).
11
12
13
14
продолжение таблицы
Из них:

Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 31.05.2021 № 508 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Индексі: ___________
Кезеңділігі: токсандық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті орган және жергілікті атқарушы органдар
Қайда ұсынылады: аумақтық мемлекеттік кipicтep органдарына
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-і күнінен кешіктірмей
Төлемақы төлеушінің атауы (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) заңды мекен-жайы (орналасқан жері)
Резидент (бейрезидент)
Бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды
Жануарлар дүниесін пайдалану жері
Рұқсат құжаттың нөмірі, күні немесе бұзушылық хаттамасының нөмірі, күні
Рұқсат құжатының қолданылу мерзімі
Бағалы жануарлардың түрлері
Төлемақы мөлшерлемесі, теңгемен
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ЖИЫНЫ:
Кестенің жалғасы
Табиғи ортадан алынған жануарлар туралы мәліметтер
Зиян келтірген әрбір бастың, бір килограммы үшін өтеудің мөлшері (АЕК*)
Бюджетке төленуі тиіс төлемақы сомасы (10-баған х 12-баған) немесе бюджетке төленуі тиіс залал сомасы (12-баған х 13-баған)
Өлшем бірлігі. (дана, килограмм, тонна).
Жануарлар саны (салмағы) (дана, килограмм, тонна).
11
12
13
14
кестенің жалғасы
Оның ішінде:

Сумма платы, подлежащая уплате в бюджет по объектам промыслового рыболовства, при превышении более 350-кратного размера МРП, по квотам изъятия объектов промыслового рыболовства текущего года в порядке, предусмотренном пунктом 2 статьи 583 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (графа10 х графу 12)
внесено наличными деньгами
внесено через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций
Срок уплаты платы, до 25 декабря текущего года – 20% от общей квоты, выданной в текущем году
Срок уплаты платы, до 25 марта года, следующего за годом, в котором выдана квота – 40% от общей квоты, выданной в текущем году
Срок уплаты платы, до 25 июня года, следующего за годом, в котором выдана квота – 40% от общей квоты, выданной в текущем году
сумма
№ и дата платежного документа
сумма
№ и дата платежного документа
15
16
17
18
19
20
21
________________________________________________________________ ______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя или лица (подпись, место печати)
его замещающего уполномоченного государственного органа в области охраны,
воспроизводства и использования животного мира или местного исполнительного органа)
________________________________________________________________ _______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица,             (подпись)
ответственного за составление сведений)
Дата составления "___" ___________________ 20___ год
Примечание: *МРП - минимальный расчетный показатель
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 марта 2018 года № 404
форм
Сведения о плательщиках платы за лесные пользования и объектах обложения
Отчетный период 20___ год __ квартал
Индекс: __________
Периодичность: квартальная
Круг лиц, представляющих информацию: государственные лесовладельцы (государственные учреждения лесного хозяйства местных исполнительных органов; государственные учреждения лесного хозяйства и государственные организации уполномоченного органа в области лесного хозяйства; природоохранные учреждения уполномоченного органа в области особо охраняемых природных территорий; государственные организации уполномоченного государственного органа в области транспорта и уполномоченного государственного органа по автомобильным дорогам, в соответствии с ведомственной подчиненностью)
Куда представляется: в территориальные органы государственных доходов
Срок представления: ежеквартально, не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным кварталом
Наименование (фамилия, имя, отчество (при его наличии) лесопользователя, адрес
Бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Код по классификатору административно–территориальных объектов
Вид лесопользования
Вид разрешительного документа
Вид нарушения
Номер, дата, срок разреши-тельного документа или номер и дата протокола о нарушении
Площадь земли, предоставляемой в пользование
Срок отсрочки на рубку древесины, на заготовку и вывозку древесины
Разрешенный объем лесопользования или фактический объем незаконного лесопользования
Ставка платы
Единица измерения(кубический метр, килограмм, литр)
Кол-во
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ИТОГО:
продолжение таблицы
Предъявленная сумма ущерба
Передано материалов в суд

"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 583-бабы 2-тармағында көзделген тәртіппен ағымдағы жылғы кәсіпшілік балық аулау объектілерін алып қоюға арналған квоталар бойынша 350 еселік АЕК мөлшерінен асып кеткен жағдайда кәсіпшілік балық аулау объектілері бойынша бюджетке төленетін төлем сомасы (10-баған х 12-баған )
қолма-қол ақшамен енгізілген
екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жеке түрлерін жүзеге асыратын мекемелер арқылы енгізілген
Төлемнің төлеу мерзімі ағымдағы жылғы 25 желтоқсанға дейін – ағымдағы жылы берілген жалпы квотаның 20%
Төлемнің төлеу мерзімі – квота берілген жылдан кейінгі жылдың 25 наурызына дейін – ағымдағы жылы берілген жалпы квотаның 40%
Төлемнің төлеу мерзімі квота берілген жылдан кейінгі жылдың 25 маусымына дейін – ағымдағы жылы берілген жалпы квотаның 40%
сома
төлем құжатының № және күні
сома
төлем құжатының № және күні
15
16
17
18
19
20
21
______________________________________________________
(Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану             (қолы, мөр орны)
саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның немесе
жергілікті атқарушы органдары басшысының немесе оны
алмастыратын адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
____________________________________________________________ __________ (Мәліметтерді жасауға жауапты лауазымды тұлғаның тегі, аты,                   (қолы)
әкесінің аты (ол болған кезде)
Жасалған күні 20__ жылғы "___"______________________
Ескертпе: *АЕК- айлық есептік көрсеткіш
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 26 наурыздағы
№ 404 бұйрығына
3-қосымша
нысан
Орманды пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер Есепті кезең 20___ жылғы___тоқсан
Индексі: ____________
Кезеңділігі: токсандық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: мемлекеттік орман иеленушiлер (жергілікті атқарушы органдардың орман шаруашылығының мемлекеттік мекемесі; орман шаруашылығының мемлекеттік мекемесіжәне орман шаруашылығы саласындағы уәкілетті органның мемлекеттік ұйымы; ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы уәкілетті орган, табиғат қорғау мекемесі; көлік саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік ұйымы және ведомстволық бағыныстылығына сәйкес автомобиль жолдары уәкілетті мемлекеттік орган)
Қайда ұсынылады: аумақтық мемлекеттік кipicтep органдарына
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі екінші айдың 15-і күнінен кешіктірмей
Орманды пайдаланушының атуы (тегі, аты, әкесінің аты(ол болған жағдайда) заңдымекен-жайы
бизнес сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды
Орманды пайдалану түрлері
Рұқсат құжатының түрі
Бұзушылық түрлері
Рұқсат құжатының №, күні, мерзімі немесе бұзушылық хаттамасының нөмірі мен күні
Пайдалануға берілген жер ауданы
Ағаш кесуді, ағаш дайындауды және әкетуді кейін ге қалдыру мерзімі
Орманды пайдалануғарұқсат етілген көлемі немесе заңсыз орман пайдаланудың нақты көлемі
Төлем ақы мөлшерлемесі
Өлшем бірлігі (текше. м, кг, л)
Саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ЖИЫНЫ:
кестенің жалғасы
Талап етілген залал сомасы
Сотқа берілген материалдар

Сумма, подлежащая внесению в бюджет (графа 12 х графа 13)
Из них:
дата
сумма
дата
сумма
внесено наличными деньгами
внесено через банковские учреждения
сумма, тенге
№ и дата платежного документа
сумма, тенге
№ и дата платежного документа
14
15
16
17
18
19
20
21
22
___________________________________________________________________ ____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя или лица его       (подпись, МП)
замещающего государственного лесовладельца Республики Казахстан)
_________________________________________________________________ ______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица,             (подпись)
ответственного за составление сведений)
Дата составления "___" ___________________ 20___ год
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 марта 2018 года № 404
форма
Сведения о плательщиках платы за изъятие редких и находящихся под угрозой исчезновения видов растений, их частей или дериватов и объектах обложения
Отчетный период 20___ год
Индекс: ___________
Периодичность: годовая
Круг лиц представляющих: уполномоченный государственный орган в области охраны, защиты, пользования лесным фондом, воспроизводства лесов и лесоразведения
Куда представляется: в территориальные органы государственных доходов
Срок представления: годовая, не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом
Наименование или фамилия, имя, отчество (при его наличии) юридических и физических лиц
Бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Код по классификатору административно–территориальных объектов
Вид разрешительного документа
Номер, дата, срок разрешительного документа
Площадь земли, предоставляемой в пользование
Номер и дата решения Правительства Республики Казахстан
Разрешенный объем изъятии редких и находящихся под угрозой исчезновения видов растений из природной среды, их частей или дериватов
Ставка платы

Бюджетке енгізілуі тиіс сома (12-баған х 13-баған)
Оның ішінде:
күні
сома
күні
сома
Қолма-қол ақшамен төленген
Банк мекемесі арқылы енгізілген
сома, теңгемен
Төлем құжатының № мен күні
сома, теңге
Төлем құжатының № мен күні
14
15
16
17
18
19
20
21
22
______________________________________________________________ ___________
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман иеленушiлер басшысының (қолы, МО)
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
______________________________________________________________ ___________
Мәліметтерді жасауға жауапты лауазымды тұлғаның тегі, аты,             (қолы)
әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Жасалған күні "___"__________________20__ жыл
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 26 наурыздағы
№ 404 бұйрығына
4-қосымша
нысан
Өсімдіктердің сирек кездесетін және жойылып кету қаупi төнген түрлерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын алуда орманды пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер Есепті кезең 20___ жылғы___тоқсан
Индексі: ____________
Кезеңділігі: жылдық
Ұсынатын тұлғалар тобы: орман қорын күзету, қорғау, пайдалану, ормандарды молықтыру және орман өсіру саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган
Қайда ұсынылады: аумақтық мемлекеттік кipicтep органдарына
Ұсыну мерзімі: жылдық есепті тоқсаннан кейінгі екінші айдың 15-і күнінен кешіктірмей
Өсімдіктердің сирек кездесетін және жойылып кету қаупi төнген түрлерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын алуғарұқсат алғанзаңды тұлғалардың атауы немесе жеке тұлғалардың тегі, аты, әкесінің аты(ол болған жағдайда)
бизнес сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды
Рұқсат құжатының түрі
Рұқсат құжатының №, күні, мерзімі
Пайдалануға берілген жер ауданы
Қазақстан Республикасының Үкіметі шемімінің номері мен күні
Өсімдіктердің сирек кездесетін және жойылып кету қаупi төнген түрлерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын алуғарұқсат етілген көлемі
Төлем ақы мөлшерлемесі

Сноска. Приказ дополнен приложением 6 в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 30.05.2023 № 567 (вводится в действие с 01.01.2024).
Отчетный период 20___ год __ квартал
Индекс: __________
Периодичность: квартальная
Круг лиц, представляющих информацию: местные исполнительные органы
Куда представляется: в территориальные органы государственных доходов
Срок представления: ежеквартально, не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным кварталом
Наименование (фамилия, имя, отчество (при его наличии) пользователя растительными ресурсам, адрес
Бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Код по классификатору административно-территориальных объектов
Виды пользования растительным миром
Вид разрешительного документа
Вид нарушения
Номер, дата, уведомления в области охраны, защиты, и эксплуатации днища растений
Номер и дата протокола о нарушении
Разрешенный объем пользования растительным миром или фактический объем незаконного пользования, единица измерения (килограмм)
Став ка платы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
ИТОГО:
продолжение таблицы
Предъявленная сумма потерь
Передано материалов в суд
Сумма, подлежащая внесению в бюджет (графа 12 х графа 13)
Из них:
дата
сумма
дата
сумма
внесено наличными деньгами
внесено через банковские учреждения
сумма, тенге
№ и дата платежного документа
сумма, тенге
№ и дата платежного документа
12
13
14
15
16
17
18
19
20
___________________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя (подпись, МП)
уполномоченного государственного органа в области охраны, защиты,
восстановления и использования растительного мира или лица его замещающего)
_______________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица, (подпись)
ответственного за составление сведений)
Дата составления "___" ___________________ 20___ год

Ескерту. Бұйрық 6-қосымшамен толықтырылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 30.05.2023 № 567 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Есепті кезең 20___ жылғы___тоқсан
Индексі: __________
Кезеңділігі: тоқсандық
Ақпарат беретін тұлғалар тобы: жергілікті атқарушы органдар
Қайда ұсынылады: аумақтық мемлекеттік кipicтep органдарына
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі екінші айдың 15-і күнінен кешіктірмей
Өсімдік ресурстарын пайдаланушының атауы (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), мекен-жайы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі
Әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы бойынша код
Өсімдік әлемін пайдалану түрлері
Рұқсат беру құжатының түрі
Бұзушылық түрі
Өсімдіктер дүниесін күзету, қорғау, қалпына келтіру және пайдалану саласында хабарлама нөмері, мерзімі, күні
Бұзушылық хаттамасының нөмірі және күні
Өсімдіктер дүниесін пайдаланудың рұқсат етілген көлемі немесе заңсыз пайдаланудың нақты көлемі төлемақы мөлшерлемесі, өлшем бірлігі (килограмм)
Төлем мөлшерлемесі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Барлығы:
кестенің жалғасы
Талап етілген залал сомасы
Сотқа берілген материалдар
Бюджетке енгізілуі тиіс сома (12-баған х 13-баған)
Оның ішінде:
күні
сома
күні
сома
қолма-қол ақшамен төленген
Банк мекемесі арқылы енгізілген
Сома, теңгемен
Төлем құжатының № мен күні
Сома, теңгемен
Төлем құжатының № мен күні
12
13
14
15
16
17
18
19
20
__________________________________________________________________________
(Басшының немесе оның тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) (қолы, МО)
уәкілетті мемлекеттік органды алмастыратын
өсімдіктер әлемін күзету, қорғау, қалпына келтіру және пайдалану саласында)
__________________________________________________________________________
(Лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), (қолы)
мәліметтерді жасауға жауапты)
Жасалған күні 20___ жылғы "___" ___________________