Об утверждении Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на геологическое изучение недр
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 11 мая 2018 года № 317. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 июня 2018 года № 16986.
Об утверждении Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на геологическое изучение недр
В соответствии с пунктом 6 статьи 87 Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на геологическое изучение недр.
2. Комитету геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 29 июня 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министр энергетики
Республики Казахстан
______________ К. Бозумбаев
"___" _________ 2018 года
Утверждены
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 11 мая 2018 года № 317
Правила подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на геологическое изучение недр
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на геологическое изучение недр (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 87 Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс) и определяют порядок подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на геологическое изучение недр (далее – лицензия).

Жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензияны беруге өтініш беру және оны қарау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 11 мамырдағы № 317 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 4 маусымда № 16986 болып тіркелді.
РҚАО-ның!
Осы бұйрық 29.06.2018 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2017 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 87-бабының 6-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензияны беруге өтініш беру және оны қарау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2018 жылғы 29 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
________________ Қ. Бозымбаев
2018 жылғы "___" ___________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің
2018 жылғы 11 мамырдағы
№ 317 бұйрығымен
бекітілген
Жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензияны беруге өтініш беру және оны қарау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензияны беруге өтініш беру және оны қарау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2017 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 87-бабының 6-тармағына сәйкес әзірленді және жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензияны (бұдан әрі – лицензия) беруге өтініш беру және оны қарау тәртібін айқындайды.

Глава 2. Порядок подачи заявлений на выдачу лицензий на геологическое изучение недр
2. Лицо, заинтересованное в получении лицензии (далее – заявитель), подает в уполномоченный орган по изучению недр (далее – уполномоченный орган) письменное заявление по форме, утверждаемой в соответствии с пунктом 4 статьи 29 Кодекса.
3. К заявлению прилагаются документы, предусмотренные пунктом 3 статьи 86 Кодекса, оформленные с учетом требований пункта 4 статьи 86 Кодекса.
4. Момент подачи заявления определяется датой и временем поступления заявления в уполномоченный орган и подлежит учету в журнале учета заявлений (далее – журнал), хранящийся в канцелярии уполномоченного органа.
5. При приеме заявления канцелярия уполномоченного органа регистрирует и присваивает заявлению уникальный учетный номер, указывает дату и время (часы, минуты) регистрации в журнале.
Поступившее заявление регистрируется в момент подачи.
6. Журнал содержит:
1) уникальный учетный номер заявления;
2) фамилию, имя, отчество (при наличии) либо наименование заявителя;
3) дату и время (часы, минуты) регистрации заявления.
Глава 3. Порядок рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на геологическое изучение недр
7. Уполномоченный орган рассматривает заявление в течение десяти рабочих дней со дня его поступления и выдает лицензию либо отказывает в ее выдаче.
8. Уполномоченный орган отказывает в выдаче лицензии, если заявление или прилагаемые к нему документы не соответствуют требованиям, предусмотренным статьей 86 Кодекса, о чем заявителю направляется мотивированный письменный ответ.
9. В случае отказа в выдаче лицензии заявитель повторно подает заявление в уполномоченный орган в порядке, установленном настоящими Правилами.
10. Исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 19.04.2019 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Отказ в выдаче лицензии обжалуется заявителем в соответствии с законодательством Республики Казахстан не позднее десяти рабочих дней с даты уведомления об этом заявителя.

2-тарау. Жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензияны беруге өтініш беру тәртібі
2. Жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензия алуға мүдделі тұлға (бұдан әрі - өтініш иесі) жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) Кодекстің 29-бабының 4-тармағына сәйкес бекітілетін тиісті нысанда жазбаша түрде өтініш береді.
3. Өтінішке Кодекстің 86-бабының 4-тармағында көрсетілген талаптарын ескере отырып жасалған, Кодекстің 86-бабының 3-тармағында көзделген құжаттар қоса беріледі.
4. Өтініштің уәкілетті органға түскен күні мен уақыты өтініш беру кезі деп айқындалады және уәкілетті органның кеңсесінде сақталатын, тұлғалардың өтініштерін есепке алу журналында (бұдан әрі – журнал) есепке алынады.
5. Уәкілетті органының кеңсесі өтінішті қабылдау кезінде журналында тіркеу күні мен уақытын (сағатын, минутын) көрсете отырып өтінішті тіркеп және бірегей есептік нөмірін береді.
Келіп түскен өтініш алынған сәтте тіркеледі.
6. Журнал мыналарды қамтиды:
1) өтініштің бірегей есептік нөмірін;
2) өтініш иесінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) немесе атауы;
3) өтiнiшті тiркеу күнi мен уақытын (сағат, минут).
3-тарау. Жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензияны беруге өтініш қарау тәртібі
7. Уәкілетті орган өтінішті келіп түскен күнінен бастап он жұмыс күні ішінде қарайды және лицензия береді не оны беруден бас тартады.
8. Егер өтініш немесе оған қоса берілген құжаттар Кодекстің 86-бабында көзделген талаптарға сәйкес келмесе, уәкілетті орган лицензия беруден бас тартады, ол туралы өтініш иесіне уәжді жазбаша жауап жіберіледі.
9. Лицензия беруден бас тартылған жағдайда өтініш иесі осы Қағидалармен белгіленген тәртіппен уәкілетті органға өтінішті қайта береді.
10. Алып тасталды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 19.04.2019 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Лицензияны беруден бас тартуға өтініш иесі бұл туралы хабарлама алған күннен бастап оған он жұмыс күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шағым жасайды.