Об утверждении Регламента государственной услуги "Рассмотрение ходатайств о согласии на экономическую концентрацию"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 мая 2018 года № 200. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 июня 2018 года № 17092. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 апреля 2020 года № 29.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 21.04.2020 № 29 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Рассмотрение ходатайств о согласии на экономическую концентрацию".
2. Признать утратившим силу приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 апреля 2015 года № 369 "Об утверждении Регламента государственной услуги "Рассмотрение ходатайств о согласии на экономическую концентрацию" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11221, опубликованный 5 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Комитету по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках на официальное опубликование в периодические печатные издания, а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для размещения и официального опубликования в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

"Экономикалық шоғырлануға келісім беру туралы қолдаухаттарды қарау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 31 мамырдағы № 200 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 18 маусымда № 17092 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 21 сәуірдегі № 29 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 21.04.2020 № 29 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Экономикалық шоғырлануға келісім беру туралы қолдаухаттарды қарау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Экономикалық шоғырлануға келісім беру туралы қолдаухаттарды қарау" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 29 сәуірдегі № 369 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11221 болып тіркелген, 2015 жылғы 5 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті және тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қағаз және электронды түрдегі көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде мерзімді баспасөз басылымдарына ресми жариялауға, сондай-ақ ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Т. Сулейменов
Утвержден
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 31 мая 2018 года № 200
Регламент государственной услуги "Рассмотрение ходатайств о согласии на экономическую концентрацию"
Глава 1. Общие положения
1. Рассмотрение ходатайств о согласии на экономическую концентрацию (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее – услугодатель) в соответствии со Стандартом государственной услуги "Рассмотрение ходатайств о согласии на экономическую концентрацию", утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 15 марта 2018 года № 104 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16770) (далее – Стандарт) через канцелярию услугодателя, а также через веб-портал "Электронного правительства" (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: согласие на экономическую концентрацию/запрет на экономическую концентрацию с мотивированным заключением, в случаях если экономическая концентрация приводит к ограничению конкуренции либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата государственной услуги: электронная.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для оказания государственных услуг является получение услугодателем ходатайство о даче согласия на экономическую концентрацию услугополучателя по форме согласно приложению к Стандарту и иных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Т. Сүлейменов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 31 мамырадағы
№ 200 бұйрығымен
бекітілген
"Экономикалық шоғырлануға келісім беру туралы қолдаухаттарды қарау" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Экономикалық шоғырлануға келісім беру туралы қолдаухаттарды қарауды (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті және тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жүзеге асырады. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 15 наурыздағы № 104 бұйрығымен бекітілген "Экономикалық шоғырлануға келісім беру туралы қолдаухаттарды қарау" мемлекеттік көрсетілетін стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы, соңдай-ақ "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі: экономикалық шоғырлануға келісім беру/егер экономикалық шоғырлану бәсекелестікті шектеуге әкеп соғатын болса, не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуы туралы дәлелді жауабы болса, дәлелді қорытынды бере отырып экономикалық шоғырлануға тыйым салу.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қағаз жеткізгіште алуға жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен және уәкілетті адамның қолымен расталады.
2-тарау. Мемлекеттiк қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-әрекеттері тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді бастау үшін негіз ретінде көрсетілетін қызметті берушінің Стандартқа қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының экономикалық шоғырлануға келісім беру туралы қолдаухатты және Стандарттың 9-тармағында көзделген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті көрсетілетін қызметті алушының өзге құжаттарын алу болып табылады.

5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) регистрация ходатайства в канцелярии услугодателя и его передача на рассмотрение руководителю услугодателя;
2) рассмотрение документов услугополучателя руководителем услугодателя и передача заместителю руководителя услугодателя на рассмотрение;
3) рассмотрение документов услугополучателя заместителем руководителя услугодателя и передача руководителю услугодателя на исполнение;
4) рассмотрение документов услугополучателя руководителем управления услугодателя и передача специалисту управления услугодателя на исполнение;
5) рассмотрение специалистом управления услугодателя полноты представленных материалов и уведомление в письменном виде на бумажном носителе и (или) через портал услугополучателя в течение 9 (девять) календарных дней со дня получения ходатайства о принятии или об отказе в принятии ходатайства к рассмотрению;
6) в случае полноты представленных документов услугополучателем, рассмотрение специалистом управления услугодателя, представленных документов и оформление результата оказания государственной услуги;
7) подписание результата оказания государственной услуги руководителем услугодателя;
8) направление результата оказания государственной услуги услугополучателю.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) заместитель руководителя услугодателя;
4) руководитель управления услугодателя:
5) специалист управления услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) прием и регистрация сотрудником канцелярии услугодателя документов услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта, срок исполнения – 15 (пятнадцать) минут;
2) рассмотрение документов услугополучателя руководителем услугодателя и передача заместителю руководителя услугодателя на рассмотрении, срок исполнения – 3 (три) часа;

5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-әрекеттер):
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолдаухатты тіркеу және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға беру;
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарауы және көрсетілетін қызметті басшысының орынбасарына қарауға беруі;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысы орынбасарының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарауы және басқарма басшысына орындауға беруі;
4) көрсетілетін қызметті беруші басқарма басшысының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарауы және көрсетілетін қызметті беруші басқармасының маманына орындауға беруі;
5) көрсетілетін қызметті беруші басқармасы маманының ұсынылған материалдардың толықтығын қарауы және көрсетілетін қызметті алушыны қолдаухатты алған күнінен бастап 9 (тоғыз) күнтізбелік күн ішінде қолдаухаттың қарауға қабылданғаны немесе қабылдаудан бас тартылғаны туралы жазбаша түрде қағаз жеткізгіште және (немесе) портал арқылы хабардар етуі;
6) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар толық болған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші басқармасы маманының ұсынылған құжаттарды қарауы және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдеуі;
7) көрсетілетін қызметті беруші басшысының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы;
8) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға жолдау.
3-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара iс-әрекеттері тәртiбiн сипаттау
6. Мемлекеттік көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары;
4) көрсетілетін қызметті беруші басқармасының басшысы;
5) көрсетілетін қызметті беруші басқармасының маманы.
7. Әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-әрекеттердің) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарын қабылдауы және тіркеуі, орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарауы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына қарауға беруі, орындалу мерзімі – 3 (үш) сағат;

3) рассмотрение документов услугополучателя заместителем руководителя управления услугодателя и передача руководителю управления услугодателя на исполнение, срок исполнения – 2 (два) часа;
4) рассмотрение документов услугополучателя руководителем управления услугодателя и передача специалисту управления услугодателя на исполнение, срок исполнения – 2 (два) часа;
5) рассмотрение специалистом управления услугодателя полноты представленных материалов и уведомление услугополучателя в письменном виде на бумажном носителе и (или) через портал в течение 9 (девяти) календарных дней со дня получения ходатайства о принятии или об отказе в принятии ходатайства к рассмотрению;
6) специалист управления услугодателя в случае принятия к рассмотрению проверяет планируемые к заключению сделки на возможное установление или усиление доминирующего или монопольного положения и подготавливает мотивированный ответ о выдаче согласия или запрете на совершение экономической концентрации (мотивированное заключение), срок исполнения – 25 (двадцать пять) календарных дней.
Срок оказания государственной услуги приостанавливается:
в случае невозможности рассмотрения ходатайства до принятия решения услугодателем или судом по указанному или связанному с ним другому ходатайству, о чем услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней с момента принятия такого решения обязан в письменном виде на бумажном носителе и (или) через портал уведомить услугополучателя;
на период представления дополнительных сведений и (или) документов, а также при проведении анализа состояния конкуренции на товарных рынках, срок рассмотрения ходатайства приостанавливается, о чем услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней с момента принятия такого решения обязан в письменном виде на бумажном носителе и (или) через портал уведомить услугополучателя.
срок оказания государственной услуги возобновляется после представления дополнительных сведений и (или) документов услугополучателем и (или) государственными органами, о чем услугодатель уведомляет в течение 3 (трех) рабочих дней услугополучателя в письменном виде на бумажном носителе и (или) через портал.
7) заместитель руководителя услугодателя, руководитель управления услугодателя рассматривает документы и мотивированный ответ о выдаче согласия или запрете на совершение экономической концентрации (мотивированное заключение) на соответствие законодательству и визирует оформленный документ, срок исполнения – 2 (два) календарных дня;

3) көрсетілетін қызметті беруші басшысы орынбасарының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарауы және көрсетілетін қызметті берушінің басқарма басшысына қарауға беруі, орындалу мерзімі – 2 (екі) сағат;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басқарма басшысының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарауы және көрсетілетін қызметті беруші басқармасының маманына орындауға беруі, орындалу мерзімі – 2 (екі) сағат;
5) көрсетілетін қызметті беруші басқармасы маманының ұсынылған материалдардың толықтығын қарауы және көрсетілетін қызметті алушыны қолдаухатты алған күнінен бастап 9 (тоғыз) күнтізбелік күн ішінде қолдаухаттың қарауға қабылданғаны немесе қабылдаудан бас тартылғаны туралы жазбаша түрде қағаз жеткізгіште және (немесе) портал арқылы хабардар етуі;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басқарма маманы қарауға қабылдаған жағдайда, жасасуға жоспарланып отырған мәмілелерді үстем немесе монополиялық жағдайын орнықтыру немесе күшейту мүмкіндігіне тексереді және экономикалық шоғырлануды жасауға келісім беру немесе тыйым салу туралы дәлелді жауап (дәлелді қорытынды) дайындайды, орындау мерзімі – 25 (жиырма бес) күнтізбелік күн.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзiмi тоқтатыла тұрады:
көрсетілетін қызметті беруші немесе сот аталған қолдаухат немесе онымен байланысты басқа қолдаухат бойынша шешiм қабылдағанға дейiн қолдаухатты қарау мүмкiн болмаған жағдайда тоқтатыла тұрады, бұл туралы көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны мұндай шешім қабылданған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жазбаша түрде қағаз жеткізгіште және (немесе) портал арқылы хабардар етуге міндетті;
қосымша мәліметтерді және (немесе) құжаттарды ұсыну кезеңінде қолдаухаттарды қарау мерзімі тоқтатыла тұрады, бұл туралы көрсетілетін қызмет беруші көрсетілетін қызметті алушыны мұндай шешім қабылданған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жазбаша түрде қағаз жеткізгіште және (немесе) портал арқылы хабардар етуге міндетті.
көрсетілетін қызметті алушы және (немесе) мемлекеттік органдар қосымша мәліметтерді және (немесе) құжаттарды ұсынғаннан кейін мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мерзімі қайта басталады, бұл туралы көрсетілетін қызмет беруші көрсетілетін қызметті алушыны 3 (үш) жұмыс күні ішінде жазбаша түрде қағаз жеткізгіште және (немесе) портал арқылы хабардар етеді.
7) көрсетілетін қызмет беруші басшысының орынбасары, көрсетілетін қызмет берушінің басқарма басшысы құжаттардың және экономикалық шоғырлануды жасауға келісім беру немесе тыйым салу туралы дәлелді жауаптың (дәлелді қорытындының) заңнамаға сәйкес келуін қарайды және ресімделген құжатқа бұрыштама қояды, орындалу мерзімі – 2 (екі) күнтізбелік күн;

8) руководитель услугодателя рассматривает представленные документы и подписывает оформленный документ, срок исполнения – 2 (два) календарных дня;
9) отправление сотрудником канцелярии услугодателя мотивированного ответа о выдаче согласия или запрета на совершение экономической концентрации (мотивированное заключение) услугополучателю в письменном виде на бумажном носителе и (или) через портал, срок исполнения – 1 (один) календарный день.
8. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги в случае несоответствия услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным главой 18 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года.
В случае не полноты представленных услугополучателем материалов, услогодатель отказывает в принятии ходатайства к рассмотрению.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия и использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя при оказании государственной услуги через портал, предусмотрен пунктом 7 настоящего Регламента.
Пошаговые действия и решения услугодателя:
процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в портал для оказания государственной услуги;
условие 1 – проверка в порталом подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации, в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
процесс 3 – выбор услугодателем государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод услугодателем данных услугополучателя;
процесс 4 – регистрация запроса в портале и обработка государственной услуги;
условие 2 – проверка услугодателем соответствие приложенных документов услугополучателя требованиям пункта 9 Стандарта;
процесс 5 – оформление письма о выдаче согласия или запрете на совершение экономической концентрации (мотивированное заключение) в письменном виде на бумажном носителе и (или) через портал.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на портале, интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение
к Регламенту государственной
услуги "Рассмотрение
ходатайств о согласии
на экономическую
концентрацию"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Рассмотрение ходатайств о согласии на экономическую концентрацию"

8) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы ұсынылған құжаттарды қарайды және ресімделген құжатқа қол қояды, орындалу мерзімі – 2 (екі) күнтізбелік күн;
9) көрсетілетін қызмет берушінің кеңсе қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыға экономикалық шоғырлануды жасауға келісім беру немесе тыйым салу туралы дәлелді жауапты (дәлелді қорытындыны) жазбаша түрде қағаз жеткізгіште және (немесе) портал арқылы жіберуі, орындалу мерзімі – 1 күнтізбелік (бір) күн.
8. Көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің 2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 18-тарауында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі жағдайларында мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады.
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған материалдар толық болмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші қолдаухатты қарауға қабылдаудан бас тартады.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде өзара іс-әрекеттер және ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң портал арқылы мемлекеттiк қызмет көрсету кезiндегi өтiнiш беру мен рәсiмдер (iс–қимылдар) реттiлiгiнiң тәртiбi осы Регламенттiң 7-тармағында көзделген.
Көрсетілетін қызметті берушінің қадамдық іс-әрекеттері мен шешімдері:
1-процесс – көрсетілетін қызметті алушы қызметкерінің мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталға логинді және парольді енгізуі (авторизациялау процесі);
1-шарт – логин мен пароль арқылы көрсетілетін қызметті алушының тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын порталда тексеру;
2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты порталдың авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
4-процесс – сұрау салуды порталда тіркеу және мемлекеттік көрсетілетін қызметті өңдеу;
2-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының құжаттарының Стандарттың 9-тармағына сәйкес келуін тексеру;
5-процесс – экономикалық шоғырлануды жасауға келісім беру немесе тыйым салу туралы хатты (дәлелді қорытындыны) жазбаша түрде қағаз жеткізгіште және (немесе) портал арқылы ресімдеу.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдерінің (іс-қимылдарының), құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының реттілігінің егжей-тегжейлі сипаты, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану сипаты осы Регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі. Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы порталда, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
"Экономикалық шоғырлануға
келісім беру туралы
қолдаухаттарды қарау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
Регламентіне қосымша
"Экономикалық шоғырлануға келісім беру туралы қолдаухаттарды қарау" мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
- құрылымдық-функционалдық бірлік (ҚБЕ): көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің), халыққа қызмет көрсету
орталықтарының, "Е-лицензиялау" веб-порталының өзара іс-қимылдары;
- мемлекеттік қызмет көрсетудің басталуы немесе аяқталуы;
- көрсетілетін қызметті алушы рәсімінің (іс-қимылының) және (немесе) ҚФБ
атауы;
- таңдау нұсқасы;
- келесі рәсімге (іс-қимылға) өту.