О внесении дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 362 "Об утверждении Регламентов государственных услуг в сфере регулирования естественных монополий"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 июня 2018 года № 215. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 июня 2018 года № 17120. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 июня 2020 года № 47.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 05.06.2020 № 47 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 362 "Об утверждении Регламентов государственных услуг в сфере регулирования естественных монополий" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11214, опубликованный 22 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие дополнения:
пункт 1 дополнить подпунктом 7-2) следующего содержания:
"7-2) "Утверждение тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий" согласно приложению 7-2 к настоящему приказу.";
дополнить приложением 7-2 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

"Табиғи монополияларды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 362 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 13 маусымдағы № 215 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 26 маусымда № 17120 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 5 маусымдағы № 47 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 05.06.2020 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен..
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Табиғи монополияларды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 362 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11214 болып тіркелген, 2015 жылғы 22 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай мазмұндағы 7-2) тармақшамен толықтырылсын:
"7-2) осы бұйрыққа 7-2-қосымшаға сәйкес "Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) және тарифтік сметаларды бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттері бекітілсін.";
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 7-2-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті және тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде қағаз және электрондық түрдегі оның көшірмесін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Т. Сулейменов
Приложение
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 13 июня 2018 года № 215
Приложение 7-2
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 апреля 2015 года № 362
Регламент государственной услуги "Утверждение тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий"
Глава 1. Общие положения
1. Утверждение тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами Комитета по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и прав потребителей Министерства (далее – услугодатель) в соответствии со Стандартом государственной услуги "Утверждение тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий", утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 245 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11019) (далее – Стандарт).
Прием заявок и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – приказ об утверждении тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий или приказ об отказе в утверждении тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных Подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявки и иных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі Т. Сүлейменов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 13 маусымдағы
№ 215 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 27 сәуірдегі
№ 362 бұйрығына
7-2-қосымша
"Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) және тарифтік сметаларды бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) және тарифтік сметаларды бекітуді (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Министрліктің Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті және тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 245 бұйрығымен бекітілген "Табиғи монополияларды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11019 тіркелген) сәйкес жүзеге асырады.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) және тарифтік сметаларды бекіту туралы бұйрық немесе табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) және тарифтік сметаларды бекітуден бас тарту туралы бұйрық.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағында көзделген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтінішті немесе өзге де құжаттарды алуы негіз болып табылады.

5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
действие 1 – прием и регистрация сотрудником канцелярии услугодателя заявки и документов услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта – длительность исполнения 15 (пятнадцать) минут;
действие 2 – рассмотрение заявки услугополучателя руководителем услугодателя и передача заместителю руководителя услугодателя на исполнение – длительность исполнения 1 (один) час;
действие 3 – рассмотрение заявки услугополучателя заместителем руководителя услугодателя и передача руководителю отдела услугодателя на исполнение – длительность исполнения 1 (один) час;
действие 4 – рассмотрение заявки услугополучателя руководителем отдела услугодателя и передача должностному лицу отдела услугодателя на исполнение – длительность исполнения 1 (один) час;
действие 5 – рассмотрение должностным лицом отдела услугодателя, ответственным за оказание государственной услуги, заявки услугополучателя, на предмет полноты представленных к ней материалов, за исключением случаев рассмотрения заявок на утверждение дифференцированных тарифов в зависимости от наличия или отсутствия приборов учета на регулируемые услуги по снабжению тепловой энергией без изменения уровней тарифов, и заявок на утверждение тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет в упрощенном порядке – длительность исполнения не более 5 (пяти) календарных дней со дня поступления заявки;
действие 6 – составление и передача должностным лицом отдела услугодателя на согласование руководителю отдела, заместителю руководителя услугодателя и на подписание руководителю услугодателя письма-уведомления в адрес услугополучателя о принятии заявки, к рассмотрению или мотивированном отказе в принятии ее к рассмотрению, – длительность исполнения 3 (три) часа;
действие 7 – регистрация и отправление (передача) сотрудником канцелярии услугодателя подписанного письма-уведомления о принятии заявки к рассмотрению либо мотивированном отказе в принятии ее к рассмотрению – длительность исполнения 1 (один) час;
действие 8 – рассмотрение заявки должностным лицом услугодателя, ответственным за оказание государственной услуги, в случае отсутствия мотивированного отказа в принятии ее к рассмотрению – длительность исполнения при рассмотрении заявки:
на утверждение тарифов (цен, ставок сборов), инвестиционных тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет к ним, в том числе дифференцированных тарифов – в течение 50 (пятидесяти) календарных дней;
на утверждение тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет в качестве чрезвычайной регулирующей меры – не более 5 (пяти) календарных дней;
на утверждение дифференцированных тарифов в зависимости от наличия или отсутствия приборов учета на регулируемые услуги по снабжению тепловой энергией, в том числе без изменения уровней тарифов, при изменении объемов оказанных услуг в связи с уменьшением количества потребителей без приборов учета – не более 20 (двадцати) календарных дней.
на утверждение тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет в упрощенном порядке – не более 30 (тридцати) календарных дней.
на изменение тарифа (цены, ставки сбора) на регулируемые услуги (товары, работы), тарифной сметы на величину, превышающую индекс потребительских цен, субъектами естественных монополий малой мощности – не более 25 (двадцати пяти) календарных дней;
на утверждение тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет в качестве чрезвычайной регулирующей меры субъектами естественных монополий малой мощности – не более 5 (пяти) календарных дней.

5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны:
1-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі қызметкерінің Стандарттың 9-тармағында көзделген көрсетілетін қызметті алушының өтінімін және құжаттарды қабылдауы және тіркеуі – орындалу ұзақтығы 15 (он бес) минут;
2-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті алушының өтінімін көрсетілетін қызметті берушінің басшысының қарауы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына қарауға беруі – орындалу ұзақтығы 1 (бір) сағат;
3-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті алушының өтінімін көрсетілетін қызметті берушінің басшысының орынбасарының қарауы және көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына орындауға беруі – орындалу ұзақтығы 1 (бір) сағат;
4-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті алушының өтінімін көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысының қарауы және көрсетілетін қызметті берушінің бөлімнің лауазымды тұлғасына орындауға беруі – орындалу ұзақтығы 1 (бір) сағат;
5-іс-қимыл – мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасының көрсетілетін қызметті алушының өтінімін есептеу аспаптарының болуына немесе болмауына қарай жылу энергиясымен жабдықтау бойынша реттеліп көрсетілетін қызметтерге сараланған тарифтерді тарифтер деңгейін өзгертпестен бекітуге өтінімдерді және тарифтердi (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) және тарифтік сметаларды оңайлатылған тәртiппен бекiтуге өтінімдерді қарау жағдайларын қоспағанда, оған ұсынылған материалдардың толықтығы мәніне қарауы – орындалу ұзақтығы 5 (бес) күнтізбелік күнінен аспайды;
6-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің бөлімнің лауазымды тұлғасының көрсетілетін қызметті алушының атына өтінімді қарауға қабылдау немесе оны қараудан дәлелді бас тарту туралы хабарлама хатты жасауы және көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына, басшының орынбасарына келісуге және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жіберуі – орындалу ұзақтығы 3 (үш) сағат;
7-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі қызметкерінің өтінімді қарауға қабылдау немесе оны қараудан дәлелді бас тарту туралы қол қойылған хабарлама хатты тіркеуі және жіберуі (беруі) – орындалу ұзақтығы 1 (бір) сағат;
8-іс-қимыл – мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасының өтінімді қарауы, оны қарауға қабылдаудан дәлелді бас тарту болмаған жағдайда – орындалу мерзімі өтінімді қараған кезде:
тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін), инвестициялық тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) және оларға тарифтік сметаларды, оның ішінде сараланған тарифтерді бекітуге – күнтізбелік 50 (елу) күн ішінде;
тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) және тарифтік сметаларды төтенше реттеуші шара ретінде бекітуге – күнтізбелік 5 (бес) күннен аспайтын мерзімде;
есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар санының азаюына байланысты, көрсетілген қызметтер көлемі өзгерген кезде, есептеу аспаптарының болуына немесе болмауына қарай жылу энергиясымен жабдықтау бойынша реттеліп көрсетілетін қызметтерге сараланған тарифтерді, оның ішінде тарифтер деңгейін өзгертпестен бекітуге – күнтізбелік 20 (жиырма) күннен асырмай;
тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) және тарифтік сметаларды оңайлатылған тәртiппен бекітуге – күнтізбелік 30 (отыз) күннен асырмай;
қуаттылығы аз табиғи монополиялар субъектілері тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) және тарифтік сметаларды бекітуге – күнтізбелік 25 (жиырма бес) күннен асырмай;
қуаттылығы аз табиғи монополиялар субъектілері төтенше реттеуші шара ретінде тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) және тарифтік сметаларды бекітуге – күнтізбелік 5 (бес) күннен асырмай;

действие 9 – составление должностным лицом отдела услугодателя проекта приказа об утверждении тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий или приказа об отказе в утверждении тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий (далее – проект приказа) – длительность исполнения 1 (один) час;
действие 10 – согласование заместителем руководителя услугодателя, руководителем отдела услугодателя проекта приказа – длительность исполнения 1 (один) час;
действие 11– подписание руководителем услугодателя проекта приказа – длительность исполнения 1 (один) час;
действие 12 – регистрация и отправление (передача) сотрудником канцелярии услугодателя копии приказа об утверждении тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий или приказа об отказе в утверждении тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий – длительность исполнения 1 (один) час.
6. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия), является:
1) зарегистрированная заявка с входящим номером;
2) ознакомление и наложенная руководителем услугодателя резолюция;
3) ознакомление и наложенная заместителем руководителя услугодателя резолюция;
4) ознакомление и наложенная руководителем отдела услугодателя резолюция и передача должностному лицу отдела для рассмотрения на предмет полноты представленных материалов;
5) рассмотренные должностным лицом отдела услугодателя, ответственным за оказание государственной услуги, представленные услугополучателем материалы на предмет их полноты;
6) согласованное с руководителем отдела, заместителем руководителя услугодателя и подписанное руководителем услугодателя письмо-уведомление о принятии заявки к рассмотрению либо мотивированном отказе в принятии ее к рассмотрению;
7) роспись услугополучателя в получении либо отметка о направлении почтовой связью зарегистрированного письма-уведомления о принятии заявки к рассмотрению либо мотивированном отказе в принятии ее к рассмотрению;
8) рассмотренная должностным лицом отдела услугодателя, ответственным за оказание государственной услуги, заявка услугополучателя;

9-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің бөлімнің лауазымды тұлғасының табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарды) тарифтердi (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) және тарифтік сметаларды бекіту туралы бұйрықтың немесе табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарды) тарифтердi (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) және тарифтік сметаларды бекітуден бас тарту туралы бұйрықтың жобасын жасауы – орындалу ұзақтығы 1 (бір) сағат;
10-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы орынбасарының, бөлім басшысының бұйрықтың жобасына қол қоюы – орындалу ұзақтығы 1 (бір) сағат;
11-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің басшысының бұйрықтың жобасына қол қоюы – орындалу ұзақтығы 1 (бір) сағат;
12-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерінің табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарды) тарифтердi (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) және тарифтік сметаларды бекіту туралы бұйрықтың немесе табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарды) тарифтердi (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) және тарифтік сметаларды бекітуден бас тарту туралы бұйрықтың көшірмелерін тіркеуі және жіберуі (беруі) – орындалу ұзақтығы 1 (бір) сағат.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтінім;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы танысқан және салған қарар;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшының орынбасары танысқан және салған қарар;
4) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы танысқан және салынған қарар және бөлімнің лауазымды тұлғасына ұсынылған материалдардың толықтығы мәніне қарауға беру;
5) мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты көрсетілетін қызметті берушінің бөлімнің лауазымды тұлғасының көрсетілетін қызметті алушы ұсынған материалдарды олардың толықтығы мәніне қарауы;
6) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы, басшының орынбасары келіскен және басшы қол қойған өтінімді қарауға қабылдау немесе қарауға қабылдаудан дәлелді бас тарту туралы хабарлама хат;
7) көрсетілетін қызметті алушының өтінімді қарауға қабылдау немесе оны қарауға қабылдаудан дәлелді бас тарту туралы тіркелген хабарлама хатты алғандығы туралы қолы немесе пошта байланысы арқылы жіберілгені туралы белгі;
8) мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты көрсетілетін қызметті берушінің бөлімнің лауазымды тұлғасы қараған көрсетілетін қызметті алушының өтінімі;

9) проект приказа об утверждении тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий или приказа об отказе в утверждении тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий;
10) согласованный заместителем руководителя услугодателя, руководителем отдела услугодателя проект приказа;
11) подписанный руководителем услугодателя приказ;
12) роспись услугополучателя в получении либо отметка о направлении почтовой связью копий приказа об утверждении тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий или приказа об отказе в утверждении тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) заместитель руководителя услугодателя;
4) руководитель отдела услугодателя:
5) должностное лицо отдела услугодателя, ответственное за оказание государственной услуги.
8. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту.
Приложение
к Регламенту государственной
услуги "Утверждение тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных
смет на регулируемые услуги
(товары, работы) субъектов
естественных монополий"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги

9) табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарды) тарифтердi (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) және тарифтік сметаларды бекіту туралы бұйрықтың немесе табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарды) тарифтердi (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) және тарифтік сметаларды бекітуден бас тарту туралы бұйрықтың жобасы;
10) көрсетілетін қызметті берушінің басшы орынбасары, бөлім басшысы келіскен бұйрық жобасы;
11) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қол қойған бұйрық;
12) көрсетілетін қызметті алушының табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарды) тарифтердi (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) және тарифтік сметаларды бекіту туралы бұйрықтың немесе табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарды) тарифтердi (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) және тарифтік сметаларды бекітуден бас тарту туралы бұйрықтың көшірмесін алғандығы туралы қолы немесе пошта байланысы арқылы жіберілгені туралы белгі.
3-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары;
4) көрсетілетін қызметті берушіні бөлім басшысы;
5) мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы.
8. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестер анықтамалығы осы Регламентке қосымшада келтірілген.
"Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) және тарифтік сметаларды бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестер анықтамалығы