Об утверждении Методики определения размера обеспечения за один блок
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 мая 2018 года № 373. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 июня 2018 года № 17033.
В соответствии с частью первой пункта 3 статьи 198 Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Методику определения размера обеспечения за один блок.
2. Департаменту недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридической департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 29 июня 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж.Қасымбек
"СОГЛАСОВАН":
Министр энергетики
Республики Казахстан
_______________ К. Бозумбаев
25 мая 2018 года
Утверждена
приказом Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 24 мая 2018 года № 373
Методика определения размера обеспечения за один блок
Глава 1.Общие положения
1. Настоящая Методика определения размера обеспечения за один блок (далее – Методика) разработана в соответствии с частью первой пункта 3 статьи 198 Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании" (далее - Кодекс) и определяет размер обеспечения за один блок (далее - обеспечение).

Бір блок үшін қамтамасыз ету мөлшерін айқындау әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 24 мамырдағы № 373 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 11 маусымда № 17033 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертуі!
Осы бұйрық 29.06.2018 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2017 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 198-бабының 3-тармағының бірінші бөлігіне сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Бір блок үшін қамтамасыз ету мөлшерін айқындау әдістемесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Жер қойнауын пайдалану департаменті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына енгізуді және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялауды;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2018 жылғы 29 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛГЕН":
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
_______________ Қ. Бозымбаев
2018 жылғы 25 мамыр
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2018 жылғы 24 мамырдағы
№ 373 бұйрығымен бекітілген
Бір блок үшін қамтамасыз ету мөлшерін айқындау әдістемесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Бір блок үшін қамтамасыз ету мөлшерін айқындау әдістемесі (бұдан әрі – Әдістеме) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2017 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 198-бабының 3-тармағының бірінші бөлігіне сәйкес әзірленді және бір блок үшін қамтамасыз ету (бұдан әрі – қамтамасыз ету) мөлшерін айқындайды.

Глава 2. Определение размера обеспечения
2. Размер обеспечения с первого по шестой год срока разведки твердых полезных ископаемых (далее – ТПИ) включительно определяется в размере 10% от суммы ежегодных минимальных расходов на операции по разведке ТПИ по одному блоку, установленных подпунктами 1) и 2) пункта 2 статьи 192 Кодекса, по следующей формуле:
О1=7200×МРП×10%
где:
О1 – размер обеспечения с первого по шестой год срока разведки ТПИ включительно;
МРП – месячный расчетный показатель, установленный на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете.
3. Размер обеспечения с седьмого по одиннадцатый год срока разведки ТПИ включительно определяется в размере 10% от суммы ежегодных минимальных расходов на операции по разведке ТПИ по одному блоку, установленных подпунктами 3), 4) и 5) пункта 2 статьи 192 Кодекса, по следующей формуле:
О2=11700×МРП×10%
где:
О2 – размер обеспечения с седьмого по одиннадцатый год срока разведки ТПИ включительно;
МРП – месячный расчетный показатель, установленный на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете.

2-тарау. Қамтамасыз ету мөлшерін айқындау
2. Қатты пайдалы қазбаларды барлау (бұдан әрі – ҚПҚ) мерзімінің бірінші жылы мен алтыншы жылы аралығын қоса алғанда қамтамасыз ету мөлшері Кодекстің 192-бабының 2-тармағының 1) және 2) тармақшаларында белгіленген бір блок бойынша ҚПҚ барлау жөніндегі операцияларға жұмсалған жыл сайынғы ең төменгі шығыстар сомасының 10% мөлшерінде көлемінде мынадай формула бойынша айқындалады:
О1=7200×АЕК×10%
мұндағы:
О1 – ҚПҚ барлау мерзімінің бірінші жылы мен алтыншы жылы аралығын қоса алғанда қамтамасыз ету мөлшері;
АЕК – тиісті қаржылық жылға республикалық бюджет туралы заңымен белгіленген айлық есептік көрсеткіш;
3. Барлау мерзімінің жетінші жылы мен он бірінші жылы аралығын қоса алғанда қамтамасыз ету мөлшері Кодекстің 192-бабының 2-тармағының 3), 4) және 5) тармақшаларында белгіленген бір блок бойынша ҚПҚ барлау жөніндегі операцияларға жұмсалған жыл сайынғы ең төменгі шығыстар сомасының 10% мөлшерінде мынадай формула бойынша айқындалады:
О2=11700×АЕК×10%
мұндағы:
О2 – ҚПҚ барлау мерзімінің жетінші жылы мен он бірінші жылы аралығын қоса алғанда қамтамасыз ету мөлшері;
АЕК – тиісті қаржылық жылға, республикалық бюджет туралы заңымен белгіленген айлық есептік көрсеткіш.